Ogłoszenia – Styczeń 2015

Powrót do listy ogłoszeń

25 stycznia – III Niedziela zwykła

1. Dziś kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdy chrześcijanin jest wezwany do budowania jedności przez otwarcie na drugiego człowieka i chętną pomoc swym bliźnim. W piątek w liturgii wspominaliśmy bohaterskich Męczenników z Pratulina bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, którzy zginęli 24 stycznia 1874 r., broniąc swojej świątyni i jedności z Papieżem.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Jeśli ktoś pragnie nabyć kasetę z Orszaku Trzech Króli, to proszę zapisać się w zakrystii i p. Jaczewski w najbliższym czasie je dostarczy.

2. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na najbliższą sobotę zapraszam: p. Szczepana Staniszewskiego, p. Danutę i Andrzeja Staniszewskich oraz p. Jerzego Jaworowskiego.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi klasy II, przygotowującymi się do I Komunii św.. Serdecznie zapraszam. Po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Od lutego w każdą niedzielę będzie także Msza św. o 17.00.

4. W piątek o 18.30 spotkanie dla młodzieży w Grębkowie, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Młodzież chętna do uczestnictwa w tym spotkaniu niech się do mnie zgłosi.

5. Ważna informacja dla narzeczonych. Dnia 21 i 28 lutego (w sobotę) od godz. 10.00 w sali przy plebanii w Grębkowie odbędą się nauki dla narzeczonych, planujących w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa.

6. W nowym nr „Echa Katolickiego” przeczytamy Kim są świadkowie Jehowy i jak z nimi rozmawiać? Oraz znajdziemy ciekawe pomysły na zabawę dzieci w domu w czasie ferii.

7. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Jana Bielińskiego. Msza św. w 7 dzień po śmierci we wtorek o  7.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

18 stycznia – II Niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i zakończymy go 25 stycznia. „Jezus rzekł do Samarytanki: »Daj mi pić!«” – pod tym hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po Mszy św. p. Tadeusz Jaczewski rozprowadza kasety z Orszaku, które mogą być miłą pamiątką dla naszych rodzin. Na 15.00 zapraszam na spotkanie formacyjne na plebanii wszystkich, którzy tworzą grupę czytających Słowo Boże i pragnących włączyć się w tę posługę.

2. Z serca dziękuję mężczyznom, którzy wczoraj bardzo sprawnie rozebrali szopę dla pokłonu Trzech Króli. Dziękuję również rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam: p. Krystynę i Jana Kościesza, Annę i Mirosława Stankiewicz oraz p. Zbigniewa Staniszewskiego.

3. Informuję, że od 1 lutego wprowadzimy w niedzielę Mszę św. o 17.00, aby stworzyć możliwość uczestnictwa w Eucharystii dla pracujących w pieczarkarni i tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła do południa. W lutym zachęcam, aby zamawiać intencje Mszy św., jest jeszcze sporo wolnych dni.

4. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w diecezji.

5. Zachęcamy do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy świadectwo nawróconego bioenergoterapeuty, oraz czy o zamachu we Francji dialog z islamem jest możliwy?

6. Pan Bóg powołał do siebie śp. Janinę Kuśmierczyk z Jaworka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 7 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

11 stycznia  – Święto Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie kolędy możemy śpiewać do święta Ofiarowania Pańskiego, tj. do 2 lutego. Po Mszy o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. Z całego serca dziękuję wszystkim za aktywny udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu Orszaku Trzech Króli. Cieszy mnie zaangażowanie mieszkańców Wierzbna i Jaworka, także Cierpiąt, Lasu Jaworskiego, Janówka i Swidna. Serdecznie dziękuję dru-hom strażakom, scholi i tym wszystkim, kto przygotował sceny oraz gorący poczęstunek. Dziękuję wszystkim, którzy przeszli trasę z Trzema Królami i przynieśli Panu Jezusowi w darze to, że choć trochę zmarzli, ale wytrwali. W nowym nr „Echa Katolickiego” zobaczymy naszą karetę z królami i znajdziemy krótką relację z tego święta w Wierzbnie. Proszę zapisywać się na film o naszym Orszaku. Kasety będą prawdopodobnie w niedzielę 18 stycznia i będzie je rozprowadzał p. Tadeusz Jaczewski.

3. Wczoraj zakończyłem wizytę kolędową i z całego serca dziękuję za serdeczne przyjęcie oraz szczere rozmowy. Na prośbę wielu parafian od 1 lutego wprowadzamy w niedzielę Mszę św. o południu o 17.00, na razie na próbę do świąt Wielkanocy, aby mogli uczestniczyć w Eucharystii ci, którzy nie mogą przyjść na godz. 9.00 lub 12.00.

