Ogłoszenia – Sierpień 2014

Powrót do listy ogłoszeń

23 Niedziela zwykła – 7 września 2014 r.

1. Dziś pierwsza niedziela września, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, a także zmianka tajemnic różańcowych. Jeszcze raz zachęcam do utworzenia Rodzinnego Kółka Różańcowego, by modlić się szczególnie za rodziny, wychowawców, dzieci i młodzież. Po Mszy św. o 9.00 – spotkanie z rodzicami ministrantów w celu utworzenia Parafialnego Klubu Sportowego. Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Ogólna – Aby niepełnosprawni umysłowo otaczani byli miłością i pomocą, których potrzebują, aby godnie żyć. Misyjna – Aby chrześcijanie, natchnieni Słowem Bożym, angażowali się w służbę ubogim i cierpiącym. Z serca dziękuję za ofiary w wysokości 527 zł dla chrześcijan w Iraku. Dziś ofiarami do puszek wesprzemy misje w Boliwii w Bulo Bulo.

2. Jutro święto Narodzenia NMP. Zapraszam na Mszę św. o 7.30 i 18.00. Zgodnie z tradycją będzie błogosławieństwo ziarna do siewu. W Woli Gułowskiej uroczyste Diecezjalne Dożynki. Naszą parafię będą reprezentować delegaci z wieńcami z Sobonia i z Jaworka. Dziękuję p. Wójtowi za udostępnienie samochodu OSP z Jaworka, aby zawieść wieńce na Diecezjalne Dożynki.

3. W sobotę 13 września po Mszy św. o 18.30 Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy się szczególnie modlić za dzieci i młodzież, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, za nauczycieli i wychowawców. Proszę zabrać świece.

4. W najbliższą niedzielę święto Podwyższenia Krzyża. Msza św. o 9.00 i 11.00.

5. Celem I Festynu Rodzinnego „Rodzina górą” jest pogłębienie świadomości, że wszyscy jako chrześcijanie tworzymy jedną Bożą rodzinę i by wszyscy mogli poczuć się dowartościowani. W rodzinie jest i babcia i dziadek, są mama i tata, a także młodzież i dzieci.  W ramach festynu planujemy bieg rodzinny, rodzinne śpiewanie, zawody rodzinne (rozgrywki w piłkę nożną i w tenis stołowy), pokazy strażackie. Będzie można pokrzepić siły  swojskim jadłem, zgodnie z sentencją, że „stół łączy pokolenia”. Ufam, że Pan Bóg obdarzy nas piękną pogodą i wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej imprezie. Już wkrótce będą afisze ze szczegółową informacją. Serdecznie proszę parafian kto może, aby przygotować pierogi z grzybami, bigos i ciasto. Będzie też loteria fantowa. Od środy można przynosić fanty na loterię do biblioteki (od 9.00 do 12.00). Dochód z całego festynu chcemy przeznaczyć na ulepszenie boiska szkolnego.

6. Z całego serca dziękuję mieszkańcom Sobonia za solidne wypełnienie dyżuru sprzątania w kościele i placu wokół świątyni. Niech Pan Bóg hojnie wam wynagrodzi. Teraz troskę o kościół przejmują mieszkańcy Wierzbna. Na sobotę zapraszam: p. Teresę i Andrzeja Szymańskich, Katarzynę i Marcina Gryglas, oraz Annę i Krzysztofa Jaworowskich. Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła: p. Witowska – 100 zł i bezimienna – 50 zł. Bóg zapłać!

7. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Słychać głosy, że islam zalewa Europę, a Rzym zostanie zdobyty przez muzułmanów. Czy to realne zagrożenie? Czy świat udaje, że nie widzi wojny toczącej się w Europie?

22 Niedziela zwykła – 31 sierpnia 2014 r.

1. Dziś 22 Niedziela zwykła. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc prześladowanym w Iraku. Biskup Kazimierz Gurda ufa, że zebrane środki materialne pomogą w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych chrześcijan w Iraku. O 17.00 zapraszam wszystkich na mecz seniorów z ministrantami w ostatnim dniu wakacji.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie z rodzicami ministrantów i ministrantami w sprawie utworzenia Parafialnego Klubu Sportowego.

2. 1 września 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszy św. o 18.00 będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny. Także jutro zapraszam rodziców i nauczycieli, dzieci i młodzież na Eucharystię o godz. 8.00 z racji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego. W imieniu dyrekcji szkoły przypominam uczniom o przynoszeniu obuwia na zmianę, aby uszanować porządek.

