Ogłoszenia – Kwiecień 2015

Powrót do listy ogłoszeń

26 kwietnia – 4 Niedziela Wielkanocy

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, pod hasłem: „Powołania w świętość”. W naszej diecezji jest to także niedziela synodalna. W sobotę podczas Mszy o 18.00 wysłuchamy katechezę na temat: „Słowo Boże w ewangelizacji – kerygmat”. Zapraszam do udziału zespół synodalny i radnych. Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie formacyjne dla zespołu liturgicznego w naszej parafii.

2. Serdecznie dziękuję młodzieży za przeprowadzenie akcji: „Poświęć kilometr”. W naszej parafii zostało zebrane do puszek 966 zł i 30 gr. Jest to pomoc w ufundowaniu biletów dla młodych z Czadu i Boliwii, aby mogli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Wysłaliśmy także do ks. Jarosława Dziedzica list z zaproszeniem do naszej parafii.

3. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Najświętszej. Zawierzajmy Maryi naszą Ojczyznę, jej trudne sprawy i nasze rodziny. Majówka w dni powszednie po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę po sumie. Dla dzieci będzie także konkurs i układanka. Zachęcam do odprawiania majówek także przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach Matki Bożej.

4. W piątek, 1 maja, wspominamy św. Józefa rzemieślnika. Msza św. o 18.00. Jest dyspensa i można spożywać w tym dniu pokarmy mięsne. Od godz. 15.00 poświęcenie pól w Lesie Jaworskim i Helenowie, zakończone Eucharystią przy ostatnim ołtarzu.

5. W sobotę, 2 maja,  będziemy obchodzić Urocz. Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 18.00. O godz. 14.00 poświęcenie pól w Soboniu, zakończone Mszą św. w naszej świątyni.

6. W najbliższą niedzielę na 12.00 zapraszam wszystkich druhów strażaków OSP Wierzbno i Jaworek na uroczystą Eucharystię z racji Patrona strażaków św. Floriana.

7. Z całego serca dziękuję p. Markowi Wielądkowi i parafianom z Wyględówka i Wierzbna za pracę przy remoncie parkanu. Już widać zalane słupy oporowe. Na poniedziałek i wtorek zapraszam panów z Wierzbna do zalewania wzmocnień parkanu. Serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel: po 100 zł – Józef Kopeć z Wyględówka, Henryka Kołak i Zbigniew Kołak, Marian Milewski z Wyględówka, Krystyna Zalewska z Helenowa, siostry z KRK zel. Krystyna Piórek, Dariusz Patoka, oraz Marzena Wąsowska z Mińska – 200 zł, Waldemar Replin z rodziną – 300 z i Witold Piórek – 200 zł. „Bóg zapłać!” Dziękuję p. Jerzemu Lisieckiemu za przeniesienie kranu z alejki na cmentarzu, a również podziękowania dla p. Michała Wąsowskiego i Piotra Piórka za pracę przy wodociągu na cmentarzu.

Dziękuję parafianom z Jaworka za sprzątanie i segregację śmieci na cmentarzu. Prośba do wszystkich parafian: zatroszczmy się o porządek na mogiłach, usuwając uschnięte kwiaty czy wieńce, wrzućmy rozbite znicze do białych worków.

8. Serdecznie dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapraszam w piątek na 10.00 do sprzątania rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Leszek Cichocki, kawaler zam. w Jaworku i Ewa Izabela Sioła, panna zam. w Szydlowie, parafia pw. św. Stefana Węgierskiego w Szydlowie, zapowiedź druga. Prośmy  dla narzeczonych o szczególne łaski i dobre przygotowanie do małżeństwa.

10. Wczoraj sakramentalny związek małżeński zawarli w naszej świątyni: Anna Tafil i Przemysław Warchoł. To nasza wspólna radość. Życzymy nowożeńcom obfitości łaski Bożej i miłości, która z każdym dniem wzrasta i nie zraża się trudnościami.

11. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Gazeta leży na stoliku za ławkami.

