Narodzenie Pańskie – 2019 A.D.

„Serce żłóbka zaczyna bić,
kiedy w Boże Narodzenie składamy w nim figurkę Dzieciątka Jezus.
Bóg przedstawia się w ten sposób w dziecku, aby zostać przyjętym w naszych ramionach.
W słabości i kruchości ukrywa swoja moc, która wszystko stwarza i przekształca”.
(Papież Franciszek, Admirabile signum,8)

Drodzy Parafianie! Szanowni Sympatycy naszej witryny!
Wpatrując się w Dzieciątko Jezus leżące w żłóbku, życzę WAM pokoju serca i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, serdeczności i miłości wobec innych ludzi, szczególnie potrzebujących.
Życzę radosnego dzielenia się wiarą w kręgu rodziny oraz mocnej nadziei, że Nowonarodzony Zbawiciel prowadzi drogą zbawienia. Z darem cichej modlitwy przy żłóbku.

– ks. Kazimierz Jóźwik

P.S. Z serca wszystkim dedykuję „Orędzie z groty betlejemskiej”:
„Narodziłem się nagi, biedny, mówi Bóg, żebyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie, żebyś mógł uznać Mnie, twego ubogiego Boga, za jedyne twoje bogactwo.
Narodziłem się nagi w stajni, żebyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce.
Narodziłem się słaby, bezsilny, żebyś się Mnie nigdy nie lękał.
Narodziłem się z miłości, żebyś nigdy nie zwątpił w moją miłość.
Narodziłem się w nocy, żebyś uwierzył, ze mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością.
Narodziłem się w ludzkiej postaci, żebyś nigdy nie wstydził się być sobą.
Narodziłem się jako Syn Człowieczy, żebyś mógł się stać synem Bożym.
Narodziłem się prześladowany od początku na znak, któremu sprzeciwiać się będą, żebyś ty nauczył się przyjmować trudności i sprzeciwy.
Narodziłem się w prostocie, żebyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany.
Narodziłem się dla ciebie, w twoim ludzkim ciele, żeby ciebie i wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca”.

Lambert Noben