Ogłoszenia – Wrzesień 2021

Powrót do listy ogłoszeń

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych.

3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.18.30, zaś w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00. Zapraszam dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy świętej błogosławieństwo różańcow dla dzieci z kl. III.

5. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

7. Na sobotę zapraszam mieszkańców Wólki i Świdna do wywiezienia śmieci biodegradowalnych z cmentarza. Chcę jednocześnie przypomnieć, że wszystkie prace prowadzone na cmentarzu winny być zgłaszane do proboszcza.

8. W przyszłą niedzielę miesiąca z racji pierwszej niedzieli po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i w ramach adoracji nabożeństwo różańcowe. Nie będzie procesji. Po nabożeństwie spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.

9. Dzisiaj w godz. od 10 do 14 zostanie uruchomiony punkt szczepień p. COVID szczepionką Johnson&Johnson w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Wierzbnie dla mieszkańców Gminy. Nie jest wymagana rejestracja potrzebny jest tylko dowód osobisty. Każdy zaszczepiony otrzyma certyfikat.

10. Dziękuję za oczyszczenie i ułożenie kamienia pp. Zbigniewowi Patoka, Zdzisławowi Poławskiemu, Markowi Madziar, Waldemarowi Gąsiorowskiemu, Mieczysławowi Radzio, Andrzejowi Mrozowi, Włodzimierzowi Durka oraz Teresie i Sławomirowi Krasuskim.

11. W minionym tygodniu została złożona bezimienna ofiara 200 zł na remont kościoła.

12.   Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Zdzisław Poławski, Krystyna Siemieńska, Henryk Rozbicki z Janówka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Janusz Cichocki, Stefan Patoka,Patoka Mirosława, Patoka Mariusz z Janówka

 13. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego oraz Kalendarz Misyjny w cenie 6 zł.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Eugeniusz Lisiecki l. 58 z Wierzbna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. Dziś gościmy w naszej parafii kleryka Kacpra, który razem z nami się modli. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na WSD .

3. Po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.

4. Dziękuję p. Jackowi Kiesnerowi, Tadeuszowi Jabłońskiemu i Romanowi Gogłozie za przygotowanie terenu pod złożenia kamienia na obudowę kościoła.

5. Na wtorek proszę 4 mężczyzn z Janówka i po jednym z Sobonia i Wyględówka, oraz na środę 4 mężczyzn z Jaworka i po jednym ze Świdna i Lasu Jaworskiego do zabezpieczenia kamienia na godz. 9.00.

6. 26 września w godz. od 10 do 14 zostanie uruchomiony punkt szczepień p. COVID szczepionką Johnson&Johnson w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Wierzbnie dla mieszkańców Gminy. Nie jest wymagana rejestracja potrzebny jest tylko dowód osobisty. Każdy zaszczepiony otrzyma certyfikat.

7. Przyszła niedziela ostatnia miesiąca – taca ekonomiczna.

8.   Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Gałecki Jacek, Wielądek Jacek, Napiórkowska Barbara, Kiesner Lech z Janówka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Zdzisław Poławski, Zbigniew Siemieński, Henryk Rozbicki z Janówka

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego oraz Kalendarz Misyjny w cenie 6 zł.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Bogdan Krzyżanowski  l. 59 z Wierzbna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

2. Zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci po Mszy świętej o godz. 9.00 a o 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Wierzbna

3. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 poświecenie przyborów szkolnych a po Mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci z kl. I, II i III.

4. Po Mszach świętych zbiórka do puszek w  ramach  solidarności z Afgańczykami

5. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

6. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

7. W przyszłą  niedzielę będziemy gościli przedstawiciela WSD. Ofiary składana na tacę będą przeznaczone na seminarium.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania i ich rodzicami. Klasa VII, VIII i starsi. .

9.   Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Grodzki Henryk, Barcz Teresa, Kołak Andrzej, Kołak Krzysztof z Janówka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny  GałeckiJacek, Wielądek Jacek, Napiórkowska Barbara, Kiesner Lech z Janówka

 10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego oraz Kalendarz Misyjny w cenie 6 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Janusz Stachowicz l. 68 z Wyględówka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo adoracyjne.

3. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Przynosimy ziarno do błogosławieństwa. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej poświecenie przyborów szkolnych a po Mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci z kl. I, II i III.

5. Zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 a o 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Wierzbna.

6. Dzisiaj dzień solidarności z Afgańczykami a w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek.

7. W Grębkowie, we wszystkie niedziele października, a więc: 3, 10, 17, 24 i 31 planowany jest kurs dla narzeczonych. W każdą niedzielę będą dwa wykłady: 10.00 – 11.00 i  11.00 – 12.00 ( w sumie 10 godzin). Koszt całego kursu 50 zł. od pary. Telefon kontaktowy: 603 328 132. Kursu sobotnio – niedzielnego w lutym niestety nie będzie.

8.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Wrona Leszek, Okrzeja Rafał, Patoka Adam, Filipiak Teresa z Janówka W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Grodzki Henryk, Barcz Teresa, Kołak Andrezj, Kołak Krzysztof z Janówka.

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych

Możliwość komentowania została wyłączona.