Ogłoszenia – Grudzień 2014

Powrót do listy ogłoszeń

28 grudnia – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Jeszcze raz dziękuję za choinki: p. Wasilewskiej z Adamowa, p. Szaniawskiemu z Jaworka i p. Małgorzacie Malinowskiej. Dziękuję młodzieży za ochotną pracę przy sprzątaniu kościoła przed świętami i dekoracją kościoła. Dziękuję p. Anecie, a także al. Piotrowi za zaangażowanie. Z serca dziękuję p. Andrzejowi Staniszewskiemu i Michałowi Wąsowskiemu za trud przy szopce przed kościołem. Dziękuję za ofiary do puszek na misje w Bulo Bulo w wysokości 541 zł.

2. Okres Bożego Narodzenia trwa do niedzieli po Chrztu Pańskiego, tj. 10 stycznia. Zachęcam do śpiewania kolęd w gronie rodzinnym, do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli. Dziś o 15.00 próba przed orszakiem w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy. A 6 stycznia po uroczystej Eucharystii o 11.00 wyruszymy wszyscy w orszaku, wielbiąc Boga za Narodziny Jezusa Chrystusa i śpiewając kolędy.

3. Wczoraj odwiedziłem rodziny w Soboniu i dziękuję za życzliwe przyjęcie. Podaję program wizyty duszpasterskiej: 30 grudnia  – Janówek, 31 grudnia – Las Jaworski i Helenów, 2 stycznia –  Wólka, 3 stycznia – Wierzbno (cz. 1) od p. Szymańskich do p. Haładajów, 5 stycznia – Swidno, 7 stycznia – Wyględówek, 9 stycznia – Jaworek i 10 stycznia – Wierzbno (cz. 2. od p. Gogozów). Kolędę chciałbym rozpoczynać od godz. 9.00 i proszę o podwiezienie.

4. W środę zapraszam na Eucharystię o 17.00 na zakończenie roku kalendarzowego, a o niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

5. W Nowy Rok 1 stycznia obchodzi się urocz. Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Uroczysta Eucharystia o 9.00 i 12.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 17.00. W pierwszą sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi tylko rano o 7.30.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Krzysztofa Chabiera, Bożenę, Magdę i Krzysztofa Chabiera oraz p. Teresę i Waldemara Jachimowicz.

8. Zachęcam do czytania bieżącego nr. „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły o roku życia konsekrowanego, o święcie Świętej Rodziny, wywiad z Janem Pietrzakiem i inne.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Bartnicką z Cierpiąt. Pogrzeb w poniedziałek o 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

21 grudnia – IV Niedziela Adwentu

 1. Z całego serca dziękujemy ks. Stanisławowi Abramczukowi za trud przeprowadzenia Rekolekcji Adwentowych w naszej parafii. Dziękuję parafianom za obecność i otwarcie na słowa rekolekcjonisty. Dziękuję tym, którzy przynieśli ciasto i pomogli w kuchni. Dziś na 15.00 zapraszam do Sali konferencyjnej w Gminie na próbę przed Orszakiem Trzech Króli.

2. W poniedziałek od 10.00 zapraszam młodzież (scholę i ministrantów) a także dorosłych do dekoracji choinek i szopki, a także oczyszczenia kurzu i pajęczyny z okien. Dziękuję bardzo serdecznie p. Wasilewskiej z Adamowa za ofiarowanie choinek, podobnie jak w ubiegłym roku.

3. W środę Wigilia, ostatnie Roraty o 6.30 i tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wieczorem gromadzimy się w gronie rodziny i bliskich na wieczerzy wigilijnej.

4. O północy uroczysta Msza św. zwana Pasterką. Przyjdźmy wcześniej do świątyni, bo od 23.30 schola parafialna zaprasza na śpiewanie kolęd. W dzień Bożego Narodzenia jeszcze Eucharystia o godz. 9.00 i 12.00. Na Mszę św. o 12.00 zapraszam dzieci z układanką adwentową, przewidziane są nagrody.

5. W piątek, w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia, wspominamy św. Szczepana, Msza św. o 9.00 i 12.00. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa taca jest przeznaczona na Caritas diecezjalną.

6. W sobotę 27 grudnia rozpocznę wizytę duszpasterską i zacznę od Sobonia. W tym roku głównym tematem rozmów w rodzinie będzie nasze uczestnictwo w Eucharystii. Proszę o pojazd na godz. 9.00.

