Ogłoszenia – Czerwiec 2014

Powrót do listy ogłoszeń

29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

1. Dziś uroczystość Odpustowa św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna i „Te Deum” za tak wielkich orędowników przed Bożym majestatem. Jeśli w skrusze wyznaliśmy grzechy w sakramencie pokuty, mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust jest darowaniem kary doczesnej za grzechy. Możemy go ofiarować za siebie albo za zmarłych. Ofiary na tacę są dziś przeznaczone do dyspozycji Ojca świętego Franciszka.

Cieszymy się z obecności i przewodniczenia uroczystej Sumie przez ks. Kanonika Stanisława Dadasa. Z serca dziękuję wszystkim kapłanom na czele z ks. Krzysztofem Pawelcem, naszym dziekanem. Po sumie wspólne świętowanie na skwerze przed kościołem i  z udziałem zespołu „Divers” z Grębkowa. Dziękuję paniom za ciasto na deser.

2. W środę 2 lipca oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w Kodeńskim wizerunku i diecezjalny dzień chorego. Zachęcam do udziału w tych uroczystościach w Kodniu.

3. W tym tygodniu – pierwszy czwartek miesiąca, od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołanie kapłańskie i zakonne.

4. Pierwszy piątek miesiąca, o 7.30 Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata i wieczorem o 18.00. Pół godziny przede Mszą św. czekam w konfesjonale.

5. W przyszłą niedzielę, 6 lipca, przyjedzie do naszej parafii alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, będziemy modlić się za całą wspólnotę seminaryjną i wesprzemy tę uczelnię ofiarami na tacę. Będzie to pierwsza niedziela lipca, po sumie adoracja, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych.

6. Z całego serca dziękuję p. Markowi Kuśmierczykowi i całej brygadzie za ocieplenie ubikacji styropianem. W poniedziałek zapraszam na 9.00  kilkunastu mężczyzn ze szpadlami, aby zrobić wykop dla podłączenia wody z plebanią. Dziękuję za deski  na łaty, ale jeszcze są potrzebne deski na podbitkę i sufit. Szukam chętnych specjalistów, którzy w czynie społecznym chcieliby ułożyć płytki w ubikacji. Dotychczas na same materiały budowlane wydałem 10 450 zł. W tym tygodniu wpłynęły następujące ofiary: Marian Milewski z Wyględówka, Alfred Krasuski, Ireneusz Karaban i bezimienna po 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Dziękuję Justynie Chrościckiej i Oli Skarżyńskiej za uzupełnienie Kroniki parafialnej o czas posługi ks. Jana Mroczka w naszej parafii. Zapraszam także do współtworzenia naszej internetowej witryny: parafiawierzbno.com.pl.

8. Serdecznie dziękuję rodzinom ze Wólki za sprzątanie kościoła. W sobotę zapraszam do troski o świątynie rodziny z Sobonia: p. Elżbietę i Pawła Smolarskich, Agnieszkę i Krzysztofa Abramowskich oraz p. Kazimierza Madziara.

9. Zachęcam do lektury nowego Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy piękny artykuł o ks. Biskupie Ignacym Swirskim, a także comiesięczny dodatek dla delatorów i członków Żywego Różańca.

12 Niedziela zwykła – 22 czerwca 2014 r.

1. Z całego serca dziękuję wszystkim za zaangażowanie w procesji Bożego Ciała, za wspólny śpiew i uwielbienie Chrystusa Pana w tajemnicy Eucharystii. Dziękuję tym, kto dekorował ołtarze i porządkował ulicę, dziękuję druhom strażakom za ich posługę, dziękuję ministrantom i p. Anecie za muzyczną oprawę, dziękuję rodzicom i dzieciom za chętny udział w procesji. Zapraszam wszystkich, byśmy w każdy kolejny dzień Oktawy wspólnie wielbili Chrystusa obecnego w Eucharystii. Przypominam, że odpowiedzialnymi za procesję są: w poniedziałek – mieszkańcy Wólki i Swidna, we wtorek– mieszkańcy Sobonia, w środę – mieszkańcy Wierzbna i w czwartek, na zakończenie Oktawy, – cała wspólnota parafialna. W czwartek dla wszystkich dzieci będą słodkie upominki za udział w procesji Eucharystycznej.

