Ogłoszenia – Czerwiec 2021

Powrót do listy ogłoszeń

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 czerwca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszam na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku. Jest to też dzień patronalny naszej parafii.  Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie ks. Kan. Janusz Kopczyński proboszcz z parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim.

Proszę na procesję zabrać feretrony, chorągwie. Dzieci komunijne zapraszam do sypania kwiatów i niesienia różańca. Strażaków zapraszam do asysty. Po Mszach św. zbiórka do puszek na tzw. świętopietrze

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

5. W sobotę o godz.18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej  o godz.11.00  nabożeństwo eucharystyczne z procesją.

7. Do przyjęcia sakramentu przygotowują się Daniel Turek, kaw. zam. w Janówku par. w Żarnówce i Ewelina Jaworowska panna zam. w Wierzbnie par. tut. zap. I. Pamiętajmy w naszych o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

8. serdecznie dziękuję dwom rodzinom z Wierzbna za posadzenie krzewów przy pomniku, dziękuję też strażakom za wyczyszczenie kostki wokół kościoła.

9.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Pniewski Krzysztof z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Jachimowicz Waldemar, Krzysztof Pniewski, Chabiera Bożena, Chabiera Krzysztof z Wierzbna.

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Jadwiga Krystyna Chabiera  l. 71  z warszawy i + Ewa Hanna Patoka l. 67 z  Jaworka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 czerwca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Dzisiaj o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Helenowa, Janówka i Lasu Jaworskiego .

3. Dzisiaj  zbiórka do puszek na KUL

4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00

5. W środę będziemy  przeżywać Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

6. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

7. Przyszła niedziela ostatnia miesiąca – taca ekonomiczna.

8.Odpust parafialny 29 czerwca.

9. Do puszek na leczenie Kirylla zebrano 1028,20 zł. Bóg zapłać.

10.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Chabiera Krzysztof, Górski Przemysław z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Jachimowicz Waldemar, Durka Sylwester, Pniewski Krzysztof z Wierzbna.

 11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: + Wanda Czekałowska l.92 z Sobonia i + Helena Wielądek l. 86 z Lau Jaworskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 czerwca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas zalążkiem Królestwa Bożego. W tej  jedności, której doświadczamy z Bogiem i bliźnimi starajmy się budować Królestwo Boże w naszych sercach, w naszych rodzinach i we współczesnym świecie.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na leczenie ukraińskiego 18 miesięcznego dziecka. Koszt leczenia 10 mln zł.

3. Dziękuję za udział w oktawie Bożego Ciała poszczególnym wioskom i wszystkim obecnym szczególnie dzieciom pierwszokomunijnym.

4. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Helenowa, Janówka i Lasu Jaworskiego  w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

5.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Dudek Cezary, Jachimowicz Barbara, Jachimowicz Adam z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Jachimowicz Waldemar, Chabiera Krzysztof, Górski Przemysław z Wierzbna.

 6. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

7.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL

8. Od 20 czerwca, czyli od przyszłej niedzieli zniesiona zostaje dyspensa od fizycznego uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej. Msza święta transmitowana przez telewizję, czy radio jest przeznaczona tylko dla osób obłożnie chorych.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 czerwca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na budujące się kościoły w naszej diecezji.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. o 18.00 i potem na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Jak w ubiegłych latach do organizacji procesji wokół świątyni zapraszam mieszkańców następujących miejscowości:, w niedzielę po sumie – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek 7 czerwca – Soboń, we wtorek 8 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 9 czerwca – Helenów i Las Jaworski, a w czwartek 10 czerwca – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – całą wspólnotę parafialną. Tradycyjnie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym , liturgicznej służbie ołtarza, Druhom Strażakom, oraz wszystkim uczestniczącym w tej manifestacji naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.

7. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach będzie wyjątkowo w 3 niedzielę miesiąca.

8.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Jachimowicz Mirosław, Okrzeja Witold  , Zaboklicki Artur z Wierzbna z Wierzbna . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Dudek Cezary, Jachimowicz Barbara, Jachimowicz Adam z Wierzbna

  9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek  a leczenie ukraińskiego 18 miesięcznego dziecka. Koszt leczenia 10 mln zł.

12. Proszę by segregować śmieci, które są wrzucane do boku. Plastik, szkło wrzucamy do worków. Sprzątając groby bliskich nie niszczmy otoczenia grobów sąsiedzkich.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Możliwość komentowania została wyłączona.