Ogłoszenia – Kwiecień 2021

Powrót do listy ogłoszeń

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
18 kwietnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. Dzisiaj w całej Polsce czytamy Pismo święte. Zachęcam, by wziąć dziś do rąk tę księgę i wspólnie w rodzinie przeczytać. Niech każdy z członków rodziny przeczyta jakiś fragment na głos.

3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dziś o godz. 10.30 W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Wierzbna.

5. Dziękuję Mieszkańcom Wierzbna za wywiezienie śmieci z cmentarza. Jednocześnie po raz kolejny proszę, by nie wyrzucać plastików do śmieci biodegradowalnych.

6. Z pieniędzy na kwiaty do Grobu Pańskiego została zakupiona figura Jezusa Zmartwychwstałego.

7. W sobotę o godz. 19.00 Msza święta jest już z niedzieli. Ostatnia w tym sezonie.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Jaworowski Mirosław, Popowski Wojciech, Kołak Henryka z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Replin Waldemar, Replin Mariusz, Replin Daniel z Wierzbna.

9. Przyszła niedziela ostatnia w tym miesiącu. Taca ekonomiczna.

 10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego i książki o Wielkanocy w cenie 10 zł.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanej w pożarze Magdy z Bojmia, która straciła w pożarze dzieci i mężą a sama potrzebuje leczenia.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 kwietnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

2. O godz. 14.00 wystawienie Najświętszego sakramentu a o  15, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

4. Dzisiaj ostatnia transmisja Mszy świętej przez Internet. Dziękuję p. Rafałowi Miklaszewskiemu za bezinteresowną posługę przez te minione miesiące.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą na godz. 11.00 zapraszam dzieci kl. III. Będą poświęcone książeczki.

6. Komunikat o spisie powszechnym….

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Wierzbna.

8. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

9. W najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców Wierzbna do wywiezienia śmieci z cmentarza.

10. W sobotę o godz. 19.00 Msza święta jest już z niedzieli.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Lisiecka Janina, Walencki Dariusz, Piórek Witold, Piórek Piotr z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Jaworowski Mirosław, Popowski Wojciech, Kołak Henryka z Wierzbna.

 12. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego i książki o Wielkanocy w cenie 10 zł.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Komunikat:

NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
4 kwietnia 2021
Msza w dzień
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, p. Anecie Miklaszewskiej, Barbarze Patoka, Marcie Radzio, Wojciechowi Kazimierskiemu z synem Piotrkiem i Michałowi Wąsowskiemu, dziękuję też liturgicznej służbie ołtarza .

2. Przez cały tydzień będziemy przeżywali oktawę Świąt Wielkanocnych. Zapraszam na Mszę św. szczególnie tych, którzy fizycznie nie mogli  z różnych przyczyn uczestniczyć we Mszy świętej w czasie Świąt. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na KUL. Msze święte o godz. 9.00 i 11.00.

4. Zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy sw. O godz. 9.00, zaś różaniec z wypominkami za zmarłych za dwa tygodnie.

5. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz.14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15. spotkajmy się na godzinie miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i będzie możliwość przystąpienia do komunii świętej dla tych, którzy uczestniczyli we Mszy świętej transmitowanej przez TV, Internet, czy radio. Ofiary składane ma tacę w niedzielę są przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas.

6. W sobotę o godz. 19.00 msza święta jest już z niedzieli.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Patrykus Piotr, Walęcki Mieczysław, Szymańska Marianna z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny Lisiecka Janina, Walencki Dariusz, Piórek Witold, Piórek Piotr z Wierzbna.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego i książki o Wielkanocy w cenie 10 zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Leszek Łukasiak l. 64 z Wierzbna. Pogrzeb we środę o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Komentarze są wyłączone.