Ogłoszenia – Maj 2015

Powrót do listy ogłoszeń

31 maja – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Najpiękniejsze i zarazem najkrótsze wyznanie wiary w Trójcę Świętą zawierają słowa, które powinniśmy wypowiadać jak najczęściej, którymi uświęcamy nasze codzienne czynności: „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.” Po Mszy św. o 9.00 zapraszam na plebanię rodziców i dzieci klasy III z racji rocznicy I Komunii św. Dziś o 15.30 poświęcenie pól w Janówku i Wyględówku. W Wyględówku przy ostatnim ołtarzu Eucharystia o dobre plony i Boże błogosławieństwo. Ofiarami do puszek wesprzemy misje w Bulo Bulo w Boliwii. Dziś także uroczystość odpustowa w parafii Wiśniew.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, a szczególnie dzieciom, za udział w nabożeństwach majowych. Jutro rozpoczynamy czerwiec i codziennie po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w niedzielę do sumie. Zapraszam do licznego udziału.

3. We wtorek o 7.30 wyjazd na pielgrzymkę dziękczynną za Komunię św. do Szymanowa, Niepokalanowa i Warszawy. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 25 zł. W Wierzbnie Mszy św. nie będzie, a intencję Mszy św. wyznaczoną na ten dzień będę sprawował w Sanktuarium Matki Bożej Jałowieckiej w Szymanowie.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Rocznica I Komunii św. na Eucharystii o godz. 9.00. Duchowa mobilizacja dla całej parafii. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Niech będzie ona dowodem naszej miłości do Chrystusa Pana w Eucharystii. Zachęcam, aby wszystkie chorągwie, feretrony i obrazy wcześniej przygotować. Zapraszam druhów strażaków do asysty w procesji i kierowania ruchem drogowym. Proszę, aby dziewczynki z klasy II i III sypały kwiatki, a chłopcy nieśli duży różaniec. Dla dzieci w środę po Mszy o 18.00 próba sypania kwiatów, a dla ministrantów próba asysty. Tradycyjnie pierwszy ołtarz będzie przy plebanii, drugi – przy organistówce, trzeci – naprzeciw p. Komorowskich i czwarty – obok Golgoty przy kościele. Proszę o zaangażowanie w dekoracji ołtarzy mieszkańców Sobonia, Jaworka, a także Wierzbna. Zachęcam, aby młodzież czynnie włączyła się w dekorowanie ołtarzy.

5. Podczas oktawy Bożego Ciała serdecznie zapraszam na Eucharystię o 18.00 i organizowanie procesji wokół kościoła mieszkańców następujących miejscowości: w piątek, 5 czerwca – Jaworek, w sobotę, 6 czerwca (Msza św. o 17.00) – Helenów i Las Jaworski, w niedzielę, 7 czerwca po Mszy o 11.00 – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek, 8 czerwca – Wólka i Swidno, we wtorek, 9 czerwca, – Soboń, w środę, 10 czerwca – Wierzbno i w czwartek, 11 czerwca, na zakończenie Oktawy – cała wspólnota parafialna. Dla dzieci za udział w procesji Eucharystycznej będą słodkie upominki.

6. Pierwszy piątek miesiąca, Msza św. o 7.30 i 18.00. Zachęcam do obchodzenia I piątków miesiąca dzieci klasy II i III, aby żyć w przyjaźni z Jezusem i wynagradzać za grzechy swoje i całego świata. Od 9.00 odwiedzę ludzi chorych.

7. W najbliższą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzić VIII Dzień Dziękczynienia, połączony ze zbiórką do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych.

8. Informuję, że nasz II Festyn Rodzinny po konsultacji w szkole został przeniesiony na 20 września. Mamy zaproszenie na Piknik Rodzinny w Krypach, który odbędzie się 7 czerwca od 13.00 do 20.00 na terenie szkolnym. Dochód z tego rodzinnego świętowania przeznaczony jest na wkład własny do projektu elewacji szkoły w Krypach. Zachęcam do licznego udziału.

9. Dziękuję rodzinom z Jaworka za troskę o naszą świątynię. Do sprzątania kościoła na sobotę zapraszam: p. Sabinę Wąsowską z rodziną, Jerzego Kuźmę, p. Stanisławę i Kazimierza Wąsowskich oraz Beatę Kowalczyk z Jaworka. W sobotę o 10.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszam.

10. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

-Paweł Wieliczko, kawaler zam. w Jartyporach parafii pw. św. Antoniego w Węgrowie i Anna Wąsowska, panna z Jaworka, zapowiedź trzecia; -Michał Paweł Skolimowski, kawaler zamieszkały w Zalesiu, parafia pw. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Katarzyna Kuśmierczyk, panna z Jaworka, zapowiedź druga; -Przemysław Gadaj, kawaler zamieszkały w Wierzbnie i Edyta Grabarczyk, panna zamieszkała w Stawiskach, parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedź druga. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

11. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim odpowiedź na pytanie: dlaczego wszyscy potrzebujemy ewangelizacji, a także comiesięczne materiały formacyjne dla żywego Różańca.

12. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wiesława Cmuchalskiego. Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

24 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” tak wołał Ojciec św. Jan Paweł II na Placu Zwycięstwa w Warszawie. Dziś przyzywamy Ducha Świętego, ponieważ potrzebujemy przemiany w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach, aby Jego mocą przezwyciężać wszelkie zło i obojętność. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. Za publiczny śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar za nasze grzechy. Zachęcam wszystkich parafian do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich.

Dziś o 15.30 poświęcenie pól w Wólce i Swidnie, zakończone Eucharystią przy ostatniej stacji. W przyszłą niedzielę, również od 15.30 poświęcenie pól w Janówku i Wyględówku. Zapraszam do wspólnej modlitwy o dobry urodzaj i Boże błogosławieństwo dla rolników.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszam na Eucharystię o 7.30 i 18.00.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza św. o godz. 18.00.

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy i uroczystość odpustowa w Wiśniewie. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III w związku z rocznicą I Komunii św.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary na Papieskie Dzieło Misyjne od dzieci komunijnych w wysokości 545 zł. Planujemy 2 czerwca pielgrzymkę dziękczynną za dar Komunii św. do Szymanowa, Niepokalanowa i do bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Koszt wynajęcia autokaru 25 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca.

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam:  p. Barbarę i Macieja Grabarczyk, Ewę i Adama Trzcińskich oraz Mariannę, Mieczysława i Dariusza Kuśmierczyk. Dziękuję za ofiary na prace przy remoncie parkanu cmentarza: p. Kazimierz Madziar z Sobonia – 100 zł i p. Weronika Patoka – 100 zł.

7. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

-Jacek Adam Lipiński, kawaler ze Swidna i Anna Jadwiga Skibniewska, panna zam. w Wierzbnie, oboje parafii tutejszej, zapowiedź trzecia; -Paweł Wieliczko, kawaler zam. w Jartyporach parafii pw. św. Antoniego w Węgrowie i Anna Wąsowska, panna z Jaworka, zapowiedź druga; -Michał Paweł Skolimowski, kawaler zamieszkały w Zalesiu, parafia pw. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Katarzyna Kuśmierczyk, panna z Jaworka, zapowiedź pierwsza; -Przemysław Gadaj, kawaler zamieszkały w Wierzbnie i Edyta Grabarczyk, panna zamieszkała w Stawiskach, parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedź pierwsza. Zawierzamy narzeczonych opiece Matki Najświętszej i pamiętajmy o nich w modlitwie, aby stworzyli piękne chrześcijańskie rodziny.

8. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim ciekawe reportaże i artykuły.

17 maja – Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i wielkie szczęście dzieci, przystępujących do I Komunii św. Pozdrawiam dzieci i życzę, aby przyjaźń z Jezusem trwała całe życie, aby dzieci były źródłem radości i szczęścia całej rodziny. Dziś możecie nieco odczuć radość życia w bliskości z Panem Bogiem i poczuć się jak w niebie. Ofiary na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w przyszłym roku.

2. Dzieci Komunijne rozpoczynają tzw. Biały Tydzień i codziennie zapraszam wraz z rodzicami na godz. 18.00, aby uczestniczyć w Eucharystię i nabożeństwie majowym. Jutro będzie dzień wdzięczności Panu Bogu za Jana Pawła II, który teraz w niebie modli się za nas. We wtorek – dzień wdzięczności rodzicom i rodzicom chrzestnym, w środę – dzień wdzięczności p. katechetce, nauczycielom i wychowawcom, w czwartek – dzień misyjny, w piątek – dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę – dzień oddania się w opiekę Matce Bożej.

3. W najbliższą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ta uroczystość kończy okres Wielkanocny. 24 maja od 15.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Wólce i Swidnie, zakończone Eucharystią przy ostatnim ołtarzu. 31 maja także od 15.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Janówku i Wyględówku. Od 31 maja suma będzie w niedzielę o godz. 11.00, abyśmy mogli uczestniczyć w uroczystościach odpustowych w Wiśniewie.

4. Serdecznie dziękuję za piękną dekorację kościoła rodzicom dzieci I Komunijnych. Bardzo dużo pracy włożyła p. Aneta Miklaszewska. Z całego serca „Bóg zapłać!” Dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie świątyni i na sobotę zapraszam: p. Grażynę Kucharczyk, p. Ryszarda Mroza, oraz p. Teresę i Janusza Domańskich.

