Ogłoszenia – Czerwiec 2015

Powrót do listy ogłoszeń

28 czerwca – 13 Niedziela zwykła

1. W naszej parafii gościmy ks. Marcina, duszpasterza młodzieży i alumnów z WSD Chrystusowców, którzy niosą Ewangelię tak gdzie żyje Polonia i Polacy. Ofiarami na tacę wspieramy ich dzieło ewangelizacji w różnych zakątkach świata. Grupę liturgiczną proszę o odbiór grafiku posługi w lipcu.

2. Jutro doroczna uroczystość odpustowa św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam wszystkich  parafian i gości na Eucharystię o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem Rektora WSD Chrystusowców ks. Andrzeja Łysego. Możemy uzyskać odpust zupełny, jeśli przystąpimy do sakramentu pokuty, zaprosimy do serca Chrystusa w Komunii św. oraz pomodlimy się w intencji Ojca św. Franciszka i za Kościół. Serdecznie proszę druhów strażaków z OSP Wierzbno i Jaworek, aby przewodniczyli procesji eucharystycznej. Niech wszystkie chorągwie i feretrony wezmą udział w procesji, zapraszam także dzieci do sypania kwiatków. Ofiary na tacę są do dyspozycji Ojca świętego.

3. Od wtorku 30 czerwca do 3 lipca włącznie będę na krótkim urlopie w Bieszczadach. W parafii zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczyk. W czwartek 2 lipca wspomnienie NMP Kodeńskiej i Diecezjalny Dzień Chorego. W piątek zachęcam do spowiedzi od godz. 17.00 wszystkich, którzy obchodzą I piątki miesiąca. Potem o 18.00 Eucharystia i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W najbliższą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych.

5. Pan Bóg błogosławi pracę przy remoncie parkanu cmentarza. Z serca dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mieszkańcom Swidna i Wólki za sumienną pracę. W tym tygodniiu we wtorek i środę pracują jeszcze mieszkańcy Wólki, potem zapraszam parafian z Lasu Jaworskiego i Helenowa. Dziękuję za ofiary po 100 zł: p. Artur Łabarzewski ze Swidna, rodzina Kazimierskich z Sobonia, rodzina Skarżyńskich z Sobonia, Bolesław Patoka z Selenowa, Władysława Raubo z Sobonia, Mieczysława Cichocka, Piotr Piórek, Ireneusz Karaban oraz Edyta i Daniel Chabiera. Jeszcze złożyła ofiarę p. Lidia Gromulska – 500 zł i rodzina z Targówki – 1000 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła, a p. Anecie za dekorację kwiatami na odpust. W sobotę zapraszam: p. Danutę i Grzegorza Kuśmierczyk, Monikę i Andrzeja Mróz oraz Irenę Koszewską. Takim sposobem Jaworek zakończy swój dyżur troski o czystość w naszej świątyni.

7. Planuję 18 lipca wyjazd na spotkanie z charyzmatycznym kapłanem o. J. B. Bashaborą na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem: „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” (por. J 10, 10). Kto chciałby uczestniczyć w tych rekolekcjach niech jeszcze dziś zgłosi się do mnie, ponieważ jutro muszę opłacać miejscówki.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Adam Marcin Sekular, kawaler zam. w Mińsku Maz., parafia pw. Narodzenia NMP i Katarzyna Wąsowska, panna zam. w Wyględówku, zapowiedź trzecia. Artur Bzoch, kawaler zam. w Wólce i Dominika Helena Mońka, panna zam. w Warszawie w par. pw. Najczystszego Serca Maryi, zapowiedź pierwsza. Pamiętajmy o narzeczonych w naszych modlitwach.

9. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Przeczytamy w tym nr o najnowszej encyklice papieża Franciszka, świadectwo nawróconego antyterrorysty oraz o patronach naszej parafii św. Piotrze i Pawle.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Sabinę Wojtyła z Adamowa. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie odprawionych w jej intencji 5 Mszy św. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

21 czerwca – 12 Niedziela zwykła

1. W naszej parafii przeżywamy niedzielę seminaryjną. Dziękujemy alumnowi za jego świadectwo wiary i przybliżenie nam atmosfery życia w seminarium. Modlimy się za powołanych do służby w Kościele a także o powołania z naszej parafii. Ofiarami na tacę wspieramy nasze seminarium, a ofiarami do puszek – Katolicki Uniwersytet Lubelski. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty modlącej się za dzieci.

