Ogłoszenia – Lipiec 2021

Powrót do listy ogłoszeń

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 lipca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary składane do puszek przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków lokomocji dla misjonarzy.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca . Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i procesja eucharystyczna.

6. W ubiegłą sobotę w kościele lub przed kościołem zgubiono złoty łańcuszek. Uczciwego znalazcę proszę o kontakt.

7. W minionym tygodniu na remont kościoła została złożona ofiara 200 zł. przez Zofię Żaboklicką z Sobonia. Bóg zapłać.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych w powodziach.

9. 3 sierpnia będziemy gościli pielgrzymkę białostocką a 5.08 pielgrzymkę rowerową,

10.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Staniszewski Andrzej, Kobylska Zofia , Okrzeja Witold z Wierzbna . W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny  Komorowski Włodzimierz, Miklaszewski Rafał, Wróblewski Dariusz z Wierzbna.

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

12. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Przemysław Jachimowicz, kaw. zam. w Wierzbnie par. w tut. i Karolina Maria Krasnodębska panna zam.  par. św. Leonarda w Liwie. zap. II. oraz Krzysztof i Katarzyna Chabiera związani cywilnie par. tut. zap. I Pamiętajmy w naszych modlitwach o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 lipca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

3. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

4. Serdecznie dziękuję p.  Lidii Gromulskiej z Dobrego za tron pod monstrancję i zestaw do udzielania namaszczenia chorych.

5. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowują mieszkańcy Helenowa i  Las Jaworski

6. Przyszła niedziela ostatnia miesiąca – taca ekonomiczna

7.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom  Florowski Arkadiusz, Florowski Adam, Kościesza Jan, Stankiewicz Mirosław, Jachimowicz Tomasz z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Staniszewski Andrzej, Rojek Grzegorz, Kobylska Zofia z Wierzbna.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

9. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Przemysław Jachimowicz, kaw. zam. w Wierzbnie par. w tut. i Karolina Maria Krasnodębska panna zam.  par. św. Leonarda w Liwie. zap. I. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 lipca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci. Natomiast  o10.30 różaniec z wypominkami za zmarłych z Jaworka, Wólki i Świdna

5.  GOPS w Wierzbnie dn 14 lipca ( środa) zaprasza zainteresowanych w celu uzyskania pomocy w złożeniu wniosku 300+

6.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Kudelski Eugeniusz, Chabiera Wincenty,  Jachimowicz Jerzy, z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodzinyFlorowski Arkadiusz, Florowski Adam, Kościesza Jan, Stankiewicz Mirosław, Jachimowicz Tomasz z Wierzbna

 7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

8. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Daniel Turek, kaw. zam. w Janówku par. w Żarnówce i Ewelina Jaworowska panna zam. w Wierzbnie par. tut. zap. III. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 lipca 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. Dziś pierwsza niedziela lipca. Po Mszy świętej o godz.11.00  nabożeństwo eucharystyczne z procesją.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci. Natomiast  o10.30 różaniec z wypominkami za zmarłych z Jaworka, Wólki i Świdna.

4. Serdecznie dziękuję dwom rodzinom z Wierzbna i jednej spoza parafii za dary na stół odpustowy i przygotowanie obiadu dla przybyłych kapłanów.

5. Sprawy gospodarcze : remont kościoła i dzwonnicy podsumowanie dotychczasowych prac.

 6.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Chabiera Bożena, Chabiera Krzysztof z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Kudelski Eugeniusz, Chabiera Wincenty,  Jachimowicz Jerzy, z Wierzbna.

 7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

8. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Daniel Turek, kaw. zam. w Janówku par. w Żarnówce i Ewelina Jaworowska panna zam. w Wierzbnie par. tut. zap. II. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

Możliwość komentowania została wyłączona.