19 kwietnia – 3 Niedziela Wielkanocy

1. Dziś 3 Niedziela wielkanocna i spotykamy się ze Zmartwychwstałym Chrystusem na Eucharystii we wspólnocie parafialnej. Przychodzi do nas jak wtedy do Wieczernika i niesie pokój i radość. Młodzież po każdej Mszy św. prowadzi akcję: „Poświęć kilometr”, aby umożliwić młodzieży z Boliwii i Czadu przyjazd do Polski i uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży w 2016 r. Wesprzyjmy ofiarami i modlitwą tę piękną inicjatywę.

Dziś rozpoczynamy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego mottem są słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1, 15).

2. Jutro zapraszam rodziców i młodzież na Eucharystię o 8.00 rano w intencji uczniów klas III naszego gimnazjum, by modlić się o pomyślne zdanie egzaminów gimnazjalnych i dobry wybór szkoły.

3. W czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika. Jest on głównym patronem Polski. Zapraszam na Eucharystię o 18.00.

4. W sobotę o godz. 10.00 w parafii w. Św. Józefa w Siedlcach Rejonowe spotkanie Rad Parafialnych. Proszę o zgłoszenie się choćby 3 radnych, którzy pragną ze mną pojechać na to spotkanie.

5. Serdecznie dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mieszkańcom Wyględówka za solidną pracę przy remoncie parkanu. Dziękuję za ofiary na prowadzone prace: p. Kazimierz Kuśmierczyk z Jaworka, Alfred Krasuski ze Swidna, Henryka Wielądek z Lasu Jaworskiego, Mieczysław Walencki z Wierzbna, Krystyna i Sylwester Okrzeja z Janówka – ofiary po 100 zł i p. Marianna Plewko z Sobonia – 50 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

6.  Na cmentarzu przy mogiłach jest dużo, rozbitych przez wiatr, zniczy i serdecznie proszę je wkładać do białych worków, a plastyk składamy do żółtych. W sobotę od 8.30 zapraszam mieszkańców Jaworka do segregacji śmieci i wywozu gałęzi na kompostownik.

7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać kolejną niedzielę synodalną pod hasłem: „Słowo Boże w ewangelizacji – kerygmat”. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie formacyjne dla zespołu liturgicznego czytającego Słowo Boże. Zapraszam także dziewczęta, które śpiewają psalmy i chętnych do posługi liturgicznej.

8. Serdecznie dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Michała Troszkiewiczów, Stanisławę i Kazimierza Kuśmierczyków oraz p. Alicję Łokietek.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Leszek Cichocki, kawaler zam. w Jaworku i Ewa Izabela Sioła, panna zam. w Szydlowie, parafia pw. św. Stefana Węgierskiego w Szydlowie, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych szczególną modlitwą.

10. Zachęcam do zapisów na pielgrzymkę i  do lektury „Echa Katolickiego”.

12 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Inspiracją  dla ustanowienia  tego święta  było pragnienie  Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699).

Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia i ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną.

2. Zachęcam do zapisywania się na pielgrzymkę do Białowieży, Sokółki, Różanegostoku, nad Wigry, do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. W piątek i sobotę 8 i 9 maja planujemy odwiedzić piękne zakątki północno-wschodniej Polski. Mamy na razie tylko 25 chętnych.

3. W przyszłą niedzielę w każdej parafii naszej diecezji będzie przeprowadzona akcja „Poświęć kilometr”, aby młodzież z Boliwii i Czadu mogła uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Polsce w 2016 r. Więcej szczegółów przekażą nam przedstawiciele młodzieży.

4. Będziemy kontynuować pracę przy remoncie parkanu cmentarza. Z serca dziękuję panu Markowi Wielądkowi, że podarował chojaka na deski na szalunki. Dziękuję, że p. Marek i Wacław Zalewscy w tartaku w Janówku rozpiłowali bale. Do pracy przy parkanie zapraszam od czwartku mieszkańców Wyględówka. Pan radny sporządził listę. Dziękuję za ofiary na prace prowadzone na cmentarzu: p. Andrzej Bartnicki z Mińska – 100 zł, bezimienna z Wierzbna – 200 zł, p. Elżbieta Święch – 100 zł, Jarosław Łabarzewski z Wólki – 100 zł, Wacław Zalewski z Janówka – 100 zł i Janina Kubuj z Helenowa -100 zł. Serdecznie dziękuję p. Darkowi Wróblewskiemu i Adamowi Florowskiemu za pielęgnację drzew i krzewów przy plebanii.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Mirosławowi Kuśmierczykowi i na sobotę zapraszam: p. Katarzynę i Sławomira Laskowskich, Janinę Lipka, p. Grażynę i Stefana Cichockich z Jaworka.