Dziękuję za ofiary na kościół przy okazji wizyty kolędowej: mieszkańcy Sobonia – 1 400 zł, Janówka –  850 zł, Lasu Jaworskiego i Helenowa – 500 zł, Wólki – 550 zł, Swidna – 700 zł, Wyględówka – 450 zł, Jaworka – 1 750 zł, Wierzbna (cz.1) – 1 450 zł i Wierzbna (cz. 2) –  1 800 zł. W sumie – 9 450 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Planuję w tym roku wspólnymi siłami wyremontować parkan wokół cmentarza, pobudowany w 1947 r. jeszcze za czasów ks. Olszaka, a także wyłożyć kostką brukową dwie alejki na cmentarzu. Troszczmy się o nasz cmentarz i porządek przy segregacji śmieci, aby był znakiem naszej miłości i szacunku do zmarłych.

4. W niedzielę 18 stycznia o 15.00 na plebanii spotkanie formacyjne dla czytających słowo Boże w naszej wspólnocie. Zapraszam również starszych ministrantów i tych, kto pragnie włączyć się w tę ważną posługę. Od 18 stycznia rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Mieczysławę i Jerzego Jachimowiczów, p. Mieczysławę Rychlik oraz rodzinę Florowskich z Wierzbna.

6. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego” i gazety orszakowej. Gazety leżą na stoliku za ławkami.

7. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Lucjana Szatkowskiego z Jaworka. Pogrzeb jutro o  godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

4 stycznia – 2 niedziela po Bożym Narodzeniu

1. Dziś pierwsza niedziela stycznia i tradycyjnie po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na styczeń: Ogólna – Aby ludzie należący do różnych tradycji religijnych i wszyscy ludzie dobrej woli współpracowali w promowaniu pokoju; Ewangelizacyjna – Aby w tym roku, poświęconym życiu konsekrowanemu, zakonnicy i zakonnice odnaleźli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim. Zapraszam dziś o 14.30 do Sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy na generalną próbę przed Orszakiem Trzech Króli. Proszę druhów strażaków z Wierzbna i Jaworka o 100% udział w Orszaku: zawierzam Wam kierowanie ruchem drogowym, czuwanie nad porządkiem i proszę o wycięcie gałęzi drzew za cmentarzem, aby uczestnicy Orszaku z flagami mogli swobodnie przejść.

2. We wtorek Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msza św. o 9.00 i 11.00. Po Komunii św. poświęcenie kredy i kadzidła. Ofiary na tacę są przeznaczone na misje. Zachęcam wszystkich do udziału w procesji Orszaku Trzech Króli. Mamy 800 koron i śpiewników, a także około 150 pelerynek w trzech kolorach: czerwone dla orszaku Europejskiego Króla Kacpra, zielone dla Azjatyckiego Króla Melchiora i niebieskie dla orszaku Afrykańskiego Króla Baltazara. Głównym tematem tegorocznego Orszaku jest „Pokój i radość w rodzinie”. Wspólnie będziemy śpiewać kolędy i budować wielką rodzinę dzieci Bożych. Serdecznie i gościnnie przyjmiemy wszystkich gości, którzy przybędą na Orszak. Po oddaniu pokłonu Dziecięciu w szopie przy kościele, będzie koncert kolęd w wykonaniu scholi parafialnej i coś gorącego do zjedzenia (bigos, zupa pieczarkowa i kiełbaska z grilla). Za kiełbaskę proponujemy niewielką opłatę, aby choć częściowo zwrócić wydatki związane z organizacją, będzie także możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszki.

3. W tym tygodniu wizyta duszpasterska według następującego porządku: poniedziałek  – Świdno, środa – Wyględówek, piątek – Jaworek i w sobotę – Wierzbno, cz. 2. Kolędę zaczynam od godz. 9.00.

4. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. O 17.00 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

5. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Informuję, że dzieci ze szkoły będą zbierać na Orkiestrę Świąteczną.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i zapraszam na sobotę: p. Jolantę i Sylwestra Durka, p. Elżbietę i Eugeniusza Kudelskich oraz p. Elżbietę i Wincentego Chabierów.

7. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły o Trzech Królach i dopłatach unijnych na wsi w latach 2014 – 2020. Proszę zabrać kalendarze Echa na 2015 r.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janusza Zaboklickiego. Jutro o 17.00 Msza św. w 7 dzień po śmierci. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 4 Msze św. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.