Ogłoszenia – Maj 2014

Powrót do listy ogłoszeń

6 Niedziela Wielkanocna – 25 maja 2014 r.

1. Wczoraj o godz. 11.00  odbył się uroczysty Ingres J.E. Ks. Bpa Kazimierza Gurdy do Katedry Siedleckiej. Otaczajmy nowego Pasterza Diecezji szczególną modlitwą i prośmy wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny i bł. Męczenników z Pratulina.

2. Kościół w Polsce rozpoczął wielkie duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które będą odbywać się w 2016 r., najpierw we wszystkich polskich diecezjach, a następnie w Krakowie. Już 14 czerwca tego roku przybędą do naszej diecezji słynne znaki Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – podarowane młodym przez Jana Pawła II. Odwiedzą Siedlce, Łuków, Garwolin, Dęblin, Ryki, Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Parczew, Włodawę, Białą Podlaskę i Pratulin. Już dziś wychodząc z kościoła możemy otrzymać folder zapraszający do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzenie oraz informujący czym są Światowe Dni Młodzieży.

3. Od jutra do środy Kościół wzywa nas do modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy. W środę od 15.00 poświęcenie pól w Soboniu, przy ostatnim ołtarzu Msza św. w intencji mieszkańców Sobonia, o Boże błogosławieństwo w pracy i obfity urodzaj. Z racji wczorajszego poświęcenia pól Msza św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Janówka będzie sprawowana 19 czerwca, w Urocz. Bożego Ciała, o godz. 11.00.

4. W piątek początek nowenny przed zesłaniem Ducha Świętego podczas nabożeństwa majowego.

5. W sobotę święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Z racji Dnia Dziecka chcemy zorganizować  dla dzieci szkoły podstawowej zabawy i ognisko na boisku za plebanią. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.00 dzieci, rodziców i wszystkich, kto pragnie się włączyć do wspólnej zabawy.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również VII Dzień Dziękczynienia, połączony ze zbiórką ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. Informuję, że od 8 czerwca i przez całe wakacje Msza św. w niedziele będzie o godz. 9.00 i 11.00, abym mógł uczestniczyć w uroczystościach odpustowych w sąsiednich parafiach.

8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła: p. Małgorzacie Duszak, Karolinie Duszak i Renacie Łabarzewskiej z Wólki. W sobotę zapraszam do sprzątania kościoła następujące osoby: p. Jolantę Ostrowską, Halinę i Tadeusza Polkowskich oraz Celinę Grabowską. Zapraszam także od 9.00 wszystkich chętnych do oczyszczenia chodnika wokół kościoła, aby otoczenie naszej świątyni było pięknym i estetycznym.

9. Na stoliku leży nowy nr „Echa Katolickiego”. Zachęcam do lektury, bo znajdziemy poruszające świadectwa matek, informacje o Marszu dla życia i rodziny, a także dodatek formacyjny dla członków żywego Różańca.

 

5 Niedziela Wielkanocna – 18 maja 2014 r.

 1. Dziś uroczystość Pierwszej Komunii św. Razem z dziećmi, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swego serca wielbimy Boga za Jego Miłość. Dziękuję Wam, kochani Rodzice, za przyjęcie daru życia i prowadzenie waszych dzieci do Boga, serdecznie dziękuję pani Marcie Korzeniak, za całoroczny trud katechizacji, w który pani katechetka wkłada wiele serca, dziękuję pani Anecie Miklaszewskiej za piękną dekoracje i oprawę muzyczną całej uroczystości.

2. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła, a pani Marii Komorowskiej dziękuję za wypranie obrusów na ołtarzach. Dzieci w Białym Tygodniu zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.

