Ogłoszenia – Styczeń 2021

Powrót do listy ogłoszeń

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
31 stycznia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. Ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i posługujących im.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.9.00 i 17.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Ofiary na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

3. W pierwszy czwartek miesiąca po mszy świętej o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszo czwartkowe, zaś w pierwszy piątek miesiąca  adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 do 17.00. O godz. 17.00  Msza  Święta.

4. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo.

6. W sobotę na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Sobonia, a w niedzielę na Mszę świętą o godz. 17.00 mieszkańców Świdna. Na Mszę świętą przynosimy wodę, która zostanie pobłogosławiona.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Łukasiak Tadeusz, Patoka Andrzej, Łukasiak Janusz z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Giersz Mieczysława, Tafil Sławomir, Artur szczęsny z Sobonia.

8. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta jest już z niedzieli.

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Mieczysława Rychlik l. 82 z Wierzbna i Władysława Raubo l. 96 z Sobonia, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 stycznia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Dzisiaj  zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji

3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. W sobotę na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Jaworka, a w niedzielę na Mszę świętą o godz. 17.00 mieszkańców Lasu jaworskiego. Na Mszę świętą przynosimy wodę, która zostanie pobłogosławiona.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Kraśny Wawrzyniec, Skarżyńska Władysława, Kiesner Jacek z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Łukasiak Tadeusz, Patoka Andrzej, Łukasiak Janusz z Sobonia.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo medalików dzieciom z kl. III.

7. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta jest już z niedzieli.

8. W przyszłą niedzielę taca ekonomiczna.

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 stycznia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

4. Od soboty 16 stycznia mamy nowego grabarza. Przez najbliższy miesiąc będzie na okresie próbnym. Mamy nadzieję, że podejmie tę pracę na długie lata.

5. W ostatnim tygodniu przychodzili ludzie do kancelarii z zapytaniem o wizytę duszpasterską w tym roku. Miała rozpocząć się po 17 stycznia. Utrzymały się jednak obostrzenia. Po spotkaniu z Radą Parafialną zostało ustalone, że w intencji mieszkańców każdej miejscowości będzie w soboty i niedziele sprawowana Msza święta i odmówiona modlitwa błogosławieństwa. Jeśli ktoś chciałby złożyć przy tej okazji ofiarę będzie mógł to uczynić. Podpisaną kopertę będzie można złożyć do koszyczka przy wejściu do kościoła. Dobrze by było gdyby na mszy świętej był przynajmniej jeden przedstawiciel rodziny. Na Mszę świętą proszę przynieść (najlepiej w słoiku) zwykłą wodę, która będzie pobłogosławiona, a którą gospodarz poświęci dom. Na poświęcenie nowych domów umawiamy się indywidualnie na późniejszy termin. W sobotę na godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Helenowa, w niedzielę na godz. 17.00 mieszkańców Janówka. Ofiary składane w tym roku są przeznaczone na remont dzwonnicy.

6. W sobotę 23 stycznia rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę ku czci Męczenników z Pratulia przygotowującą do obchodów 25 rocznicy wyniesienia na ołtarze.

7. Msza święta w sobotę o godz. 18.00 jest już Mszą świętą z niedzieli.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Zalewski Kazimierz, Siwiak Andrzej, Rogala Marcin z Sobonia. . W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Kraśny Wawrzyniec, Skarżyńska Władysława, Kiesner Jacek z Sobonia.

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Genowefa Aniela Jasińska l. 87 z Wyględówka. Pogrzeb we  wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…:…

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
10 stycznia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2.  Dzisiaj o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z czytaniem kartek z Jaworka, Wólki i Świdna.

3. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Korczak Marian, Kazimierski Wojciech, Hołubiec Danuta z Sobonia.W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Zalewski Kazimierz, Siwiak Andrzej, Rogala Marcin z Sobonia. Do sprzątania zapraszam po godz. 13.00.

4. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Zefiryna Anna Komorowska. Pogrzeb planowany jest na sobotę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…:…

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
3 stycznia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Po Mszach świętych będzie wspólne kolędowanie około 15 minut. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.

3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się  o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Po Mszy świętej nabożeństwo z racji pierwszego czwartku miesiąca.

4. 10 stycznia  niedziela Chrztu Pańskiego. Jest to liturgiczne zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

5. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta już  z niedzieli.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Barcz Wanda, Kujawa Wiesław, Redek Roman z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Korczak Marian, Kazimierski Wojciech, Hołubiec Danuta z Sobonia.

7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

8. Z dniem 31 grudnia p. Piotr Piórek zakończył pracę jako grabarz. Dziękuję za lata posługi. Poszukuję osoby, która podejmie pracę jako grabarz. Dopóki nie znajdziemy chętnego grób moży wykopać albo ktoś z rodziny, albo osoba wskazana przez proboszcza.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Komentarze są wyłączone.