Ogłoszenia – Lipiec 2014

Powrót do listy ogłoszeń

17 Niedziela zwykła – 27 lipca 2014 r.

1. Dziś odpust parafialny w Kopciach, a u nas z racji św. Krzysztofa, patrona automobilistów, błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. o 9.00 i o 11.00. Przy tej okazji składamy ofiary „Akcji św. Krzysztof 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy”. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam radnych na plebanię na krótkie spotkanie organizacyjne.

2. Zgodnie z decyzją ks. Biskupa ofiary na tacę 3 sierpnia są przeznaczone na Katolickie Radio Podlasie, by opłacić koszty emisji programu naszego radia.

3. W najbliższą niedzielę 3 sierpnia około 17.00 przybędą do nas na nocleg pielgrzymi z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki. Serdecznie proszę o gościnne przyjęcie ich do swoich domów. Przygotowujemy dla pielgrzymów tradycyjnie pierogi i proszę o przynoszenie tych pierogów w sobotę i niedzielę. Chcemy wspólnie zorganizować kolację i w poniedziałek śniadanie przed odejściem na pielgrzymi szlak. Proszę o zgłaszanie się woluntariuszy, którzy są gotowi pomóc na plebanii w posłudze pielgrzymom.

4. Od poniedziałku do czwartku nie będzie mnie w parafii i nie będzie też Mszy św. Planuję kilka dni urlopu. W sprawach ważnych proszę dzwonić, nr tel. na skrzynce pocztowej.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msza św. o 7.30 i 18.00, a po niej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pół godziny przede Mszą czekam w konfesjonale na penitentów.

6. Od soboty 2 do 14 sierpnia planuję w dni powszednie wprowadzić o 20.00 Mszę św. w duchowej jedności z pielgrzymami zdążającymi do Matki Bożej na Jasną Górę. Na tej Mszy będą czytane intencje, a po niej Różaniec i Apel Jasnogórski.

7. W sobotę od rana zapraszam mieszkańców Lasu Jaworskiego, aby posortować śmieci na cmentarzu i wywieźć liście i trawę na kompostownik. Dziękuję za sprzątanie w kościele rodzinom z Sobonia, a na sobotę do sprzątania zapraszam: p. Zofię Zaboklicką, Danutę Hołubiec oraz Elżbietę i Kazimierza Zalewskich z Sobonia.

8. Dzięki Bogu, już ukończyliśmy prace przy budowie ubikacji. Z całego serca dziękuję tym, którzy włożyli dużo wysiłku i chętnie angażowali się na każdą prośbę. W tym tygodniu wytrwale pracowali: p. Ryszard Kujawa i Dariusz Wróblewski przy wykończeniu wnętrza, Krzysztof Kołak i Jacek Skarżyński przy układaniu chodnika, a Marek Kuśmierczyk ze swoją brygadą wykonał elewację zewnętrzną. Na ten cel wpłynęły następujące ofiary: Włodzimierz i Monika Durka – 100 zł, p. Dunia – 100 zł, Janina Lipka – 200 zł i bezimienna – 50 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!” Pragnę poinformować, że na tę budowę wpłynęło ogółem 5400 zł ofiar, a na materiały budowlane było wydane 18 180 zł.

9. Informujemy, ze 1 sierpnia w piątek z powodu braku prądu gabinet lekarski w Wierzbnie będzie nieczynny. Zastępstwo w nagłych zachorowaniach w Węgrowie, ul. Przemysłowa 7.

10. W nowym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy ciekawe artykuły o Powstaniu Warszawskim, a także o sztuce wychowania i stawianiu dzieciom jasnych wymagań.

16 Niedziela zwykła – 20 lipca 2014 r.

1. Dziś 16 niedziela zwykła i odpust parafialny w Oleksinie. Szczególną modlitwą otaczajmy rolników rozpoczynających żniwa, niech Pan udziela im swego błogosławieństwa i obdarza sprzyjającą pogodą.

2. W przyszłą niedzielę z racji św. Krzysztofa i Dnia automobilisty po Mszy św. o 9.00 i 11.00 błogosławieństwo pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. W niedzielę 27 lipca po Mszy o 9.00 spotkanie rady parafialnej.

3. W sobotę 26 lipca zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystościach upamiętniających wymarsz plutonu AK z 11 Placówki Wierzbno do akcji „Burza” w 70 rocznicę tego wydarzenia. Program uroczystości: 15.15 – Msza św. w intencji żołnierzy AK, 16.00 – Zbiórka przed urzędem Gminy, przemarsz przez las do krzyża. 17.00 – chwila zadumy w scenerii tamtych lat.

4. W sobotę Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z racji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Na co dzień chciejmy okazywać ludziom starszym wiele dobroci i miłości, ale w tym dniu szczególnie wyraźmy im naszą pamięć i wdzięczność.

