Ogłoszenia – grudzień 2020

Powrót do listy ogłoszeń

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
27 grudnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

2. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszam o godz. 17.00 na Mszę świętą i  dziękczynne nabożeństwo , w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.7.30 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. W minionym tygodniu na zakup kamienia wpłynęła bezimiennie ofiara 100 zł, oraz 200 zł. Mieczysława Cichocka z Janówka. Bóg zapłać.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Abramowski Krzysztof, Chabiera Agnieszka, Szatkowski Tomasz z Sobonia. W przyszłym tygodniu w piątek zapraszam  Barcz Wanda, Kujawa Wiesław, Redek Roman z Sobonia.

7. Dziękuję Urzędowi Gminy z Wierzbna za ofiarowanie dystrybutora do dezynfekcji rąk.

8. Pragnę serdecznie podziękować p. Anecie i Rafałowi Miklaszewskim za kwiaty do kościoła, p. Romanowi Gogłozie za ofiarowane sosenek, p.  Dariuszowi Wróblewskiemu za przywiezienie kostek siana oraz obsadzenie choinki, p. Michałowi Wasowskiemu i rodzicom dzieci kl. III za przygotowanie dekoracji świątecznej pod przewodnictwem p. Anety Miklaszewskiej.

9. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, rozpocznę po 17 stycznia przyszłego roku.

10. W sobotę Msza święta o godz. 18.00 już z formularza niedzielnego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
20 grudnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. W środę ostatnie w tym roku roraty. O godz. 6.45 Godzinki a następnie Msza święta. Po roratach harcerze 3-ciej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej Kedyw będą rozdawać Betlejemskie światełko Pokoju. Należy je przechować do wigilii i odpalić od niego święcę wigiliną.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszam wszystkich parafian i gości na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. W pierwszy dzień świąt Msza święta o godz. 9.00 i 11.00.

4. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. Na Mszach świętych błogosławieństwo owsa.

5. W minionym tygodniu na zakup kamienia wpłynęła bezimiennie ofiara 200 zł Bóg zapłać.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Łabarzewska Maria Cieniewska Joanna, Żelazowski Kazimierz z Wólki. W przyszłym tygodniu w czwartek zapraszam  rodziny Abramowski Krzysztof, Chabiera Agnieszka, Szatkowski Tomasz z Sobonia.

7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego w tym tygodniu z kalendarzem.

8. Na środę na godz. 15.00 zapraszam rodziców dzieci z kl. III do pomocy przy zrobieniu dekoracji na święta.

9. Dziękuję serdecznie za choinki państwu Jadwidze i Tadeuszowi Szaniawskim z Jaworka.

10. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma opłatka może go nabyć w kościele u Pani Anety.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Scholastyka Zamieska l. 93 z Wyględówka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
13 grudnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Czas Adwentu ma nas przygotować do spotkania z przychodzącym Bogiem. W sobotę będziemy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Na godz. 9.30 zapraszam mieszkańców Janówka, Wyględówka, Świdna na 11.30 zapraszam mieszkańców Jaworka, Wólki, Helenowa i Lasu Jaworskiego, na 17.30 mieszkańców Sobonia i Wierzbna. Przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu. Msze święte o godz. 10.00, 12.00 i 18.00.

5. Msza Święta roratna w naszej świątyni we środę  o godz. 7.00 poprzedzona godzinkami o godz. 6.45, w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważać tajemnice Boże.

6. W sobotę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta już  z niedzieli.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Chabiera Lidia, Kowalczyk Bernarda, Chabiera Alfred, Grabowski Edward z  Wólki. W przyszłym tygodniu w piątek zapraszam  rodziny Łabarzewska Maria Cieniewska Joanna, Żelazowski Kazimierz, z Wólki.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

9. Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas.

10. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma opłatka może go nabyć w kościele u Pani Anety.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
6 grudnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej we środę i w sobotę o godz. 7.00, poprzedzone godzinkami o godz. 6.45. Dzieci z kl. III przynajmniej jeden raz powinny uczestniczyć w roratach.

3. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 10.00 i 17.00. Pragnę zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców deklarację takiej modlitwy mogą wziąć ze stolika.

4. 8 grudnia od godzinie 21.00, w porze Apelu Jasnogórskiego, proszę wszystkich ludzi sumienia, aby solidarnie zapalili w oknach swoich domów świece i roratnie lampiony. W duchowej jedności z Jasną Górą odmówmy jedną dziesiątkę różańca w intencji ładu moralnego i pokoju społecznego w naszej Ojczyźnie.

5. We czwartek po Mszy świętej wieczorowej zapraszam Radę Parafialną.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z czytaniem kartek z Helenowa, Janówka i  Lasu Jaworskiego. A po Mszach świętych zbiórka do puszek na Caritas.

7.  Zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00.

8. W sobotę o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza święta już  z niedzieli.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Duszak Justyna, Łabarzewski Mieczysław, Chabiera Stefan z  Wólki. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Chabiera Lidia, Kowalczyk Bernarda, Chabiera Alfred, Grabowski Edward z Wólki.

10. Wszystkie prace prowadzone na cmentarzu winny być zgłaszane do księdza proboszcza. Niedopuszczalne jest samowolne wycinanie, polewanie żrącymi płynami drzew i krzewów na cmentarzu. Jedynie można wycinać odrosty, czy samosiejki.

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

12.W minionym tygodniu  złożono ofiarę  600 zł., Krzysztof  Żołędowski pochodzący z Sobonia oraz Bezimienna z Sobonia 200 zł., na zakup kamienia. Bóg zapłać.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask

Możliwość komentowania została wyłączona.