Ogłoszenia – Lipiec 2015

Powrót do listy ogłoszeń

26 lipca – XVII Niedziela zwykła

1. Co roku 26 lipca Kościół wspomina św. Joachima i Annę, rodziców NMP i z tej racji szczególnie otacza modlitwą ludzi starszego wieku: dziadków i emerytów, wyrażając im wdzięczność. Pozdrawiamy wszystkich ludzi „złotego wieku” tzn. po pięćdziesiątce i życzymy Wam dużo radości, pogody serca, wielu lat w zdrowiu. Niech wasza modlitwa wyprasza dla całej parafii i każdej rodziny obfite łaski. Dziś uroczystość odpustowa w Kopciach.

2. Wczoraj było wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dziś po Mszy św. o 9.00 i 11.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów: samochodów, motocykli i rowerów. Tradycyjnie ofiary składane przy tej okazji są przekazywane przez MIVA na środki transportu dla misjonarzy.

3. Serdecznie proszę o przygotowanie pierogów dla pielgrzymów z Pieszej Białostockiej Pielgrzymki. Mogą być pierogi z kapustą, serem lub grzybami. My, z wdzięczności za ich trud, przygotujemy dla pielgrzymów kolację 3 sierpnia i potem śniadanie. Proszę o zgłoszenie się do pomocy na plebanii woluntariuszy, a także tych, którzy chcieliby przyjąć utrudzonych pielgrzymów na nocleg. Ofiary na tacę w najbliższą niedzielę będą przeznaczone na ten cel.

4. W sobotę od 9.00 zapraszam do sprzątania na cmentarzu mieszkańców Sobonia. Trzeba oczyścić alejki z zeschłej trawy i śmieci, a także wywieźć na kompostownik. Proszę zabrać grabie, szczotki i łopaty. Niech goście i pielgrzymi, którzy odwiedzają Wierzbno, zobaczą naszą troskę o to szczególne miejsce modlitwy za zmarłych.

5. Dziękuję paniom z Janówka za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Teodorę i Andrzeja Kołak, Danutę i Sławomira Rozbickich oraz Teresę i Jacka Gałeckich z Janówka.

6. Pomoc Kościołom w Potrzebie pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen i kataklizmów. Możemy włączyć się w to dzieło, przynosząc zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny 1 sierpnia o godz. 10.00 na plac przy sklepie p. Romana Gogłozy.

7. W najbliższą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, a po niej zmianka tajemniczek różańcowych.

8. Planuję w dniach 23-26 sierpnia pielgrzymkę do Wambierzyc i w Góry Stołowe. Trasa następująca: Jasna Góra, Bardo Śląskie, Sanktuarium Matki Bożej przyczyny naszej radości na Iglicznej, Sanktuarium Matki Bożej opiekunki rodzin w Wambierzycach, Kudowa Zdrój, Czermna – Kaplica czaszek, Błędne skały i Szczelinie Wielki. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się w ciągu najbliższych dni.

9. Wczoraj zawarli w naszej świątyni związek małżeński: Agata Skórczakowska i Maciej Wróbel. Życzymy Nowożeńcom wzrastania w miłości i budowania z Bożą pomocą pięknej rodziny.

10. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Marek Książek, kawaler zam. w Kruszewie, parafii pw. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Maria Katarzyna Gersz, panna zam. w Soboniu, zapowiedź trzecia. Daniel Grabowski, kawaler zam w Wierzbnie i Martyna Wierciochowska, panna zam. w Warszawie, parafii pw. św. Krzysztofa, zapowiedź pierwsza Pamiętajmy o narzeczonych w naszych modlitwach.

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mieczysławę Gersz z Sobonia. Dziś o 18.00 Msza św. w 7 dzień po śmierci. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 6 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Odeszła do Pana również śp. Cecylia Patoka z Janówka. Pogrzeb we wtorek o godz. 16.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

12. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe relacje z rekolekcji „Jezus na Stadionie”, o pierwszej pustelnicy w naszej diecezji, oraz odpowiedzi na pytania: czy każde maleństwo można uratować? Czym grozi zażywanie dopalaczy?

19 lipca – XVI Niedziela zwykła

1. Dziś uroczystość odpustowa św. Aleksego w Oleksinie. Serdecznie dziękuję za ofiary do puszek (380 zł) na leczenie 4-letniej Marysi Tchórzewskiej z Siedlec. Także ks. Ireneusz Głowacki z całego serca dziękuje za ofiarność naszych parafian.