2. Już wkrótce wakacje, czas urlopów i zachęcam, aby dobrze zaplanować czas dla duchowego umocnienia. Hasłem 35. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej są słowa: „Bądźcie sobie wzajemnie poddani”. Chciałbym, aby utworzyła się grupa parafian, biorących udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. To wspaniałe rekolekcje w drodze.

3. W środę urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na Eucharystię o 18.00.

4. Z całego serca dziękuję za prace przy remoncie parkanu cmentarza: p. Markowi Wielądkowi za organizowanie wszelkich działań, p. Tadeuszowi Jabłońskiemu, Wojciechowi i Piotrowi Popowskim za zebranie ziemi z pobocza przy cmentarzu oraz przygotowanie terenu pod boisko do siatkówki. Na pochwałę zasługują mieszkańcy Sobonia za solidną pracę. Jeszcze w poniedziałek zapraszam mieszkańców Sobonia do pracy. Potem od wtorku liczę na Swidno. Dziękuję za ofiary na prowadzone prace: p. Teresa i Andrzej Szymańscy – 100 zł, Tadeusz Jabłoński – 100 zł i Arkadiusz Florowski – 100 zł. W miarę możliwości proszę o ofiary, ponieważ wydatków związanych z remontem parkanu będzie dużo.

5. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Helenowa za zrobienie w sobotę porządku ze śmieciami. Dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła. Na najbliższą sobotę zapraszam: p. Irenę Szatkowską z synami, p. Sabinę i Ryszarda Brzuszkiewicz oraz Ewę i Adama Brzuszkiewicz.

6. W piątek o 8.00 Msza św. za zakończenie roku szkolnego. W sobotę, 27 czerwca Koczowisko dla ministrantów w WSD w Nowym Opolu. Zachęcam do zgłaszania i udziału. Wyjazd o 8.30 z parkingu przy kościele.

 

7. W najbliższą niedzielę gościmy przedstawicieli Chrystusowców z Poznania. Będzie to czas szczególnej modlitwy za młodzież. Zachęcam młodzież gimnazjalną, szkół średnich i wyższych, a także młodzież pracującą. Znajdziecie odpowiedź na wasze pytania.

8. Odpust parafialny św. Apostołów Piotra i Pawła w poniedziałek 29 czerwca. Uroczysta suma w intencji parafian i gości o godz 12.00. Głównym celebransem będzie Rektor  WSD Chrystusowców ks. Andrzej Łysy.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Adam Marcin Sekular, kawaler zam. w Mińsku Maz., parafia pw. Narodzenia NMP i Katarzyna Wąsowska, panna zam. w Wyględówku, zapowiedź druga. Otaczajmy narzeczonych naszymi modlitwami

10. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły i odpowiedzi na pytania: dlaczego czcimy Serce Jezusowe? Jak poradzić sobie w kryzysie małżeńskim? Dlaczego nie warto odkładać macierzyństwa na później?

14 czerwca – 11 Niedziela zwykła

1. Cieszymy się, że naszą parafię odwiedził ks. Wojciech Matuszewski, misjonarz, który wcześniej pracował na Ukrainie i na Syberii w Rosji, a za kilka dni wyjeżdża do Kazachstanu. Będzie posługiwał w diecezji Astana. Wspierajmy jego posługę modlitwą i ofiarami na tacę. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie z radą parafialną. W najbliższych dniach będziemy kontynuować pracę przy remoncie parkanu cmentarza.

2. Dziękuję za liczny udział w oktawie Bożego Ciała mieszkańcom poszczególnych miejscowości. Serdecznie dziękuję dorosłym za organizację procesji eucharystycznej i dzieciom, które sypały kwiatki oraz ministrantom.

3. W najbliższą sobotę od 9.00 zapraszam mieszkańców Helenowa do wywiezienia z cmentarza zeschłych kwiatów na kompostownik.

4. W przyszłą niedzielą będziemy gościli alumna naszego WSD w Opolu Nowym. Przybliży nam atmosferę życia seminaryjnego, podzieli się świadectwem swego powołania, a my dopomożemy tej uczelni ofiarami na tacę. Po Mszy św. ofiarami do puszek wesprzemy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

5. Dziękuję za troskę o kościół rodzinom z Jaworka. Na sobotę zapraszam: p. Ewę i Hipolita Patoka, Alinę i Sławomira Mróz oraz p. Jolantę Olędzką.

