Ogłoszenia – Luty 2020

Powrót do listy ogłoszeń

9 luty – 5 Niedziela zwykła

1. Dziękujemy za obecność i świadectwo Sióstr Służek Niepokalanej. Modlimy się o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, aby nie zabrakło pracowników na niwie Pańskiej. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. We wtorek kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Na Mszę św. o 9.00 zapraszam szczególnie ludzi chorych i starszych. Przede Msza św. okazja do spowiedzi, a podczas Mszy św. będzie udzielony sakrament chorych.

3. W piątek święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00.

4. Katechezy dla narzeczonych w Grębkowie w dniach 22- 23.02 i 29.02 – 1.03. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Koszt kursu dla par z naszego dekanatu 200 zł.

5. Zachęcam do wzięcia udziału w pielgrzymce do Dachau w dniach 28-30 kwietnia. W najbliższym tygodniu zgłoszę już naszą grupę do Biura „Arka”.

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Halinę i Stanisława Mróz oraz p. Annę i Wiesława Chrościckich.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Jacek Staniszewski, kawaler z Wierzbna i Marta Roguska, panna z parafii Św. Wawrzyńca w Korytnicy, zapowiedz trzecia. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

8. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy dlaczego prosimy Boga o uzdrowienie przez wstawiennictwo Maryi, o propozycjach duszpasterstwa akademickiego, a w dziale zdrowie znajdziemy złote rady dla sercowców.

2 luty – Święto Ofiarowania Pańskiego

1. Święto Ofiarowania Pańskiego nawiązuje do tajemnicy Narodzenia Pańskiego, dlatego można śpiewać kolędy. Przeżywamy także Dzień Życia Konsekrowanego i dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty: „Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę”.

2. Jutro o 10.00 zapraszam chętnych do rozebrania choinek i szopki.

3. Pierwszy czwartek miesiąca, od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i do życia konsekrowanego. Będzie także okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca.

4. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św., a wieczorem Msza św. o 17.00.

5. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Siostry Służki Niepokalanej, które przybliżą nam orędzie Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla rodziców modlących się za dzieci.

6. Organizujemy grupę na Pielgrzymkę do Dachau w dniach 28-30 kwietnia. Po drodze zwiedzanie Ratyzbony i Pragi. W środę 29 kwietnia Msza św. w Dachau w 75 r. wyzwolenia obozu zagłady. Koszt pielgrzymki około 1000 zł.

7. Dziękuje za sprzątanie kościoła rodzinom z Jaworka i na sobotę zapraszam: p. Małgorzatę i Tadeusza Szatkowskich oraz p. Monikę i Włodzimierza Durka.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Jacek Staniszewski, kawaler z Wierzbna i Marta Roguska, panna z parafii Św. Wawrzyńca w Korytnicy, zapowiedz druga. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli szczęśliwą chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy Nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy świadectwa osób konsekrowanych, co zdecydowało o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz jak pisać o dobru, aby było atrakcyjne.

Komentarze są wyłączone.