Ogłoszenia – Sierpień 2015

Powrót do listy ogłoszeń

30 sierpnia – XXII Niedziela zwykła

1. Już ostatnie dni wakacji i pozwólmy, aby Chrystus Pan błogosławił dzieciom i młodzieży w nauce. Zapraszam uczniów, aby skorzystali z sakramentu pokuty i z Chrystusem w sercu rozpoczęli nowy okres nauki. Razem z ks. Stanisławem oczekujemy dziś w konfesjonałach. We wtorek o godz. 8.00 uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Będziemy prosić o hojne błogosławieństwo Boże dla nauczycieli i wychowawców, dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Serdecznie zapraszam także rodziców.

2. Jest nowy grafik dla zespołu czytającego Słowo Boże. Od września rozpoczniemy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla uczniów naszego gimnazjum i młodzieży, która nie przyjęła jeszcze tego sakramentu.

3. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.

4. W pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Eucharystia o 7.30 i 18.00, a pół godziny wcześniej służę w konfesjonale. Przypominam dzieciom z klasy III i IV o zadaniu obchodzenia 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca jako wyraz wdzięczności za Komunię św. Chorych odwiedzę od 9.00.

5. W tym tygodniu mamy też pierwszą sobotę miesiąca. Wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Msza św. o 7.30 i 18.00.

6. W najbliższą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna oraz zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek wspieramy misje.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim z Janówka, którzy wczoraj solidnie sprzątali w kościele i wokół świątyni. Na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Mirosława Patoka, Mariolę i Dariusza Patoka oraz Annę i Waldemara Gąsiorowskich z Janówka.

8. Na potrzeby kościoła, a szczególnie na renowację pomnika śp. Piotra Machczyńskiego wpłynęły następujące ofiary: Włodzimierz Jasiński – 200 zł, Jerzy Lisiecki – 100 zł, Zofia Laskowska z Jakubowa – 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Krzysztof Kołak, kawaler zam w Janówku i Aneta Patoka, panna z Janówka, oboje parafii tutejszej, zapowiedź druga. Otaczajmy narzeczonych modlitwą, aby stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

10. Zachęcam do lektury „Echa Katolickiego”. Są ciekawe artykuły. Wywiad z potomkiem bohaterskiego unity, obrońcy kościoła w Pratulinie, comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca oraz o blaskach i cieniach współczesnej szkoły.

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę Chabierę. We wtorek o 18.30 będzie Msza św. w 7 dzień po śmierci. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie odprawionych 14 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

23 sierpnia – XXI Niedziela zwykła

1. Dziś 21 Niedziela zwykła, powoli kończą się wakacje, dlatego zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi przed początkiem roku szkolnego. Dziś o 13.00 wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium na Jasnej Górze, na Iglicznej i w Wambierzycach oraz w Góry Stołowe. Ks. Stanisław Abramczuk zastępuje mnie do środy.

2. W środę urocz. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

3. Rozpoczynamy nowy cykl katechez dla rodziców przed chrztem dziecka i rodziców chrzestnych. Pierwsza katecheza w sobotę 12 września o godz. 19.00.

4. Serdecznie dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła. Na najbliższą sobotę zapraszam: p. Krystynę i Sylwestra Okrzeja, p. Katarzynę i Tadeusza Bartnickich oraz Beatę i Mariusza Patoka z Janówka.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Karol Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku i Ewa Zgódka, panna zam. w Mińsku Maz., parafii pw. Narodzenia NMP, zapowiedź trzecia; Mieczysław Replin, kawaler zam. w Wierzbnie i Anna Pieńkowska, panna zam. w Markach, parafii pw. św. Izydora, zapowiedź trzecia. Krzysztof Kołak, kawaler z Janówka i Aneta Patoka, panna zam. w Janówku, oboje parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza. Otaczajmy narzeczonych modlitwą, aby dobrze przygotowali się do sakramentu małżeństwa.

6. Zachęcam do lektury bieżącego nr. „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawy artykuł o cudach na Jasnej Górze i historii tego wyjątkowego miejsca, oraz porady: jak psychicznie przygotować dziecko na pójście do szkoły i gdzie szukać pomocy w sytuacji uzależnienia od alkoholu.

7. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Parola z Wyględówka, pogrzeb w czwartek. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

16 sierpnia – XX Niedziela zwykła

1. Chwała Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za dobre tegoroczne plony, za Jego błogosławieństwo w trudnej pracy rolników i wszystkich pracujących na roli. Chcemy współpracować z Panem Bogiem i prosić z ufnością o potrzebny deszcz dla całej Ojczyzny. Dożynki Parafialne są wyrazem naszego dziękczynienia i okazją do budowania braterskiej wspólnoty. Z całego serca dziękuję za piękne wieńce, za dekorację świątyni i ołtarza polowego. Po uroczystej Eucharystii o 11.00 przejdziemy z wieńcami do ołtarza polowego, aby każda miejscowość mogła zaprezentować swój wieniec i krótki program artystyczny. Będą napoje i lody za symboliczną złotówkę.