7. Niedziela, 28 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.

8. Dziękuję za ofiary na kościół z Wyględówka w wysokości – 950 zł. Dziękuję p. Mieczysławie Cichockiej za ofiarę – 50 zł i Zdzisławowi Poławskiemu z Janówka – 50 zł, Januszowi Komorowskiemu z Wyględówka – 50 zł, rodzinie Skarżyńskich z Sobonia –100 zł, Barbarze i Mieczysławowi Patoka –100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna. W sobotę do troski o kościół zapraszam: p. Barbarę Jachimowicz, Lidię Hundert i Adama Jachimowicz oraz p. Wincentego Lisieckiego z Wierzbna.

10. Zachęcam do lektury nowego nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy opowiadania i rozważania, które pomogą nam owocnie przeżyć spotkanie z przychodzącym Jezusem.

14 grudnia – III Niedziela Adwentu

1. Szybko biegną dni Adwentu. Dziś już trzecia niedziela Adwentu, zwana Gaudete, tj. niedzielą radości. Prorok Izajasz dziś wyznaje: „Ogromnie weselę się w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim”. Dni od 17 do 24 grudnia są bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Na bocznym ołtarzu są jeszcze świece wigilijne. Dochód z tych świec jest przeznaczony na działalność Diecezjalnej Caritas.

2. W tym tygodniu od piątku w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które przeprowadzi ks. Stanisław Abramczuk. W piątek i sobotę zapraszam na Eucharystię o 11.00, 14.00 (dzieci i młodzież) i 17.00. Tak zaplanujmy czas, aby w piątek i sobotę jak najliczniej skorzystać z sakramentu pokuty. Księża będą w konfesjonałach już 15 min przed każdą Mszą św. Dla mieszkańców Jaworka, Janówka i Wyględówka będzie możliwość przyjechać autobusem na Mszę o 11.00. W niedzielę na zakończenie Rekolekcji, ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność ks. Stanisławowi.  W sobotę od 9.00 odwiedzę chorych, proszę zgłaszać.

3. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie naszej świątyni. Na sobotę od 9.00 zapraszam: p. Barbarę Krzyżanowską, Mariannę i Tadeusza Radzio, Mirosławę i Witolda Okrzeja.

4. Z całego serca dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła mieszkańcom Janówka i pani, która je zebrała, w wysokości: 750 zł. Dziękuję  mieszkańcom Sobonia: p. Tafil – 50 zł, Irenie Kujawa – 50 zł i Kazimierzowi Madziarowi -100 zł.

5. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy ciekawe artykuły: Czy ludzie wierzący i praktykujący powinni się nawracać? Dlaczego niektórzy nie świąt i jak je właściwie przeżyć?

7 grudnia – II Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po sumie z racji I niedzieli wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmanka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień: Ogólna: Aby narodziny Odkupiciela przyniosły pokój i nadzieję wszystkim ludziom dobrej woli; Misyjna: Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami. Dziś w całej Polsce po Mszy św. zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie. W środy i soboty o 6.30 uroczyste Roraty. Zachęcam do jeszcze liczniejszego uczestnictwa. Mało przychodzi młodzieży i dzieci.

2. Dziś o 15.30 w Sali konferencyjnej kolejna próba przed Orszakiem Trzech Króli. Wiele ról jest jeszcze nieobsadzonych i czeka nas dużo pracy. Ufam, że wspólnym wysiłkiem uda się dobrze przygotować.

3. W poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Eucharystię o 7.30. Potem będę spowiadał na rekolekcjach w Wiśniewie.

4. W Wierzbnie Rekolekcje Adwentowe przed IV Niedzielą Adwentu: 19-21 grudnia (piątek- niedziela). Zaplanujmy sobie tak czas i obowiązki, aby dobrze je przeżyć. W piętek i sobotę spowiedź i Msza św. o 11.00, 14.00 i 17.00. Dla parafian z Jaworka, Janówka i Wyględówka będzie autobus, by mogli dotrzeć na Eucharystię o 11.00, a potem wrócić do domu.

5. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie naszej świątyni: KRK z Wierzbna, zel. P. Krzyżanowska – 100 zł oraz od mieszkańców Helenowa – 600 zł. Dziękuję radnemu p. Leszczyńskiemu za przeprowadzenie zbiórki. Gdy jest ciepło w kościele, łatwiej się nam modlić.

6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna. Na sobotę do troski o świątynię zapraszam: p. Dunię Pazdykę, p. Annę i Cezarego Dudek, oraz p. Renatę i Mirosława Jachimowiczów.

7. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”, bo z najnowszego nr dowiemy się o wizycie Ojca świętego Franciszka w Europarlamencie, o działalności Ruchu Światło-Zycie w naszej diecezji, oraz jakie są cechy prawdziwej miłości.

Możliwość komentowania została wyłączona.