Ogłoszenia – Marzec 2015

Powrót do listy ogłoszeń

29 marca – Niedziela Palmowa,

czyli Męki Pańskiej

1. Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej,  rozpoczynająca Wielki Tydzień, łączy zapowiedź triumfu Chrystusa i orędzie Jego Męki. Po Mszy o 9.00 konkurs palm i pisanek połączony z licytacją na misje w Boliwii. Przed sumą nabożeństwo Gorzkich żali. Zapraszam na 13.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej oczami świadków Męki Pańskiej ulicami Wierzbna. Po Mszy św. o 17.00 kolejna katecheza dla chrzestnych i rodziców, którzy planują chrzest dziecka.

2. W środę od 9.00 odwiedziny chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć Chrystusa w Komunii św. Proszę zgłaszać chorych, abym mógł im posłużyć.

3. W środę zapraszam na 14.00 młodzież i dorosłych do dekoracji kościoła. Nad całą pracą przy dekoracji czuwa p. Aneta Miklaszewska.

4. Przed nami najważniejsze dni w roku liturgicznym, tzw. Święte Triduum Paschalne. Tak zaplanujmy przedświąteczne prace, aby mieć czas dla Chrystusa Pana w Eucharystii. Wielki Czwartek o 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, która przypomina ową Ostatnią Wieczerzę, kiedy Pan Jezus ofiarował się Bogu Ojcu pod postaciami chleba i wina, dał do spożycia apostołom swoje Ciało i Krew. Obrzęd obmycia nóg mężczyznom oznacza służbę i miłość Chrystusa.

5. Wielki Piątek Męki Pańskiej jest dniem pokuty, w którym obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości i ścisłego postu. Jest to szczególny dzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00  i rozpoczęcie nowenny. O 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, podczas której adorujemy krzyż Chrystusa. Świątynia będzie otwarta dla prywatnej adoracji Chrystusa i modlitwy od godz. 7.00 do 22.00.

6. Zachęcam w Wielki Piątek do adoracji i modlitwy wg następującego porządku: 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VI, 14.00 – młodzież z Gimnazjum, 15.00Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa – wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Swidna, 19.00 – mieszkańcy Sobonia, 20.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do leśniczówki), 21.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. o 22.00 zakończenie adoracji.

7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych wg tradycyjnej trasy: od 8.30 Wierzbno, potem, Las Jaworski, Helenów, Cierpięta, Jaworek, Janówek, Wyględówek, Swidno i Soboń. O godz. 15.00, po Koronce do Miłosierdzia Bożego, będzie jeszcze poświęcenie pokarmów w Wierzbnie.

8. Serdecznie zapraszam w Wielką Sobotę na 20.00, by uczestniczyć w Wigilii Paschalnej, jest to bardzo uroczyste świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie wg porządku jak w Wielki Piątek. Zapraszam od 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VI, 14.00 – młodzież z Gimnazjum, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – ludzie chorzy i szczególnie pragnący Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Swidna, 18.00 – mieszkańcy Sobonia, 19.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do leśniczówki), 22.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 23.00 zakończenie adoracji.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania o 6.00 rano uroczysta Rezurekcja. Prośba by przygotować wcześniej wszystkie chorągwie, dzieci zapraszam do sypania kwiatków. Potem Msza św. o 10.00 i 12.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o 12.00 nagradzamy dzieci za konkurs Drogi Krzyżowej. Proszę przynieść całą układankę. Od Wielkanocy Mszy św. wieczorowa w dni powszednie i niedziele będzie sprawowana o godz. 18.00.

10. Trwają zapisy na pielgrzymkę pielgrzymki 8 i 9 maja do Białowieży, Sokółki, Różanegostoku, nad Wigry, do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Do tej pory mamy ponad 20 chętnych.

11. Bardzo serdecznie dziękuję mężczyznom z Janówka za solidną pracę przy parkanie cmentarza. Zostały wzmocnione betonem fundamenty, słupy oporowe i wyprostowany parkan. Serdecznie dziękuję p. Markowi Wielądkowi za fachowe kierowanie pracami remontowymi. Dziękuję także p. Krystynie Gogłozie za przygotowanie obiadów dla pracujących. Teraz zrobimy przerwę z remontem parkanu do 13 kwietnia, aby rolnicy mogli wykonać wiosenne prace polowe. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary na kostkę na cmentarzu i remont parkanu: p. Teresa Wielądek u Janówka, bezimienna z Sobonia, Barbara Jachimowicz i Jacek Lipski ze Swidna, oraz bezimienna, wszyscy po 100 zł. W miarę możliwości proszę  ofiary na ten cel, bo  wydatków jest dużo.

