Ogłoszenia – Marzec 2022

Powrót do listy ogłoszeń

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
27 marca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 Przypominam, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 18.00

4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

7. Pragnę podziękować p. Małgorzacie za przygotowanie posiłków dla księży w czasie rekolekcji oraz Paniom za ciasto na stół rekolekcyjny.

8. W dniu wczorajszym do posługi lektora w katedrze siedleckiej został włączony Stanisław Miklaszewski. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w służbie Bożej.

9. Wszystkie prace prowadzony na cmentarzu winny być zgłaszane do proboszcza.

10. W tym roku nasza diecezjalna rozgłośnia Katolickie Radio Podlasie obchodzi 30-lecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe zostaną zainaugurowane podczas Jarmarku Tradycji Wielkanocnych, który odbędzie się 2 i 3 kwietnia w Parku Handlowym Arche przy ul. Brzeskiej 134 w Siedlcach. Organizatorzy: Arche i Katolickie Radio Podlasie zapraszają w sobotę od 10:00 do 18:00, a w niedzielę od 10:00 do 15:00.

11. W minionym tygodniu zostały złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego : Świdno 380 zł., Janówek 420 zł., . Bóg zapłać.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Mateusz Tomkiewicz, Michał Tomkiewicz, Włodzimierz Jasiński  ze Świdna W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Rafał Jasiński, Zenon Łabarzewski, Józef Sobiepanek  ze Świdna.

13. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
20 marca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Dziękuję ks. Pawłowi za przeprowadzenie naszych parafialnych rekolekcji. Życzymy Księdzu Bożego błog., obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00.

5. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.

6. Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo książeczek dla dzieci z kl. III.

7. Przyszła niedziela, ostatnia miesiąca – taca ekonomiczna.

8. Od przyszłej niedzieli w raz ze zmianą czasu, zmienia się także godzina Mszy świętej popołudniowej na godz. 18.00.

9.  Nabywając   świecę  Wielkanocną za 20 zł., wspieramy działalność Caritasu.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Dariusz Wojtyński, Bronisław Sobiepanek, Jan Tomkiewicz ze Świdna W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Mateusz Tomkiewicz, Michał Tomkiewicz, Włodzimierz Jasiński ze Świdna.

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13 marca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na misje.

2.  Po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych spoza parafii.

3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

4. W piątek rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Paweł Padysz. W piątek i sobotę Msze święte z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty o godz. 10.00; 12.00 i 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty. Módlmy się za siebie nawzajem , byśmy dobrze przeżyli czas rekolekcji.

5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci.

6. . Nabywając baranka wielkanocnego za 7 zł, czy świecę za 20 zł., wspieramy działalność Caritasu.

7. Jeszcze można składać dary materialne na pomoc Ukrainie w Urzędzie Gminy szczególnie konserwy, pampersy, środki czystości, materiały opatrunkowe, leki przeciw bólowe. Te dary zostaną przeznaczone na potrzeby Gminy.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Tadeusz Dmowski, Artur Szczęsny, Sławomir Szczęsny, Czesław Chmielewski z  Sobonia.W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Dariusz Wojtyński, Bronisław Sobiepanek, Jan Tomkiewicz ze Świdna.

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł + Szczepan Krzysztof Staniszewski l. 70 z Wierzbna. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
6 marca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na remont Kurii Diecezjalnej

3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie żale po Mszy Świętej o godz. 11.00.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

5. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

6. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na misje.

7. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 18 – 20 marca.

8. Nabywając baranka wielkanocnego za 7 zł, czy świecę za 20 zł., wspieramy działalność Caritasu.

9. W następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla rodziców modlących się za dzieci a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych spoza parafii.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci kl. III.

11. Do puszek na pomoc Ukrainie złożono 3242 zł. Bóg zapłać.

12. Jeszcze można składać dary materialne na pomoc Ukrainie w Urzędzie Gminy szczególnie konserwy, pampersy, środki czystości, materiały opatrunkowe, leki przeciw bólowe. Nie przynosimy już ubrań.

13. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Andrzej Patoka, Janusz Łukasiak, Tadeusz Giersz, Sławomir Tafil z Sobonia. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Tadeusz Dmowski, Artur Szczęsny, Sławomir Szczęsny, Czesław Chmielewski z  Sobonia.

14. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Możliwość komentowania została wyłączona.