Ogłoszenia – Wrzesień 2015

Powrót do listy ogłoszeń

27 września – XXVI Niedziela zwykła

1. Dziś Niedziela Synodalna pod hasłem: „Sakramentalność małżeństwa”. W sobotę na Mszy św. o 17.00 katecheza synodalna o małżeństwie. Zapraszam wszystkich radnych i zespół synodalny.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy 40-Godzinne Nabożeństwo. Chcemy być z Chrystusem w Eucharystii i gorąco modlić się w intencji rodzin, a szczególnie w intencji młodzieży, aby wzrastała w wierze i we wspólnocie Kościoła. Czas poświęcony modlitwie przed Najświętszym Sakramentem nigdy nie jest czasem straconym, ale błogosławionym – tak mówił św. Jan Paweł II. Program adoracji na poniedziałek i wtorek jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

2. Z całego serca dziękuję za zaangażowanie i udział w II Festynie Rodzinnym „Rodzina górą!” Serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim za przygotowane pierogi i ciasto, dziękuję sołtysom za ich zręczność i udział w zawodach. Dziękuję rodzicom, dzieciom i młodzieży oraz druhom strażakom, bez których trudno by zorganizować taką imprezę. Pan Tadeusz Jaczewski przygotowuje film o naszym festynie i będzie to cenna pamiątka. Chętni na płytkę z filmem niech się zapiszą na listę, która leży na stoliku z gazetami.

3. We wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszam na Eucharystię o 7.30 i 18.00. Apelem Jasnogórskim zakończymy 40-Godzinne Nabożeństwo.

4. Od października Msza św. wieczorowa w dni powszednie i niedziele o godz. 17.00. Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe i zachęcam do licznego udziału wszystkich parafian. Dla dzieci i młodzieży, podobnie jak w ubiegłym roku, konkurs aktywności w odmawianiu Różańca, a w każdą niedzielę na sumie losowanie nagród. Nabożeństwo Różańcowe w tygodniu po Mszy o 17.00 a w niedzielę o 11.30. W niedzielę modlitwie przewodniczą dzieci klas I i II z rodzicami, w poniedziałek – dzieci z klasy III i IV szkoły podstawowej, we wtorek – uczniowie klas V i VI, w środę – młodzież I i II gimnazjum, w czwartek – III gimnazjum, w piątek dorośli, a w sobotę – członkowie kółek różańcowych

5. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną. Ofiarami do puszek wesprzemy misje w Boliwii w Bulo Bulo. Po sumie (12.00) zmianka tajemnic różańcowych. Jest nowy grafik na październik dla zespołu czytającego Słowo Boże. Zapraszam do zakrystii.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca i od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Pierwszy piątek miesiąca: Msza św. o 7.30 i 17.00, od 9.00 odwiedzam ludzi chorych, pragnących przyjąć Chrystusa, a spowiedź pół godziny przede Mszą św.

7. We wtorek na sesji Rady Gminy ma być rozpatrywana zmiana ustawy z 1997 r., aby pozwolić w Wierzbnie na sprzedaż alkoholu w sklepie przy kościele. Apeluję do radnych i parafian o mądrą reakcję, aby nie dopuścić do rozpijania ludzi. Wtedy pijani będą leżeć pod kościołem i pomnikiem Jana Pawła II. Osobiście wystosuję pismo wyrażające protest w tej sprawie.

8. W dniach 11 i 12 października organizuję Pielgrzymkę do Lichenia, Głogowiec, gdzie urodziła się św. S. Faustyna Kowalska, do Gniezna i Poznania. W Poznaniu odwiedzimy Seminarium Chrystusowców i Al. Piotra Wróblewskiego. Koszt  pielgrzymki 100 zł.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i na sobotę zapraszam: p. Stanisława i Dariusza Koszewskich, p. Genowefę Jasińską oraz Jadwigę i Adama Jasińskich.

Zapraszam na sobotę mieszkańców Lasu Jaworskiego do sprzątania na cmentarzu i wywiezienia liści i gałęzi na komostownik.

10. Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się Paweł Kędzior, cywilnie związany, zam. w Wyczółkach par. pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika w Czerwonce i Patrycja Magdalena Kędzior z d. Gersz, cywilnie związana, pochodząca z Sobonia, zapowiedź druga. Artur Szczęsny, kawaler z Sobonia i Marzena Morawska, panna ze Starejwsi, par. św. Michała Archanioła, zapowiedź pierwsza. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

11. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa Aneta Patoka i Krzysztof Kołak. Życzymy Nowożeńcom obfitości Bożej łaski i szczęścia w życiu małżeńskim.

12. Zachęcam do lektury nowy nr Echa Katolickiego. Znajdziemy ciekawe artykuły o receptach na wychowanie, o cechach prawdziwej męskości, a także jak radzić sobie w depresji.

13. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Apolonię Szatkowską z Sobonia. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 9 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

20 września – XXV Niedziela zwykła

1. Dziś przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Abp Wacław Depo podkreślił, że „media mają szczególne zadanie służenia rodzinom, w których nigdy – pod żadnym pozorem – nie mogą osłabiać więzi, a powinny je umacniać”. Otoczmy gorącą modlitwą Papieża Franciszka, odbywającego 10-dniową pielgrzymkę na Kubę i do Stanów Zjednoczonych.

2. W naszej społeczności lokalnej przeżywamy II Festyn Rodzinny „Rodzina górą!”. Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowaniu dekoracji, banerów, sceny i namiotów. Wczoraj sumiennie pracowali parafianie i druhowie strażacy. Dziękuję za przygotowanie fantów na loterię, a także pierogów i ciast. Zachęcam do wzięcia udziału w biegu rodzinnym o 12.30 na rozpoczęcie Festynu. Niech wszyscy parafianie i nasi goście poczują serdeczność i gościnność jak w dobrej polskiej rodzinie.

3. W środę o 15.00 zapraszam na Eucharystię w remizie w Jaworku. Będą również wychowankowie MOWu.

4. Proszę, aby poszczególne miejscowości już zabrały wieńce dożynkowe, aby zmienić trochę dekoracje w naszej świątyni. Najbliższa niedziela 27 września jest Niedzielą synodalną i będzie przeżywana od hasłem: „Sakramentalność małżeństwa”. Również od najbliższej niedzieli, a także w poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać w naszej parafii 40 – Godzinne nabożeństwo. Szczególną intencją będzie modlitwa za młodzież, aby wzrastała w wierze, nadziei i miłości. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu jest wywieszony w gablocie.

5. Dziękuję rodzinom z Wyględówka za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Ewę i Kazimierza Wąsowskich, p. Zefirynę i Adama Komorowskich oraz p. Jadwigę i Janusza Komorowskich.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się Paweł Kędzior, cywilnie związany, zam. w Wyczółkach par. pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika w Czerwonce i Patrycja Magdalena Kędzior z d. Gersz, cywilnie związana, pochodząca z Sobonia, zapowiedź pierwsza. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

7. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły o przebaczeniu, które prowadzi do wewnętrznego uzdrowienia oraz cenne wskazówki: jak dzieciom mówić o Bogu.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana Bogusława Skarżyńskiego z Sobonia. Zapraszam jutro na Mszę św. o 7.30. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 15 Mszy św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Porządek adoracji 40-godzinnego Nabożeństwa: 27-29 września 2015 r.

Niedziela: 27 września:

 7.00 – rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu, siostry z Kółka Różańcowego Kobiet w Wierzbnie

 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego

 9.00 – Msza św. z homilią ks. Stanisława Abramczuka

10.00 – mieszkańcy Janówka

11.00 – Msza św. z homilią ks. Stanisława Abramczuka

12.00 – mieszkańcy Wyględówka i Helenowa

13.00 – mieszkańcy Wólki

14.00 – mieszkańcy Jaworka

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego mieszkańcy Sobonia

16.00 – mieszkańcy Helenowa

17.00 – mieszkańcy Cierpiąt i Adamowa

18.00 – Msza św. z homilią ks. Stanisława Abramczuka

19.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy)

20.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Gogłozów do końca miejscowości)

21.00 – błogosławieństwo końcowe i Apel Jasnogórski

Poniedziałek, 28 września:

 7.30 – Msza święta

 8.00 – rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu, siostry z Kółka Różańcowego Kobiet w Wierzbnie

 9.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego

10.00 – mieszkańcy Helenowa

11.00 – mieszkańcy Wólki

12.00 – mieszkańcy Swidna

13.00 – mieszkańcy Wyględówka

14.00 – mieszkańcy Janówka

15.00 – mieszkańcy Jaworka, Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 – mieszkańcy Sobonia

17.00 – mieszkańcy Cierpiąt i kandydaci do Bierzmowania

18.00 – Msza św. z homilią ks. Stanisława Abramczuka

19.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy)

20.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Gogłozów do końca miejscowości)

21.00 – Apel Jasnogórski i zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wtorek, 29 września:

 7.30 – Msza święta

 8.00 – rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu, siostry z Kółka Różańcowego Kobiet w Wierzbnie

 9.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego

10.00 –  mieszkańcy Helenowa

11.00 – mieszkańcy Wólki

12.00 – mieszkańcy Swidna

13.00 – mieszkańcy Wyględówka, młodzież z Gimnazjum

14.00 – mieszkańcy Janówka

15.00 – mieszkańcy Jaworka, Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 – mieszkańcy Sobonia

17.00 – Wspólnota Domowego Kościoła

18.00 – Msza św. z homilią ks. Stanisława Abramczuka

19.00 – mieszkańcy Wierzbna(od p. Szymańskiej do Urzędu Gminy)

20.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Gogłozów do końca miejscowości)

21.00 – Apel Jasnogórski

13 września – XIV Niedziela zwykła

1. Dziś 24 Niedziela okresu zwykłego. Po Mszy o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Zachęcam do włączenia się do tej wspólnoty rodziców, zatroskanych o chrześcijańskie wychowanie dzieci. Po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy prosić wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji uchodźców i krajów zachodniej Europy, aby nie zatracały swych chrześcijańskich korzeni.

2. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00, którą będzie sprawował ks. Stanisław. W poniedziałek i wtorek mnie nie będzie w parafii, w Gdańsku odwiedzę s. Ewę chorą na nowotwór. Serdecznie proszę o modlitwę w jej intencji.

3. W środę rozpoczynamy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W środę zapraszam od 17.30 w szczególny sposób dzieci ze szkoły podstawowej. Kto jeszcze nie był u spowiedzi z racji rozpoczęcia roku szkolnego, to trzeba przystąpić i zaprosić Chrystusa do swego serca. Uroczysta Msza św. o 18.00 a potem ognisko i kiełbaski. W czwartek zapraszam młodzież gimnazjalną i starszą, rozpoczynającą przygotowanie  do sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi, potem o 18.00 Eucharystia i katecheza dla kandydatów do Bierzmowania. Informuję, że będzie sprawdzana lista obecności. W piątek będziemy przeżywać święto św. Stanisława Kostki. Uroczysta Eucharystia o 18.00, serdecznie zapraszam rodziców, dzieci i młodzież. Po Mszy spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do SDM, obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. W najbliższą niedzielę zapraszam wszystkich na II Festyn Rodzinny pod hasłem: „Rodzina górą!” Początek po Eucharystii o 11.00 biegiem rodzinnym z parkingu przy kościele na boisko szkolne. Od 12.30 do 22.00 bogaty program artystyczny i rekreacyjny na placu przy Zespole Szkół w Wierzbnie. Będzie dużo atrakcji dla dzieci i młodzieży, dla rodziców i starszych. W stoisku gastronomicznym będzie można smacznie zjeść za symboliczne pieniądze. Serdecznie proszę o przygotowanie pierogów i ciasta oraz fantów na loterię. Dochód z festynu przeznaczony jest na naszą szkołę. Wieczorem dyskoteka i pokaz sztucznych ogni.

5. Serdecznie dziękuję rodzinom z Janówka za sumienne pełnienie dyżuru troski o czystość w kościele. Na sobotę do sprzątania zapraszam rodziny z Wyględówka: p. Danutę i Jerzego Chabiera, Czesławę i Mariana Milewskiego oraz p. Janinę Bartnicką.

6. Dziękuję za ofiary na potrzeby kościoła: Zenon Łabarzewski ze Swidna – 100 zł i bezimienna z Rozbitego Kamienia – 400 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o historii Koronki do Miłosierdzia Bożego, o diecezjalnej pielgrzymce osób konsekrowanych, a także odpowiedź na pytanie: jak Polacy mają się zachować wobec uchodźców?.

6 września – XXIII Niedziela zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela września. Ofiarami do puszek wspieramy misje w Bulo Bulo i ks. Jarosława. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna oraz zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień: ogólna – Aby wzrastały możliwości  kształcenia się i pracy wszystkich ludzi młodych; ewangelizacyjna – Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

2. We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o 7.30 i 18.00. Po Komunii św. błogosławieństwo ziarna do siewu.

3. Na prośbę młodzieży z MOWu dwa razy w miesiącu będzie sprawowana o 15.00 Msza św. w remizie strażackiej w Jaworku. Zapraszamy też mieszkańców Jaworka, kto tylko może, na Eucharystię w najbliższą środę o 15.00.

4. W najbliższą sobotę o 19.00 na plebanii katecheza dla rodziców przed Chrztem św. dziecka i rodziców chrzestnych.

5. W najbliższą niedzielę o Mszy św. po 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcam do licznego udziału.

6. Już za dwa tygodnie, tj. 20 września, organizujemy II Festyn Rodzinny od hasłem: „Rodzina górą”. Niech będzie to nasze wspólne święto: dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków.  My wszyscy mieszkając w tym środowisku, powinniśmy tworzyć zgraną dobrą rodzinę. Serdecznie proszę o przygotowanie pierogów i ciasta, aby nikt nie był głodnym, a także fantów na loterię. Fanty mona przynosić w sobotę do biblioteki lub od razu do szkoły.

7. W dniach 16 – 18 wrzenia organizujemy dla dzieci i młodzieży Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Zachęcam do spowiedzi, kto jeszcze nie był na początku roku szkolnego. O 18.00 uroczysta Eucharystia i po niej ognisko wraz z atrakcjami.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Lucynę i Bogdana Patoka, Agnieszkę i Artura Patoka oraz p. Irenę Zalewską z Janówka. Dziękuję mieszkańcom Janówka za troskę o porządek w kościele i wokół świątyni. Dyżur przejmuje Wyględówek.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Krzysztof Kołak, kawaler zam. w Janówku i Aneta Patoka, panna z Janówka, oboje parafii tutejszej, zapowiedź trzecia. Otaczajmy narzeczonych modlitwą, aby stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

10. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły, np. Na czym powinno polegać naśladowanie Maryi, o katechezie w szkole i wiele innych.

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisławę Zalewską. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 10 Mszy św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz je dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.