3. 8 września w święto Narodzenia NMP w Woli Gułowskiej Dożynki Diecezjalne z udziałem ks. Bpa Kazimierza Gurdy. Program Dożynek Diecezjalnych w gablocie przy kościele. Przedstawiciele Sobonia z pięknym wieńcem będą reprezentować naszą parafię. Osobiście proszę, aby także wieniec z Jaworka i panie w strojach ludowych mogły zaprezentować się na Dożynkach Diecezjalnych.

4. 21 września planujemy Festyn Rodzinny w Wierzbnie, aby budować w naszym społeczeństwie życzliwą rodzinną atmosferę. W zamiarze organizatorów jest, by każdy z naszej społeczności: starsi i rodzice, młodzież i dzieci, odnalazł coś zgodnie z upodobaniem.

5. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do służby Bożej. Także okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.

6. W piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy o 7.30 i 18.00. Serdecznie zapraszam.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sobonia. Na sobotę zapraszam kolejne rodziny: p. Tadeusza i Mieczysława Dmowskich, p. Elżbietę i Sławomira Szczęsnych oraz Czesława Chmielewskiego. I takim sposobem Soboń zakończy swój dyżur. Z całego serca wszystkim dziękuję.

8. W najbliższą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych.

9. Zachęcam do lektury nowego nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy materiały formacyjne dla Kółek Żywego Różańca, o prześladowaniu chrześcijan, jak troszczyć się o zdrowie itp.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marię Chabiera. W środę 3 września o 18.00 będzie Msza św. o spokój jej duszy w 7 dzień po śmierci. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie odprawionych 10 Mszy św. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

21 Niedziela zwykła – 24 sierpnia 2014 r.

1. Chwała Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za obfite tegoroczne plony, za sprzyjającą w naszym regionie pogodę i błogosławieństwo w trudnej pracy rolników i wszystkich pracujących na roli. Dożynki Parafialne są wyrazem naszego dziękczynienia i okazją do budowania braterskiej wspólnoty. Z całego serca dziękuję za piękne wieńce, za dekorację świątyni i ołtarza polowego, za upieczone ciasto i wszystko dla poczęstunku. Po uroczystej Eucharystii o 11.00 przejdziemy z wieńcami do ołtarza polowego, aby każda miejscowość mogła zaprezentować swój wieniec i krótki program artystyczny. Każdy będzie miał możliwość oddać swój głos. Wychodząc z kościoła otrzymamy karteczki, które po prezentacji wrzucimy do puszki obok wybranego przez nas wieńca. Na zakończenie dożynek głosy będą policzone i zostanie wybrany wieniec, który zebrani wyróżnili swym głosem.

2. We wtorek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszam na Eucharystię o 7.30. Wieczorem Mszy św. nie będzie, ponieważ jestem na odpuście w Wiśniewie.

3. W środę 27 sierpnia o 6.00 wyjazd na pielgrzymkę do Niepokalanowa, Szymanowa i Lichenia. Msza św. planowana jest w kaplicy św. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie. W Licheniu można będzie zamówić obiad, ale już na swój koszt. Planowany powrót późno wieczorem około 22.00.

4. Kończą się wakacje i w sobotę 30 sierpnia o 16.00 w kościele rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, proszę zabrać ze sobą indeksy i Katechizm siedlecki, który wg zarządzeń wydziału nauczania jest podręcznikiem dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Zachęcam aby dzieci i młodzież przystąpiła do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

5. Zachęcam z serca, aby stworzyć w naszej parafii Rodzinne Kółko Różańcowe. Wystarczy 20 rodzin, które codziennie jedną tajemnicą różańca będą się modlić za dzieci i młodzież, za nauczycieli i wychowawców. Dziś szczególnie dużo potrzeba modlitwy za rodziny.

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie świątyni i placu kościelnego. W sobotę 30 sierpnia zapraszam: p. Justynę i Janusza Łukasiak, Urszulę i Tadeusza Giersz Mieczysławę oraz Reginę i Sławomira Tafil z Sobonia. Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła: Zofia Gąsiorowska – 100 z, Anna i Krzysztof Jaworowscy – 100 zł i bezimienna – 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Zachęcam do lektury nowego Nr „Echa Katolickiego”. Możemy przeczytać ciekawe artykuły o sanktuarium na Jasnej Górze, o byciu ojcem i o właściwym wychowaniu dzieci.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zenona-Maksymiliana Zalewskiego. Zapraszam jutro na Mszę św. o 18.00 o wieczne zbawienie dla niego w 7 dzień po śmierci. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie odprawionych 7 Mszy św. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