2. Wczoraj z grupą parafian uczestniczyliśmy w Rekolekcjach „Jezus na stadionie”, podczas których 3 konferencje wygłosił o. John Bashobora z Ugandy. Czas niesamowitej łaski. Osobiście modliłem się o ducha przemiany i wybaczenia wzajemnych urazów, o radość i miłość dla naszej wspólnoty a także dla siebie.

3. W najbliższą niedzielę z racji św. Joachima i Anny dzień wdzięczności naszym rodzicom, dziadkom i emerytom. Po Mszy św. o 9.00 i 11.00 błogosławieństwo pojazdów z racji Dnia automobilistów i motocyklistów.

4. Chwała Bogu, ukończyliśmy prace przy remoncie parkanu cmentarza. W tym tygodniu pracowali mieszkańcy Jaworka, Helenowa i na koniec panowie z Cierpiąt. Wielkie podziękowania dla p. Marka Wielądka za wiele dni gorliwej pracy i wzięcie odpowiedzialności za całe przedsięwzięcie, 174 mężczyzn pomogli dniówką pracy. Wielu parafian złożyło ofiary na ten cel. Tylko w ostatnim tygodniu: p. Zofia Jarmużewska, Jaworek – 100 zł, Grażyna i Stefan Cichoccy – 100 zł, Teresa i Andrzej Chabiera – 100 zł, Zofia Kobylska – 200 zł, Łukasz Komorowski – 100 zł, Janusz Komorowski – 200 zł, Zofia Zagrodzka – 50 zł, Stanisława Jaworowski – 100 zł i Lidia Chabiera z Wólki -100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

5. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam: p. Jadwigę i Barbarę Barcz, Ewę i Zygmunta Gawor oraz p. Teresę i Wacława Zalewskich z Janówka.

6. Zachęcam do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę. Ks. Biskup dziś skierował do nas z tej racji list pasterski. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Możemy też udać się do Matki na Jasną Górę z Pielgrzymką Białostocką, którą będziemy gościli 3 sierpnia. Zachęcam do przygotowania pierogów dla pielgrzymów, aby przyjąć ich gościnnie i zarosić do swoich domów.

7. Informuję, że podobnie jak w ubiegłym roku planujemy Dożynki Parafialne, aby dziękować Panu Bogu za plony i tworzyć parafialną wspólnotę. Planujemy dożynki w niedzielę 16 sierpnia. Serdecznie proszę, aby każda miejscowość przygotowała piękny wieniec i krótki program prezentujący ich społeczność.

8. Pomoc Kościołom w Potrzebie pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen i kataklizmów. Możemy włączyć się w to dzieło, przynosząc zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny 1 sierpnia o godz. 10.00 na plac przy sklepie p. Romana Gogłozy.

9. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Marek Książek, kawaler zam. w Kruszewie, parafii pw. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Maria Katarzyna Gersz, panna zam. w Soboniu, zapowiedź druga. Pamiętajmy o narzeczonych w naszych modlitwach.

10. Zachęcam do lektury bieżący nr „Echa Katolickiego”. Wiele ciekawych i praktycznych rzeczy możemy się dowiedzieć.

12 lipca – 15 Niedziela zwykła

1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie ks. Proboszcza Ireneusza Głowackiego, który wraz z parafianami w Zembrach buduje świątynię. Dziękujemy za homilię, wspieramy to wielkie dzieło ofiarami na tacę i życzymy, aby wkrótce wierni w Zembrach mogli się modlić w nowej świątyni. Na prośbę ks. Biskupa ofiarami do puszek wspieramy leczenie za granicą 4-letniej Marii Tchórzewskiej z Siedlec. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Jutro po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo Fatimskie. Będziemy prosić Pana Boga przez przyczynę Maryi, aby katolicy odpoczywający na wakacjach i urlopach nie zapominali o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.

3. W sobotę o godz. 6.00 rano wyjazd busem z parkingu na rekolekcje „Jezus na Stadionie”. Planowany powrót około godz. 23.00. Proszę zabrać ze sobą kanapki i wodę mineralną.