12. Dziękuję za sprzątanie w sobotę kościoła rodzinom z Helenowa. Wyjątkowo przed świętami sprzątanie kościoła w czwartek od 8.30. Zapraszam następujące rodziny z Helenowa: p. Małgorzatę i Konrada Tafil, Agnieszkę i Grzegorza Brogowskich oraz p. Ryszarda Kubuja.

 13. Na stoliku nowy nr Echa Katolickiego. Możemy się dowiedzieć co można sobie uprosić za pośrednictwem Nowenny do Bożego Miłosierdzia i wiele innych ciekawych rzeczy. Prosimy o zabranie gazet i życzę przyjemnej lektury.

14. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Henryk Warchoł, kawaler z Wieliszewa, par. Przemienienia Pańskiego i Anna Tafil, panna z Helenowa, zapowiedź trzecia. Otoczmy narzeczonych szczerą modlitwą, aby z Bożą pomocą, stworzyli piękną i szczęśliwą rodzinę.

22 marca – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Już V niedziela Wielkiego Postu i zgodnie z tradycją zasłaniamy krzyże, aby odkrywać Jezusa sercem. Kiedy znika z oczu fizyczna postać Chrystusa na krzyżu, a On staje się jakby „Wielkim Nieobecnym”, przez to ukrycie paradoksalnie objawia się On wiernym jeszcze mocniej. Tracąc Go z oczu, wierni mogą Go dostrzec duchowo, a to w chrześcijaństwie jest istotne. Chrystus także pod zasłoną sakramentalnych znaków jednocześnie się i ukrywa, i objawia. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych planujących Sakrament Chrztu dziecka w najbliższych miesiącach.

2. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszam na Eucharystię o 9.00 i 17.00. Jest to również Dzień Świętości Zycia. Zachęcam do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Obejmuje jedno dziecko i jego rodziców, o których wie tylko Pan Bóg. Trwa przez 9 miesięcy i wyraża się codzienną modlitwą dziesiątkiem Różańca i modlitwą w intencji uratowania życia dziecka już  poczętego od sercem matki. Po Mszy św. o 17.00 próba przed Drogą krzyżową.

3. Za tydzień Niedziela Palmowa, upamiętniająca uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i początek Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła o godz. 9.00, a po Mszy św. konkurs i licytacja palm i pisanek przed kościołem. Uzyskane pieniądze przeznaczymy na misje w Bulo Bulo.

4. W Niedzielę Palmową o 13.00 zapraszam na nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami Wierzbna w intencji umocnienia naszej wiary i odważnego dawania świadectwa o Chrystusie. Proszę druhów strażaków o kierowanie ruchem drogowym w czasie naszego przemarszu. Zapraszam do niesienia krzyża następujące grupy ludzi: z kościoła do I stacji – druhowie strażacy, do II stacji – siostry kółek różańcowych z Wierzbna, do III stacji – ludzie chorzy i opiekujący się chorymi, do IV stacji – mamy z dziećmi I Komunijnymi, do V stacji – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, do VI stacji – mieszkańcy Helenowa, do VII stacji – mieszkańcy Jaworka, do VIII stacji – mieszkańcy Cierpiąt,  do IX stacji – mieszkańcy Janówka, do X stacji – mieszkańcy Wyględówka, do XI stacji – mieszkańcy Wólki, do XII stacji – mieszkańcy Swidna, do XIII stacji – mieszkańcy Sobonia, do XIV stacji – mieszkańcy Wierzbna i do kościoła – młodzież. Niech wspólna modlitwa i śpiew jednoczy nas w jedną duchową rodzinę.

5. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Lasu Jaworskiego za uprzątnięcie śmieci (liści i gałęzi) na komostownik. Prawie wszyscy mężczyźni z Lasu Jaworskiego chętnie podjęli pracę porządkowania na cmentarzu. Zostały także wycięte, jak planowaliśmy, 2 drzewa na cmentarzu. Cieszę się, że p. Krzysztof Kołak ze współpracownikami już dużo wykonał pracy przy wyłożeniu kostką alejek i można  to zobaczyć. Od poniedziałku planujemy rozpoczynać prace remontowe przy parkanie cmentarza. Dziękuję, że p. Marek Wielądek  podjął się zadania nadzorowania nad całą pracę. W tym tygodniu do pracy przy parkanie zapraszam mieszkańców Janówka (codziennie po 4 mężczyzn).

6. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: Swidno – 230 zł, Soboń – 340 zł, Wierzbno – 805 zł. Na prace na cmentarzu wpłynęły następujące ofiary: p. Dunia 100 zł i Stanisław Kuśmierczyk z Jaworka 200 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Helenowa i na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Ryszarda Aleksandrowicz, p. Teresę i Kazimierza Leszczyńskich oraz p. Joannę Zalewską z Helenowa.

8. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” przeczytamy o zagrożeniach płynących z In vitro, o akcji „Konkubinat to grzech” i specjalny dodatek pt. „Zadbaj o zdrowie i urodę”.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Henryk Warchoł, kawaler z Wieliszewa, par. Przemienienia Pańskiego i nasza parafianka Anna Tafil, panna z Helenowa, zapowiedź druga. Pamiętajmy o narzeczonych w naszych modlitwach.

15 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś w IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Laetare, z wdzięcznością patrzymy na Krzyż i chcemy trwać przy Chrystusie, który „umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie” (Ga 2,20). Męka Chrystusa jest wyrazem miłości do ludzi i zwiastuje nam Odkupienie.

Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św., a o 11.30 – nabożeństwo Gorzkich żali. A po Mszy wieczorowej zapraszam na film pt. „Bóg nie umarł”. Film nie tylko dla młodzieży, a dla wszystkich, kto chce głębiej wierzyć w Boga.

2. W czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam na Eucharystię o 7.30 i o 17.00.

3. W piątek spowiadam na rekolekcjach w Wiśniewie i nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie wyjątkowo o godz. 16.00, a potem udzielę Komunii św.

4. W sobotę, 21 marca, spowiedź rekolekcyjna w Czerwonce i Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy próba przed Drogą Krzyżową, która będzie ulicami Wierzbna w Niedzielę Palmową.

5. W Niedzielę Palmową zorganizujemy konkurs palm, wykonanych własnoręcznie, pisanek i stroików na stół wielkanocny. Po Mszy św. o 9.00 będzie kiermasz i licytacja palm i pisanek. Pieniądze uzyskane z kiermaszu przeznaczymy na misje w Bulo Bulo w Boliwii.

6. Na cmentarzu rozpoczęliśmy wykładanie kostką dwóch alejek. W tym tygodniu będą także wycięte 2 drzewa, na których usunięcie otrzymaliśmy zgodę. Do wywiezienia liści na kompostownik zapraszam parafian z Lasu Jaworskiego. Postaram się, aby zostały zabrane przez EkoTeam śmieci segregowane w workach. Chciałbym wkrótce zacząć remont parkanu cmentarza od strony plebanii.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Lasu Jaworskiego i proszę mieszkańców Helenowa o podjęcie dyżuru. Na sobotę zapraszam: p. Krystynę Zalewską,  p. Ewę i Mirosława Patoka, oraz Hannę i Zbigniewa Gołębiewskich z Helenowa.

8. Na bocznym ołtarzu są baranki paschalne po 5 zł. Jest to cegiełka wspierająca Caritas naszej diecezji.

9. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego” i znajdziemy ciekawe artykuły o dobrej spowiedzi, o radosnym wymiarze Wielkiego Postu, a także świadectwa osób dotkniętych mocą Boga podczas „kursu Filipa”.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Henryk Warchoł, kawaler z Wieliszewa, par. Przemienienia Pańskiego i Anna Tafil, panna z Helenowa, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych szczerą modlitwą.

11. Pan powołał do wieczności śp. Romualdę Cyran, zamieszkałą w Nadziei. 20 marca w piątek o 7.30 zapraszam na Mszę w 7 dzień. Z ofiar zebranych podczas pogrzebu będzie odprawione 7 Mszy św. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

8 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Kończymy dziś Rekolekcje Wielkopostne i z całego serca wyrażam wdzięczność ks. Rafałowi Pietruczukowi za trud głoszenia Słowa Bożego. Dziękuję kapłanom, którzy posługiwali w konfesjonale. Serdecznie dziękuję paniom, które pracowały na plebanii i wszystkim, którzy przygotowali pyszne ciasto. Dziękuję p. Anecie za muzyczną oprawę i wszystkim, którzy wzięli udział w tych rekolekcjach.

2. Pozdrawiam wszystkie Panie i Dziewczęta z okazji Dnia Kobiet. Życzę Wam, byście zawsze wnosili pokój i dobro, radość i miłość w rodziny. Niech w Waszym życiu realizuje się ideał i wzór kobiecości, który ukazuje nam Maryja, pełna łaski.

3. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwie Gorzkich żali (przed sumą w niedzielę) i Drogi krzyżowej (w piątek o 16.30).

4. W przyszłą niedzielę o Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

5. W niedzielę 22 marca po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców chrzestnych i rodziców, którzy w najbliższych miesiącach pragną ochrzcić dziecko.

