Ogłoszenia – Grudzień 2021

Powrót do listy ogłoszeń

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
26 grudnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

2. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na budujące się kościoły w naszej diecezji. Natomiast po Mszach świętych zbiórka do puszek dla poszkodowanej w pożarze rodziny Patoków z Helenowa. Zbiórka pieniędzy odbyła się także w Szkole Podstawowej w Wierzbnie.

3.Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.

4. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

5. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza święta o godz. 17.00 a następnie  Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne . Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Tego dnia jest udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 11.00 nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej o godz.11.00 nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli.

8. Wizyta  duszpasterska, zwaną kolędą planowana jest w styczniu. W tym roku ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na remont dzwonnicy i położenie kamienia na kościele. W czasie wizyty duszpasterskiej będzie można podać kandydatów do Rady Parafialnej. Proszę zastanowić się na dwiema osobami z danej miejscowości.

9. Dziękuję za dary żywnościowe dla potrzebujących.

10. Proszę w kościele zakładać maseczki.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Ryszard Brzuszkiewicz, Kuśmierczyk Grzegorz z Jaworka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Andrzej Mróz, Bogdan Wąsowski, Paweł Wieliczko, Tadeusz Szaniawski, Beata Kowalczyk z Jaworka. Sprzątanie w piątek.

 12. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

14. W minionym  tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Bojanowicz l.86 z Sobonia Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
19 grudnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego  

2. Dziękuję serdecznie ks. Kan. Andrzejowi Witerskiemu za przeprowadzenie naszych parafialnych rekolekcji.

3. We środę o 6.45 rozpoczniemy ostatnią w tym roku Mszę świętą roratnią.

4. Na czwartek na godz. 14.00 zapraszam rodziców dzieci kl. III i kandydatów do bierzmowania do przygotowania dekoracji świątecznej.

5. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

6. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszam na wspólny śpiew kolęd. W dzień Msze święte o godz. 9.00 i 11.00.

7. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. Na Mszach świętych błogosławieństwo owsa. Taca przeznaczona na budowę kościołów w diecezji. Natomiast po Mszach świętych zbiórka do puszek dla rodziny Patoków  z Helenowa, którzy ucierpieli w pożarze .

8. Produkty żywnościowe i środki czystości można składać do wtorku 21 grudnia na plebanii, albo w sklepach u p. Gogłozy oraz u p. Kota.

9. Wyjazd do chorych planuję na wtorek.

10.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Hipolit Patoka, Sławomir Mróz, Marianna Olędzka, Irena Szatkowska z Jaworka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Ryszard Brzuszkiewicz, Kuśmierczyk Grzegorz z Jaworka. Sprzątanie w piątek.

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

13. W minionym  tygodniu odszedł do wieczności + Tadeusz Borowy l. 81 pochodzący z Sobonia . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….. Pogrzeb we wtorek

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
12 grudnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

3. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

4. Na bocznym ołtarzu wystawione są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece w cenie 10, 15, 20 i 30 zł. Taką święcę po wigilii możemy zanieść na grób naszych bliskich.

5. W piątek 17 grudnia rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Przeprowadzi je ks. Kan Andrzej Witerski proboszcz parafii Łysów. Porządek rekolekcji piątek i sobota Msze święte o godz. 10.00, 12.00, i 17.00. W tych dniach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W niedzielę zakończenie rekolekcji. Ofiary składane na tacę są przeznaczony do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.

7. Jeśli ktoś jeszcze nie ma opłatka może go otrzymać u p. Anety po Mszach św.

8. Roraty w środę o 6.45 Godzinki a następnie Msza św., w sobotę o godz. 10.00 poprzedzone Godzinkami.

9. Produkty żywnościowe i środki czystości można składać do wtorku 21 grudnia na plebanii, albo w sklepach u p. Gogłozy oraz u p. Kota.

10.00 Jeśli ktoś z chorych chciałby skorzystać z sakramentów proszę zgłaszać w kościele, kancelarii, lub telefonicznie.

11.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Jerzy Kuśmierczyk, Mariusz Płochocki, Sławomir Krasuski, Sławomir Chrupek z Jaworka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Hipolit Patoka, Sławomir Mróz, Marianna Olędzka, Irena szatkowska z Jaworka

12. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

14. W minionym  tygodniu odeszła do wieczności + Hanna Grażyna Kucharska l. 64 z Jaworka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
5 grudnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.00.

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00. Na Mszy świętej o godz. 17.00 błogosławieństwo medalików dla dzieci z kl. III.

5. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane we środę i sobotę o godz. 6.45 Godzinki a następnie Msza święta. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

6.  Zachęcam do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Świece po 10, 15, 20 i 30 zł. Wystawione są na bocznym ołtarzu. Jednocześnie też jak w ubiegłych latach chcemy podzielić się z potrzebującymi. Produkty żywnościowe, środki czystości możemy przynieść do kościoła, albo na plebanię.

7. We wtorek w Czerwonce w organistówce będzie spotkanie z panią krawcową dla dzieci z kl. III o godz. 16.00

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci, a o godz. 10. 30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Helenowa , Lasu Jaworskiego, Wólki i Świdna.

9.  Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Janusz Domański, Maciej Grabarczyk, Bogdan Wąsowski z Jaworka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodzinyJerzy Kuśmierczyk, Mariusz Płochocki, Sławomir Krasuski, Sławomir Chrupek z Jaworka

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa Katolickiego .

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Możliwość komentowania została wyłączona.