5. Serdecznie dziękuję p. Markowi Wielądkowi i p. Romanowi Milewskiemu z Wyględówka za pracę przy parkanie cmentarza. Po otynkowaniu tej części parkanu od plebanii zrobimy przerwę do połowy czerwca, aby rolnicy zrobili sianokosy, a później zaczniemy remont parkanu z drugiej strony. Dziękuję p. Piotrowi Piórkowi za wykoszenie trawy na cmentarzu, a także panom, którzy w piątek zrobili porządek na skwerze przed kościołem. Serdecznie dziękuję za ofiary na prace remontowe: Stanisław Wielądek z Lasu Jaworskiego – 100 zł, Władysława Zwierz z Wyględówka – 70 zł, Halina Giela – 50 zł, Zofia Zaboklicka z Sobonia – 100 zł, Irena Kujawa – 100 zł, Elżbieta Mróz – 100 zł, Lidia Gromulska – 100 zł, Mieczysława Rychlik – 100 zł i bezimienna – 100 zł. Serdecznie dziękuję.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: – Adrian Brauła, kawaler zamieszkały w Lalinach, parafia pw. Św. Walentego w Latowiczu i Joanna Anna Krasuska, panna zam. w Swidnie, par. tutejszej, zapowiedź trzecia. – Jacek Adam Lipiński, kawaler zam. w Swidnie i Anna Jadwiga Skibniewska, panna z Wierzbna, zapowiedź druga. – Paweł Wieliczko, kawaler zam. w Jartyporach, par. Św. Antoniego w Węgrowie i Anna Wąsowska, panna z Jaworka, par. tutejszej, zapowiedź pierwsza. Otoczmy serdecz-ną modlitwą narzeczonych, aby dobrze przygotowali się do małżeństwa.

7. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z Diecezjalnego Dnia Rodziny w Parczewie, a także o historii naszego seminarium w Nowym Opolu, czy porady ortopedy w walce z bólem stawów.

8. Pan Bóg powołał do siebie śp. Halinę Kuźma. Zapraszam w środę 20 maja o 18.40, na Eucharystię w 7 dzień po śmierci. Z ofiar zebranych podczas pogrzebu będzie sprawowane 8 Mszy św. o zbawienie śp. Haliny. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

10 maja – VI Niedziela Wielkanocy

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. W parafii Czerwonka o 12.00 uroczysta suma odpustowa z racji św. Stanisława biskupa i męczennika. Ofiary składane do puszek są przeznaczone jako materialne wsparcie dla wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Zachęcam parafian do wzięcia udziału w wyborach prezydenta. To nasz patriotyczny obowiązek.

2. Od jutra, w poniedziałek, wtorek i środę Dni Modlitw o urodzaje. O 17.30 będziemy modlić się pod krzyżem misyjnym przy kościele o błogosławieństwo w pracy, dobre urodzaje i w różnych potrzebach ludzi. Dziś o 16.30 poświęcenie pól w Wierzbnie, zakończone uroczystą Eucharystią błagalną o obfity urodzaj i błogosławieństwo Boże dla pracy rolnika. W piątek od 15.00 poświęcenie pól w Jaworku i przy ostatnim ołtarzu Msza św. o dobre plony i potrzebne łaski.

3. Chwała Bogu za pielgrzymkę do Białowieży, Sokółki, Różanegostoku, na Wigry do Świętej Lipki i Gietrzwałdu. Mogliśmy szczerze się pomodlić, napełnić się Bożą mocą i spotkać wspaniałych ludzi. Pozdrawia naszą parafię kustosz z kolegiaty pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, ks. Stanisław Gniedziejko. Tylko szkoda, że było nas mało, 37 osób.

4. W środę wspomnienie NMP Fatimskiej i po Mszy św. o 18.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam.

5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o 10.00 uroczystość I Komunii św. Potem będzie sprawowana Eucharystia o 12.00 i 18.00. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę od godz. 16.00. W całej Polsce ofiary na tacę w niedzielę 17 maja są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

6. Serdecznie dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mieszkańcom Wierzbna za przeprowadzone prace przy parkanie cmentarza. Są już zalane słupy oporowe i zrobiony wieniec na części parkanu od plebanii. Planujemy jeszcze położyć tynk barankiem i daszek z blachy. Dziękuję za ofiary na ten cel: Henryk Łukasiak -100 zł, Leszek Parol – 100 zł, bezimienna – 200 zł, Dunia Pazdyga – 100 zł, Waldemar Gąsiorowski – 100 zł, Piotra Jaworowski z Sobonia – 200 zł, Jolanta Olędzka – 100 zł, bezimienna z Wierzbna – 100 zł, Elżbieta Zajkowska – 100 zł i bezimienna 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Dziękuję mieszkańcom Jaworka za sprzątanie kościoła i do troski o naszą śwątynię zapraszam w sobotę: p. Monikę i Włodzimierza Durka, Halinę i Stanisława Mróz oraz Annę i Wiesława Chrościckich.