5. Z serca dziękuję glazurnikom z Pniewnika, którzy w ciągu czerech dni ułożyli płytki i terakotę w ubikacji. Dziękuję p. Krzysztofowi Białouszowi za wykonanie podbitki dachu. Z Bożą pomocą, chciałbym ukończyć całą budowę do przyszłej niedzieli, tj. 27 lipca. Dziękuję za ofiary na ten cel: po 100 zł: p. Władysław Zbieć, Ryszard Wielądek, bezimienna oraz Roman Gogola; po 200 zł: p. Barbara i Mirosław Patoka, oraz bezimienna. Serdeczne „Bóg zapłać!”

6. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie pielgrzymki do Wambierzyc i w Góry Stołowe. Mam zgłoszonych 15 osób, a potrzeba jeszcze 23 chętnych, aby dopełnić autobus. Jeśli dziś nie zbierze się komplet, to jutro cofam rezerwację noclegów i posiłków.

7. Z całego serca dziękuję za sprzątanie na cmentarzu, oczyszczanie chodników z trawy, następującym mieszkańcom Jaworka: p. Grażynie Cichockiej, Annie Chrościckiej, Halinie Mróz, Agnieszce Łokietek, Danucie Kuśmierczyk, Andrzejowi Lipce i Zbigniewowi Podlaszewskiemu. Dziękuję także rodzinom z Sobonia sprzątającym w kościele i wokół świątyni. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam: p. Romana Redka, Mariana Korczak, Marzenę i Wojciecha Kazimierskich z Sobonia.

8. W nowym nr. „Echa Katolickiego” możemy przeczytać, na czym polega fenomen Radia Maryja, a także o głównych grzechach polskich kierowców. Czy z łamania przepisów drogowych trzeba się spowiadać?

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zygmunta Skarżyńskiego. W czwartek o 18.30 zapraszam na Mszę św. w 7 dzień po jego śmierci. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie odprawionych 13 Mszy św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

15 Niedziela zwykła – 13 lipca 2014 r.

1. Dziś 15 Niedziela zwykła, a z racji rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, po sumie nabożeństwo fatimskie, chcemy się modlić za naszą Ojczyznę, aby Polacy strzegli chrześcijańskich wartości i budowali swą przyszłość na fundamencie miłości i wzajemnego poszanowania.

2. W odpowiedzi na list ks. Biskupa Kazimierza Gurdy zachęcam do pielgrzymowania na Jasną Górę, kto może niech wybierze się na pielgrzymi szlak. Jeśli będę w formie, planuję jeden dzień przejść razem z pielgrzymami z Białostockiej Pielgrzymki. Na stoliku za ławkami leżą karty duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Proszę, aby jak w ubiegłych latach, przygotować pierogi na kolację i śniadanie dla pielgrzymów z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki. W niedzielę 3 sierpnia o 17.00 przyjdzie do nas około 350 osób i pozostanie na nocleg. Gorąca prośba: otwórzmy nasze serca i drzwi domów, aby strudzeni pielgrzymi mogli doświadczyć naszej gościnności.

3. Zachęcam do udziału w pielgrzymce 27-30 lipca do Matki Bożej Śnieżnej na Iglicznej, do Wambierzyc do Matki Bożej Opiekunki rodzin, a także w Góry Stołowe, Błędne Skały, Szczeliniec i we Wrocławiu do zobaczenia Panorama Racławicka. Koszt pielgrzymki 300 zł.

4. Byłoby dobrze 24 sierpnia zorganizować Dożynki Parafialne. Serdecznie proszę aby każda miejscowość zatroszczyła się o wykonanie wieńca, jako znak wdzięczności Panu Bogu, a także przygotowała krótki program artystyczny (np. odpowiedni wiersz i piosenkę).

5. Przewodniczący Rady ds. Rodziny zachęca do składania podpisów pod „Ustawą o klauzuli sumienia pacjenta”. Wielu pacjentów wprost wyraża potrzebę posiadania informacji o tym, jakie standardy moralne stosuje dana placówka medyczna. Pragniemy na przyszłość zapobiec agresywnym działaniom grup ideologicznych i mediów. Podpisy proszę składać na listach leżących na stoliku za ławkami.

