Ogłoszenia – Maj 2021

Powrót do listy ogłoszeń

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
30 maja 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz.18.00. Natomiast od wtorku Nabożeństwo czerwcowe.

3. We wtorek 1 czerwca Dzień dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych w naszych modlitwach. Uroczyste błogosławieństwo dzieci na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy Świętej godz.. 11.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy zgodnie z tradycją.
Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne , by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca. Proszę o przygotowanie wszystkich  chorągwi, feretronów, obrazów. Strażaków proszę o do asysty i zabezpieczenia procesji.

5. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. o 18.00 i potem na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Jak w ubiegłych latach do organizacji procesji wokół świątyni zapraszam mieszkańców następujących miejscowości: w piątek 4 czerwca – Jaworek, w sobotę 5 czerwca – Wierzbno, w niedzielę po sumie – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek 7 czerwca – Soboń, we wtorek 8 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 9 czerwca – Helenów i Las Jaworski, a w czwartek 10 czerwca – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – całą wspólnotę parafialną. Tradycyjnie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

6. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci. Natomiast po Mszach świętych zbiórka do puszek na budujące się kościoły w diecezji.

8.  Dziękuję za sprzątanie kościoła  Radzio Tadeusz z Wierzbna . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny  Jachimowicz Mirosław, Okrzeja Witold  , Zaboklicki Artur z Wierzbna.

 9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

10. Dzieci pierwszokomunijne złożyły na misje 550 zł. Bóg zapłać.

11. 5 czerwca o godz. 20.00 zebranie sprawozdawczo – wyborcze wszystkich druhów strażaków OSP Wierzbno. Z zachowaniem reżimu sanitarnego.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Andrzej Kołak l. 66 z Janówka . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
23 maja 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte o godz. 10.00 i 18.00.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. Do piątku włącznie dzieci z kl. III obchodzą swój Biały Tydzień.

6. Nabożeństwo majowe w te dni, kiedy Msza święta jest o 17.30 będzie o godz. 18.00, w pozostałe dni po Mszy świętej o godz. 18.00.

7. Poświęcenie pól w poniedziałek od 15.00 – Janówek,  we wtorek  – Wyględówek w czwartek  – Wólka, piątek – Świdno a dzisiaj od 15.30 w Wierzbnie . Msza święta będzie sprawowana w kościele.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci z kl. III  . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Makowski Damian, Radzio Tadeusz, Jachimowicz Mirosław.

 9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

10. Dziękuję rodzicom dzieci z klasy III za dar ołtarza nową kapę i welon naramienny z racji I Komunii świętej.

11. Przyszła niedziela – ostatnia miesiąca, taca ekonomiczna.

12. 16.05 w Nojszewie zaginęła czerwona jałówka. Właściciel Grzegorz Wielądek prosi o kontakt wszystkich, którzy cokolwiek wiedzą o zaginionej krowie, pod numer telefonu 660 227 990

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
16 maja 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie   nabożeństwo majowe.

3. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

4. W piątek od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci z kl. III i ich rodzin.

5. W sobotę o godz. 10.00 uroczystość Pierwszej Komunii świętej dla dzieci z kl. III.

6. Poświęcenie pól w poniedziałek od 15.00 – Soboń,  w środę  – Janówek, w niedzielę od. 15.30 w Wierzbnie . Msza święta będzie sprawowana w kościele. W intencji mieszkańców Wierzbna 29. Maja o godz. 17.30.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Miklaszewski Andrzej, Witowska Teodozja z Wierzbna.  . W przyszłym tygodniu sprzątają rodzice dzieci z kl. III.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

10. W ubiegłym tygodniu  do wieczności odeszła: + Telimena Płotecka l. 67 pochodząca z Wyględówka  . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
9 maja 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Przez cały maj codziennie nabożeństwo majowe po Mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy świętej o godz.11.00.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

4.  W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

5. Poświęcenie pól w czwartek od 15.00 – Las Jaworski i Helenów,  w sobotę  – Jaworek . Msza święta będzie sprawowana w kościele.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Haładaj Hubert, Gogłoza Roman  z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny, Makowski Damian,  Miklaszewski Andrzej, Witowska Teodozja z Wierzbna.

7. W przyszłą niedzielę 16.05 w Katedrze Siedleckiej o godzinie 14.30 rozpocznie się „Rodzinna Niedziela”.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Tadeusz Wielądek l. 59 z Janówka i Wacław Chabiera l. 93 z Wólki jego pogrzeb jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
2 maja 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dziś zbiórka do puszek na WSD w Siedlcach.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo majowe. Jutro po Mszy świętej o godz. 11.00 a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności.

5. We wtorek na Mszę świętą o godz. 17.30 zapraszam wszystkich strażaków.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

8. We środę na godz. 17.00 zapraszam dzieci z kl. III

9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci, a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Jaworka, Wólki i Świdna.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Patoka Weronika  z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam  rodziny, Haładaj Hubert, Gogłoza Roman, Miklaszewski Andrzej z Wierzbna.

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

12. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19. Włączmy się w tę wilką modlitwę odmawiając całymi rodzinami cząstkę różańca.

13. Do puszek dla Magdy z Bojmia zostało złożone 1597 zł. Bóg zapłać.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Możliwość komentowania została wyłączona.