Ogłoszenia – Wrzesień 2020

Powrót do listy ogłoszeń

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach.

2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 18.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Po Mszy świętej błogosławieństwo różańców dzieciom z kl. III.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie . W niedzielę różaniec po Mszy świętej o godz. 11.00 a następnie procesja Eucharystyczna.

5. W przyszłą niedzielę puszka na tzw. Świętopietrze przeniesiona z czerwca.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Parol Leszek, Borucińska Alina, Kapitanowicz Danuta. z Wyględówka  . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Stachowicz Janusz, Zalewski Remigiusz, Śledziewska Helena, Pełczyńska Eugenia.

7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego a w nim .Co pamiętają ludzie, którzy przeszli przez doświadczenie śmierci klinicznej? Nowotwory głowy i szyi kto jest najbardziej narażony? Jest także wyłożony kalendarz misyjny w cenie 6 zł.

8. W minionym tygodniu na remont kościoła wpłynęła ofiara w wysokości 200 zł. Jacek Lipiński ze Świdna.

9. Dziękuję paniom za uprasowanie bielizny kielichowej.

10. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Paweł Mróz cywilnie związany z Jaworka par tut i Viktoria Vorotyńska cywilnie związana pochodząca z Bursztynu zam. na terenie parafii tut. zap. III. Pamiętajmy o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii kleryka Łukasza z WSD w Siedlcach, który razem z nami się modli, a ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby seminarium

3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

4. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Wąsowska Halina, Kopeć Grażyna z Wyględówka  . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Parol Leszek, Milewski Roman, Kapitanowicz Danuta.

6. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego a w nim .Komu przeszkadza dzisiaj Chrystus? Coraz częściej mężczyźni wychodzą na ulicę, by modlić się na różańcu…Czym jest stwardnienie rozsiane?. Jest także wyłożony kalendarz misyjny w cenie 6 zł.

7. W przyszłą niedzielę taca ekonomiczna.

8. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Paweł Mróz cywilnie związany z Jaworka par tut i Viktoria Vorotyńska cywilnie związana pochodząca z Bursztynu zam. na terenie parafii tut. zap. II. Pamiętajmy o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz.

3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

4.  W miniony tygodniu na remont kościoła wpłynęły ofiary po 200 zł. Weronika Patoka z Wierzbna po 100 Andrzej Miklaszewski z Wierzbna, Krzysztof Zalewski z Helenowa. Bóg zapłać.

5.  Dzisiaj zbiórka do puszek na Grób Pański w Jerozolimie.

6. W przyszłą  niedzielę będziemy gościli przedstawiciela WSD w Siedlcach. Ofiary na tacę są przeznaczone na seminarium.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Kopeć Józefowi z Wyględówka . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Wąsowska Halina, , Kopeć Grażyna z Wyględówka.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego a w nim . o s. Róży Niewęgłowskiej charyzmatyczce cierpienia pochodzącej z naszej diecezji, jak powinna wyglądać dieta diecka w dobie korona wirusa. Jest także wyłożony kalendarz misyjny w cenie 6 zł.

9. Dziękuję  Panom, którzy przez dwa dni zbijali tynki z frontu kościoła , dziękuję także mieszkańcom Helenowa i Lasu Jaworskiego za wywiezienie śmieci biodegradowalnych.

10. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Paweł Mróz cywilnie związany z Jaworka par tut i Viktoria Vorotyńska cywilnie związana pochodząca z Bursztynu zam. na terenie parafii tut. zap. I. Pamiętajmy o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Dzisiaj  po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci.

3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00. Błogosławieństwo ziarna na każdej Mszy świętej.

4. W miniony tygodniu na remont kościoła wpłynęły ofiary po 100 zł Marianna Plewko z Sobonia  po 200 zł.  Monika Chabiera z Wołomina. Bóg  zapłać.

5. Proszę mieszkańców Helenowa i Lasu Jaworskiego o przeprowadzenie segregacji i wywiezienie śmieci biodegradowalnych w sobotę.

6. W przyszłą  niedzielę zbiórka do puszek na świątynię Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka Komorowski Adam, Komorowski Janusz i Jasińska Jadwiga. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Wąsowska Halina, Kopeć Józef, Kopeć Grażyna z Wyględówka.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

9. Dziękuję czterem Panom, którzy przez dwa dni zbijali tynki z frontu kościoła dwa tygodnie temu.

10. Panu Romanowi Gogłozie dziękuję za ofiarowanie wrzosów do kościoła.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.