6. W Niedzielę Palmową zorganizujemy konkurs palm, wykonanych własnoręcznie, pisanek i stroików na stół wielkanocny. Po Mszy św. o 9.00 będzie kiermasz i licytacja palm i pisanek. Pieniądze uzyskane z kiermaszu przeznaczymy na misje w Bulo Bulo w Boliwii.

7. Dziękuję rodzinom z Lasu Jaworskiego za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Halinę i Jana Gójskich oraz p. Zofię i Jerzego Leszczyńskich.

8. Trwają zapisy na pielgrzymkę pielgrzymki 8 i 9 maja do Białowieży, Sokółki, Różanegostoku, nad Wigry, do Świętej Lipki i Gietrzwałdu.

9. W nowym numerze „Echa Katolickiego” znajdziemy ciekawe artykuły i zachęcam do lektury. Np. o niezwykłych rekolekcjach, które łączą duchowe skupienie z postem oraz jak młodzi trenują przed Światowymi Dniami Młodzieży.

1 marca – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś niedziela pomocy Kościołowi w świecie „Ad gentes”. Ofiary do puszek są przeznaczone na wspieranie 2065 polskich misjonarzy i misjonarek, wspomagają ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Modlimy się i ofiarujemy za nich nasze wyrzeczenia i posty. Przed sumą o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich żali. Po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o 17.00 zapraszam młodzież na spotkanie i film w kościele.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec: ogólna – Aby ludzie prowadzący badania naukowe stawiali sobie za cel służenie integralnemu dobru człowieka; ewangelizacyjna – Aby coraz bardziej uznany był specyficzny wkład kobiety w życie Kościoła.

2. W środę dzień Imienin Pasterza naszej diecezji siedleckiej.

3. W czwartek z racji I czwartku od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania a o 17.00 Eucharystia za polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

4. Modlimy się o owocne Rekolekcje Wielkopostne, które w naszej parafii będą od piątku do niedzieli (6 – 8 marca). W piątek i sobotę Msza św. o 10.00, 12.00 i 17.00. Na godz. 12.00 zapraszam szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalną. Mieszkańcy Jaworka, Janówka i Wyględówka będą mogli dojechać autobusem na Mszę o 10.00. Napisałem prośbę do PKS. W piątek i sobotę kapłani będą spowiadać. Mam serdeczną prośbę o upieczenie kilku ciast dla kapłanów. Ciasto przyda się już w środę i czwartek. W sobotę od godz. 15.00 pragnę odwiedzić chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Proszę wcześniej zgłosić w zakrystii. W niedzielę zakończenie rekolekcji, Msza św. o 9.00, 12.00 i 17.00, ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność ks. Rafałowi Pietruczukowi, za trud głoszenia nauk rekolekcyjnych.

5. Wczoraj uczestniczyłem w Diecezjalnym Forum Misyjnym. Słuchając świadectw z różnych parafii zrodziła się we mnie myśl, aby utworzyć w naszej parafii Koło Misyjne dla dzieci. Chętnych proszę o zgłaszanie do p. katechetki lub do mnie. Pierwsze zadanie dla dzieci otaczamy do świąt Wielkanocy modlitwą dziesiątka różańca (I tajemnica bolesna) misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i al. Piotra Wróblewskiego.

6. Udało się pewne sprawy ustalić odnośnie pielgrzymki 8 i 9 maja do Białowieży, Sokółki, Różanegostoku, nad Wigry, do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Można się zapisywać i podać pesel. Przewidywany koszt dla dorosłych – 210 zł oraz 180 zł dla dzieci i młodzieży.

7. W Niedzielę Palmową planujemy zorganizować Drogę Krzyżową oczami świadków. Mam już teksty rozważań. Potrzeba nam 15 osób, które chętnie podejmą rolę, wcielając się w świadków męki i śmierci Chrystusa Pana.

8. Serdecznie dziękuję rodzinom z Lasu Jaworskiego za sprzątanie kościoła i na sobotę proszę, aby o Mszy o 12.00 zatroszczyli się o porządek w naszej świątyni: p. Helena Wielądek, Ryszard Wielądek i Mirosława oraz p. Henryka i Witold Wielądek.

9. Dziękuję za ofiary na remont parkanu na cmentarzu: po 100 zł. – rodzina Bartnickich, Wanda Zielińska, Halina Pachnik i Barbara Krzyżanowska. Serdeczne „Bóg zapłać!”

10. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły o rotmistrzu Witoldzie Pileckim czy te o współczesnych męczennikach za wiarę. Życzę przyjemnej lektury.

Możliwość komentowania została wyłączona.