2. We wtorek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu w piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa można spożywać potrawy mięsne. Zapraszam na godz. 8.00 dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli, pragnących podziękować Panu Bogu za cały rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na wakacje. Wieczorem o godz. 18.00 Eucharystia z aktem zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Serdecznie zapraszam.

4. W niedzielę 29 czerwca Uroczystość odpustowa św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 9.00 i uroczysta suma z procesją Eucharystyczną o godz. 12.00. Sumę odpustową będzie sprawował ks. kanonik Stanisław Dadas, którego dobrze znamy. Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone do dyspozycji Ojca świętego. Po sumie i procesji, aby przedłużyć świętowanie odbędzie się na skwerze przed kościołem koncert z udziałem naszej parafialnej scholi i zespołu „Divers” z Grębkowa. Dla dzieci będzie sporo atrakcji.

5. W sobotę przed odpustem po Mszy o 18.00 spotkanie ministrantów, aby przygotować asystę na uroczystą sumę. Spotkanie poprowadzi alumn Piotr Wróblewski.

6. Dziękuję p. Krzysztofowi Twardowskiemu za wykonanie instalacji elektrycznej w ubikacji. Serdecznie dziękuję p. Krzysztofowi Białousz, Arkadiuszowi i Adamowi Florowskim, Janowi Gójskiemu, Dariuszowi Wróblewskiemu i Jerzemu Staniszewskimu za pokrycie dachu blachą. Dziękuję za ofiary na ten cel: Jolanta Olędzka z Jaworka – 200 zł, Sledziewscy z Cierpiąt – 100 zł, parafianka z Warszawy – 100 zł, p. Dunia – 200 zł  oraz Zofia i Tadeusz Jabłońscy z Wólki 150 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wólki i zapraszam na najbliższą sobotę: p. Teresę i Zbigniewa Bzoch, Grażynę i Mariana Wojtyńskich oraz Katarzynę i Grzegorza Wojtyńskich. Z serca dziękuję mieszkańcom Wólki za spełnienie dyżuru sprzątania kościoła. W lipcu sprzątanie kościoła zaczną mieszkańcy Sobonia.

8. Już za tydzień, 27 czerwca rozpocznie się piąte spotkanie młodych katolików diecezji siedleckiej – Jerycho Młodych. W tym roku jeszcze bardziej szczególne bo kończące peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży, peregrynujących po naszej diecezji od 14 czerwca. Tegorocznym bohaterem biblijnym będzie Gedeon. Podejmiemy tematy współczesnych obrońców wiary. Proszę o zapisanie do wtorku młodzieży, pragnącej uczestniczyć w Jerychu.

9. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy obszerną relację z peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży, a także o niezastąpionej roli ojca w rodzinie.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 15 czerwca 2014 r.

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Najświętsza Trójca, Jedność Osób Bożych – Ojca, Syna i Ducha Świętego – jest i zawsze pozostanie tajemnicą. Wierzyć to znaczy otworzyć się na Prawdę i Miłość objawioną nam przez Jezusa Chrystusa. Po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL.

2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszam na Eucharystię o 9.00 i 12.00. Po Mszy o 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Niech będzie ona dowodem naszej miłości do Chrystusa Pana w Eucharystii. Zachęcam, aby wszystkie chorągwie, feretrony i obrazy uczestniczyły w procesji i należy je wcześniej przygotować. Zapraszam druhów strażaków do asysty w procesji i kierowania ruchem drogowym. Proszę, aby dziewczynki z klasy II i III sypały kwiatki, a chłopcy nieśli duży różaniec. Dla dzieci we wtorek po Mszy o 18.00 próba sypania kwiatów, a dla ministrantów próba asysty. Tradycyjnie pierwszy ołtarz będzie przy plebanii, drugi – przy Straży Pożarnej, trzeci – naprzeciw p. Komorowskich i czwarty – obok Golgoty przy kościele. Proszę o zaangażowanie w dekoracji ołtarzy mieszkańców Sobonia, Jaworka, a także Wierzbna.

3. Podczas oktawy Bożego Ciała serdecznie zapraszam na Eucharystię o 18.00 i organizowanie procesji wokół kościoła mieszkańców następujących miejscowości: w piątek 20 czerwca – Jaworek, w sobotę 21 czerwca – Helenów i Las Jaworski, w niedzielę 22 czerwca po Mszy o 11.00 – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek 23 czerwca – Wólka i Swidno, we wtorek 24 czerwca – Soboń, w środę 25 czerwca – Wierzbno i w czwartek na zakończenie Oktawy – cała wspólnota parafialna. Dla dzieci za udział w procesji Eucharystycznej będą słodkie upominki.

