Ogłoszenia – Maj 2022

Powrót do listy ogłoszeń

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
29 maja 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”  

2. Dzisiaj taca ekonomiczna na remont dzwonnicy. Taca z kwietnia 1632. Bóg zapłać.

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00.

7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę.

8. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.00 i procesja Eucharystyczna.

9. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej złożyły na misje 580 zł.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz.11.00 spotkanie z III i IV klasą i ich rodzicami.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Henryk Łukasiak,  Mariusz Chabiera, Grzegorz Białousz. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Kazimierz Grabowski, Beata Chabiera, Andrzej Chabiera z Wierzbna

12. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Zofia Zagrodzka l. 89 z Jaworka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
22 maja 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. Planowana jest dla mam niespodzianka.

5. W piątek, 27 maja,  rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.30. Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela. 

8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego po Mszy Świętej o godz. 11.00

9. W dniu wczorajszym dziesięcioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa. Przez cały tydzień te dzieci będą gromadziły się na Mszy św. w ramach białego tygodnia. Polecajmy ich dobremu Bogu w naszych modlitwach. Dziękuję rodzicom tych dzieci za dar ołtarza ornat z motywem wielkanocnym i świece ołtarzowe.

10. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca. Taca ekonomiczna.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci z kl. III. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Henryk Łukasiak,  Mariusz Chabiera, Grzegorz Białousz z Wierzbna

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
15 maja 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

4. Spowiedź dla dzieci z kl. III i ich rodzin w piątek o godz. 16.00. Natomiast w sobotę o godz. 11.00 uroczystość I Komunii świętej.

5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 18.00, lub 18.30, w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

6. Poświęcenie pól dzisiaj o 15.30 w Wierzbnie,  w poniedziałek od 16.00 – Śoboń,  na zakończenie Msza swięta w kościele.

7. Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV

8. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością beatyfikacji Pauliny Jaricot. Codziennie na zakończenie nabożeństwa Majowego.

9. 4 czerwca planowana jest pielgrzymka do Częstochowy dla Sióstr z KŻR. Zapisy u p. Piórek

10. Dla Druhów Strażaków złożono 2072 zł. Bóg zapłać.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom  Małgorzata Malinowska, Zdzisław Kornatko, Przemysław Świderski z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziców dzieci z kl. III.

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
8 maja 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na WSD Siedlce.

4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00 lub 18.30, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

7. Poświęcenie pól w poniedziałek od 15.30 – Wyględówek, , we środę Wólka i Świdno w sobotę  – Janówek, w niedzielę Wierzbno . Msza święta będzie sprawowana w kościele.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV

9. W minionym tygodniu na remont dzwonnicy została złożona ofiara 200 zł., bezimienna Wierzbna. Bóg zapłać.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Adam Trzeciński, Helena Białousz, Jan Karaban z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Małgorzata Malinowska, Zdzisław Kornatko, Przemysław Świderski z Wierzbna.

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
1 maja 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2. W całej Polsce obchodzona jest dzisiaj po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim.

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe oraz procesja po Mszy Świętej o godz. 11.00.

4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę o godz. 12.00 Niech śpiew  Litanii loretańskiej wyprasza nam wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

5. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Jutro zaś, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.

6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.00. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji strażaków. Ofiary składane na tacę tego dnia będą przeznaczone do dyspozycji OSP Wierzbno.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00  następnie nabożeństwo majowe

8. Poświęcenie pól w środę od 15.00 – Las Jaworski i Helenów,  w sobotę  – Jaworek . Msza święta będzie sprawowana w kościele.

9. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na WSD Siedlce.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla rodziców modlących się za dzieci a o godz. 10.30 różaniec za zmarłych z Helenowa i Lasu Jaworskiego.

11. W minionym tygodniu na remont dzwonnicy została złożona ofiara 200 zł., przez p. Ryszarda Kujawę z Wierzbna. Bóg zapłać.

12. Państwo Krystyna i Roman Gogłoza ofiarowali ornat maryjny. Bóg zapłać.

13. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Kujawa, Jadwiga Kraśny, Szczepan Tomkiewicz  z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Adam Trzeciński, Helena Białousz, Jan Karaban z Wierzbna.

14. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

Możliwość komentowania została wyłączona.