Spotkanie Domowego Kościoła w Loretto

[cryout-pullquote align=”left|center|right” textalign=”left|center|right” width=”33%”]101_0114[/cryout-pullquote]21 czerwca w przepięknym i zacisznym kompleksie sanktuaryjnym w Loretto zgromadzili się członkowie Domowego Kościoła rejonu siedleckiego. Wraz ze swymi duszpasterzami przybyły rodziny, młodzież i osoby w podeszłym wieku. Przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Loretańskiej dziękowano na kolejny rok formacyjny.

Byliśmy tam i my – 4 rodziny z kręgu Domowego Kościoła w naszej wspólnocie parafialnej wraz z ks. Kazimierzem. Nasz krąg jest jednym z dwóch nowopowstałych w ostatnim czasie w rejonie. W Loretto mieliśmy okazję doświadczenia tego, o czym mówiła nam podczas spotkań para prowadząca: Małgosia i Darek Lipińscy. Życzliwość, radość, spontaniczność, otwartość – wszystko płynące z doświadczenia bliskości Pana.

Szczególnym momentem był akt przyjęcia Chrystusa jako osobistego Pana i Zbawiciela, złożony przez nas podczas uroczystej Eucharystii. Przy ołtarzu, wobec wszystkich zgromadzonych, potwierdziliśmy m.in., że nie chcemy już być więcej centrum swojego życia, powierzamy to kierownictwo Jezusowi. Zdajemy się na Jego wolę przeświadczeni, że jest to jedyna droga do pełnej i prawdziwej wolności.

Wyznanie rzuca nowe światło na nasze dotychczasowe życie i staje się zobowiązaniem. Zapewne nie raz staniemy przed trudnym wyborem, niepopularną decyzją, pokusą „pójścia na skróty” i … tym wszystkim, co kształtuje współczesną rzeczywistość, a jednocześnie oddala nas od Boga. Pozostaje świadomość, że zawierzyliśmy nasze życie Jezusowi i On zawsze będzie z nami.

„Otwieram Ci całkowicie bramę mojego serca: wejdź we mnie i zostań ze mną na zawsze”.

Małgorzata Wąsowska

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.