Ogłoszenia – Sierpień 2021

Powrót do listy ogłoszeń

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
29 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

3. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8.00.Dyrekcja prosi o przyniesienie do szkoły butów na zmianę i maseczek

4.W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. W pierwszy piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne,  nie będzie procesji.

6. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy dziękować za 100 lat istnienia OSP w Wierzbnie. Po Mszy świętej udamy się na boisko szkolne na dalsze uroczystości. Po drodze na budynku OSP zostanie poświęcona tablica pamiątkowa.

7. Policja przestrzega przed oszustami internetowymi. Tekst informacji wywieszony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.

8.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Rozbicki Sławomir, Laskowski Andrzej, Wielądek Władysław z Janówka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Wrona Leszek, Okrzeja Rafał, Patoka Adam, Filipiak Teresa z Janówka

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Zbigniew Siemiński l. 69 z  Janówka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

2. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

3.Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

4. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia o 9.00 i 18.00.

5.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Patoka Mirosław, Patoka Karol, Zalewski Krzysztof z Helenowa  W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Rozbicki Sławomir, Laskowski Andrzej, Wielądek Władysław z Janówka

6. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

7. Przyszła niedziela – ostatnia miesiąca. Taca ekonomiczna.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY
15 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory.  Wieniec dożynkowy i chleb przygotowują mieszkańcy Helenowa i Lasu Jaworskiego. Pozostałe wioski przynoszą kosze z pierwocinami tegorocznych zbiorów.

5.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Leszczyński Kazimierz, Aleksandrowicz Ryszard, Gołębiewski Zbigniew  z Helenowa. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Patoka Mirosław, Patoka Karol, Zalewski Krzysztof z Helenowa .

6. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

2. Dzisiaj po  Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Helenowa, Adamowa, Lasu Jaworskiegi i Janówka

3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

4. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

5. Dziękuję tym wszystkim, którzy przynieśli pierogi, ciasto, słodkie bułki, pomidory dla pielgrzymów i Paniom, które posługiwały pielgrzymom, oraz tym wszystkim, którzy przyjęli ich pod swój dach.

6. Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych w ramach spisu jest obowiązkowe i można je zrealizować następująco: Przez wypełnienie formularza na stronie: spis.gov.pl;   Przez kontakt telefoniczny z Infolinią  spisową  (22 279 99 99); Przez rachmistrza spisowego, który skontaktuje się telefonicznie lub osobiście. Termin wypełnienia formularza spisowego na stronie internetowej upływa 30 września br. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: spis.gov.pl ”.

7. Za dwa tygodnie 22 sierpnia odbędą się parafialne dożynki.

8.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Brogowski Grzegorz, Tafil Konrad, Zalewski Arkadiusz z Helenowa. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Leszczyński Kazimierz, Aleksandrowicz Ryszard, Gołębiewski Zbigniew z Helenowa .

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

10. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Krzysztof i Katarzyna Chabiera związani cywilnie par. tut. zap. III. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Mieczysław Grabowski l. 72 ze Świdna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

3. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy sw. O godz. 11.00 nabożeństwo eucharystyczne z procesją a także zbiórka do puszek dla poszkodowanych w powodziach.

4. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

5. W tym tygodniu będziemy gościli dwie pielgrzymki 3 sierpnia Piesza Pielgrzymka Białostocka   ok. 150 osób w tym 10 księży i kleryków,  przybędą ok. godz. 17.00 i 5 sierpnia Pielgrzymka Rowerowa ok. 170 osób przybędą ok. godz. 13.50.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00 .

6. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Helenowa, Adamowa, Lasu Jaworskiegi i Janówka.

8. W przyszłą niedzielę 8 sierpnia  w Skansenie w Suchej odbędzie się II Mazowiecko – Podlaski Piknik Kół Gospodyń Wiejskich.

9. Apel ks. Biskupa o Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej…

10.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Komorowski Włodzimierz, Miklaszewski Rafał, Wróblewski Dariusz z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Brogowski Grzegorz, Tafil Konrad, Zalewski Arkadiusz z Helenowa .

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

12. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Przemysław Jachimowicz, kaw. zam. w Wierzbnie par. w tut. i Karolina Maria Krasnodębska panna zam.  par. św. Leonarda w Liwie. zap. III. oraz Krzysztof i Katarzyna Chabiera związani cywilnie par. tut. zap. II. Pamiętajmy w naszych modlitwach o przygotowujących się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła + Krystyna Jaworowska l. 83 z Wierzbna. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Możliwość komentowania została wyłączona.