Ogłoszenia – Październik 2021

Powrót do listy ogłoszeń

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
31 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja żałobna. Po procesji poświęcenie nowych pomników a następnie różaniec za zmarłych. Ofiary zbierane na cmentarzu są przeznaczone na opłaceniu rachunków za śmieci.

2. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Po obu Mszach świętych różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

3. Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

4. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej  będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

5. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Wieczorem od godz16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu będziemy jeszcze przezywali pierwszą sobotę i pierwszą niedzielę miesiąca.

7. Od środy po Mszy świętej różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z czytaniem kartek. W niedzielę o 10.30.

8. Za zmarłych polecanych w wypominkach Przez cały listopad modlimy się na różańcu,  w I-wszy piątek miesiąca Msza św. a w drugą niedzielę miesiąca różaniec.

9. Dziękuję kandydatom do bierzmowania za uporządkowanie skwerku przed kościołem oraz kl. VIII wraz z wychowawcą za porządki na opuszczonych mogiłach.

 10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Zbigniew Patoka, Mirosław i Artur Patoka, Marian Jaczewski  z Janówka W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny  Stefan Cichocki, Tadeusz Banaszek, Troszkiewicz Michał, Sławomir Laskowski z Jaworka.

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego ,  Kalendarz Misyjny w cenie 6 zł, Kalendarz z Wieńcami Dożynkowymi w cenie 6 zł, oraz Kalendarz Rolnika w cenie 25 zł.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Andrzej Miklaszewski l. 68 z Wierzbna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe.

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku. Przez cały listopad modlimy się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach a w I-wszy piątek miesiąca Msza św. i w drugą niedzielę miesiąca różaniec. Poświęcenie pomników 1 listopada po procesji.

5. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. W Dzień Zaduszny o 9.00 i 17.00.

6. Przyszła niedziela – ostatnia miesiąca, taca ekonomiczna. We wrześniu taca ekonomiczna wynosiła 1425 zł.

7. Dziękuję p. Wojciechowi Popowskiemu z Wierzbna i naszemu p. grabarzowi Włodzimierzowi za wywiezienie śmieci biodegradowalnych w minionym tygodniu.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy sw.  godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. III

9. W minionym tygodniu na kościół złożono ofiarę 50 zł Marianna Plewko z Sobonia i 1 tys zł Mariola i Paweł Jaworowscy z Mińska. Bóg zapłać.

10.   Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Waldemar Gąsiorowski, Bogdan Patoka, Marcin Patoka z Janówka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny  Zbigniew Patoka, Mirosław i Artur Patoka, Marian Jaczewski  z Janówka

 11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego ,  Kalendarz Misyjny w cenie 6 zł, Kalendarz z Wieńcami Dożynkowymi w cenie 6 zł, oraz Kalendarz Rolnika w cenie 25 zł.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszam codziennie po Mszy wieczornej na różaniec. Zapraszam kandydatów do bierzmowania do prowadzenia różańca.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku. Pamiętajmy o wpisaniu miejscowości.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. Od jutra brama cmentarna będzie zamykana. Klucz od bramy na plebanii, u p. Grabarza, albo w sklepie u p. Gogłozy.

6. W sobotę po różańcu spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Na spotkanie proszę przynieść indeksy.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje.

8. Dziękuję p. Romanowi Gogłozie za ofiarowane do kościoła chryzantemy.

9.   Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Mariusz Łabarzewski, Mirosław Patoka, Zofia Patoka, Dariusz Patoka z Janówka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Waldemar Gąsiorowski, Bogdan Patoka, Marcin Patoka z Janówka

 10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego ,  Kalendarz Misyjny w cenie 6 zł, Kalendarz z Wieńcami Dożynkowymi w cenie 6 zł, oraz Kalendarz Rolnika w cenie 25 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
3 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcam do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.

3. Nabożeństwo różańcowe po Mszy świętej o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci a o godz. 10.30 różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. Od jutra Msza święta popołudniowa o godz. 17.00

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Po Mszach świętych zbiórka do puszek.

8. Dziękuję mieszkańcom Wólki za wywiezienie śmieci biodegradowalnych z cmentarza.

9. W przyszłą niedzielę na 18.30 zapraszam Radę Parafialną, Zelatorki Kół Żywego Różańca, Liderów Kościoła Domowego.

10.   Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Janusz Cichocki, Stefan Patoka,Patoka Mirosława, Patoka Mariusz z Janówka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Andrzej Poławski, Jacek Kuśmierz, Sylwester Okrzeja, Katarzyna Bartnicka z Janówka

 11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego ,  Kalendarz Misyjny w cenie 6 zł, Kalendarz z Wieńcami Dożynkowymi w cenie 6 zł, oraz Kalendarz Rolnika w cenie 25 zł.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.