Ogłoszenia – Styczeń 2022

Powrót do listy ogłoszeń

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 stycznia 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. Dzisiaj taca ekonomiczna a po Mszach świętych zbiórka do puszek na film o ks. Brzósce

3.W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 9.00 i 17.00.

4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:  W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00.

6. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.00.

7. W Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Radiową. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Radio Podlasie.

8. W dniu wczorajszym zakończona została wizyta Duszpasterska. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, za dobre rady i obiad w niektórych miejscowościach. Jeśli ktoś chciałby jeszcze przyjąć po Kolendzie można się umówić na jakiś termin.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Eugeniusz Szatkowski, Wanda Barcz, Wiesław Kujawa  z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Roman Redek, Marian Korczak, Wojciech Kazimierski z  Sobonia.

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

12. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odszedł  do wieczności + Jerzy Leszczyński l. 64 z Lasu Jaworskiego. Pogrzeb we wtorek . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU
23 stycznia 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3.  W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. III.

6. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień poniedziałek Soboń, sobota Wierzbno od p. Gogłozów. Proszę o pojazdy na godz. 9.30.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Paweł Smolarski, Krzysztof Abramowski, Andrzej Chabiera, Dariusz Chabiera  z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Eugeniusz Szatkowski, Wanda Barcz, Wiesław Kujawa z  Sobonia.

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

9. Przyszła niedziela, ostatnia miesiąca – taca ekonomiczna. A po Mszach świętych zbiórka do puszek na film o ks. Brzósce. Komunikat ks. Biskupa….

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 stycznia 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień poniedziałek Janówek, piątek Jaworek, sobota Wierzbno od p. Szymańskich do Gminy. Proszę o pojazdy na godz. 9.30.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Mieczysław Radzio, Mirosława Trojanowska, Jerzy Leszczyński, Paweł Polkowski  z  Lasu Jaworskiego. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Paweł Smolarski, Krzysztof Abramowski, Andrzej Chabiera, Dariusz Chabiera  z  Sobonia.

 7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

8. Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzbnie Elżbieta Skarżyńska oraz Radny Powiatu Węgrowskiego Łukasz Komorowski zapraszają na spotkanie zaplanowane na dzień 17 stycznia (PONIEDZIAŁEK) na godzinę 16:00 w Szkole Podstawowej w Wierzbnie, poświęcone planowanym inwestycjom spółki PGE Dystrybucja na terenie miejscowości Las Jaworski, Wierzbno, Wólka, Świdno i Adamów.

W spotkaniu udział wezmą Pani Senator Maria Koc, członkowie zarządu spółki, Dyrekcja Oddziału Warszawa i Rejonu Energetycznego Mińsk Mazowiecki.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł  + Stanisław Kuśmierczyk l. 90 z Jaworka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
9 stycznia 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Po  Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci a o 10.30 różaniec za zmarłych z Wierzbna.

4. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego .

5. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień poniedziałek Wólka, czwartek Wyględówek, sobota Soboń. Proszę o pojazdy na godz. 9.30.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Stanisław Wielądek, Marek Wielądek, Bogusław Aleksandrowicz  z  Lasu Jaworskiego. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Mieczysław Radzio, Mirosława Trojanowska, Jerzy Leszczyński, Paweł Polkowski z  Lasu Jaworskiego.

7. Na stoliku wyłożone jest Echo katolickie. Od dzisiaj cena jednego egzemplarza 3 zł.

8. Dziękuję mieszkańcom Sobonia za wywiezienie śmieci biodegradowalnych z cmentarza.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

10 . W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności  odeszli  + Władysław Wielądek l.74  z Janówka, pogrzeb w poniedziałek oraz Eugeniusz Wielądek l. 84 z Lasu Jaworskiego  , pogrzeb w sobotę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

 

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
2 stycznia 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom .

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jednocześnie jest to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

4. Czwartek, 6 stycznia, jest  pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

5. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00.

6. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci, a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Wierzbna.

7. Wizyta duszpasterska w poniedziałek Las Jaworski, w piątek Świdno, w sobotę Helenów. Proszę o pojazdy na godz. 9.30. W tym roku ofiary składane z racji kolędy będą przeznaczone na remont dzwonnicy i położenie kamienia na kościele. W czasie wizyty duszpasterskiej będzie można podać kandydatów do Rady Parafialnej. Proszę zastanowić się na dwiema osobami z danej miejscowości.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Andrzej Mróz, Bogdan Wąsowski, Paweł Wieliczko, Tadeusz Szaniawski, Beata Kowalczyk z Jaworka. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Stanisław Wielądek, Marek Wielądek, Bogusław Aleksandrowicz  z  Lasu Jaworskiego.

 9. Do puszek dla rodziny Patoków złożono 5650 zł. Bóg zapłać.

10. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Sobonia do wywiezienia śmieci biodegradowalnych z cmentarza.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

12. 24 grudnia  odeszła do wieczności + Teresa Kowalczyk l.84 pochodząca  z Janówka, pogrzeb we wtorek a w minionym tygodniu   + Ryszard Brzuszkiewicz  l. 69 z Jaworka , pogrzeb w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Możliwość komentowania została wyłączona.