Ogłoszenia – Luty 2022

Powrót do listy ogłoszeń

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 lutego 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

2 Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego.

4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.00.  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

5. W sobotę, 4 marca, będziemy obchodzili liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Jest to też dzień imienin Księdza Biskupa Ordynariusza.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.00 oraz na nabożeństwo gorzkich żali po Mszy świętej o godz. 11.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek i sobotę nabożeństwo po Mszy świętej wieczorowej. – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do godz. 17.00.

8. Dzisiaj i we środę zbiórka do puszek dla poszkodowanych na Ukrainie.

9. Komunikat ks. Biskupa i przewodniczącego KEP……

10. Urząd Powiatowy organizuje zbiórkę dla Ukrainy, dlatego w sklepie u p. Kota i świetlicy Urzędu Gminy można składać dary żywnościowe, ubrania, pościel, środki opatrunkowe.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Mirosław Skarżyński, Jacek Kiesner, Teresa Łukasiak z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Andrzej Patoka, Janusz Łukasiak, Tadeusz Giersz, Sławomir Tafil z  Sobonia.

 12. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

14. W minionym tygodniu do wieczności odszedł  + Paweł Królak l. 57 z Adamowa, pochowany na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 lutego 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

4. Dzisiaj po  Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi z kl. III.

5. W minionym tygodniu na potrzeby kościoła złożono  ofiarę  200 zł., Anna i Wiesław Chrościccy z Jaworka. Bóg zapłać.

6. W przyszłą sobotę po Mszy świętej wieczorowej spotkanie z kandydatami do bierzmowania

7. Przyszła niedziela – ostatnia miesiąca, taca ekonomiczna.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Zofia Kozłowska, Marcin Rogala, Wawrzyniec Kraśny z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Mirosław Skarżyński, Jacek Kiesner, Teresa Łukasiak z  Sobonia.

 9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 lutego 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Wólki i Jaworka.

3. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

4. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą na godz. 11.00 zapraszam dzieci z kl. III.

5. W minionym tygodniu na potrzeby kościoła złożono dwie ofiary po 200 zł., Stanisław Wielądek z Lasu Jaworskiego oraz Jadwiga i Tadeusz Szaniawscy z Jaworka. Bóg zapłać.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Zofia Żaboklicka, Danuta Hołubiec, Kazimierz Zalewski, Andrzej Siwiak z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Zofia Kozłowska, Marcin Rogala, Wawrzyniec Kraśny z  Sobonia.

7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 lutego 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. Przeżywamy dzisiaj Niedziele Radiową. Gościmy  ks. Marka Weresę, który razem z nami modli się. Ofiary składane dzisiaj na tace są przeznaczone na Katolickie Radio Podlasie.

3.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne.

3. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

4. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świetej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Wólki i Jaworka.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Roman Redek, Marian Korczak, Wojciech Kazimierski z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Zofia Żaboklicka, Danuta Hołubiec, Kazimierz Zalewski, Andrzej Siwiak z  Sobonia.

 7. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

9. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odszedł  do wieczności + Wacław Kuśmierczyk l. 92 z Jaworka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Możliwość komentowania została wyłączona.