4. W niedzielę 22 czerwca po Mszy o 9.00 spotkanie dla rodziców i dla młodzieży wyjeżdżającej na Oazę wakacyjną.

 5. Informuję, że ks. Biskup 14 października udzieli sakramentu Bierzmowania dla młodzieży naszej parafii. Jest dla młodzieży katechizm siedlecki, oficjalnie zatwierdzony przez  Kurię jako lektura i podręcznik do przygotowania.

6. Kontynuujemy prace przy budowie ubikacji. Mamy już  okna i drzwi. Dziękuję p. Franciszkowi Kowalczykowi za krokwie na dach. Serdecznie dziękuję p. Arkadiuszowi Florkowskiemu i Janowi Gójskiemu za solidną pracę, a także Adamowi Florkowskiemu i Dariuszowi Wróblewskiemu za chętną pomoc. Z serca dziękuję za ofiary na ten cel: p. Krystyna Okrzeja z Janówka – 100 zł, Irena Wróblewska – 100 zł, bezimienna -100 zł; Dorota i Dariusz Wróblewscy – 200 zł oraz bezimienna – 200 zł. Potrzebne są deski calówki i deski „piątki” na dach i oraz pieniądze na blachę a także na prace  wykończeniowe. Trzeba jeszcze ocieplić budynek styropianem, wewnątrz wyłożyć płytkami i zrobić kilka metrów płotu, na wzór tego wokół plebanii. Zachęcam, byśmy wspólnymi siłami szybciej ukończyli te prace.

7. Dziękuję rodzinom z Wólki za sprzątanie kościoła. W sobotę zapraszam: p. Zofię i Tadeusza Jabłońskich, Halinę Kruszewską i Jolantę Bzoch.

8. W nowym numerze „Echa Katolickiego” możemy przeczytać o deklaracji wiary, która wywołuje kontrowersje, a także o nowych 9 kapłanach w naszej diecezji. Zachęcam do lektury i proszę, aby wszystkie gazety się rozchodziły i były czytane.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca 2014 r.

1. Święty okres pięćdziesięciu dni kończy się Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dziś zesłanie daru Ducha Świętego na apostołów, początki Kościoła oraz posłanie Kościoła do wszystkich ludów, narodów i języków. Mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczny śpiew hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

2. Dziś razem z dziećmi klasy III dziękujemy za dar Eucharystii, za każde spotkanie z Chrystusem w Komunii św. Serdecznie dziękuję za ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w wysokości 308,50 zł. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa po Mszy św. ofiarami do puszek dziś wspieramy poszkodowanych w wyniku powodzi na Bałkanach.

3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszam na Eucharystię o 18.00 i 18.40. Zachęcam także do liczniejszego udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa(w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00).

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. o 18.00 i 18.40.

5. W piątek – 13 miesiąca i od 15.00 Nabożeństwo Fatimskie w Jaworku, aby zawierzyć Maryi wszystkich mieszkańców i wychowanków MOWu. Po różańcu Msza św. w intencji tej społeczności.

6. W sobotę w kościele o 10.00 spotkanie z kandydatami na ministrantów z kl. II. Także w sobotę o 17.00 wyjazd dla młodzieży, szczególnie zachęcam kandydatów do Bierzmowania, do Siedlec na spotkanie przy znakach Światowych Dni Młodzieży. Proszę zapisywać się na listy, które leżą na bocznym ołtarzu.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy i odpust parafialny w Wiśniewie. Msza św. o 9.00 i 11.00. Tradycyjnie po Mszy św. zbiórka do puszek na KUL.

8. Dzięki Panu Bogu i dzięki ofiarnej pracy przygotowaliśmy już wieniec na budowie ubikacji parafialnej. Pracowali p. Arkadiusz i Adam Florkowscy, Jan Gójski, Krzysztof Chabiera i Witold Kujawa. Serdeczne „Bóg zapłać!”

