Ogłoszenia – Grudzień 2015

Powrót do listy ogłoszeń

27 grudnia – Święto świętej Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa

1. Polecamy dziś wstawiennictwu św. Rodziny z Nazaretu rodziny naszej parafii, niech umacniają się w wierze i jedności, niech Jezus, nasz Zbawiciel, hojnie błogosławi małżonkom i rodzicom, babciom i dziadkom, a także dzieciom. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie opłatkowe z radnymi parafialnymi oraz planowanie zadań gospodarczych na 2016 r. Jest „Oremus” i grafik służby liturgicznej na styczeń 2016 r.

2. Dziękuję p. Wasilewskiej z Adamowa i p. Szaniawskiemu z Jaworka za piękne choinki do kościoła. Serdecznie dziękuję rodzicom kandydatów do Bierzmowania za sprzątnięcie kościoła, a młodzieży za świąteczną dekorację, pod kierunkiem p. Anety. Sprzątanie kościoła po świętach wyjątkowo jutro, 28 grudnia, od 9.00. Zapraszam p. Teresę i Zbigniewa Bzoch, p. Grażynę i Mariana Wojtyńskich oraz p. Katarzynę i Grzegorza Wojtyńskich z Wólki.

3. W poniedziałek o 18.00 w kościele próba jasełek, które będą wystawione w święto Objawienia Pańskiego po Mszy św. o 9.00. Mam serdeczną prośbę, byśmy przy okazji jasełek hojnie wsparli chorego ucznia III gimnazjum Dominika Skarżyńskiego. Potrzebuje on przenośnego koncentratora tlenu, dla wspomagania oddychania (kosztuje około 15 tys. zł.)

4. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: w poniedziałek od 9.00Janówek, we wtorekLas Jaworski, w środęWyględówek, w czwartekSoboń i w sobotę 1 cz. Wierzbna (od p. Szymańskich do p. Haładajów).

5. Zapraszam w czwartek o 17.00 na Eucharystię dziękczynną za wszelkie łaski i dobro otrzymane w roku 2015. Po Mszy nabożeństwo dziękczynno-przebagalne z racji zakończenia roku kalendarzowego.

6. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok i Światowy Dzień Pokoju. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 17.00. W tym dniu z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę o 8.30 zapraszam do sprzątania kościoła: p. Jolantę Ostrowską, p. Małgorzatę i Jacka Duszak oraz p. Halinę i Tadeusza Polkowskich z Wólki.

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Szatkowską, pogrzeb w poniedziałek o 14.00 i śp. Zofię Witowską z d. Chabiera, pogrzeb we wtorek o 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

20 grudnia – IV Niedziela Adwentu

1. Kończymy Rekolekcje Adwentowe i wyrażamy wielką wdzięczność ks. Michałowi Pawlonce, proboszczowi z Lacka, za trud głoszenia nauk rekolekcyjnych, z serca dziękuję kapłanom, którzy służyli w konfesjonałach. Dziś Komunia święta generalna i prośmy Pana o błogosławieństwo dla naszej Parafii i dla całej Ojczyzny. Dziękuję parafianom, którzy przygotowali ciasto na rekolekcje i paniom, które służyły na plebanii.

2. Już ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 7.00 rano. W poniedziałek 21 grudnia od 16.00 zapraszam do sprzątania kościoła rodziców kandydatów do Bierzmowania. Wypada wytrzeć kurze i zrobić solidne porządki. Od 18.00 weźmiemy się z młodzieżą za dekorację świąteczną. Serdecznie dziękuję p. Wasilewskiej z Adamowa za choinki do kościoła.

3. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia, ostatnie Roraty i tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wieczorem gromadzimy się w gronie rodziny i bliskich na wieczerzy wigilijnej.

4. O północy uroczysta Eucharystia, tzw. Pasterka w intencji parafian i wszystkich gości. Zapraszam o 23.30 na wspólne kolędowanie z naszą scholą. W dzień Bożego Narodzenia jeszcze Msza św. o 9.00, 12.00 i 17.00. Na sumę zapraszam dzieci z układanką adwentową, aby mogły otrzymać niewielkie prezenty. Z racji uroczystości Bożego Narodzenia, chociaż to piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, św. Szczepana pierwszego męczennika, Msza św. o 9.00, 12.00 i 17.00. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną.

6. W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie opłatkowe z radą parafialną. Będziemy się modlić o wszelkie łaski dla naszych rodzin.

7. Sprzątanie kościoła po świętach wyjątkowo w poniedziałek 28 grudnia od 9.00. Zapraszam p. Teresę i Zbigniewa Bzoch, pp. Grażynę i Mariana Wojtyńskich oraz p. Katarzynę i Grzegorza Wojtyńskich z Wólki.

8. Zachęcam do lektury nowy nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o znaczeniu Wigilii i naszych oczekiwaniach, o prezydencie Andrzeju Dudzie opowiadają rodzice, a także poruszające świadectwo lekarza, który po kilkunastu latach przestał wykonywać „in vitro”.

9. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Andrzeja Drabarka ze Swidna. Pogrzeb w poniedziałek w Wielgolesie Brzezińskim. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

13 grudnia – III Niedziela Adwentu

1. Trzecia Niedziela Adwentu zwana jest „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Dziś także rozpoczęcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Diecezji. W Katedrze Siedleckiej na początku uroczystej Eucharystii, o godz. 10.00 Ks. Biskup Kazimierz Gurda otworzył Bramę Miłosierdzia, a tym samym świętowanie Nadzwyczajnego Jubileuszu w naszej Diecezji. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w Roratach w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 7.00 rano. Od czwartku rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od piątku do niedzieli (18 – 20 grudnia). Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Michał Pawlonka, proboszcz z Lacka.  W  piątek i sobotę kapłani będą służyć w konfesjonałach i prośba, aby solidnie przygotować się do sakramentu pokuty, a również zachęcić tych, którzy mają opory przed spowiedzią. Msza św. o 10.00, 12.00 i 17.00. Dzieci i młodzież zapraszam w piątek i sobotę na Mszę św. o godz. 12.00. Proszę także zgłaszać chorych do spowiedzi. Chcę ich odwiedzić w sobotę od godz. 14.00. W niedzielę ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność ks. Rekolekcjoniście. Proszę panie, pragnące przygotować na rekolekcje ciasto, o wcześniejszą konsultację ze mną.

4. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Janówka za wywiezienie chryzantem z cmentarza na kompostownik. Proszę o wyjmowanie chryzantem z doniczek zanim wyrzuci się je na miejsce, gdzie składamy śmieci organiczne.

5. Do sprzątania kościoła zapraszam w sobotę od 8.30 mieszkańców Wólki, a konkretnie: p. Zofię i Tadeusza Jabłońskich, p. Halinę Kruszewską i Jolantę Bzoch. W poniedziałek 21 grudnia od 16.00 do sprzątania przed świętami zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6. Organizujemy w tym tygodniu zbiórkę żywności dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, aby z miłością pomóc im w radosnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. Artykuły żywnościowe proszę składać do kosza z napisem „Dar serca”. Z inicjatywą wyszedł radny powiatowy p. Tadeusz Kot. Proszę zgłaszać osoby potrzebujące takiej pomocy.

7. W nowym nr. „Echa Katolickiego” znajdziemy wszystko o Jubileuszowym Roku Miłosierdzia w Watykanie i naszej diecezji, a także informacje: jaki powinien być dobry spowiednik i jak przebiegają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Zapraszam do lektury!

8. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisławę Chabierę, pogrzeb w poniedziałek o 12.00 i śp. Sabinę Wielądek z Lasu Jaworskiego, pogrzeb we wtorek o 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 6 grudnia – II Niedziela Adwentu

1. Dziś niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie. Otaczamy modlitwą wspólnoty Kościoła w krajach byłego Związku Radzieckiego i wspieramy ofiarami do puszek. Jest to także pierwsza Niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień: Ogólna – Aby wszyscy mogli doświadczyć miłosierdzia Boga, który wciąż niestrudzenie nam przebacza; Ewangelizacyjna – Aby rodziny, w szczególny sposób te, które cierpią, znajdowały w narodzinach Jezusa znak niezawodnej nadziei.

2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęci NMP i rozpoczęcie w całym Kościele Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Zapraszam na Eucharystię o 9.00 i 17.00.

3. Zachęcam do licznego uczestnictwa w Roratach w poniedziałki, środy i soboty o 7.00 rano. Tradycyjnie zabierajmy ze sobą lampiony, które są symbolem czuwania.

4. W środę o 15.00 Msza św. w Jaworku w Mowie. Zapraszam mieszkańców Jaworka.

5. W piątek o 17.00 kolejne spotkanie  przed Światowymi Dniami Młodzieży i dla przygotowujących się do Bierzmowania. Informuję, że 20 osób z naszej parafii zadeklarowało gotowość uczestniczenia w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w licu 2016 r.

6. W sobotę na Mszy św. o 7.00 modlimy się o niebo dla wieloletniego proboszcza w naszej parafii, ks. Leona Rydera. W niedzielę, 13 grudnia, przypada 35 rocznica jego śmierci.

7. W sobotę zapraszam od 9.00 mieszkańców Janówka do segregacji śmieci na cmentarzu i wywiezienia chryzantem na kompostownik. Trzeba też wybrać plastykowe kwiaty, szarfy i inne plastyki na kompostowniku.

8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom ze Swidna, a na sobotę zapraszam: p. Annę i Jacka Lipińskich. W dalszej kolejności dyżur troski o czystość kościoła przejmą mieszkańcy Wólki.

9. W niedzielę, 13 grudnia, rozpoczęcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji siedleckiej.

10. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”.

Możliwość komentowania została wyłączona.