Ogłoszenia – Październik 2014

Powrót do listy ogłoszeń

30 Niedziela zwykła – 26 października 2014 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość poświęcenia kościoła. Nasza świątynia została wybudowana w latach 1855-1856, a jej fundatorami byli Helena i Michał Swiniarscy, właściciele dóbr Wierzbno. Dziś wspieramy modlitwą i ofiarami Katolickie Radio Podlasie. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie zespołu synodalnego i radnych na plebanii, aby omówić wczorajszą katechezę „Człowiek wobec słowa Bożego”. Dziękuję tym, którzy się włączyli w akcję organizowaną przez Organizację Pomoc Kościołowi w potrzebie i oddali na szlachetny cel zużyty sprzęt elektroniczny.

2. Liczenie wiernych pokazało, że w ostatnią niedzielę 351 osób uczestniczyło w Eucharystii, tj. 39% statystycznych parafian i 145 parafian przystąpiło do Komunii św. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest niewielka poprawa frekwencji.

3. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim parafianom za uporządkowanie mogił i proszę byśmy ograniczyli ilość plastykowych wiązanek, które potem bardzo trudno utylizować. Bardzo dziękuję mieszkańcom Swidna za solidną pracę, segregację śmieci i wywiezienie liści na kompostownik.

4. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele i placu kościelnego rodzinom z Wierzbna. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w piątek od 9.00 z racji Urocz. Wszystkich Świętych i serdecznie zapraszam: p. Mariannę i Henryka Szymańskich, Janinę i Zbigniewa Lisieckich, Marylę i Dariusza Walęckich z Wierzbna.

5. We wtorek uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji. Zapraszam na Mszę św. o 17.00 i 18.00.

6. W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. będzie sprawowana o 9.00 i 12.00. Uroczysta suma o 12.00 w intencji wszystkich parafian i gości, byśmy kroczyli drogą ku świętości. Po sumie procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Podczas modlitwy Różańcowej będzie zbiórka na tacę a potem poświęcenie nowych pomników.

7. W najbliższą niedzielę wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. o 9.00, 12.00 i 17.00. Pół godziny przed każdą Mszą modlitwa wypominkowa za zmarłych, a po Eucharystii o 9.00 procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Przypominam, że od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla kogoś ze zmarłych. Warunki jego uzyskania to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa na cmentarzu. W listopadzie codziennie przed Mszą wieczorną modlitwa za zmarłych. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. W nowym nr Echa Katolickiego znajdziemy relację z synodu poświęconego rodzinie, a także co nam daje wstawiennictwo świętych i comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

29 Niedziela zwykła – 19 października 2014 r.

1. Dziś przeżywamy niedzielę synodalną, pod hasłem: „Człowiek wobec Słowa Bożego”. W sobotę 25 października podczas Mszy św. o 17.00 będzie katecheza o naszej postawie wobec Słowa Bożego, na którą wszystkich zapraszam, także wszystkich radnych parafialnych i pragnących włączyć się w budowanie wspólnoty Kościoła.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny, aby poczuć się radosnymi apostołami w swoim środowisku. Misje na całym świecie wspieramy modlitwą i ofiarami na tacę. Zachęcam do liczniejszego udziału w nabożeństwie Różańcowym. Szkoda, że nie wszyscy doceniają piękno i moc modlitwy różańcowej.  O 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. jest możliwość nabyć u p. Jaczewskiego płytkę o naszym festynie rodzinnym, jako cenną pamiątkę.

2. Jutro 20 października składamy zużyty sprzęt elektronicznego i elektrycznego od 10.00 na parkingu przy sklepie p. R. Gogłozy. Katolicka Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu. O godz. 13.00 przyjedzie samochód i wszystko załaduje. Za uzyskane pieniądze są budowane szkoły i szpitale w krajach misyjnych. Proszę o zaangażowanie w tę akcję.

3. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za gorliwą pracę przy sprzątaniu kościoła i grabieniu liści. W najbliższą sobotę zapraszam: p. Agnieszkę i Piotra Patrykus, Joannę i Mieczysława Walenckich oraz Martę i Przemysława Gadaj.