6. Na stoliku za ławkami czeka na nas nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy wiele ciekawych artykułów: poruszająca historia obrazu Jezusa Miłosiernego, namalowana podczas wojny na prośbę mieszkańców Siedlec, świadectwo siostry karmelitanki, która doznała łaski uzdrowienia oraz wywiad z rodzicami mjr. Arkadiusza Protasiuka pilota, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Zapraszam do lektury.

7. Wczoraj Sakrament Chrztu świętego przyjął Karol Górski. Życzymy mu wzrastania w łasce i miłości, aby był w rodzinie znakiem obecności Pana Boga.

5 kwietnia – Niedziela

Zmartwychwstania Pańskiego

1. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Życzę całej naszej rodzinie parafialnej radości i pokoju w sercu, bo Pan Jezus zwyciężył nad grzechem i śmiercią, życzę mocnej wiary i wytrwałej miłości, oraz odwagi bycia na co dzień śmiałym apostołem, aby dzielić się  radosnym faktem, że Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem.

2. Intencje Apostolstwa Modlitwy na kwiecień: ogólna – Aby ludzie nauczyli się szanować świat stworzony i strzec go jako dar Boży; ewangelizacyjna – Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali pocieszającą obecność zmartwychwstałego Pana  i solidarność całego Kościoła.  Po sumie Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Cieszy, że coraz więcej parafian angażuje się w życie naszej wspólnoty. Z całego serca dziękuję pani Anecie Miklaszewskiej, młodzieży i dorosłym za dekorację kościoła, dziękuję druhom strażakom za wartę honorową przy grobie Pańskim i asystę podczas Rezurekcji, dziękuję służbie liturgicznej dorosłych za wspólne tworzenie liturgii, to piękny przykład dla ministrantów, dziękuję scholii z panią organistką za prowadzenie śpiewu, dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na adorację i uczestniczyli w uroczystej Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję tym z rodzinom z Helenowa, które w czwartek sprzątały naszą świątynię.

4. Z całego serca dziękuję za ofiary na misje w Boliwii w wysokości 383 zł. Dziękuję tym, kto przygotował piękne pisanki i stroiki na kiermasz w niedzielę Palmową. Otrzymaliśmy życzenia z Bulo Bulo, które odczytamy. Przeczytam też życzenia od ks. Rektora WSD Towarzystwa Chrystusowego.

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 18.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na KUL oraz wyższe uczelnie i szkoły katolickie w diecezji siedleckiej.

6. Przez cały ten tydzień przeżywamy oktawę Wielkanocy i zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W najbliższą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. Dla dzieci będzie też zapowiedziany egzamin z katechizmu.

7. Dziękuję za ofiary na Bazylikę Grobu Pańskiego w Wielki Piątek przy adoracji krzyża w wysokości 356 zł. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza i alejki, które zostały wyłożone kostką: p. Barbara i Maciej Grabarczyk z Jaworka – 100 zł, Tadeusz Dmowski z Sobonia – 200 zł, p. Aneta i Przemysław Górscy – 400 zł, p. Wioletta i Adam Florowscy – 100 zł, p. Barbara Miszczak z Cierpiąt  – 100 zł, Mieczysław Lisiecki – 100 zł, bezimienna z Cierpiąt – 200 zł.

8. Dziękuję mieszkańcom Helenowa za solidne pełnienie dyżuru troski o nasz kościół. Teraz do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Jaworka, a konkretnie: p. Grażynę i Stefana Cichockich, p. Zofię Jarmużewską, oraz Zofię i Mirosława Kuśmierczyk.

9. Zachęcam do lektury i nabycia świątecznego nr „Echa Katolickiego”.

Możliwość komentowania została wyłączona.