Ogłoszenia – Listopad 2014

Powrót do listy ogłoszeń

30 listopada – I Niedziela Adwentu

1. Dzięki łaskawości Boga dziś rozpoczynamy okresem Adwentu nowy Rok Liturgiczny. W czytaniach  mszalnych na niedziele i uroczystości będziemy korzystać z cyklu B i w dni powszednie okresu zwykłego z cyklu I. Jako owoc katechezy synodalnej został ustalony grafik czytających słowo Boże podczas Eucharystii w grudniu. Dziękuję p. Krystynie Gogłozie za zrobienie pięknego wieńca adwentowego. Na bocznym ołtarzu są wigilijne świece.

Dziś po Mszy św. konkurs znajomości Księgi Dziejów Apostolskich, aby stał się zachętą to systematycznego studium Pisma świętego w naszych rodzinach. Dziś o 15.30 w kościele próba przed Orszakiem Trzech Króli, z serca zapraszam.

2. W Adwencie w środy i soboty zapraszam na uroczystą Eucharystię o 6.30 w cześć Najświętszej Maryi Panny. Razem z Maryją oczekujemy na przyjście Jezusa, naszego Zbawiciela. Dzieci i młodzież zachęcam do licznego udziału w Roratach i w konkursie. Otrzymacie w rezultacie piękny obrazek adoracji Pana Jezusa w żłóbku.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za powołanych do służby Bożej, dobra okazja do spowiedzi. O 17.00 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

4. Pierwszy piątek miesiąca, od 9.00 odwiedzam chorych, od 16.30 spowiedź pierwszopiątkowa, o 17.00 Eucharystia wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Proszę zabrać tajemniczki różańcowe. Na Mszę o 9.00 zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii. Będzie miła niespodzianka. Po sumie z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych.

6. Serdecznie dziękuję p. Michałowi Wąsowskiemu za umocowanie kotar w drzwiach wejściowych kościoła i proszę wszystkich parafian, byśmy zamykali drzwi, a wtedy będzie cieplej.  Dziękuję za ofiary na docieplenie naszej świątyni: Szczęsna Elżbieta -100 zł, Patoka Zofia -100 zł, bezimienna z Cierpiąt – 100 zł, Jan Gójski z Lasu Jaworskiego -100 zł i Jerzy Chabiera – 200 zł, Eugeniusz Kudelski – 100 zł. Dziękuję za ofiary z Wólki – 750 zł, ze Swidna – 820 zł, z Lasu Jaworskiego – 400 zł, z Jaworka – 1 324 zł i z Wierzbna – 4 700 zł. Z serca dziękuję radnym za trud zebranie ofiar. Chciałbym w tym tygodniu kupić olej opałowy i oddać dług p. Zaboklickiemu.

7. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i w najbliższą sobotę zapraszam: p. Reginę Maliśkiewicz, Wiesława Makowskiego, Kazimierza Wierzbickiego, Teodozję i Waldemara Witowskich oraz Marzenę i Jacka Witowskich.

8. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy rozważanie na I Niedzielę Adwentu, comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca i odpowiedź na ile wiara i modlitwa mogą uchronić małżeństwo przed rozpadem.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Czesława Replina. Zapraszam w czwartek 4 grudnia o 17.30 na Mszę św. o zbawienie jego duszy. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 6 Mszy św. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

23 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

1. Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Władcą nam! Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie synodalne podsumowujące katechezę na temat: „Proklamacja Słowa Bożego we wspólnocie Kościoła”.

O godz. 12.00 wyjazd na sztukę pt. „Gość oczekiwany” do naszego Seminarium w Opolu. Są jeszcze wolne miejsca. O 16.30 w kościele próba przed Orszakiem Trzech Króli. Trzeba już rozdać role i dobrze wykorzystać czas na przygotowanie. Jeśli będzie mało zainteresowanych udziałem, wtedy zrezygnujemy z całej imprezy.

2. W czwartek, chwała Bogu, udało się ocieplić strop kościoła wełną mineralną. Są też zamówione kotary we drzwi wejściowe. Z całego serca dziękuję za ofiarną pracę: p. Mirosławowi Stankiewiczowi, Andrzejowi Kościeszy, Michałowi Wąsowskiemu, Romanowi Gogłozie, Jerzemu Leszczyńskiemu, Mieczysławowi Lisieckiemu i Adamowi Jóźwikowi. Koszt całej inwestycji wraz z zakupieniem oleju do ogrzewania to ponad 6500 zł. Serdecznie proszę radnych parafialnych o zbiórkę ofiar na ten cel, ponieważ trzeba zapłacić p. Żaboklickiemu. Ofiary na ten cel: Emilia Kornatko z Wierzbna – 100 zł i bezimienna z Janówka -100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Sobonia za wywiezienie liści i uschłych kwiatów na kompostownik. Dziękuję także rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła. Na najbliższą sobotę zapraszam: p. Krystynę i Romana Gogozów, Henrykę i Andrzeja Miklaszewskich i Bogusława Tylusa.