4. W przyszłą niedzielę, 26 października, będziemy gościli przedstawicieli Katolickiego Radia Podlasie. Wesprzemy modlitwą i ofiarami naszą diecezjalną rozgłośnię.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich świętych i Dzień zaduszny, robimy prządek na mogiłach naszych bliskich. Przy ozdabianiu kwiatami i zniczami unikajmy przesady oraz sztucznych wiązanek. Proszę o właściwą segregację śmieci, w tym celu są stojaki z workami. Liście i gałęzie składamy na obudowanym miejscu przy bramie wjazdowej. Niech porządek i estetyka będzie znakiem naszego szacunku dla tego miejsca. Dobrze, gdy zatroszczymy się o zaniedbane mogiły, aby wyrwać trawę czy krzewy. W sobotę 25 października zapraszam na 9.30 do sprzątania liści na kompostownik mieszkańców Swidna. Będzie potrzebny traktor z przyczepą, a także grabie. Chłopcy z MOWu w Jaworku też pragną pomóc przy porządkach na cmentarzu.

6. W piątek o 18.30 spotkanie dekanalne młodzieży w Grębkowie w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Chętną młodzież zapraszam.

7. Informujemy że gabinet lekarski w dniach 20-24 października będzie nieczynny z powodu urlopu. Zastępstwo prowadzi  Revita Węgrów, ul. Bohaterów Warszawy. W nagłych zachorowaniach tel. 25 792 20 12.

8. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” przeczytamy o życiu i męczeństwie bł. Jerzego Popiełuszki, o sprawach nowotworów, skąd brać się do walki z chorobą.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariana Patokę z Janówka. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek o 13.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

28 Niedziela zwykła – 12 października 2014 r.

1. Dziś przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Nasze serca wypełnia radość i wdzięczność Bogu za święte życie Papieża Polaka i jego kanonizację. Swoje podziękowanie wyraźmy jeszcze raz modlitwą dziękczynną, świętością życia oraz wrażliwością na potrzeby bliźnich. Po Mszy św. będziemy mieli okazję wspomóc dzieło, które od lat nazywane jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad dwa i pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Dzięki ofiarności rodaków w kraju i poza jego granicami mogą oni realizować swoje edukacyjne aspiracje. W duchu wartości, którym służył kanonizowany Papież, stypendyści pragną dobrze przygotować się do zadań czekających ich w dorosłym życiu. Po Mszy św. o 9.00 nasza schola przedstawi program z racji Dnia Papieskiego. Także dziś gościmy alumna Wyższego Seminarium Duchownego, który przybliża nam życie i atmosferę panującą w tej uczelni. Po Mszy będą rozprowadzane przez alumna Kalendarze seminaryjne na 2015 r. Dziękuję za wsparcie naszego Seminarium ofiarami na tacę. Dziś możemy kupić u pana Tadeusza Jaczewskiego film z festynu rodzinnego w Wierzbnie. To piękna pamiątka i można jeszcze raz poczuć atmosferę festynu.

2. W poniedziałek po Mszy o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie w procesji wokół kościoła i na cmentarzu. Proszę o zabranie lampionów. Będziemy otaczać modlitwą nauczycieli i wychowawców przed Dniem Edukacji, a także modlić się za młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. O 15.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z grabiami, aby uprzątnąć skwer przed kościołem i zagrabić wokół świątyni. Potem w kościele próba ustawienia na bierzmowanie.

3. We wtorek o godz. 16.00 J.E. Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzieli sakramentu Bierzmowania 40 młodym z naszej parafii. Nabożeństwo różańcowe, jak zwykle, o 17.30 i potem Msza św. o 18.00.

4. W sobotę, 18 października, dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia z racji św. Łukasza Ewangelisty.

5. W najbliższą niedzielę, 19 października, rozpoczynamy Tydzień Misyjny i ofiary na tacę są przeznaczone na misje katolickie. Według zarządzenia Episkopatu będzie liczenie wiernych na Eucharystii i przystępujących do Komunii św. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas II w ramach przygotowania do I Komunii św. Także jest to niedziela synodalna, pod hasłem: „Człowiek wobec Słowa Bożego”. Pragnę oficjalnie zakomunikować, że radni parafialni i jeszcze chętni tworzą w naszej wspólnocie zespół synodalny.