6. Katechezy dla rodziców i chrzestnych przed Sakramentem Chrztu św. przez dwie soboty 20 i 27 czerwca o 19.30 na plebanii. Zapraszam rodziców, którzy planują chrzest dzieci w najbliższych miesiącach.

7. Przekazuję informację, że gabinet lekarski w Wierzbnie w dniach od 29 czerwca do 10 lipca będzie zamknięty z powodu urlopu. Zastępstwo w Revita Węgrów, ul. Bohaterów Warszawy (tel. 25 – 792-20-12) tylko w nagłych zachorowaniach.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Adam Marcin Sekular, kawaler zam. w Mińsku Maz., parafia pw. Narodzenia NMP i Katarzyna Wąsowska, panna zam. w Wyględówku, zapowiedź pierwsza. Otaczajmy narzeczonych naszymi modlitwami.

9. Wczoraj w naszej świątyni zawarli związek małżeński Joanna Krasuska i Adrian Brauła. Życzymy im, aby, z Bożą pomocą, stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

10. Na stoliku czeka na nas nowy nr „Echa Katolickiego”. W nim m.in. relacja z uroczystości w Brzozowicy Dużej, gdzie miałem okazję uczestniczyć, oraz dobry artykuł o ojcostwie a w dziale „Zdrowie”, znajdziemy odpowiedź: jak zapobiegać żylakom. Zapraszam do lektury.

7 czerwca – 10 Niedziela zwykła

1. Dziś obchodzimy VIII Dzień Dziękczynienia pod hasłem: „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”. Niech nasze życie będzie przepełnione wdzięcznością Panu Bogu za ogrom Jego darów i opiekę nad naszą Ojczyzną. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała, a potem zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec: ogólna – Aby migranci i uchodźcy spotykali się z dobrym przyjęciem i byli traktowani z szacunkiem w krajach, do których przybywają. Ewangelizacyjna – Aby osobiste spotkanie z Jezusem wzbudzało w wielu młodych ludziach pragnienie ofiarowania Mu własnej egzystencji w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

2. Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i oktawie Bożego Ciała. Odpowiedzialność za procesję eucharystyczną biorą na siebie: 7 czerwca po Mszy o 11.00 – mieszkańcy Janówka i Wyględówka, w poniedziałek, 8 czerwca – mieszkańcy Wólki i Swidna, we wtorek, 9 czerwca, mieszkańcy Sobonia, w środę, 10 czerwca mieszkańcy Wierzbna i w czwartek, 11 czerwca, na zakończenie Oktawy – zapraszam całą wspólnotę parafialną.

3. W najbliższy piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. W sobotę po Eucharystii o 18.00 nabożeństwo Fatimskie w intencji dzieci i młodzieży, kończących rok szkolny, a także o wszelkie łaski dla nauczycieli i wychowawców.

4. W niedzielę 14 czerwca będziemy gościli ks. Misjonarza Wojciecha Matuszewskiego. Przez wiele lat pracował na Ukrainie i w Rosji na Syberii, a teraz rozpoczyna posługę duszpasterską w Kazachstanie. Otoczymy go modlitwą i wesprzemy ofiarami na tacę.

5. Po 14 czerwca będziemy kontynuować pracę przy remoncie parkanu cmentarza. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zapraszam radnych i p. Marka Wielądka, abyśmy wspólnie wytyczyli zakres zadań, które stoją przed nami. Mam prośbę, aby ktoś podarował 3-4 chojaki na deski, potrzebne do szalunków. Dziękuję za ofiary na prace remontowe: p. Bogdan Wojdyński – 300 zł.

6. Dziękuję rodzinom z Jaworka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Jadwigę i Tadeusza Szaniawskich, p. Halinę Gielę, Teresę i Mariusza Płochackich oraz p. Mirosławę i Sławomira Chrupek.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: – Michał Paweł Skolimowski, kawaler zamieszkały w Zalesiu, parafia pw. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Katarzyna Kuśmierczyk, panna z Jaworka; – Przemysław Gadaj, kawaler zamieszkały w Wierzbnie i Edyta Grabarczyk, panna zamieszkała w Stawiskach, parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie, zapowiedzi trzecie. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

8. Wczoraj w naszej świątyni Anna Skibniewska i Jacek Lipiński zawarli sakramentalny związek małżeński. Życzymy nowożeńcom obfitości łaski Bożej i opieki Maryi Panny.

9. W nowym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy odpowiedź na pytanie: jak kochać mądrze?, na jaką pomoc mogą liczyć w Polsce chorzy wymagający stałej opieki.

Możliwość komentowania została wyłączona.