Szturm rozpoczęty !

25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, od kilku lat Dzień Świętości Życia, 19 osób z naszej wspólnoty parafialnej rozpoczęło modlitewny szturm. Tak można określić podjęcie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Czym jest to dzieło i dlaczego porównać je do  szturmu ?  

W objaśnieniu pojęcia „szturm,” zawartym w Słowniku języka polskiego PWN, przeczytamy, że jest to energiczna próba dostania się do jakiegoś miejsca lub jakiejś osoby. Przez 9 najbliższych miesięcy będziemy szturmować do Pana Jezusa w intencji nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Jego imię jest wiadome jedynie Bogu. Systematyczną, codzienną modlitwą przez wstawiennictwo Maryi i Św. Józefa będziemy wspierać rodziców tego poczętego dziecka, aby nie zabrakło im miłości i starczyło odwagi, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu. Duchowa Adopcja podejmowana jest już kolejny raz. Doświadczenia lat poprzednich wskazują, że w podjętym dziele być może będziemy musieli stawić czoła czemuś, co może je utrudniać. Gasnąca motywacja do modlitwy, zmęczenie, nieprzewidziane sytuacje naszej codzienności i inne słabości czy pokusy. Toczymy walkę o życie. Nie jesteśmy jednak sami. Wierzymy, że 25 grudnia, w dniu, w którym przychodzi na świat Bóg – Człowiek, urodzi się również „nasze dziecko”. Dziecko, które rodzice przyjmą z miłością i otoczą czułą opieką.

Małgorzata Wąsowska

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.