6. Dziękuję mieszkańcom Jaworka za solidną pracę na cmentarzu. Około 20 osób pracowało przy segregacji śmieci, grabieniu liści i wywiezieniu ich na kompostownik. Serdeczne Bóg zapłać!  Dziękuję także rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i placu wokół świątyni. Pani Anecie i p. Marii Komorowskiej dziękuję za dekorację kwiatami. W najbliższą sobotę zapraszam: p. Teresę i Andrzeja Chabiera, Krzysztofa Twardowskiego i Danutę Szymankowską z rodziną

7. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie będzie w Ambulansie Diagnostycznym w najbliższy czwartek na parkingu przy kościele o godz. 9.00. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy prasie katolickiej.

8. W poniedziałek 20 października organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt składamy od 10.00 na parkingu przy sklepie p. R. Gogłozy. O godz. 13.00 przyjedzie samochód i wszystko załaduje. Za uzyskane pieniądze są budowane szkoły i szpitale w krajach misyjnych.

9. W nowym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy ciekawe artykuły, a m.in. o roli nauczycieli i wychowawców w odkrywaniu przez młodych sensu życia, również o Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina. Zapraszam do lektury.

27 Niedziela zwykła – 5 października 2014 r.

 1. Serdecznie dziękuję parafianom, którzy włączyli się w piątek i sobotę w adorację 40-godzinnego Nabożeństwa. Adorację i modlitwę przebłagania zakończymy dziś o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Przepraszamy Chrystusa za grzechy popełniane pod wpływem alkoholu, narkotyków, za cierpienia rodzin i obojętność tych, którzy rozpijają, przez nielegalny handel alkoholu. Z serca dziękuję za wymowne świadectwo trzeźwienia Roberta i Lecha. Ufam, że z Bożą pomocą, powstanie w Wierzbnie grupa AA, aby ci którzy pragną zerwać z nałogiem znajdowali wsparcie.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby diecezjalnego „Caritas”. Dziś I niedziela października, po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Intencje apostolstwa modlitwy na ten miesiąc: Ogólna: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata. Misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny rozbudził w każdym wierzącym pasję i gorliwość, by nieść Ewangelię całemu światu. Z racji pierwszej niedzieli ofiarami do puszek wspieramy misje w Bulo Bulo w Boliwii.

3. W poniedziałek o 15.00 w naszej świątyni egzamin dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Proszę zabrać indeksy i kartki do Bierzmowania. Po nabożeństwie różańcowym rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. W sobotę 11 listopada o 16.00 spotkanie kandydatów i świadków do Bierzmowania, a potem w niedzielę przede Mszą św. spowiedź dla wszystkich.

4. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszam na Mszę św. o 17.00 i 18.00.

5. W najbliższą niedzielę, 12 października, będziemy gościli alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Podzieli się z nami doświadczeniem seminaryjnego życia, zbierze ofiary na tacę i będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na 2015 r. Będzie to również XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Świętymi bądźcie”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

6. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i placu przy kościele. W najbliższą sobotę zapraszam kolejne rodziny: p. Małgorzata i Grzegorz Białousz, Danutę i Franciszka Kowalczyk, oraz p. Annę i Kazimierza Grabowskich.

7. Serdecznie proszę o wcześniejsze uprzątanie mogił na naszym cmentarzu. Liście, uschłe kwiaty i gałązki świerkowe proszę składać na śmietnik w ogrodzeniu, a wkładki do zniczy wkładamy do żółtych worków. Na szkło są przeznaczone białe worki. W sobotę 11 października zapraszam do sprzątania na cmentarzu mieszkańców Jaworka. Dobrze zaopatrzyć się w grabie, aby zgrabić liście. Trzeba posegregować plastyk do worków, ponieważ ktoś bezmyślnie wyrzucał na worki oraz wywieźć liście na kompostownik.

8. W nowym nr „Echa Katolickiego” przeczytamy na czym polega fenomen modlitwy różańcowej odmawianej przez rodziców za dzieci. Niezwykłe świadectwo nawróconego muzułmanina o Jezusie Miłosiernym i wiele innych ciekawych informacji.

