Ogłoszenia – Wrzesień 2014

Powrót do listy ogłoszeń

26 Niedziela zwykła – 28 września 2014 r.

 1. Z całego serca dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu I Festynu Rodzinnego w Wierzbnie „Rodzina górą”. Dziękuję wam za smaczne pierogi, bigos i ciasto, dziękuję za uczestnictwo w biegu rodzinnym i w zawodach sportowych, dziękuję naszej scholi parafialnej i zespołowi „Jaworki”, dziękuję młodzieży z gimnazjum, nauczycielom i druhom strażakom za wspólne działanie. W imieniu dyrektora Zespołu Szkół p. Krzysztofa Zarzyckiego serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i parafianom za uczestnictwo w naszym festynie. Informuję, że dochód z całej imprezy wyniósł 7 910 zł i 40 gr., a jego przeznaczeniem jest ulepszenie boiska szkolnego. Jest w trakcie realizacji film o festynie i będzie już dostępny w najbliższą niedzielę. Kto pragnie mieć taką płytkę z naszym festynem na pamiątkę, niech wpisze się na listę.

2. Zapraszam dziś o 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, aby modlić się za Ukrainę i o pokój na Bliskim Wschodzie. Dziś o 16.00 egzamin przed bierzmowaniem dla dziewcząt, a od 17.00 dla chłopców. Proszę zabrać indeksy. Informuję, że w poniedziałek 6 października o 15.00 odbędzie się egzamin dla kandydatów do bierzmowania przed wizytatorem kurialnym. Dziś o 15.30 zapraszam chętnych na mecz na boisku szkolnym.

3. W poniedziałek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

4. W środę rozpoczynamy październik, miesiąc  w  którym przez Różaniec zanosimy nasze modlitwy do Pana Boga. Od października Msza św. w niedzielę będzie sprawowana o 9.00 i o 12.00, a w dni powszednie o 17.00. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy o godz. 17.00, a w niedzielę przed sumą o 11.30. Zachęcam do licznego uczestnictwa wszystkich parafian. Dla dzieci i młodzieży, podobnie jak w ubiegłym roku, konkurs i losowanie nagród co tydzień. W niedzielę przewodniczą modlitwie dzieci klas I i II szkoły podstawowej oraz ich rodzice. W poniedziałek – klasy III i IV, we wtorek –V i VI, w środę – I i II gimnazjum, w czwartek – III gimnazjum i kandydaci do bierzmowania, w piątek – dorośli, w sobotę – członkowie kółek różańcowych.

5. Jest długoletnia tradycja, aby w każdej parafii odbywało się 40-godzinne nabożeństwo dla uczczenia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam, byśmy w tym tygodniu: w piątek, w sobotę i niedzielę, znaleźli czas na adorację Pana Jezusa. Proponuję, aby w te dni szczególnie wynagradzać w modlitwie za grzechy pijaństwa i narkomanii, za awantury i  bluźnierstwa z powodu pijaństwa, za łzy dzieci i matek za rozpijanie innych i brak troski o rodziny borykające się z problemem alkoholizmu najbliższych. W sobotę na Mszy o 17.00 specjalna nauka dla tych, którzy mają w rodzinie osobę nadużywającą alkohol. W niedzielę 5 października na każdej Mszy św. usłyszymy świadectwa anonimowych alkoholików z naszego regionu. Niech nasza gorąca modlitwa da siłę do powstania choćby dla kilku osób.

6. W tym tygodniu I czwartek, od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za powołanych do służby Bożej i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W I piątek od 9.00 odwiedzam chorych pragnących przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę od 9.00 następujące rodziny z Wierzbna: p. Justyna i Przemysław Swiderscy, Wiesława i Henryk Łukasiak, Anna i Mariusz Chabieta. Serdecznie zapraszam.

8. W nowym nr Echa przeczytamy o sile wsparcia św. Michała Archanioła, wspomnienia sybiraczki i o naszym festynie: Rodzina górą”.

