Ogłoszenia – Październik 2015

Powrót do listy ogłoszeń

25 października – XXX Niedziela zwykła

1. Obchodzimy dziś uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Nasza świątynia została wybudowana 160 lat temu. Jej fundatorami byli właściciele dóbr Wierzbno, Helena i Michał Świniarscy. Pamiętajmy z wdzięcznością w modlitwie o fundatorach, budowniczych, dobroczyńcach oraz o kapłanach, którzy tu posługiwali, niech Pan im hojnie wynagrodzi. Dziś liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii św. Proszę o powolne wychodzenie z kościoła, aby młodzież i ministranci mogli dobrze policzyć. Dla zespołu czytającego Słowo Boże jest grafik posługi w listopadzie.

2. Otaczamy modlitwą naszą Ojczyznę w dniu wyborów parlamentarnych, aby dobry Bóg czuwał nad naszym narodem i błogosławił tym, którzy odpowiedzialnie przejmą najwyższe urzędy w Polsce.

3. W środę  uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji. Zapraszam na Mszę św. o 17.00 i 18.00.

4. Z serca dziękuję wszystkim parafianom za uporządkowanie mogił. Proszę o umiar w dekorowaniu chryzantemami i zniczami, a także byśmy unikali plastykowych wiązanek. Na sobotę zapraszam mieszkańców Helenowa do wywiezienia liści na kompostownik.

5. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. będzie sprawowana o 9.00, 12.00 i o 17.00. Po sumie procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Podczas modlitwy różańcowej będzie zbiórka na tacę, aby były środki na wywóz śmieci. Potem poświęcenie nowych pomników. Na sumie będą wręczone nagrody dla dzieci, które sumiennie uczestniczyły w nabożeństwach Różańcowych. Zachęcam do zapisywania się na kasety z Festynu Rodzinnego, a 8 listopada będzie możliwość ich nabycia u p. Tadeusza Jaczewskiego.

6. W poniedziałek wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 17.00. Pół godziny przed każdą Mszą św. modlitwa wspominkowa za zmarłych, a po Mszy o 9.00 procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Zachęcam do szczególnej modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące w dniach od 1 do 8 listopada, kiedy codziennie możemy zyskać odpust zupełny dla kogoś ze zmarłych. Należy być tylko w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się na cmentarzu. Codziennie w listopadzie przed Mszą św. wieczorną modlitwa wypominkowa.

7. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom z Wyględówka za sprzątanie w świątyni i zgrabienie liści wokół niej. Na sobotę zapraszam p. Szymona Parola, p. Zofię i Mieczysława Śle-dziewskich oraz p. Bogdana Zwierza. Takim sposobem mieszkańcy Wyględówka zakończą swój dyżur troski o porządek w kościele. Z serca „Bóg zapłać!”. Mam nadzieję, że mieszkańcy Swidna będą kontynuować troskę o naszą świątynię.

8. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca oraz o lekcji patriotyzmu, której udzielił nam św. Jan Paweł II. Zachęcam do lektury.

9. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa Natalia Agnieszka Michalczyk i Piotr Kisiel. Życzymy nowożeńcom obfitości łaski Bożej i opieki Matki Najświętszej.

18 października – XIX Niedziela zwykła

1. Dziś Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Od nawrócenia do misji”. W orędziu papież Franciszek przypomina nam: „Ponieważ całe życie Chrystusa ma charakter misyjny, to wszyscy, którzy wiernie Go naśladują, muszą przyjąć ten sam misyjny styl życia. (…) Wszyscy członkowie Kościoła są powołani do głoszenia Ewangelii poprzez świadectwo życia”. Wspieramy misje katolickie ofiarami na tacę i modlitwą różańcową, aby Ewangelia przemieniała życie narodów i konkretnych ludzi.

2. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszam na Eucharystię o 17.00 i nabożeństwo Różańcowe. Rozpoczynamy 9 miesięczną Nowennę za młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

3. Od środy do piątku włącznie wyjeżdżamy z młodzieżą gimnazjalną w Bieszczady i w Wierzbnie przy ołtarzu zastąpi mnie ks. Stanisław Abramczyk.

4. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Będzie także tradycyjne liczenie wiernych, uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św.

5. Za tydzień, 25 października, wybory parlamentarne. Zachęcam każdego parafianina do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Prośmy Ojca niebieskiego o ducha jedności i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

6. Na ławkach i na stoliku z gazetami leżą kartki wspominkowe. Serdeczna prośba, aby wyraźnie napisać imiona zmarłych, a także nazwisko i miejscowość zamawiającego. Przez cały listopad przede Mszą będziemy modlić się za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach. Oprócz tego w każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie sprawowana Eucharystia w ich intencji.

7. Z serca dziękuję mieszkańcom Jaworka za sprzątanie na cmentarzu i wywiezienie naturalnych odpadów na kompostownik. Dziękuję chłopcom z MOWu za zgrabienie liści na skwerze przed kościołem. Z serca dziękuję rodzinom z Wyględówka za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Danutę i Janusza Stachowicz, p. Remigiusza Zalewskiego oraz p. Helenę i Ewę Sledziewskie z Wyględówka.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Piotr Kisiel, kawaler zam. w Terespolu, par Trójcy Świętej i Natalia Agnieszka Michalczyk, panna z Wierzbna, zapowiedź trzecia. Prośmy Maryję, aby otoczyła ich płaszczem opieki i wyjednała potrzebne łaski.

9. W najnowszym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy ciekawe artykuły, m.in.: o sile Różańca, o trudach wspierania w chorobie a także wywiad z o. Janem Glicą, misjonarzem, pracującym od 47 lat w Brazylii.

11 października – XXVIII Niedziela zwykła

1. Obchodzimy dziś XV Dzień Papieski, wdzięczni Panu Bogu za dar wielkiego Polaka i świętego Jana Pawła II Papieża Rodziny. Ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pomagającą zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych w zdobywaniu wykształcenia. W naszej parafii gościmy alumna WSD w Nowym Opolu k. Siedlec. Po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne, jako cegiełki na rzecz naszej duchowej uczelni. Dziękuję za ofiary na tacę na rzecz Seminarium, może w najbliższym czasie któryś z młodzieńców naszej parafii odkryje głos powołania i będzie przygotowywał się do kapłaństwa. Z powodu braku chętnych odwołujemy Pielgrzymkę do Lichenia, Głogowca, Gniezna i Poznania.

2. We wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego i po Mszy św. o 17.00 Nabożeństwo Fatimskie. Będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej w Kościele, o właściwe odczytanie powołania i wierne kroczenie za Chrystusem. Proszę zabrać lampiony.

3. W środę Dzień Edukacji, modlimy się za nauczycieli i wychowawców, aby Duch Święty umacniał w trudzie wychowania dzieci i młodzieży i aby widzieli owoce swej pracy. W Jaworku o 9.00 Msza św. w ośrodku MOWu. Są zaroszeni także mieszkańcy Jaworka.

4. W piątek kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, obecność obowiązkowa. O 17.00 Msza, potem Różaniec i spotkanie formacyjne.

5. Najbliższa niedziela, 18 października, jest Niedzielę Misyjną i początkiem tygodnia Misyjnego. Naszą modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.

6. Dziękuję rodzinom z Wyględówka za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Grażynę Kopeć, Jadwigę i Romana Milewskich oraz Danutę i Sławomira Kapitanowicz.

7. Zachęcam do wcześniejszego sprzątania mogił swoich bliskich, ale zatroszczmy się także o uprzątnięcie mogił zapomnianych. Plastyki wkładamy do żółtych worków, a szkło do białych. Na sobotę zapraszam od 9.00 parafian z Jaworka do pracy na cmentarzu, aby zagrabić liście na alejkach, wywieźć naturalne odpady na kompostownik. Proszę zabrać odpowiednie narzędzia do pracy.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Artur Szczęsny, kawaler z Sobonia i Marzena Morawska, panna ze Starejwsi, par. św. Michała Archanioła w Starejwsi, zapowiedź trzecia. Piotr Kisiel, kawaler zam. w Terespolu, par Trójcy Świętej i Natalia Agnieszka Michalczyk, panna z Wierzbna, zapowiedź druga. Prośmy Maryję, aby otoczyła ich płaszczem opieki i wyjednała potrzebne łaski.

9. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa Patrycja Magdalena Kędzior z d. Gersz i Paweł Kędzior. Życzymy, aby z Bożą pomocą stworzyli dobrą chrześcijańską rodzinę.

10. Zachęcam do lektury bieżący nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o tym, co pisze papież Franciszek na Światowe Dni Młodzieży, a także o naprotechnologii i jej skutkach.

4 października – XXVII Niedziela zwykła

1. Dziś Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. O 11.30 Nabożeństwo Różańcowe, a po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Będziemy modlić się za Ojca świętego Franciszka, który ma dziś swoje Imieniny. Ofiary na tacę są dziś przeznaczone na Caritas diecezjalną. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam na spotkanie podsumowujące niedzielę synodalną zespół synodalny i radnych. Informuję, że od października suma w niedzielę o 12.00, a Msza św. wieczorowa o godz. 17.00. Intencje Apostolstwa Modlitwy na ten miesiąc: ogólna – Aby został wykorzeniony handel ludźmi, nowoczesna forma niewolnictwa; EwangelizacyjnaAby wspólnoty chrześcijańskie na kontynencie azjatyckim w duchu misyjnym głosiły Ewangelię tym, którzy jeszcze na nią czekają. Ofiarami do puszek wspieramy misje w Boliwii i ks. Jarosława Dziedzica.

2. W przyszłą niedzielę, 11 października, obchody XV Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron rodziny” i zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Będziemy też gościć alumna WSD w Siedlcach, który zbierze ofiary na tacę oraz będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne.

3. W środę wspomnienie NMP Różańcowej. Zachęcam do licznego udziału w modlitwie różańcowej. W niedzielę modlitwa różańcowa przed sumą, a w tygodniu po Mszy św. o 17.00. Papież Franciszek powiedział, że: „Różaniec jest modlitwą zawsze towarzyszącą memu życiu, jest modlitwą ludzi prostych i świętych… jest modlitwą mego serca”.

4. Jak na razie mało chętnych na pielgrzymkę do Lichenia, Głogowca, Gniezna i Poznania. Jeśli będą chętni, to wyjazd w niedzielę o 14.00, powrót nocą w poniedziałek. Zachęcam do zapisywania, ponieważ nie wiem, czy będzie sens organizować takie wyjazdy, jeśli nie ma ludzi.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wyględówka i zapraszam na sobotę: p. Eugenię Pełczyńską, Agnieszkę Cyran oraz Marię i Józefa Kopeć.

Wczoraj bardzo solidnie przy sprzątaniu na cmentarzu pracowali mieszkańcy Lasu Jaworskiego. Ktoś z przyjezdnych gości pochwalił, że mamy wzorowy porządek na cmentarzu. Bardzo proszę, aby nie kłaść na grobach plastykowych wiązanek ze sztucznymi kwiatami. Potem najlepiej je zabierać potem do domu, bo trudno utylizować.

6. Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się Paweł Kędzior, cywilnie związany, zam. w Wyczółkach par. pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika w Czerwonce i Patrycja Magdalena Kędzior z d. Gersz, cywilnie związana, pochodząca z Sobonia, zapowiedź trzecia. Artur Szczęsny, kawaler z Sobonia i Marzena Morawska, panna ze Starejwsi, par. św. Michała Archanioła w Starejwsi, zapowiedź druga. Piotr Kisiel, kawaler zam. w Terespolu, par Trójcy Świętej i Natalia Agnieszka Michalczyk, panna z Wierzbna, zapowiedź pierwsza. Prośmy Maryję, aby otoczyła ich płaszczem opieki i wyjednała potrzebne łaski.

7. W bieżącym nr „Echa Katolickiego” znajdziemy ciekawe artykuły o ekranizacji dziejów wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej, relacje z pielgrzymki Ojca św. Franciszka do Stanów Zjednoczonych oraz o współczesnych zagrożeniach duchowych. Zachęcam do lektury.

Możliwość komentowania została wyłączona.