9. Informujemy że gabinet lekarski w dniach 20-24 października będzie nieczynny z powodu urlopu. Zastępstwo prowadzi  Revita Węgrów, ul. Bohaterów Warszawy. W nagłych zachorowaniach tel. 25 792 20 12.

28 Niedziela zwykła – 12 października 2014 r.

 

1.Dziś przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”. Nasze serca wypełnia radość i wdzięczność Bogu za święte życie Papieża Polaka i jego kanonizację. Swoje podziękowanie wyraźmy jeszcze raz modlitwą dziękczynną, świętością życia oraz wrażliwością na potrzeby bliźnich. Po Mszy św. będziemy mieli okazję wspomóc dzieło, które od lat nazywane jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad dwa i pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Dzięki ofiarności rodaków w kraju i poza jego granicami mogą oni realizować swoje edukacyjne aspiracje. W duchu wartości, którym służył kanonizowany Papież, stypendyści pragną dobrze przygotować się do zadań czekających ich w dorosłym życiu. Po Mszy św. o 9.00 nasza schola przedstawi program z racji Dnia Papieskiego. Także dziś gościmy alumna Wyższego Seminarium Duchownego, który przybliża nam życie i atmosferę panującą w tej uczelni. Po Mszy będą rozprowadzane przez alumna Kalendarze seminaryjne na 2015 r. Dziękuję za wsparcie naszego Seminarium ofiarami na tacę. Dziś możemy kupić u pana Tadeusza Jaczewskiego film z festynu rodzinnego w Wierzbnie. To piękna pamiątka i można jeszcze raz poczuć atmosferę festynu.

 

2. W poniedziałek po Mszy o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie w procesji wokół kościoła i na cmentarzu. Proszę o zabranie lampionów. Będziemy otaczać modlitwą nauczycieli i wychowawców przed Dniem Edukacji, a także modlić się za młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. O 15.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z grabiami, aby uprzątnąć skwer przed kościołem i zagrabić wokół świątyni. Potem w kościele próba ustawienia na bierzmowanie.

 

3. We wtorek o godz. 16.00 J.E. Ks. Biskup Piotr Sawczuk udzieli sakramentu Bierzmowania 40 młodym z naszej parafii. Nabożeństwo różańcowe, jak zwykle, o 17.30 i potem Msza św. o 18.00.

 

4. W sobotę, 18 października, dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia z racji św. Łukasza Ewangelisty.

 

5. W najbliższą niedzielę, 19 października, rozpoczynamy Tydzień Misyjny i ofiary na tacę są przeznaczone na misje katolickie. Według zarządzenia Episkopatu będzie liczenie wiernych na Eucharystii i przystępujących do Komunii św. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas II w ramach przygotowania do I Komunii św. Także jest to niedziela synodalna, pod hasłem: „Człowiek wobec Słowa Bożego”. Pragnę oficjalnie zakomunikować, że radni parafialni i jeszcze chętni tworzą w naszej wspólnocie zespół synodalny.

 

6. Dziękuję mieszkańcom Jaworka za solidną pracę na cmentarzu. Około 20 osób pracowało przy segregacji śmieci, grabieniu liści i wywiezieniu ich na kompostownik. Serdeczne Bóg zapłać!  Dziękuję także rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i placu wokół świątyni. Pani Anecie i p. Marii Komorowskiej dziękuję za dekorację kwiatami. W najbliższą sobotę zapraszam: p. Teresę i Andrzeja Chabiera, Krzysztofa Twardowskiego i Danutę Szymankowską z rodziną

 

7. Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie będzie w Ambulansie Diagnostycznym w najbliższy czwartek na parkingu przy kościele o godz. 9.00. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy prasie katolickiej.

 

8. W poniedziałek 20 października organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi bezpłatną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt składamy od 10.00 na parkingu przy sklepie p. R. Gogłozy. O godz. 13.00 przyjedzie samochód i wszystko załaduje. Za uzyskane pieniądze są budowane szkoły i szpitale w krajach misyjnych.

 

9. W nowym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy ciekawe artykuły, a m.in. o roli nauczycieli i wychowawców w odkrywaniu przez młodych sensu życia, również o Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina. Zapraszam do lektury.

Możliwość komentowania została wyłączona.