Ogłoszenia – Luty 2015

Powrót do listy ogłoszeń

22 luty – I Niedziela Wielkiego Postu

1. W środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Papież Franciszek wzywa, abyśmy z pomocą Bożej łaski pokonywali w sobie wszelkie objawy obojętności wobec Boga i drugiego człowieka. Niech Pan Jezus, który pokonał na pustyni diabelskie pokusy, ciągle nas wspiera i prowadzi po drodze naszego nawrócenia. Zachęcam do podejmowania dobrych postanowień, które wzmacniają naszą wolę i pomagają przezwyciężać pokusy złego ducha. Uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich żali (w niedzielę o 11.30) i Drogi Krzyżowej pozwala nam głębiej poznawać miłość Chrystusa, który dobrowolnie podejmuje mękę i śmierć na krzyżu, aby nas odkupić. Na prośbę wiernych, nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w piątki o 16.30, a więc przed Eucharystią.

2. Po Mszy św. o 9.00 na plebanii spotkanie podsumowujące katechezę synodalną i spotkanie z radnymi. Zapraszam dziś młodzież na spotkanie w kościele po Mszy św. o 17.00. Będzie dobry film pt. „Most”, a po nim dyskusja.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 6 – 8 marca (od piątku do niedzieli) i poprowadzi je ks. Rafał Pietruczuk, wykładowca Pisma św. w naszym seminarium. Tak zaplanujmy sobie czas, aby solidnie przygotować się do sakramentu pokuty i każdego dnia rekolekcji uczestniczyć w Eucharystii.

4. Najbliższa niedziela jest niedzielą pomocy Kościołowi w krajach misyjnych „Ad gentes”. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek. Otaczajmy misjonarzy gorącą modlitwą. Można podjąć także postanowienie, aby codziennie przez cały Wielki Post modlić się dziesiątkiem Różańca za jednego misjonarza czy misjonarkę.

5. Serdecznie dziękuję rodzinom z Lasu Jaworskiego za sprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam: p. Reginę i Marka Wielądek, p. Mieczysława Leszczyńskiego oraz p. Krystynę i Dariusza Radzio.

6. Informuję, że w Czerwonce w sali na organistówce w każdą niedzielę o 17.00spotkania dla osób uzależnionych od alkoholu i pragnących prowadzić trzeźwy obraz życia.

7. W maju (8 – 9 maja) organizujemy pielgrzymkę z Wierzbna do Białowieży (rezerwat przyrody), potem do Sokółki (miejsce cudu Eucharystycznego), Różanegostoku i nocleg nad Jeziorem Wigry. Następnego dnia rejs po jeziorze, a następnie odwiedzimy sanktuarium w świętej Lipce i w Gietrzwałdzie. W 1877 r. w Gietrzwałdzie Maryja, objawiając się dzieciom, prosiła, aby Polacy codziennie odmawiali Różaniec i nie pili wódki. Koszt całej pielgrzymki około 200 zł, dla ministrantów będzie zniżka..

8. Zachęcam do lektury nowego nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy cenne artykuły: o zagrożeniu płynącym z sekt, o cnocie roztropności, jak modlić się o zdrowie, jak żyć z cukrzycą i wiele innych.

15 luty – VI Niedziela zwykła

1. Dziś w naszej diecezji przeżywamy niedzielę synodalną, pod hasłem: „Formy medytacji Słowa Bożego”. Pan Bóg wciąż kieruje do nas swoje Słowo. Trzeba je tylko poznać i przyjąć, a wtedy ochoczo będziemy pełnić Bożą wolę w codziennym życiu. W sobotę 21 lutego podczas Eucharystii o 17.00 katecheza synodalna, na którą zapraszam radnych parafialnych i cały zespół synodalny. Potem w niedzielę 22 lutego po Mszy św. o 9.00 dyskusja nad treścią katechezy.

2. Kończy się karnawał i w tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. O dzisiejszej niedzieli do soboty będziemy przeżywać 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Myślą przewodnią są słowa: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu”. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania przyrzeczeń abstynenckich, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla wielu uzależnionych. Zapraszam w piątek o 17.30 na Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości.

3. W Środę Popielcową obowiązuje nas ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszam na Eucharystię o 7.30 i 17.00.

4. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 11.30 (przed sumą) nabożeństwo Gorzkich żali, a w piątki po Mszy o 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla dzieci organizujemy konkurs za obecność na Mszy św. niedzielnej i drodze krzyżowej. Początek w środę popielcową.

5. Okres Wielkiego Postu to czas refleksji i duchowego wzrastania. Proponuję spotkania dla młodzieży w niedzielę po Mszy św. o 17.00. Będzie dobry film połączony z dyskusją, pochylenie się nad Ewangelią, budowanie braterskich relacji wraz z młodzieżową piosenką.

