Ogłoszenia – Czerwiec 2022

Powrót do listy ogłoszeń

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 czerwca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

2. Dzisiaj taca ekonomiczna. W maju złożono 1672 zł. Bóg zapłać.

3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła to także święto naszej parafii – odpust parafialny. Sumę odpustową o godz. 12.00 będzie sprawował ks. Dariusz Denisiuk dyrektor biura pielgrzymkowego. Tego dnia Msze święte o godz. 9.00 i 12.00.

5. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali po Mszy Świętej o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa .

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00

7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.00 i procesja eucharystyczna.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Witold Piórek, Piotr Piórek, Mirosław Jaworowski z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Wojciech Popowski, Karol Patrykus, Waldemar Replin z Wierzbna

9. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego oraz broszurki dla rodziców.

10. W tym roku wieniec dożynkowy przygotowują mieszkańcy Janówka.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła + Zofia Jarmużewska l. 94 z Jaworka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 czerwca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

2. Dziękuję serdecznie za udział w procesji z racji Bożego Ciała : Druhom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy, dzieciom za sypanie kwiatków i niesienie różańca, niosący feretrony, chorągwie, oraz wszystkim uczestniczącym.

3. W czwartek, 23 czerwca, liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca.

3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę

4. Trwa oktawa Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. o 18.00 i potem na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Jak w ubiegłych latach do organizacji procesji wokół świątyni zapraszam mieszkańców następujących miejscowości, w niedzielę po sumie – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek 20 czerwca – Soboń, we wtorek 21 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 22 czerwca – Helenów i Las Jaworski, a w czwartek 23 czerwca – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – całą wspólnotę parafialną. Tradycyjnie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 8.00 w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

7. W sobotę będziemy przeżywali wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

8. Przyszła niedziela – ostatnia miesiąca. Taca ekonomiczna na remont dzwonnicy.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Mieczysław Walęcki, Marianna Szymańska, Maryla Walęcka z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Witold Piórek, Piotr Piórek, Mirosław Jaworowski  z Wierzbna

10. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego oraz broszurki dla rodziców.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
12 czerwca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. We czwartek dzieci z kl. IV będą przeżywały rocznicę I-wszej Komunii świętej. Spowiedź w poniedziałek, wtorek i we środę.

3. . W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy Świętej godz.. 11.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy zgodnie z tradycją.
Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne , by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca. Proszę o przygotowanie wszystkich  chorągwi, feretronów, obrazów. Strażaków proszę  do asysty i zabezpieczenia procesji.

4. Przez oktawę Bożego Ciała zapraszam na Mszę św. o 18.00 i potem na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Jak w ubiegłych latach do organizacji procesji wokół świątyni zapraszam mieszkańców następujących miejscowości: w piątek 17 czerwca – Jaworek, w sobotę 18 czerwca – Wierzbno, w niedzielę po sumie – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek 20 czerwca – Soboń, we wtorek 21 czerwca – Wólka i Świdno, w środę 22 czerwca – Helenów i Las Jaworski, a w czwartek 23 czerwca – na zakończenie oktawy Bożego Ciała – całą wspólnotę parafialną. Tradycyjnie poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

6. We czwartek imieniny obchodzi p. Aneta. Już dzisiaj życzymy jej Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Krzysztof Twardowski, Danuta Szmankowska, Piotr Patrykus z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Mieczysław Walęcki, Marianna Szymańska, Maryla Walęcka z Wierzbna

8. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego oraz broszurki dla rodziców.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

10. W minionym tygodniu  odszedł do wieczności: + Wincenty Lisiecki l. 79 z Wierzbna,. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
5 czerwca 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” . Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

5. We wtorek dzieci z kl. III i IV jadą do Niepokalanowa. Są jeszcze wolne miejsca.

6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

8. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

9. W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca dla Rodziców modlących się za dzieci. A o 10.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z Wierzbna.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom Kazimierz Grabowski, Beata Chabiera, Andrzej Chabiera z Wierzbna. W przyszłym tygodniu zapraszam rodziny Krzysztof Twardowski, Danuta Szmankowska, Piotr Patrykus z Wierzbna

11. Na stoliku wyłożony jest nowy numer Echa katolickiego oraz broszurki dla rodziców.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą przeżywali swoje święto w najbliższych dniach, życzę Bożego błog. i obfitości Bożych łask.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Anna Burgchardt l. 94 pochodząca z Wierzbna, pochowana na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Możliwość komentowania została wyłączona.