Jubileusz pani Anety Miklaszewskiej

DSCN1141_zmień rozmiar17 grudnia 2017 roku jubileusz 40 urodzin świętowała pani Aneta Miklaszewska, która od prawie 19 lat pięknym śpiewem i grą na organach ubogaca wszystkie uroczystości i Msze św. w naszej parafialnej wspólnocie. Jej talent zauważył  ks. Henryk Drozdek sugerując rozpoczęcie kształcenia w kierunku muzycznym. W 1999 r., po śmierci organisty pana Bronisława Balasa, ówczesny proboszcz ks. Stanisław Dadas zaproponował p. Anecie przejęcie obowiązków organisty w naszej parafii. Nie wiem czy ktoś może zliczyć wszystkie uroczystości zawarcia sakramentu małżeństwa, które ona uświetniła swym śpiewem i grą na organach. W czasie uroczystości pogrzebowych poważna muzyka i odpowiedni śpiew skłaniały do refleksji nad życiem. Pani Aneta jest przykładem osoby głęboko wierzącej, zaangażowanej w życie parafii. Od lat prowadzi scholę, troszczy się o dekorację i wystrój kwiatami naszej świątyni. Jest także wzorem żony i mamy, wychowującej czworo wspaniałych dzieci.

Pamiętaliśmy o tej uroczystości podczas mszy świętej sprawowanej w intencji drogiej Jubilatki. W imieniu scholi panią Anetę pozdrowiła Monika Staniszewska: „Zebraliśmy się, by uczcić czterdzieste urodziny naszej organistki Anety. To chwila bardzo szczególna w życiu każdego człowieka, symbol prawdziwej życiowej dojrzałości i mądrości. (…) Jeśli się nie udało zrealizować jakiś celów czy spełnienia jakiś marzeń, to wciąż można to wszystko osiągnąć. Żyj pełnią życia i przeżyj jak najwięcej wspaniałych chwil. Życzymy Pani tego wszyscy z całego serca”.

Ze swej strony, w myśl pielgrzymkowego pozdrowienia, z radością oświadczam:

Pani Aneto, DOBRZE, ŻE JESTEŚ! Życzę obfitości łaski Bożej i wielu sił, aby sprostać codziennym wyzwaniom, życzę radości i satysfakcji z posługi organistki w naszej parafii, życzę miłości i szczęścia w życiu rodzinnym oraz uśmiechu dla wszystkich, których Pan Bóg codziennie stawia na naszej życiowej drodze.

Z darem modlitwy w imieniu własnym i całej parafii – ks. Kazimierz.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.