8.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adrian Brauła, kawaler zamieszkały w Lalinach, parafia pw. Św. Walentego w Latowiczu i Joanna Anna Krasuska, panna zam. w Swidnie, par. Tutejszej, zapowiedź druga. Jacek Adam Lipiński, kawaler zam. w Swidnie i Anna Jadwiga Skibniewska, panna z Wierzbna, zapowiedź pierwsza. Otoczmy serdeczną modlitwą narzeczonych, aby dobrze przygotowali się do małżeństwa.

9. Na stoliku za ławkami leży nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy relację z pielgrzymki kapłanów do obozu koncentracyjnego w Dachau, oraz jak dobrze modlić się słowami Litanii do Matki Bożej. Zachęcam do lektury.

 3 maja – V Niedziela Wielkanocy

1. Pierwsza niedziela maja, po sumie procesja Eucharystyczna, nabożeństwo majowe i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj: ogólna: Abyśmy, odrzucając kulturę obojętności, mogli zajmować się cierpieniami bliźniego, a szczególnie chorych i ubogich. Ewangelizacyjna: Aby wstawiennictwo Maryi pomagało chrześcijanom żyjącym w zsekularyzowanych środowiskach z gotowością głosić Jezusa. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam na spotkanie na plebanii i dyskusję nad katechezą synodalną. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na misje w Bulo Bulo.

2. We wtorek o godz. 19.00 w Wiśniewie Msza św. za śp. Ks. Sławomira Malona w 7 dzień po śmierci. Zachęcam naszych parafian do licznego udziału.

3. W piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. Msza św. o 18.00. Także w piątek o godz. 6.00 rano wyruszamy na pielgrzymkę do Sokółki, Różanegostoku, Świętej Lipki i Gietrzwałdu. W piątek i sobotę ks. Stanisław zastępuje mnie w parafii.

4. W niedzielę 10 maja po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. O 16.30 nabożeństwo poświęcenia pól w Wierzbnie i potem o 18.00 uroczysta Eucharystia w intencji mieszkańców Wierzbna z prośbą o hojne plony i Boże błogosławieństwo. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa po każdej Mszy św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako materialne wsparcie dla wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu.

5. Zachęcam do wzięcia udziału 10 maja w Diecezjalnym Dniu Rodziny w Parczewie w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Program tej uroczystości znajdziemy w gablocie przed kościołem.

6. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za gruntowne posprzątanie kościoła. Na sobotę do troski o kościół zapraszam: p. Wacława, p. Ireneusza i Wiesława Zagrodzkich i p. Agatę i Waldemara Mróz oraz p. Małgorzatę i Tadeusza Szatkowskich z Jaworka.

7. Z serca dziękuję za pracę przy parkanie na cmentarzu p. Markowi Wielądkowi i mieszkańcom Wierzbna. Dotychczas pracowało z Wierzbna 21 mężczyzn, którym serdecznie dziękuję. Podziękowania również dla p. Jerzego Kuźmy za naprawienie parkanu przy kościele. Dziękuję za złożone ofiary na prace remontowe: po 100 zł – Zdzisław Poławski z Janówka, Barbara i Michał Troszkiewicz, Zofia i Jerzy Leszczyński, Zofia Patoka, Alina Salach, Jan i Hanna Tomkiewicz, bezimienna z Jakubowa, Zbigniew Szatkowski z Jaworka i bezimienna – 200 zł, KRK zel. p. Krzyżanowska – 100 zł, Franciszek Kowalczyk – 100 zł, Kraśny Zbigniew, Leszek i Zdzisława – 150 zł i Sławomir Tafil z Sobonia -100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Leszek Cichocki, kawaler zam. w Jaworku i Ewa Izabela Sioła, panna zam. w Skrzydlowie, parafia pw. św. Stefana Węgierskiego w Skrzydlowie, zapowiedź trzecia. Adrian Brauła, kawaler zamieszkały w Lalinach, parafia pw. Św. Walentego w Latowiczu i Joanna Anna Krasuska, panna zam. w Swidnie, par. tutejszej. Prośmy  dla narzeczonych o szczególne łaski i dobre przygotowanie do małżeństwa.

9. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły o tradycji nabożeństw majowych, a także o życiu w Czadzie i przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży.

Możliwość komentowania została wyłączona.