20 Niedziela zwykła – 17 sierpnia 2014 r.

1. Dziś odpust parafialny w Wyszkowie.

2. W niedzielę 24 sierpnia na Eucharystii o 11.00 Dożynki Parafialne jako szczególny dzień wdzięczności Panu Bogu za tegoroczne plony. Uczmy się dziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary. Serdecznie proszę, aby każda miejscowość przygotowała wieniec i jego prezentację, a także krótki program artystyczny. Po Komunii św. uroczyste „Te Deum” i procesja z wieńcami do ołtarza polowego. Starostą dożynek został p. Daniel Replin z Wierzbna. Wybierzemy wspólnie najpiękniejszy wieniec i jego prezentację. Każdy z uczestników dożynek będzie mógł według własnego uznania oddać swój głos. W nagrodę ten wyróżniony wieniec będzie uczestniczył w dożynkach diecezjalnych w Woli Gułowskiej. Przy okazji chcemy zorganizować wiejski stół z poczęstunkiem. Dobrze będzie gdy każda miejscowość przygotuje jakieś pyszne ciasto na wspólne świętowanie.

3. Ważna informacja dla kandydatów do Bierzmowania. 14 października o godz. 16.00 Ks. Biskup Piotr Sawczak udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Kończą się wakacje i w sobotę 30 sierpnia o 16.00 w kościele rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie, proszę zabrać ze sobą indeksy i Katechizm siedlecki, który wg zarządzeń wydziału nauczania jest podręcznikiem dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. Na pielgrzymkę do Szymanowa, Niepokalanowa i Lichenia 27 sierpnia zostało już tylko jedno miejsce.

5. Proponuję, aby stworzyć w naszej parafii Rodzinne Kółko Różańcowe. Wystarczy 20 rodzin, które codziennie jedną tajemnicą różańca będą się modlić za dzieci i młodzież, za nauczycieli i wychowawców. Dziś szczególnie dużo potrzeba modlitwy za rodziny.

6. Z serca dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę zapraszam: p. Teresę i Tadeusza Łukasiak, Grażynę i Zbigniewa Łukasiak, oraz Barbarę i Andrzeja Patoka z Sobonia. Z całego serca dziękuję p. Piotrowi Piórkowi za wykaszanie trawy na cmentarzu i wokół parkanu.

7. W nowym nr. „Echa” znajdziemy ciekawe artykuły, m.in. kim jest ks. Lemański?, czego nie mówi się o in vitro? W jakich okolicznościach leczenie alkoholizmu ma największe szanse powodzenia? Zachęcam do lektury.

 19 Niedziela zwykła – 10 sierpnia 2014 r.

 1. Dziś odpust parafialny w Grębkowie. W imieniu pątników Białostockiej Pieszej Pielgrzymki dziękuję wszystkim, którzy gościnnie przyjęli pielgrzymów, aby mogli się umyć, posilić i odpocząć przed dalszą drogą. Z serca dziękuję p. Gromulskiej za pieczywo, paniom i dziewczętom, które usługiwały na plebanii kapłanom i organizowały w poniedziałek śniadanie. Dziękuję za pierogi, pomidory i ogórki. Niestety, dużą plamę dała nasza młodzież, która pomimo prośby mojej i wielu parafian, zorganizowała w niedzielę dyskotekę i zakłócała odpoczynek utrudzonym pielgrzymom. Po 22.00 musiałem interweniować i uspokajać towarzystwo na skwerze przy kościele. Apeluję do rodziców i młodzieży, bądźmy na tyle kulturalni, by uszanować pielgrzymów, którzy są honorowymi gośćmi w naszej społeczności. W poniedziałek odprowadziliśmy pielgrzymów do Siennicy. W Kałuszynie, Mrozach i innych miejscowościach na trasie pielgrzymki, przed domami stali ludzie i serdecznie pozdrawiali pielgrzymów, wielu podchodziło i całowało krzyż pielgrzymkowy. Wydało mi się, że w poniedziałek przez Wierzbno pielgrzymka przechodziła jakby niezauważona.

2. Dziękuję parafianom, którzy włączyli się w duchowe pielgrzymowanie i uczestniczą we Mszy św. o 20.00, modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. W tym tygodniu nasze duchowe pielgrzymowanie kontynuujemy codziennie do czwartku.

3. W piątek uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszam na Eucharystię o 9.00 i 11.00. Po komunii św. poświęcenie kwiatów i ziół ku czci NMP. Z racji tej uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pamiętamy, że 24 sierpnia w Wierzbnie uroczyste Dożynki Parafialne na Mszy św. o 11.00. W dowód wdzięczności Panu Bogu za tegoroczne plony każda miejscowość niech przygotowuje wieniec dożynkowy. Serdecznie proszę także o krótką prezentację każdej miejscowości.

