Ogłoszenia – Luty 2021

Powrót do listy ogłoszeń

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. 4 marca swoje imieniny obchodzi ks. Bp. Kazimierz Gurda. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

4. W Wielkim Poście przyświecają nam trzy hasła : modlitwa, post i jałmużna. Na stoliku wyłożone są torby, które możemy zabrać do domu, byśmy  na koniec postu mogli je przekazać ubogim rodzinom z naszej parafii. Są także wyłożone skarbonki.

5. Na bocznych ołtarzach są wystawione baranki wielkanocne od 5 zł., i paschaliki od 20 zł.

6. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu.

7. W pierwszy czwartek marca o 17.00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.30 W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy świętej  o godz.11.00  gorzkie żale.

9. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 10.00  odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa..

10. Rekolekcje parafialne  od 5 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Piórkowski wykładowca w WSD. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji piątek i sobota Msze święte o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. W niedzielę wg stałego porządku. W piątek w sposób szczególny na godz. 12.00 zapraszam dzieci i młodzież szkolną.

 

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Tomkiewicz Szczepan, Trzeciński Adam, Białousz Helena z Wierzbna.. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Karaban Ireneusz, Malinowska Małgorzata, Zajkowska Elżbieta, Kornatko Zdzisław z Wierzbna.

12. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w wysokości 3352 zł. dla rodziny Cichockich z Jaworka.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 lutego 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Dziś po każdej   Mszy Świętej zbiórka do puszek dla poszkodowanej w pożarze rodzinie Cichockich z Jaworka.

3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.00 nowenna do Męczenników Podlaskich.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy świętej  o godz. 11.00 gorzkie żale . Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5.  Dzisiaj taca na remont kurii siedleckiej.

6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. III.

7.  Rekolekcje parafialne rozpoczną się od 5 marca. zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

8. W przyszłą niedzielę taca ekonomiczna a po Mszy świętej zbiórka do puszek na misje.

7. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone z racji kolędy. Przeznaczone będą na remont dzwonnicy i dokończenie prac przy kościele. Całkowity koszt przewidywanych prac to około 145 tys.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Szymańska Teresa, Kujawa Ryszard, Kraśna Jadwiga z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Tomkiewicz Szczepan, Trzeciński Adam, Białousz Helena z Wierzbna.

9. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta jest już z niedzieli.

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Stanisława Kokoszkiewicz l. 85 z Wyględówka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 lutego 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

3. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.10.00 i 17.00. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

5. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.

6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.12.00 gorzkie żale

7. W sobotę na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Wierzbna., Na Mszę świętą przynosimy wodę, która zostanie pobłogosławiona.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Tadeusz Dmowski,  Sławomir Szczęsny, Czesław Chmielewski  z Sobonia.. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Szymańska Teresa, Kujawa Ryszard, Kraśna Jadwiga z Wierzbna

9. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta jest już z niedzieli.

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask. po Mszy świętej

12. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:+ Kazimierz Wojtyński l. 79 z Adamowa i + Stefan Giersz l. 65 pochodzący z Janówka.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

13. W niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek dla poszkodowanej rodziny p. Cichockich z Jaworka

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 lutego 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 10.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielę na Mszy Świętej o 10.00.  Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30  różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z czytaniem kartek z Wierzbna, zaś po Mszy świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci.

5. W sobotę na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszam mieszkańców Wólki, a w niedzielę na Mszę świętą o godz. 17.00 mieszkańców Wyględówka. Na Mszę świętą przynosimy wodę, która zostanie pobłogosławiona.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Giersz Mieczysława, Tafil Sławomir, Artur Szczęsny z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Tadeusz Dmowski,  Sławomir Szczęsny, Czesław Chmielewski  z Sobonia.

7. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta jest już z niedzieli.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask. po Mszy świętej

Możliwość komentowania została wyłączona.