9. Z serca dziękuję tym parafianom z Sobonia, którzy wywieźli śmieci z cmentarza na kompostownik. Dziękuję kandydatom do Bierzmowania za oczyszczenie chodnika wokół naszej świątyni z trawy i ziela. Została jeszcze do oczyszczenia niewielka część od cmentarza, niech to podejmą ci kandydaci, których dziś nie było przy pracy.

10. Serdecznie dziękuję także za sprzątanie kościoła rodzinom z Wólki. W najbliższą sobotę zapraszam: p. Bernardę i Waleriana Kowalczyk, Marię Łabarzewską, Danutę i Kazimierza Żelazowskich.

11. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Możemy przeczytać o nowych diakonach w naszej diecezji, o pełniejszym wykorzystaniu darów Ducha Świętego, a także o drzewach genealogicznych i szukaniu swoich korzeni.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 1.06. 2014 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po sumie procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa modlitwy w czerwcu: ogólna: Aby osoby bezrobotne znalazły wsparcie i zatrudnienie, którego potrzebują, by godnie żyć. Misyjna: Aby Europa odnalazła swoje chrześcijańskie korzenie dzięki świadectwu wiary wierzących. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedzielę po sumie i w dni powszednie po Mszy św. o 18.00.

2. Dziś VII Dzień Dziękczynienia, tradycyjnie połączony ze zbiórką ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziś także Dzień Dziecka i otaczamy miłością wszystkie dzieci.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa o powołania i możliwość korzystania z sakramentu pokuty. Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

4. Pierwszy piątek miesiąca: o 7.30 – Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Potem, od 9.00 odwiedzam chorych, pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św. Od 17.00 – spowiedź kandydatów do bierzmowania i na Eucharystii o 18.00 nauka dla młodzieży.

5. Przeżywamy nowennę do Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Na prośbę rodziców Rocznica I Komunii św. będzie 8 czerwca o godz. 9.00. Przypominam, porządek Mszy św. w niedziele w czerwcu i przez całe wakacje: rano o 9.00 i suma o 11.00.

6. Z bólem przyjmujemy napływające informacje o skali zniszczeń wywołanych powodzią na Bałkanach. Żywioł ten przyniósł wielkie zniszczenia, ucierpiały dziesiątki tysięcy ludzi straciwszy dach nad głową, dorobek życia, a wielu z nich również życie. Do wyrażenia solidarności z poszkodowanymi na Bałkanach zaapelował Ojciec Święty Franciszek, który poprosił o modlitwę i pomoc materialną ze strony wspólnoty międzynarodowej. W związku z powyższym, ks. Biskup Kazimierz Gurda zarządza we wszystkich Parafiach Diecezji Siedleckiej, przeprowadzenie zbiórki pieniężnej do puszek w niedzielę 8 czerwca 2014 r., jako materialne wsparcie dla wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku powodzi na Bałkanach. Pamiętajmy także w modlitwie i otoczmy troską naszych Rodaków, którzy w wielu regionach kraju, w ostatnich tygodniach, doświadczyli trudności z powodu ulewnych deszczów.

7. Serdecznie dziękuję za pracę przy fundamencie pod ubikację: p. Arkadiuszowi i Adamowi Florowskim, Wincentemu Lisieckiemu, Michałowi Wąsowskiemu, Janowi Gójskiemu, Jerzemu Jaworowskiemu i Dariuszowi Wróblewskiemu. Jeszcze dziękuję p. Krzysztofowi Chabierze za żwir i p. Zaboklickiemu za druty zbrojeniowe. „Bóg zapłać! za ofiary na potrzeby kościoła: Alina Salach -100 zł i p. Wojtyńska ze Świdna – 100 zł, Justyna Duszak – 100 zł oraz bezimienna – 200 zł.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Duszak z Wólki, a również paniom, oczyszczającym chodnik wokół świątyni. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam: p. Bożenę i Stefana Chabierów, Teresę Chabiera oraz Monikę i Pawła Chabierów z Wólki.

9. W sobotę zapraszam mieszkańców Sobonia do wywiezienia śmieci z cmentarza na kompostownik. Śmieci segregowane zostały zabrane w piątek.

10. Informujemy, że gabinet lekarski w dniach 16-27 czerwca 2014r. z powodu urlopu będzie nieczynny.

 11. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Jest relacja o pielgrzymce papieża Franciszka do Ziemi Świętej, a także z ingresu Biskupa Kazimierza Gurdy.

Możliwość komentowania została wyłączona.