5. Organizujemy 27 sierpnia Pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Niepokalanowa i Szymanowa. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł.

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę zapraszam: Kazimierza i Jolantę Kraśnych, Elżbietę i Mirosława Skarżyńskich oraz Jacka i Irenę Kiesner z Sobonia. Dziękuję za ofiary na kościół: p. Szaniawscy z Jaworka 100 zł i bezimienna 50 zł.

7. W najnowszym nr „Echa” znajdziemy obszerną relację z rozpoczęcia 34 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, a także odpowiedź na pytanie: czy kryzys małżeństwa musi oznaczać jego koniec? i jak sankcje wobec Rosji odbiją się na sytuacji polskich rolników. Zapraszam do lektury!

18 Niedziela zwykła – 3 sierpnia 2014 r.

1. Sierpień dla wierzących Polaków jest miesiącem abstynencji. Zachęcam wszystkich parafian, abyśmy zrezygnowali w tym miesiącu z napojów alkoholowych i tak stali się moralnym wsparciem dla tych, którzy nie umieją żyć bez picia. Pamiętamy o rodzinach, które cierpią z powodu pijaństwa bliskich.

2. Dziś pierwsza niedziela sierpnia, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień: Ogólna – Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy, znaleźli wielkoduszną gościnę, i by ich prawa były chronione. Misyjna – Aby chrześcijanie w Oceanii głosili z radością wiarę wszystkim ludom kontynentu. Ofiary na tacę są przeznaczone na Katolickie Radio Podlasie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na misje w Bulo Bulo w Boliwii. Z racji „Akcji św. Krzysztof” na pojazdy na misjonarzy było zebrane 823 zł. Bóg zapłać!

3. Z chrześcijańską miłością przyjmujemy pielgrzymów z Białostockiej Pieszej Pielgrzymki. Szczerze dziękuję za pierogi i wędlinę, za ciasto, pomidory i ogórki, serdecznie dziękuję tym, którzy przyjmują strudzonych pielgrzymów do swych domów, aby mogli się umyć, nieco odpocząć i nabrać sił na dalszą drogę. O godz. 18.30 na boisku szkolnym zostanie rozegrany mecz w piłkę nożną z niestrudzonymi pielgrzymami z Białegostoku. Zapraszam na 21.00 na Apel Jasnogórski razem z pielgrzymami. W poniedziałek o 6.00 rano Msza św. a po niej organizujemy śniadanie na skwerze przed kościołem. Zapraszam 15-20 chętnych do pomocy w podgrzewaniu pierogów, grillowaniu kiełbasy i służbie pielgrzymom.

4. Codziennie w dni powszednie o godz. 20.00 będzie Msza św. w intencji Duchowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pragnę poinformować, że w Duchowej Pielgrzymce może uczestniczyć każdy, kto będzie codziennie uczestniczył we Mszy św. i przystąpi do Komunii św. Codziennie odmówi część Różańca, modlitwę południową Anioł Pański i Apel Jasnogórski. Każdy dzień przeżyje z konkretną intencją wynagradzającą, pokutną lub błagalną. A także codziennie odmówi Modlitwę Pielgrzyma.

5. W środę święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 i 20.00.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Lasu Jaworskiego za segregację śmieci na cmentarzu i zrobienie porządku na śmietnisku. Dziękuję wszystkim pracującym przy budowie ubikacji. Szczególne podziękowanie za zaangażowanie w pracy należy się: p. Arkadiuszowi Florowskiemu, Janowi Gójskiemu i Dariuszowi Wróblewskiemu. Dziękuję p. Krzysztofowi Twardowskiemu za podłączenie elektryczności. Modlę się z wdzięcznością za wszystkich, którzy wnieśli swój wkład i przekonuję się, że można coś w Wierzbnie zrobić. Dziękuję za ofiary na ten cel: Krystyna Jaworska z Adamowa 100 zł i bezimienna z Wierzbna – 200 zł.

7. Z serca dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam: p. Ewę i Andrzeja Siwiak, Dorotę i Marcina Rogala oraz Mariannę Jachimowicz z Sobonia.

8. W poniedziałek 4 sierpnia o 17.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wierzbno odbędzie się spotkanie z p. Marią KOC, radną Sejmiku województwa mazowieckiego oraz z posłami Rzeczpospolitej Polskiej Krzysztofem Tchórzewskim i Arkadiuszem Czartoryskim.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarami chorego na nowotwór złośliwy Krystiana Polkowskiego. Być może nasz datek pomoże opłacić koszty jego leczenia.

10. Na stoliku leży nowy nr „Echa Katolickiego”. Zachęcam do lektury.

Możliwość komentowania została wyłączona.