6. Z serca dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam z Lasu Jaworskiego: p. Halinę i Eugeniusza Wielądek, p. Janinę i Bogusława Aleksandrowicz oraz p. Monikę i Roberta Matusik.

7.  W sobotę o 10.00 na plebanii spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zachęcam do posługi przy ołtarzu, bo jest to wielki zaszczyt.

8. Podaję do wiadomości, że dnia 21 i 28 lutego (w sobotę) od godz. 10.00 w sali przy plebanii w Grębkowie odbędą się nauki dla narzeczonych, planujących w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa.

9. W nowym numerze „Echa Katolickiego” znajdziemy echa dyskusji wokół konwencji antyprzemocowej, jak właściwie przeżyć Wielki Post, o możliwości wygrania wycieczki do Wilna.

8 luty –V Niedziela zwykła

1. Dziś V niedziela zwykła. Serdecznie dziękuję tym, kto we wtorek pomógł rozebrać dekorację Bożonarodzeniową.

2. W środę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszam wszystkich chorych, aby Chrystus Pan umocnił ich w sakramencie chorych. Od 16.00 czekam na chętnych do spowiedzi, a także jestem gotów odwiedzić tych chorych w domu, którzy nie mogą przyjechać do kościoła. Gorąca prośba, pomóżcie chorym dotrzeć do naszej świątyni.

3. W sobotę, 14 lutego, Święto Patronów Europy Cyryla i Metodego. Na Eucharystii o 17.00 będziemy modlić się, aby narody Europy nie zatraciły swych chrześcijańskich korzeni.

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali III niedzielę synodalną pod hasłem: „Formy medytacji Słowa Bożego”.

5. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę zapraszam: p. Anetę i Rafała Miklaszewskich, p. Dorotę i Dariusza Wróblewskich oraz p. Wandę Zielińską. Takim sposobem mieszkańcy Wierzbna zakończą swój dyżur sprzątania. Serdeczne „Bóg zapłać!”

6.  Podaję do wiadomości, że dnia 21 i 28 lutego (w sobotę) od godz. 10.00 w sali przy plebanii w Grębkowie odbędą się nauki dla narzeczonych, planujących w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa.

7. W bieżącym numerze „Echa Katolickiego” znajdziemy artykuły: jak dostrzec nadzieję w chorobie i cierpieniu, o nałogu gry na automatach, a także poruszające świadectwo siostry zakonnej.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wacława Litwiniaka z Wólki. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek o 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

1 luty – IV Niedziela zwykła

1. Pierwsza niedziela lutego, po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św., po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Od dziś wprowadzamy w niedzielę Mszę św. o 17.00. Zobaczymy jaka będzie frekwencja na tej Eucharystii. Ofiary do puszek na misje w Bulo-Bulo w Boliwii.   Intencje Apostolstwa Modlitwy na ten miesiąc: Ogólna – Aby więźniowie, a szczególnie młodzi, miele możliwość ułożenia sobie na nowo godnego życia. Ewangelizacyjna – Aby małżonkowie, którzy się rozeszli, znaleźli zrozumienie we wspólnocie chrześcijańskiej. Parafialna – O szybki powrót do zdrowia dla ks. Sławomira Malona.

2. Jutro święto Ofiarowania Pańskiego (czyli Matki Bożej Gromicznej). Zapraszam na Mszę św. o 7.30 i 17.00 i proszę przynieść gromice. Jest to także Dzień Zycia Konsekrowanego i taca z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

3. We wtorek zapraszam na 15.00 młodzież i wszystkich, którzy są gotowi pomóc w rozebraniu dekoracji Bożonarodzeniowej.

4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. O 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, od 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, okazja do spowiedzi, a potem o 17.00 Eucharystia.

5. Pierwszy piątek miesiąca; Msza św. o 7.30 i 17.00 wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a od 16.00 okazja do spowiedzi. Z rana od 9.00 odwiedzam chorych.

6. W sobotę o 10.00 zapraszam na plebanię chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby podjąć ważną posługę ministranta.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i uprzątnięcie śniegu z alejek przy kościele. Na sobotę do sprzątania zapraszam: p. Zofię Kobylską, p. Wandę Pachnik oraz p. Marię i Włodzimierza Komorowskich.

8.  Informuję, że dnia 21 i 28 lutego (w sobotę) od godz. 10.00 w sali przy plebanii w Grębkowie odbędą się nauki dla narzeczonych, planujących w tym roku zawrzeć sakrament małżeństwa.

9. Zachęcam do lektury bieżącego Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy tam świadectwo niezwykłego powołania siostry zakonnej, o cudach, które mają miejsce za wstawiennictwem Maryi, a także o pomocy jaką możemy okazać duszom czyśćcowym.

Możliwość komentowania została wyłączona.