 3.  W sobotę, 24 maja 2014 r. o godz. 11.00 odbędzie się Ingres do Katedry Siedleckiej JE. Ks. Bpa Kazimierza Gurdy, którego – jak wiemy – Ojciec Święty Franciszek mianował naszym biskupem diecezjalnym. W uroczystości weźmie udział między innymi Nuncjusz Apostolski w Polsce oraz Metropolita Lubelski. Będzie to ważny dzień dla naszego Kościoła lokalnego. Chcemy więc wspólnie wyśpiewać Panu Bogu uroczyste „Te Deum laudamus” za dar nowego Pasterza. Chcemy też z wielką radością go przyjąć jako Przewodnika Wspólnoty Siedleckiego Kościoła. Polecajmy Dostojnego Księdza Biskupa Kazimierza wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, Patronów naszej Diecezji, św. Jana Pawła II i błogosławionych Męczenników z Pratulina, wypraszając u Dobrego Boga hojne błogosławieństwo na czekające go zadania w naszej Diecezji.

4. W sobotę od 14.30 poświęcenie pól w Janówku i Wyględówku, zakończone Mszą św. o błogosławieństwo dla pracujących na roli i mieszkańców tych miejscowości.

5. Wczoraj sakrament Małżeństwa zawarli: Ilona Szymankowska i Damian Makowski. Z całego serca życzymy Nowożeńcom obfitych łask w życiu małżeńskim i szczególnego orędownictwa św. Jana Pawła II, który jest patronem rodziny chrześcijańskiej.

6. Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła: Janusz Komorowski – 200 zł i ofiary po 100 zł: Edyta i Daniel Chabiera, Teresa Wielądek, Irena Kujawa, Zbigniew Kołak, bezimienna z Sobonia i bezimienna z Adamowa. Serdeczne „Bóg zapłać!” Wkrótce zaczniemy prace przy budowie ubikacji.

7. Pamiętamy, że 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Brukseli będą decydować jakie wartości mają być kultywowane w Unii Europejskiej. Czy będą to wartości wypływające ze spuścizny chrześcijańskiej czy z filozofii gender? Głosowanie w wyborach jest to nie tylko nasze prawo, ale i patriotyczny obowiązek.

8. Nowy nr „Echa Katolickiego” leży na stoliku za ławkami. Znajdziemy ciekawe artykuły i zachęcam do lektury.

9. W ostatnich dniach Pan Bóg powołał do wieczności śp. Joannę Zalewską, z domu Wielądek. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie,…

 

4 Niedziela Wielkanocna – 11 maja 2014 r.

 1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Szczególnie w czasie nabożeństw majowych prośmy Boga przez Maryję o liczne i święte powołania, również z naszej parafii. Potrzeba wielu robotników, by zbierać żniwo Pana w Polsce i w krajach misyjnych. Z serca dziękuję za ofiary do puszek na misje w Boliwii. W pierwszą niedzielę maja było to 233 zł. i dzięki tym ofiarom w Bulo Bulo może być prowadzony internat dla biednych dzieci.

2. We wtorek, kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo Fatimskie wokół kościoła i na cmentarzu. Serdecznie zapraszam.

3. Dziękuję za wspólną modlitwę i liczny udział w poświęceniu pól w Lesie Jaworskim i na Helenowie, a także w Jaworku. Dziś od 15.00 poświęcenie pól w Wierzbnie, a jutro także od 15.00 – w Wólce i Swidnie, na zakończenie przy ostatnim ołtarzu w Swidnie – Msza św. o Boże błogosławieństwo.

4. W piątek do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. W sobotę od godz. 15.00 spowiedź tych dzieci, rodziców, chrzestnych i krewnych.

5. W przyszłą niedzielę rocznica urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II i uroczystość I Komunii św. na Eucharystii o godz. 9.00. Otaczajmy modlitwą dzieci, przeżywające spotkanie z Chrystusem w Komunii św. Równocześnie informuję, że rocznica I Komunii dla kl. III będzie w uroczystość Bożego Ciała, czyli 19 czerwca.

6. Z serca dziękuję rodzinom ze Swidna  za sprzątanie w kościele. Serdecznie dziękuję za wykoszenie trawy w sadzie i za plebanią. Pracowali: p. Piotr Piórek, Mieczysław Walencki, Roman Gogłoza, Adam Florkowski, Michał Wąsowski, Andrzej Miklaszewski, Włodzimierz Komorowski, Andrzej Chabiera i Przemek Jachimowicz. Pan Darek Wróblewski podciął krzewy na skwerze przy kościele.

