Ogłoszenia – Listopad 2020

Powrót do listy ogłoszeń

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
29 listopada 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. W środę i w sobotę zachęcam do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, poprzedzone godzinkami, które rozpoczną się o godz. 6.45.. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów. Dzieci z kl. III przynajmniej raz niech uczestniczą w roratach.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. W tym roku nie będzie rekolekcji, ale będzie dzień spowiedzi przed ostatnią niedzielą Adwentu.

4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.

5. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00.

6. Poświęcenie nowych pomników niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00. Jutro ostatni różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta już  z niedzieli.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Bzoch Jolanta, Bzoch Teresa i Wojtyńska Grażyna z  Wólki..  W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Ponagajbo Jerzy, Duszak Justyna, Łabarzewski Mieczysław z  Wólki.

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

10.W minionym tygodniu  złożono ofiarę  200 zł. na zakup kamienia  Bronisław Sobiepanek z Adamowa. Bóg zapłać.

11. Dziękuję p. Krystynie Gogłoza za przygotowanie wieńca adwentowego.

12. Na bocznym ołtarzu wystawione są świece Caritasu na stół wigilijny. Mała 7 zł, duża 13 zł, stożek 20 zł. Świece po wigilii możemy postawić na grobie bliskich.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask

Powszechny Spis Rolny 2020

Wójt Gminy przypomina, że do końca listopada br. czyli do poniedziałku  30.11.2020 trwa Powszechny Spis Rolny.
Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet. Strona internetowa: spis rolny.gov.pl  lub telefon. W przypadku pytań i wątpliwości można zadzwonić na infolinię spisową i tam również się spisać pod numerem: 22 279 99 99, 22 666 66 62
Można również zgłosić się do gminy w dniu 30.11.2020r (poniedziałek) od godziny 10  po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym na spisanie się  w Gminnym Punkcie Spisowym w godzinach 10-14.
Numer telefonu urzędu gminy: 25 793 44 95

Udział w spisie rolnym to obowiązek rolników.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 listopada 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. W tym tygodniu – w poniedziałek – spoza parafii i za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, we wtorek za zmarłych ze Świdna i Wyględówka, w środę z Janówka, w czwartek z Jaworka, w piątek z Helenowa i Lasu Jaworskiego, w sobotę Wólki, Sobonia, w niedzielę z Wierzbna.

5. Przez cały listopad  duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu. Poświęcenie nowych pomników przez cały listopad w każdą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00.

6. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta już  z niedzieli.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Kisiel Piotr, Jabłoński Tadeusz, Kruszewski Wojciech z Wólki.  W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Bzoch Jolanta, Bzoch Teresa i Wojtyńska Grażyna z  Wólki.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

9. W minionym tygodniu  złożono ofiarę po 2000 zł. na zakup kamienia Kinga i Waldemar Kosińscy, oraz Jolanta i Sławomir Gromulscy. Bóg zapłać.

10. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas. Jest to też ostatnia niedziela miesiąca. Taca ekonomiczna.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 listopada 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas

3. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

4.  Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. W tym tygodniu – w poniedziałek – spoza parafii i za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, we wtorek za zmarłych ze Świdna i Wyględówka, w środę z Janówka, w czwartek z Jaworka, w piątek z Helenowa i Lasu Jaworskiego, w sobotę Wólki, Sobonia, w niedzielę z Wierzbna. Jeszcze można składać kartki wypominkowe.

5. Przez cały listopad  duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu kwiatów i zniczy, ale przede wszystkim modlitwie, tej  wypominkowej, ofiarowanej w ich intencji Mszy świętej, ale też w prywatnej modlitwie .Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem. Poświęcenie nowych pomników przez cały listopad w każdą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00.

6. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta już  z niedzieli.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Chabiera Krzysztof i Lipiński Jacek ze Świdna. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Kisiel Piotr, Jabłoński Tadeusz, Kruszewski Wojciech z Wólki.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

9. W minionym tygodniu bezimiennie złożono ofiarę 1000 zł. na zakup kamienia. Bóg zapłać.

10. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

11. Komunikat Księdza Biskupa…

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Powszechny Spis Rolny 2020
Wójt Gminy przypomina, że do końca listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny.

Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet. W przypadku pytań i wątpliwości można zadzwonić na infolinię spisową 22 279 99 99.

Udział w spisie rolnym to obowiązek rolników, nie warto odkładać go na ostatnią chwilę.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 listopada 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na Kościół w potrzebie.

2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msza Święta w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 10.00.

5. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. W tym tygodniu – w poniedziałek – spoza parafii i za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, we wtorek za zmarłych ze Świdna i Wyględówka, w środę z Janówka, w czwartek z Jaworka, w piątek z Helenowa i Lasu Jaworskiego, w sobotę Wólki, Sobonia, w niedzielę z Wierzbna. Jeszcze można składać kartki wspominkowe.

4. Przez cały listopad  duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu kwiatów i zniczy, ale przede wszystkim modlitwie, tej  wypominkowej, ofiarowanej w ich intencji Mszy świętej, ale też w prywatnej modlitwie .Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem. Poświęcenie nowych pomników przez cały listopad w każdą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00.

5. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta już  z niedzieli.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Bergiel Dariusz i Krasuski Mariusz ze Świdna. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Chabiera Krzysztof i Lipiński Jacek ze Świdna.

7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

8. W naszym kościele może przybywać jednocześnie ok. 10 osób. Restrykcje nie zwalniają nas z uczestnictwa we Mszy świętej. Korzystajmy z dobrodziejstw mediów : radia, telewizji, Internetu , by uczestniczyć we Mszy świętej niedzielnej. Postaramy się w najbliższym czasie transmitować Mszę świętą przez Internet z naszej świątyni, być może już 11 listopada o godz. 10.00.

9. W minionym tygodniu bezimiennie złożono ofiarę 3000 zł. na remont kościoła. Bóg zapłać.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w następujących godzinach: 9.00, 11.00 i 17.00.

4. Przez cały listopad  duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu kwiatów i zniczy, ale przede wszystkim modlitwie, tej wspominkowej, ofiarowanej w ich intencji Mszy świętej, ale też w prywatnej modlitwie .Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

5. Za zmarłych polecanych w wypominkach przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu, w każdy pierwszy piątek miesiąca będzie sprawowana Msza święta, w drugą niedzielę miesiąca będziemy modlili się na różańcu z czytaniem kartek. W tym tygodniu – w poniedziałek za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach, we wtorek za zmarłych ze Świdna i Wyględówka, w środę z Janówka, w czwartek z Jaworka, w piątek z Helenowa i Lasu Jaworskiego, w sobotę Wólki, Sobonia i spoza parafii, w niedzielę z Wierzbna.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej  – o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu

8. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta już  z niedzieli.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Bergiel Sławomir ze Świdna. W przyszłym tygodniu zapraszam powtórnie rodziny Grabowski Mieczysław, Sobiepanek Honorata, ze Świdna.

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

11.   Dziękuję za sprzątanie wokół kościoła i na skwerku przy kościele : z Helenowa : Kazimierz Leszczyński;  z Jaworka : Łukasz Durka, Andrzej Mróz, Paweł Mróz; z Sobonia Tadeusz Dmowski; ze Świdna Hanna i Sławomir Bergiel; z Wierzbna  Krystyna i Roman Gogłoza, Dariusz Wróblewski, oraz  Wojciech Popowski i Piotr Piórek z Wierzbna za dwukrotne wywiezienie śmieci biodegradowalnych z cmentarza.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Możliwość komentowania została wyłączona.