4. Z Bożą pomocą zakończyliśmy zalewanie wieńca i słupów oporowych umacniających parkan cmentarza. Dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mieszkańcom Jaworka. Serdecznie dziękuję p. Krystynie Gogłozie, która przygotowuje dla pracujących gorący obiad. Teraz trzeba oczyścić cały mur, zapełnić wszelkie szczeliny i pęknięcia oraz pokryć cały parkan tynkiem tzw. barankiem. Zapraszam do pracy (od poniedziałku do środy: mieszkańców Jaworka, w czwartek – panów z Selenowa, a w piątek i sobotę – chętnych z Cierpiąt. Dziękuję za ofiary na prowadzone prace: p. Marian Łabarzewski z Jabłonnej – 200 zł, Katarzyna i Sławomir Laskowscy – 100 zł, Janusz Sledziewski – 100 zł, Jerzy Kuźma – 100 zł, Jadwiga Wróblewska – 100 zł, bezimienna – 200 z i Jan Gójski -100 zł, Agnieszka i Piotr Michalczyk – 200 zł.

5. Serdecznie dziękuję rodzinom z Janówka za solidne posprzątanie kościoła i alejki wokół świątyni. Na sobotę zapraszam: p. Grażynę i Adama Patoka, p. Teresę Filipiak oraz Marię i Henryka Grodzkich z Janówka.

6. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:  Artur Bzoch, kawaler zam. w Wólce, par tutejsza i Dominika Helena Mońka, panna zam. w Warszawie w par. pw. Najczystszego Serca Maryi, zapowiedź trzecia; Marek Książek, kawaler zam. w Kruszewie, parafii pw. św. Wawrzyńca w Korytnicy i Maria Katarzyna Gersz, panna zam. w Soboniu, zapowiedź pierwsza. Pamiętajmy o narzeczonych w naszych modlitwach.

7. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawą relację z dnia chorego w Kodniu, o tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i wiele innych.

 5 lipca – 14 Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela lipca i już tradycyjnie wspieramy ofiarami do puszek misje w Bulo Bulo i ks. Jarosława Dziedzica. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na lipiec: ogólna – Aby odpowiedzialność polityczna była przeżywana na wszystkich poziomach jako wzniosła forma miłosierdzia; ewangelizacyjna – Aby chrześcijanie w Ameryce Łacińskiej w obliczu nierówności społecznych mogli dawać świadectwo miłości do ubogich i wnosić swój wkład, by społeczeństwo stawało się bardziej braterskie.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w procesji w dniu odpustu św. Apostołów Piotra i Pawła. Z całego serca dziękuję paniom, które przygotowały ciasto i obiad dla kapłanów i alumnów.

3. Posuwają się do przodu prace przy remoncie parkanu cmentarza, chociaż sam byłem kilka dni na urlopie w Bieszczadach. Do pomocy p. Markowi Wielądkowi zapraszam mieszkańców Jaworka. Serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel: Alicja Łokietek -100 zł., bezimienna -100 zł., Katarzyna Obojska -150 zł., Mirosław, Bożena i Halina Florowscy – 400 zł., Maria i Włodzimierz Komorowscy -100 zł., Anna i Krzysztof Jaworscy -150 zł., Alfred Chabiera -100 zł. „Bóg zapłać!”

4. W najbliższą niedzielę będziemy gościli ks. proboszcza Ireneusza Głowackiego, który w Zembrach buduje kościół. Wygłosi dla nas homilie i zbierze ofiary na tacę, abyśmy mieli swój maleńki udział w dziele wznoszenia tej świątyni. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla wspólnoty Żywego Różańca rodziców modlących się za dzieci.

5. Serdecznie dziękuję rodzinom z Jaworka za troskę o naszą świątynię. Dyżur sprzątania kościoła przejmują mieszkańcy Janówka. Na sobotę zapraszam p. Leszka Wronę, p. Danutę i Andrzeja Laskowskich oraz p. Teresę i Władysława Wielądek z Janówka.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Artur Bzoch, kawaler zam. w Wólce i Dominika Helena Mońka, panna zam. w Warszawie w par. pw. Najczystszego Serca Maryi, zapowiedź druga. Pamiętajmy o narzeczonych w naszych modlitwach.

7. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa: Katarzyna Kuśmierczyk i Michał Skolimowski oraz Anna Wąsowska i Paweł Wieliczko. Niech ich miłość umocniona łaską Bożą wzrasta z każdym dniem, aby, z Bożą pomocą, stworzyli piękne chrześcijańskie rodziny.

8. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły o Medjugorje, o alergii na gluten, a także propozycję jak odpocząć, aby umocnić rodzinne więzi.

Możliwość komentowania została wyłączona.