25 Niedziela zwykła – 21 września 2014 r.

1. Dziś niedziela Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. W naszej parafii jest to dzień szczególnej modlitwy za rodzinę, aby zjednoczyła się w miłości, żyła według zasad Ewangelii i dzieliła się radosną wiarą w swoim otoczeniu. Po Mszy o 11.00 rozpoczęcie Festynu Rodzinnego „Rodzina górą” Biegiem Rodzinnym z parkingu przy kościele na boisko szkolne. Zapraszamy do szkoły o 12.30 wszystkie rodziny i gości, abyśmy mogli tworzyć wielką rodzinę, która z ufnością codziennie modli się do Boga: „Ojcze nasz, któryś jest w niebie…” Niech będzie to święto rodziny w Wierzbnie i obdarzmy życzliwością i miłością tych, którzy żyją obok nas, w jednej miejscowości, czasem bardzo blisko. Może będzie to dla kogoś szansa pojednania i wybaczenia wzajemnych krzywd. Z całego serca dziękuję tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu, przygotowali program artystyczny, uczestniczą w zawodach, upiekli ciasto, przygotowali bigos i pierogi. Dziękuję druhom strażakom za wczorajszą wytrwałą pomoc przy dekoracji i dziś proszę o czuwanie nad porządkiem podczas całego festynu.

2. W dniach 5-19 października w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony rodzinie. Przedmiotem obrad Zgromadzenia Biskupów będą: „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Papież Franciszek zachęca do modlitwy  w intencji Synodu.

3. W poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Zapraszam na Mszę św. o 18.00. Także jutro o 11.00 wyjazd do kina na piękny film: „Ziemia Maryi”. Mam jeszcze 6 wolnych miejsc. Koszt wyjazdu 20 zł.

4. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Leśniańskiej. W Leśnej Podlaskiej już ponad 330 lat Maryja czczona w niewielkim słynącym łaskami obrazie z kamienia.

5. Dziękuję za ofiary na kościół: p. Mieczysław Radzio – 100 zł i Maria Wielądek – 100 zł. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna. Na najbliższą sobotę zapraszam: p. Jana Karaban, Małgorzatę Malinowską, Elżbietę Zajkowską i Zdzisława Kornatko.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O godz. 13.00 na plebanii spotkanie Domowego Kościoła. Także w niedzielę 28 września odpowiemy na apel do szerzenia Iskry Miłosierdzia i modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 za Ukrainę i o pokój na Bliskim Wschodzie. Włączmy się w to wołanie o Boże Miłosierdzie i o 15.00 w naszej świątyni będziemy się wspólnie modlić.

7. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy relację z obchodów 450 rocznicy przyjęcia w Parczewie uchwały Soboru Trydenckiego, o historii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i reportaż o sowieckiej napaści na Polskę 17 września 1939 r. Zachęcam do lektury.

Święto Podwyższenia Krzyża św. – 14 września 2014 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża świętego. Oddajemy cześć krzyżowi jako sztandarowi zwycięstwa nad grzechem i szatanem. Po Mszy św. ucałowanie relikwii krzyża, które znajdują się w naszej świątyni. Serdeczna prośba, byśmy zatroszczyli się o porządek wokół przydrożnych krzyży i kapliczek na terenie naszej parafii. Ta troska jest zewnętrznym przejawem naszej wiary. Po południu o 16.30 zapraszam na mecz seniorów i ministrantów na boisku szkolnym. Ks. Proboszcz Mirosław Rogoźnicki z parafii Czerwonka zaprasza o 12.30 na Koncert organowy. Dziś w Węgrowie Mazowieckie Święto Chleba rozpoczynające się Uroczystą Eucharystią o godz. 12.00. Mam nadzieję, że delegacja z Wierzbna wraz z wieńcem będzie uczestniczyła w tych dożynkach.

2. Jutro wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej. Msza św. o godz. 18.00.

3. Uwaga! Od wtorku do czwartku Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na Mszę o 18.00. Pół godziny przede Mszą spowiedź z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania obecność obowiązkowa. Drodzy rodzice, proszę o stworzenie możliwości, aby wasze dzieci się wyspowiadały, by z czystymi sercami i Bożym błogosławieństwem radośnie chodziły do szkoły. Na zakończenie Triduum w czwartek po Mszy św. zapraszam na ognisko i radosne zabawy na boisko za plebanią. Z racji uroczystości św. Stanisława organizujemy także konkurs dla dzieci i młodzieży. Pierwsze zadanie: Napisz, gdzie Stanisław Kostka przyjął sakrament Chrztu?. Odpowiedzi przynieście we wtorek na podpisanych kartkach.

4. Zapraszam wszystkich parafian do wzięcia udziału w niedzielę 21 września po Mszy o 11.00 w I Festynie Rodzinnym „Rodzina górą”. Będzie wiele atrakcji dla ludzi każdego wieku. Ciekawe występy na scenie i zawody sportowe, np. przeciąganie liny między sołectwami, a także pokazy strażackie. Zapraszam do współpracy radnych parafialnych. Serdecznie proszę, aby zgłosili do mnie parafianie, którzy pragną przygotować pierogi z grzybami, bigos, ciasto, a także są gotowi posłużyć w czasie tej imprezy. Będzie loteria fantowa i proszę o przynoszenie fantów do biblioteki lub dzieci mogą przynosić wprost do szkoły. Informuję, że dochód z tego festynu jest przeznaczony na ulepszenie boiska szkolnego.

5. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i placu przy kościele. W najbliższą sobotę zapraszam: p. Marię i Ryszarda Kujawa, Agnieszkę i Andrzeja Michalczyk oraz p. Helenę Białousz.

6. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy odpowiedzi na pytania: Jak poradzić sobie z lękiem przed cierpieniem? Czy istnieje recepta na dobre wychowanie dziecka? Czy Jezus i Kościół są wrogami człowieka? Zapraszam do lektury.

7. W ostatnich dniach Pan Bóg powołał do wieczności śp. Juliannę Łabarzewską. Zapraszam we wtorek na Mszę św. w 7 dzień po jej śmierci. Z ofiar zebranych podczas pogrzebu będzie odprawionych 8 Mszy św. o spokój jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

23 Niedziela zwykła – 7 września 2014 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela września, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, a także zmianka tajemnic różańcowych. Jeszcze raz zachęcam do utworzenia Rodzinnego Kółka Różańcowego, by modlić się szczególnie za rodziny, wychowawców, dzieci i młodzież. Po Mszy św. o 9.00 – spotkanie z rodzicami ministrantów w celu utworzenia Parafialnego Klubu Sportowego. Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: Ogólna – Aby niepełnosprawni umysłowo otaczani byli miłością i pomocą, których potrzebują, aby godnie żyć. Misyjna – Aby chrześcijanie, natchnieni Słowem Bożym, angażowali się w służbę ubogim i cierpiącym. Z serca dziękuję za ofiary w wysokości 527 zł dla chrześcijan w Iraku. Dziś ofiarami do puszek wesprzemy misje w Boliwii w Bulo Bulo.

2. Jutro święto Narodzenia NMP. Zapraszam na Mszę św. o 7.30 i 18.00. Zgodnie z tradycją będzie błogosławieństwo ziarna do siewu. W Woli Gułowskiej uroczyste Diecezjalne Dożynki. Naszą parafię będą reprezentować delegaci z wieńcami z Sobonia i z Jaworka. Dziękuję p. Wójtowi za udostępnienie samochodu OSP z Jaworka, aby zawieść wieńce na Diecezjalne Dożynki.

3. W sobotę 13 września po Mszy św. o 18.30 Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy się szczególnie modlić za dzieci i młodzież, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, za nauczycieli i wychowawców. Proszę zabrać świece.

4. W najbliższą niedzielę święto Podwyższenia Krzyża. Msza św. o 9.00 i 11.00.

5. Celem I Festynu Rodzinnego „Rodzina górą” jest pogłębienie świadomości, że wszyscy jako chrześcijanie tworzymy jedną Bożą rodzinę i by wszyscy mogli poczuć się dowartościowani. W rodzinie jest i babcia i dziadek, są mama i tata, a także młodzież i dzieci.  W ramach festynu planujemy bieg rodzinny, rodzinne śpiewanie, zawody rodzinne (rozgrywki w piłkę nożną i w tenis stołowy), pokazy strażackie. Będzie można pokrzepić siły  swojskim jadłem, zgodnie z sentencją, że „stół łączy pokolenia”. Ufam, że Pan Bóg obdarzy nas piękną pogodą i wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej imprezie. Już wkrótce będą afisze ze szczegółową informacją. Serdecznie proszę parafian kto może, aby przygotować pierogi z grzybami, bigos i ciasto. Będzie też loteria fantowa. Od środy można przynosić fanty na loterię do biblioteki (od 9.00 do 12.00). Dochód z całego festynu chcemy przeznaczyć na ulepszenie boiska szkolnego.

6. Z całego serca dziękuję mieszkańcom Sobonia za solidne wypełnienie dyżuru sprzątania w kościele i placu wokół świątyni. Niech Pan Bóg hojnie wam wynagrodzi. Teraz troskę o kościół przejmują mieszkańcy Wierzbna. Na sobotę zapraszam: p. Teresę i Andrzeja Szymańskich, Katarzynę i Marcina Gryglas, oraz Annę i Krzysztofa Jaworowskich. Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła: p. Witowska – 100 zł i bezimienna – 50 zł. Bóg zapłać!

7. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Słychać głosy, że islam zalewa Europę, a Rzym zostanie zdobyty przez muzułmanów. Czy to realne zagrożenie? Czy świat udaje, że nie widzi wojny toczącej się w Europie?

Możliwość komentowania została wyłączona.