6. Dzięki Bogu, w tym tygodniu dużo pracy wykonano przy budowie ubikacji. Jest już podłączone ogrzewanie podłogowe i mam nadzieję, że zdążymy do początku sierpnia wszystko ukończyć. Z serca dziękuję za pracę p. Arkadiuszowi Florowskiemu, Janowi Gójskiemu, Krzysztofowi Staniszewskiemu, Michałowi Wąsowskiemu, Michałowi Jóźwikowi, a także Włodzimierzowi Wiśniewskiemu za wykonanie ogrodzenia, Markowi Wąsowskiemu za podłączenia hydrauliczne, Andrzejowi Mrozowi za piasek na chodnik. Od poniedziałku glazurnicy będą kłaść terakotę i płytki ceramiczne, a Krzysztof Kołak obiecał wyłożyć kostką chodnik. Dziękuję Kamilowi Jaworskiemu i Kamilowi Wojtyńskiemu za przywiezienie ziemi na teren przy boisku parafialnym. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary na budowę ubikacji: po 100 zł – Mieczysław Łabarzewski, Alfred Chabiera z Wólki, Sabina Brzuszkiewicz, Agnieszka i Krzysztof Mróz, Jerzy Leszczyński i bezimienna, oraz po 200 zł – Teresa i Waldemar Jachimowiczowie, Ewa i Adam Brzuszkiewicz.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia, a na sobotę zapraszam: p. Jolantę i Andrzeja Barcz, Krystynę Bojanowicz i Irenę Kujawa.

8. Zachęcam do lektury nowy nr Echa Katolickiego. Znajdziemy informacje o cudzie dzięki wstawiennictwu bł. Męczenników Podlaskich, a także co trzeba wiedzieć zanim wyruszymy na pielgrzymi szlak do Matki Bożej na Jasną Górę.

 14 Niedziela zwykła – 6 lipca 2014 r.

1. Witamy we wspólnocie parafialnej alumna WSD w Nowym Opolu k. Siedlec. Modlitwami i ofiarami na tacę wspieramy naszą uczelnię, formującą przyszłych kapłanów. Z serca dziękujemy alumnowi Łukaszowi za refleksję i świadectwo o swoim powołaniu do służby w Kościele. Po Mszy możemy nabyć książki, które są cegiełką na utrzymanie seminarium.

2. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po sumie adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy misje w Bulo Bulo w Boliwii. Intencje Apostolstwa Modlitwy na lipiec: Ogólna: Aby uprawianie sportu było okazją do umacniania braterstwa i rozwoju ludzkiego. Misyjna: Aby Duch Święty wspierał dzieło świeckich, którzy głoszą Ewangelię w krajach najuboższych.

3. W sobotę od 9.00 do sprzątania na cmentarzu zapraszam parafian z Jaworka. Należałoby oczyścić alejki na cmentarzu, posegregować śmieci i wywieźć je na kompostownik. Dziękuję za sprzątanie przy kościele p. Kazimierzowi i Mariuszowi Madziarowi. W sobotę do sprzątania kościoła zapraszam: p. Stanisława i Czesławę Smolińskich, Andrzeja i Agnieszkę Chabiera oraz Eugeniusza i Halinę Szatkowskich z Sobonia.

4. W przyszłą niedzielę, 13 lipca, po sumie nabożeństwo fatimskie wokół kościoła i na cmentarzu. Zachęcam do licznego udziału w modlitwie.

5. Planujemy autokarową pielgrzymkę do Wambierzyc, w Góry Stołowe i do Matki Bożej Śnieżnej na Iglicznej w dniach 27-30 lipca. Chętnych proszę o zgłaszanie z podaniem nr PESEL.

6. Jak co roku 3 sierpnia będziemy gościli pielgrzymów 28 Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zatroszczymy się o przygotowanie posiłku  dla ok. 350 osób i zachęcam, kto może, do przyjęcia pielgrzymów do swych domów. W dwa dni później, 5 sierpnia, do Wierzbna na odpoczynek przyjadą pielgrzymi Białostockiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę.

7. Z całego serca dziękuję tym, którzy w poniedziałek i wtorek wytrwale pracowali, aby doprowadzić wodę i elektryczność do budującej się ubikacji. Serdecznie dziękuję p. Arkadiuszowi Florowskiemu i Janowi Gójskiemu za położenie tynków. P. Włodzimierz Wiśniewski z Pniewnika wykonuje ogrodzenie, aby było wejście od ulicy. Dziękuję p. Marianowi Łabarzewskiemu z Jabłonnej za ufundowanie płytek ceramicznych na ściany i podłogę ubikacji. Bóg zapłać!” za ofiary na budowę: p. Miklaszewski Andrzej, Tafil Regina z Sobonia, Łukasiak Henryk i Eugeniusz Kujawa z Warszawy (ofiary po 100 zł) oraz bezimienna 500 zł.

8. W nowym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy ciekawe artykuły, m.in. o zmianach duchowieństwa w parafiach naszej diecezji, czy poruszające świadectwo o łaskach uproszonych przez nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krzysztofa Sledziewskiego. Otaczajmy go naszymi modlitwami i zapraszam na Mszę św. w środę o 18.00 w 7 dzień po jego śmierci. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie..

Możliwość komentowania została wyłączona.