4. W niedzielę 30 listopada rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Po Mszy św. o 9.00 i 12.00 konkurs znajomości księgi Dziejów Apostolskich. W Adwencie w każdą środę i sobotę uroczysta Msza św. Roratnia o 6.30 ku czci Najświętszej Maryi Panny. Zachęcam dzieci i młodzież do radosnego przeżywania Adwentu i uczestnictwa w Eucharystii. Informuję, że Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą 19 – 21 grudnia i poprowadzi je ks. Stanisław Abramczuk.

5. Jak w latach ubiegach na ołtarzu bocznym są świece wigilijne, rozprowadzane rzez Caritas. Ofiary ze świec służą pomocą dla dzieł prowadzonych przez diecezjalny Caritas. Duże świece po 15 zł, średnie o 10 zł i małe po 5 zł.

6. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy artykuł o bł. Karolinie Kózkównie, także o ks. Franciszku Blachnickim, założycielu Ruchu Światło-Zycie. Jest również krótka informacja o święcie Nieodległości w Wierzbnie.

16 listopada – 33 Niedziela zwykła

1. Przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną pod hasłem: „Proklamacja Słowa Bożego we wspólnocie Kościoła”. Ofiary na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Po Mszy św. 9.00 spotkanie organizacyjne z racji Orszaku Trzech Króli. Na stoliku są listy, aby wpisali się chętni, którzy pragną dopomóc w organizacji Orszaku w naszej parafii. Zachęcam byśmy się wszyscy zaangażowali, a wtedy świętowanie może dostarczyć wielu duchowych przeżyć.

2. W sobotę  podczas Mszy św. o 17.00 katecheza synodalna, na którą zapraszam radnych, zespół synodalny, lektorów i ministrantów, osoby czytające słowo Boże podczas Eucharystii i scholę parafialną. W sobotę wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Naszą scholę parafialną ogarnijmy szczerą modlitwą.

3. Zachęcam wszystkich parafian do lektury Księgi Dziejów Apostolskich. 30 listopada po Mszy św. o 9.00 i o 12.00 Konkurs znajomości tej księgi. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

4. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy za wspólne przeżywanie święta Niepodległości. Dziękuję druhom strażakom za ich obecność z pocztem sztandarowym i kierowanie ruchem na trasie przejazdu, dziękuję dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół za piękny program patriotyczny, uczestnikom Niepodległościowego Rajdu Rowerowego, oraz osobom zaangażowanym w śpiew pieśni patriotycznych. Była to dla nas lekcja patriotyzmu.

5. W najbliższą niedzielę, 23 listopada, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można zyskać odpust zupełny. Także w niedzielę dla chętnych o 12.00 wyjazd do naszego Seminarium w Opolu na sztukę pt. „Gość oczekiwany”, na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej. Schola parafialna i ministranci bezpłatnie. Zapisy w zakrystii, koszt 10 zł za wynajęcie autobusu.

6. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów w kościele. Serdecznie proszę, aby przyszli możliwie wszyscy, aby rozplanować posługę liturgiczną przy ołtarzu.

7. Póki jeszcze nie ma śniegu, w sobotę od 9.00 do sprzątania na cmentarzu zapraszam mieszkańców Sobonia. Przyda się traktor, aby wywieźć liście na kompostownik. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła, a na sobotę zapraszam do troski o naszą świątynię: p. Ewę i Mariusza Replin, Agnieszkę i Witolda Kujawa oraz p. Martę i Huberta Haładaj.

8. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” przeczytamy o znakach, jakie dają nam dusze czyśćcowe, Czy zagubiliśmy znaczenie słów: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, oraz o skutkach uzależnień od komputera i telefonu.

9 listopada – Święto  Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 1. Obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszy zbiórka do puszek na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła, szczególnie w Syrii, gdzie trwa wojna i tysiące chrześcijan opuszcza swoje domy, aby ocalić życie. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św.

2. We wtorek święto Odzyskania Niepodległości. Zapraszam do licznego udziału w Eucharystii za Ojczyznę o godz. 9.00. Po Mszy św. w kościele program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Wierzbnie. Potem przejdziemy pod pomnik marszałka Piłsudskiego i tam krótka refleksja patriotyczna. Z całego serca zachęcam do wzięcia udziału w Rowerowym Rajdzie Niepodległościowym, aby w intencji Ojczyzny podjąć trochę wysiłku. Proszę zaopatrzyć się w kamizelki odblaskowe, wodę mineralną, a dzieci w pozwolenie od rodziców na udział w tym rajdzie. W dalszym programie przy szkole ognisko, śpiew pieśni patriotycznych, pieczenie kiełbasek i mecz w piłkę nożną: młodzież gimnazjum ze strażakami OSP Wierzbno. Z góry dziękuję za włączenie się w obchody święta Niepodległości.

