Ogłoszenia – Październik 2020

Powrót do listy ogłoszeń

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Taca ekonomiczna.

3. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza, patronów naszej diecezji.. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: o godz. 9.00 i 11.00. Nie ma Mszy świętej wieczorowej. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Po Mszy świętej o godz. 11.00 procesja na cmentarz. W tym roku w procesji uczestniczy tylko służba liturgiczna, reszta pozostaje przy grobach bliskich. Po procesji różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Poświęcenie nowych pomników 1 i 2 listopada  – 1 listopada po różańcu na cmentarzu.

5. Nie zapominajmy też, że w tym roku wyjątkowo przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe.

7. Od dzisiaj w kościele może przybywać jednocześnie 12 osób. Dyspensa Księdza Biskupa nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy św. transmitowanej przez TV , czy radio. Korzystając z transmisji Mszy św. na stole postawmy krzyż i świece i zachowujmy się tak jak w kościele gromadząc się całą rodziną.

8. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta już z uroczystości Wszystkich Świętych.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Łobaczewski Zenon, Sobiepanek Józef, Jasiński Włodzimierz ze Świdna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Grabowski Mieczysław, Sobiepanek Honorata, Bergiel Sławomir ze Świdna.

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego a w nim .Przepowiednia Matki Bożej spełnia się na naszych oczach. Żyjemy w czasach pogardy a siła zła nabiera przyspieszenia.

11. Proszę o rozłożenie wizyty na cmentarzu zarówno przed jak i po 1 listopada.

12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli : + Helena Podgórska l. 92 z Janówka, + Zbigniew Bzoch l. 64 z Wólki, + Waldemar Łabarzewski l. 63 z Mińska Mazowieckiego – pogrzeb w środę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe.  Zapraszam na tę modlitwę. W dzisiejszej modlitwie różańcowej będziemy polecać nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

4. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II.

5. W związku z zaostrzeniami, które nas dotknęły od najbliższej soboty o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta niedzielna. Ci, którzy będą w niej uczestniczyli nie muszą już uczestniczyć w niedzielę we Mszy św.

6. Od dzisiaj w kościele może przybywać jednocześnie 25 osób. Dyspensa Księdza Biskupa nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy św. transmitowanej przez TV , czy radio. Korzystając z transmisji Mszy św. na stole postawmy krzyż i świece i zachowujmy się tak jak w kościele gromadząc się całą rodziną.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Wojtyński Dariusz, Sobiepanek Bronisław, Tomkiewicz Jan ze Świdna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Łobaczewski Zenon, Sobiepanek Józef, Jasiński Włodzimierz ze Świdna.

7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego a w nim .Jak wytłumaczyć ludziom, że bycie w kółku różańcowym to same korzyści? Co ks. Dolindo mówi o nadejściu antychrysta. Jest także wyłożony kalendarz rolniczy w cenie 25 zł.

8. W minionym tygodniu na remont kościoła wpłynęły ofiary po 100 zł. Justyna Duszak z Wólki i bezimienna. Bóg zapłać.

10.   Proszę o wykorzystanie tych dwóch tygodni na sprzątanie i odwiedzanie grobów bliskich. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku i na ołtarzach bocznych.

11. Dziękuję za chryzantemy do kościoła p. Romanowi Gogłozie, który jest głównym sponsorem oraz p. Darkowi Wróblewskiemu.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

12. W przyszłą niedzielę (i w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00) taca ekonomiczna.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.

4. W nadchodzący czwartek, 15 października , obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem.. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszam a w sposób szczególny zapraszam : w poniedziałek – mieszkańców Helenowa i Lasu Jaworskiego; we wtorek – mieszkańców Wyględówka  ; we środę – mieszkańców Janówka; we czwartek – mieszkańców Wólki i Świdna; w piątek –  mieszkańców Jaworka; w sobotę – mieszkańców Wierzbna i Sobonia.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Śledziewski Mieczysław, Zwierz Władysława z Wyględówka  . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Wojtyński Dariusz, Sobiepanek Bronisław, Tomkiewicz Jan ze Świdna.

7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego a w nim .Na temat przyjmowania Komunii św. do ust i na rękę wypowiedzieli się kilka dni temu polscy biskupi. Nadchodzi nowa sekularyzacja, jej celem jest całkowite zeświecczenie społeczeństwa. Jest także wyłożony kalendarz rolniczy w cenie 25 zł.

8. W minionym tygodniu na remont kościoła wpłynęła ofiara w wysokości 200 zł. Bezimienna, 500 zł. Michał i Małgorzata Wąsowscy z Cierpiąt. Bóg zapłać.

9. Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, cały kraj został objęty „żółtą strefą” reżimu sanitarnego. Dlatego proszę, aby wchodząc do kościoła zakładać maseczki .

10.    Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcam do systematycznego porządkowania grobów, segregowania odpadów oraz do składania kartek wypominkowych. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się : – przez cały listopad jest odmawiany różaniec z czytaniem kartek wypominkowych- w każdy pierwszy piątek miesiąca jest sprawowana Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach- w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 10.30 będą czytane kartki wypominkowe połączone z modlitwą z zmarłych polecanych w wypominkach z poszczególnych miejscowości. Wypisując kartki wypominkowe proszę o podanie miejscowości . Mamy nadzieję, że reżimy sanitarne pozwolą nam spokojnie uczestniczyć w listopadowych nabożeństwach na cmentarzu.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00. W sposób szczególny zapraszam : w poniedziałek – mieszkańców Helenowa i Lasu Jaworskiego; we wtorek – mieszkańców Wyględówka  ; we środę – mieszkańców Janówka; we czwartek – mieszkańców Wólki i Świdna; w piątek –  mieszkańców Jaworka; w sobotę – mieszkańców Wierzbna i Sobonia.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny, będąc w stanie łaski uświęcającej. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.

3. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Stachowicz Janusz, Zalewski Remigiusz, Śledziewska Helena, Pełczyńska Eugenia z Wyględówka  . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Parol Mirosław, Śledziewski Mieczysław, Zwierz Władysława, Banasiewicz Tadeusz z Wyględówka.

5. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego a w nim .Czy warto być ministrantem? , o cudach wyproszonych za pośrednictwem św. siostry Faustyny Kowalskiej. Czy przyjęcie szczepionki przeciw grypie uchroni nas przed zachorowaniem? Jest także wyłożony kalendarz rolniczy w cenie 25 zł.

6. W minionym tygodniu na remont kościoła wpłynęła ofiara w wysokości 200 zł. Bezimienna, 300 zł. Kazimierz Wąsowski z Wyględówka, 500 zł. Bezimienna. Bóg zapłać.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Możliwość komentowania została wyłączona.