7. Dziękuję za ofiary na kostkę na cmentarzu. Ofiary po 100 zł: Krystyna i Zbigniew Siemińscy z Janówka, Jerzy Leszczyński, Las Jaworski, Helena Białousz, Ewa Bergiel, Józef Kopeć z Wyględówka, Ewa Siwak z Sobonia, Bożena Chabiera z Wierzbna, Kubuj Elżbieta z Helenowa i 2 ofiary bezimienne, Henryk i Marianna Szymańscy 150 zł oraz 1 bezimienna z Janówka 200 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!” Chciałbym rozpocząć budowę ubikacji, w której będzie i woda bieżąca i oświetlenie i ogrzewanie zimą, aby rozwiązać obecną trudną sytuację.

8. Na stoliku leży nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawy wywiad z rektorem Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, a także artykuł o znaczeniu objawień fatimskich dla całego świata. Zachęcam do lektury.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Genowefę Wawrzyniak, z domu Jaworowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

 

3 Niedziela Wielkanocna – 4 maja 2014 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela maja. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa modlitwy na miesiąc maj: Ogólna: Aby środki przekazu były narzędziami w służbie prawdy i pokoju. Misyjna: Aby Maryja, Gwiazda Ewangelizacji, kierowała misją Kościoła, głoszącego Chrystusa wszystkim narodom. Ofiarami do puszek wspieramy misje w Boliwii i ks. Jarosława Dziedzica, który tam posługuje.

2. W czwartek, 8 maja, urocz. św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00 i potem nabożeństwo majowe.

3. Dziękuję za sprzątanie kościoła w piątek p. Ewie Bergiel, Leszkowi Kodymowi, Edycie Chabierze i Małgorzacie Duszak. W najbliższą sobotę zapraszam do pracy przy sprzątaniu naszej świątyni: p. Darka Wojtyńskiego, Marię i Bronisława Sobiepanek oraz Zofię i Jana Tomkiewicz ze Swidna.

4. Trzeba nam modlić się o sprzyjającą pogodę i błogosławieństwo Boże dla naszych pól, ogrodów i działek. Tylko z Bożą pomocą trud rolnika może przynieść dobre plony i radość w każdej rodzinie. W tym tygodniu rozpoczynamy poświęcenie pól. W czwartek od 15.00 poświęcenie pól w Lesie Jaworskim i na Helenowie, zakończone Mszą św. przy ostatniej stacji. W piątek od 15.00w Jaworku i Msza św. za wszystkich mieszkańców, a w niedzielę 11 maja od 15.00 poświęcenie pól we Wierzbnie.

 5. Pragnę poinformować, że p. Rafał Miklaszewski przygotował stronę internetową naszej parafii i wkrótce będzie ona dostępna w sieci. Serdecznie dziękuję za ten trud. Zapraszam chętnych do tworzenia tej strony by była interesującą i zawierała aktualne wydarzenia z życia naszej parafii.

6. W ostatnich dwóch tygodniach wpłynęły następujące ofiary na kostkę na cmentarzu: po 100 zł – Anna Guzińska, Hanna Tomkiewicz, Zofia Patoka, Halina Pachnik, Barbara Krzyżanowska i 3 ofiary bezimienne po 100 zł, a także rodzina Skarżyńskich z Sobonia – 200 zł i Łukasz Gronek – 200 zł. Z serca dziękuję ofiarodawcom: Serdeczne „Bóg zapłać”!

7. W nowym nr Echa katolickiego znajdziemy obszerna relację z uroczystości kanonizacyjnych w Rzymie, oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcam do lektury.

8. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Ilona Szmankowska i Damian Makowski,  zamieszkali w Wierzbnie. Zapowiedź trzecia. Niech wstawiennictwo Maryi, Królowej rodzin, wyprasza dla nich wszelkie potrzebne łaski.

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.