3. Z całego serca dziękuję za liczny udział w modlitwie różańcowej za zmarłych w tym tygodniu. W listopadzie przed Mszą św. wieczorną i w niedzielę przed sumą zapraszam na modlitwę za zmarłych z czytaniem wypominek, w następującym porządku: poniedziałek – Swidno, Wólka i Wyględówek, wtorek – Jaworek, środa – Las Jaworski i Soboń, czwartek – I cz. Wierzbna i Janówek, piątek – Helenów i kartki bez adresu, sobota – II cz. Wierzbna, niedziela – kartki spoza parafii, Adamów, Cierpięta. Zachęcam do wspólnej modlitwy i informuję że w każdy I czwartek miesiąca będzie sprawowana Eucharystia za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Synodalną pod hasłem: „Proklamacja Słowa Bożego we wspólnocie Kościoła”. Ofiary na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Po Mszy św. 9.00 spotkanie organizacyjne z racji Orszaku Trzech Króli. Zachęcam wszystkich do udziału i mam nadzieję, że Orszak nie wyjdzie nam gorzej jak w tym roku.

5. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i zapraszam na sobotę do troski o naszą świątynię: p. Irenę i Wojciecha Popowskich, p. Janinę i Waldemara Replin oraz p. Ewę i Mariusza Replin.

6. Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne „Arka” zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Zbawiciela oraz na rekolekcje na nartach w Austrii. Terminy w styczniu i lutym 2015 r. Bliższe informacje znajdziemy w gablocie ogłoszeń.

7. Dziś o 15.00 w Sali OSP Wierzbno spotkanie z kandydatem na wójta p. Zofią Paczóską. Jutro 10 listopada o godz. 18.00 w sali OSP Wierzbno spotkanie z kandydatem na wójta Andrzejem Kącą. Komitet wyborczy serdecznie zaprasza mieszkańców Wierzbna i innych miejscowości z naszej parafii.

8. W nowym nr „Echa Katolickiego” przeczytamy o potrzebach dusz przebywających w czyśćcu, czym jest dziś patriotyzm i kto się go wstydzi, a także o rosyjskim embargo.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Konrada Janusza Piórka. W czwartek o 17.00 będzie sprawowana Msza św. w 7 dzień po jego śmierci. Z ofiar złożonych w dniu pogrzebu będzie odprawionych 9 Mszy św. o zbawienie dla śp. Konrada. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 Wspomnienie  Wszystkich Wiernych Zmarłych

– 2 listopada 2014 r.

 1. Dziś szczególny dzień modlitewnej łączności z Kościołem pokutującym w czyśćcu. Możemy dopomóc naszym bliskim zmarłym i duszom w czyśćcu cierpiącym szybciej osiągnąć zbawienie. W dniach do 8 listopada możemy codziennie zyskać odpust zupełny, który ofiarujemy za zmarłych. Trzeba być w łasce uświęcającej (po spowiedzi), pobożnie pomodlić się na cmentarzu i przyjąć Komunię św. W tym tygodniu codziennie po Mszy o 17.00 modlitwa Różańcowa za zmarłych na cmentarzu. Przez cały listopad przed wieczorną Mszą św. będą czytane wypomniki, a przez cały rok w każdy pierwszy czwartek miesiąca polecamy ich Miłosierdziu Bożemu w Eucharystii.

2. Intencje apostolstwa modlitwy na listopad: ogólna: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci. Misyjna: Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i zakonnice mieli mądrych i dobrze przygotowanych formatorów.

3. Serdecznie dziękuję p. Romanowi Gogłozie za piękne chryzantemy do kościoła. Dziękuję chłopcom z MOWu w Jaworku za sprzątanie skweru przed kościołem. Z serca dziękuję wszystkim za uporządkowanie mogił i modlitwę na cmentarzu. Pan Bóg hojnie wam wynagrodzi. Na przyczepę na cmentarzu wrzucamy plastykowe wieńce, a zeschłe kwiaty proszę składać na pryzmę z liśćmi. Jeśli wyjmiemy z doniczki, to np. zwiędła chryzantema może trafić na kompostownik.

4. W najbliższą niedzielę Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszy zbiórka d puszek na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. Proszę zabrać kartki z tajemniczką Różańcową.

5. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca, od 9.00 odwiedzam chorych. Wszystkich zapraszam na Eucharystię wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 17.00 i 18.00.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p Barbarę i Witolda Piórek, Krystynę i Piotra Piórek oraz Agnieszkę i Jarosława Jaworowskich.

8. 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości. Po Mszy św. o 9.00 program słowno- muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Wierzbnie, a potem rajd rowerowy ku czci niepodległości ulicami Wierzbna, przez Wólkę, Swidno i Janówek. Po rajdzie ognisko przy szkole i śpiew pieśni patriotycznych.

9. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Znajdziemy artykuł o czyśćcu i jak wielką siłę ma modlitwa zanoszona za umierającego człowieka.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Romana Mroza z Cierpiąt. Uroczystości pogrzebowe we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.