2. Z serca dziękuję za ofiary do puszek w wysokości 988 zł na leczenia Dawida Pernacha  ucznia I kl. Gimnazjum w Grębkowie. Wdzięczność całej naszej parafii wyrażają rodzice chorego Dawida. Dziękuję także za ofiary na remont parkanu cmentarza: Marianna Szatkowska – 100 zł, Wiesław Łabarzewski – 100 zł oraz Anna i Kazimierz Grabowscy – 100 zł. Chwała Bogu, już oddałem dług za cement i inne materiały budowlane dla p. Sławomira Zaboklickiego.

3. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej i Msza św. o 18.00.

4. Serdecznie dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę do troski o porządek w kościele: p. Katarzynę i Mariusza Patoka, Milenę i Andrzeja Poławskich oraz p. Jacka Kuśmierza.

5. W najbliższą niedzielę o 13.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę na Jasną Górę, na Igliczną do Matki Bożej przyczyny naszej radości, do Wambierzyc, do Maryi Królowej i opiekunki rodzin oraz w Góry Stołowe: Błędne Skały i Szczelinie. Powrót planujemy w środę 26 sierpnia wieczorem. Ks. Stanisław będzie mnie zastępował w parafii.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Karol Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku i Ewa Zgódka, panna zam. w Mińsku Maz., parafii pw. Narodzenia NMP, zapowiedź druga; Mieczysław Replin, kawaler zam. w Wierzbnie i Anna Pieńkowska, panna zam. w Markach, parafii pw. św. Izydora, zapowiedź druga. Otaczajmy narzeczonych modlitwą, aby dobrze przygotowali się do sakramentu małżeństwa.

7. Zachęcam do lektury bieżący nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim piękną fotogalegię z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a również informacje o św. Maksymilianie Kolbe i czym jest naprotechnologia.

9 sierpnia – XIX Niedziela zwykła

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy przygotowali pierogi i zaprosili utrudzonych pielgrzymów na odpoczynek. Nie jestem w stanie wszystkich wymienić, dlatego wszystkim z serca: „Bóg zapłać!” Parafia stanęła na wysokości zadania i sam Bóg hojnie was wynagrodzi.

2. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Dziś ofiarami do puszek wesprzemy ucznia z I gimnazjum w Grębkowie Dawida Pernach, chorego na nowotwór, który w najbliższych dniach przejdzie leczenie w Niemczech.

3. Zachęcam do licznego udziału w duchowym pielgrzymowaniu. W dni powszednie o 20.00 jest sprawowana Eucharystia w duchowej łączności z pątnikami, potem modlitwa różańcowa i na zakończenie Apel Jasnogórski.

4. W czwartek po Mszy o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie i już po  Mszy św. o 20.00 nie będzie różańca. Zapraszam do licznego udziału.

5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o 9.00, 11.00 i 18.00 z błogosławieństwem ziół i kwiatów.

6. W najbliższą niedzielę Dożynki Parafialne na Mszy św. o 11.00. Chcemy z serca dziękować Panu Bogu za błogosławieństwo w pracy rolników, za tegoroczne zbiory i szczerze prosić, aby dla wszystkich wystarczyło chleba. Zwracam się z gorącą prośbą, aby każda miejscowość, jak w ubiegłym roku, przygotowała wieniec dożynkowy jak znak wdzięczności Panu Bogu za urodzaje i krótką prezentację. Proponuję, aby w tym roku starostą dożynek był gospodarz z Jaworka.

7. Dziękuję rodzinom z Janówka za sprzątanie kościoła. Zapraszam w piątek, ponieważ w sobotę Urocz. Wniebowzięcia NMP, do sprzątania następujące osoby: Dorotę i Henryka Rozbickich, Mieczysławę i Janusza Cichockich oraz Ewę i Stefana Patoka z Janówka.

8. Dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza: ofiary po 100 zł – Edmund Kołak, Adam Patoka, Ryszard Mróz, rodzina Białousz, Bożena Chabiera i Janusz Domański, Sławomir Bergiel oraz Dorota i Dariusz Wróblewscy. Z serca dziękuję.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:  Daniel Grabowski, kawaler zam. w Wierzbnie i Martyna Wierciochowska, panna zam. w Warszawie, parafii pw. św. Krzysztofa, zapowiedź trzecia. Karol Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku i Ewa Zgódka, panna zam. w Mińsku Maz., parafii pw. Narodzenia NMP, zapowiedź pierwsza, Mieczysław Replin, kawaler zam. w Wierzbnie i Anna Pieńkowska, panna zam. w Markach, parafii pw. św. Izydora, zapowiedź pierwsza. Otaczajmy narzeczonych modlitwą, aby dobrze przygotowali się do sakramentu małżeństwa.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Kudelską. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 16 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

11. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy poruszające świadectwa uczestników wakacyjnych oaz, a także o sztuce towarzyszenia chorym w ostatnich chwilach ich życia.

2 sierpnia – XVIII Niedziela zwykła

1. Kościół w Polsce gorąco zachęca do podjęcia dobrowolnej abstynencji w miesiącu sierpniu. Odpowiadając na ten apel, chciejmy wynagradzać na grzechy pijaństwa i narkomanii.  Dziś pierwsza niedziela sierpnia i z tej racji po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa modlitwy na ten miesiąc: Ogólna – Aby wszyscy ludzie pracujący na polu woluntariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym; ewangelizacyjna – Abyśmy, wychodząc poza siebie, potrafili stawać się bliscy tym, którzy są na peryferiach więzi międzyludzkich i społecznych. Ofiarami do puszek wspieramy misje w Bulo Bulo i ks. Jarosława Dziedzica.

2. Jutro czas szczególnej łaski dla naszej parafii. Będziemy gościli utrudzonych pielgrzymów z Pieszej Białostockiej Pielgrzymki, którzy już około 16.00 zaczną przybywać do Wierzbna. Zachęcam, byśmy serdecznie ich powitali i zgodnie z polską gościnnością zaprosili do swoich domów. Serdecznie proszę o przygotowanie pierogów tak jak to było w latach ubiegłych. Dziękuję p. Duni i p. Krystynie Piórek za pierogi. Pielgrzymi przynoszą nam Boże błogosławieństwo. We wtorek rano po Eucharystii zorganizujemy dla pielgrzymów śniadanie na skwerze przy kościele. Zapraszam chętnych do pomocy, aby radośnie posłużyć pielgrzymom. Potem odprowadzimy naszych gości. Serdecznie dziękuję za pieczywo dla pielgrzymów p. Kindze Gromulskiej i piekarni w Dobrem oraz piekarni w Broszkach i Bielanach.

3. Od wtorku zapraszam na duchowe pielgrzymowanie o godz. 20.00 w dni powszednie. Swoje intencje przynosimy na Mszę św., potem modlitwa różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim w jedności z wszystkimi pielgrzymami zdążającymi do Matki Bożej na Jasną Górę.  W środę o 12.20 przybędą do nas na odpoczynek rowerowi pielgrzymi z Białegostoku. Łącznie około 150 osób.

4. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o 9.00 i o 20.00. Zapraszam.

5. Pierwszy piątek miesiąca, od godz. 9.00 odwiedzam chorych. Msza św. o 7.30 i 20.00, a pół godziny przed Eucharystią czekam w konfesjonale.

6. Wczoraj pięknie i gorliwie mieszkańcy Sobonia oczyszczali alejki na cmentarzu. Z serca dziękuję. Również solidnie sprzątali przy kościele rodziny z Janówka. Na sobotę zapraszam: p. Jadwigę i Lecha Kiesner, Jadwigę i Zdzisława Poławskich oraz Krystynę i Zbigniewa Siemińskich z Janówka.

7. W przyszłą niedzielę o Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Ofiarami do puszek wesprzemy Dawida Pernach, chorego na nowotwór ucznia z I gimnazjum w Grębkowie, który przejdzie leczenie w Niemczech.

8. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza: Anna Wojtyńska – 100 zł, Irena i Wojciech Popowscy – 100 zł, Teresa Dymek – 100 zł, Barbara Napiórkowska – 100 zł, Mieczysław Radzio – 100 zł oraz Agnieszka i Witold Kujawa – 200 zł, Aneta i Rafał Miklaszewscy – 200 zł, Krystyna i Roman Gogłoza – 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

9. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Daniel Grabowski,

kawaler zam. w Wierzbnie i Martyna Wierciochowska, panna zam. w Warszawie, parafii pw. św. Krzysztofa, zapowiedź druga.  Pamiętajmy o narzeczonych w naszych modlitwach.

10. Wczoraj w naszej świątyni zawarli sakrament Małżeństwa: Maria Katarzyna Gersz i Marek Książek. Życzymy im szczęścia i wszelkich łask w życiu małżeńskim.

11. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły. Zachęcam do przeczytania o ojcu Klimuszko i o jego metodach leczenia.

Komentarze są wyłączone.