Ogłoszenia – Styczeń 2016

Powrót do listy ogłoszeń

31 stycznia – IV Niedziela zwykła

 1. Z całego serca dziękuję Panu Bogu za wspaniałą pielgrzymkę do Meksyku. Był czas na modlitwę w różnych miejscach i pamiętałem o naszej parafii. Dziś mieszkańcy Helenowa i Lasu Jaworskiego dziękują za łaski nawiedzenia Pana Jezusa w obrazie: „Jezu, ufam Tobie!” Rozpocznie się nawiedzenie rodzin w Janówku. Zapraszam czytających Słowo Boże podczas liturgii po nowy grafik. Intencje Apostolstwa modlitwy na luty: Ogólna – Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń; Ewangelizacyjna – Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji.

2. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego i ofiarami na tacę wspieramy zakony klauzurowe w naszej diecezji. Zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00 i 17.00, podczas której będzie poświęcenie gromnic.

3. W środę od godz. 15.00 rozbieramy dekorację Bożonarodzeniową. Do pomocy zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

4. W czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego oraz okazja do spowiedzi przed Pierwszym piątkiem miesiąca.

5. Pierwszy piątek miesiąca, zapraszam na Eucharystię wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata o 7.30 i 17.00, a pół godziny przede Mszą służę w konfesjonale. Od godz. 9.00 odwiedzę chorych, pragnących przyjąć Chrystusa w Komunii św.

6. W pierwszą sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 7.30.

7. Najbliższa niedziela, 7 lutego, jest Niedzielą Synodalną i będzie przeżywana pod hasłem: „Miłosierdzie Boga w sakramencie pokuty i pojednania”. Jest to pierwsza niedziela lutego i po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmianka tajemnic różańcowych.

8. Nauki przedmałżeńskie w Grębkowie odbędą się w Sali katechetycznej przy plebanii w sobotę 13 i 20 lutego od godz. 10.00. Zachęcam narzeczonych, planujących małżeństwo, do uczestnictwa w nich.

9. Serdecznie dziękuję rodzinom z Sobonia za troskę o naszą świątynie i zapraszam do sprzątanie kościoła na sobotę: p. Stanisława Smolińskiego, p. Agnieszkę i Andrzeja Chabiera oraz p. Halinę i Eugeniusza Szatkowskich z Sobonia.

10. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca, podsumowanie Roku Życia Konsekrowanego oraz odpowiedzi na pytanie: w jakim kierunku zmierza Europa?

11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza Polkowskiego z Wólki. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 9 Mszy św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie..

10 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie możemy jeszcze śpiewać kolędy do 2 lutego. Przeżywamy Jubileusz Miłosierdzia i Pan Jezus w obrazie: „Jezu, ufam Tobie!” nawiedza rodziny naszej parafii. Teraz po Jaworku obraz przejmują rodziny z Helenowa, a następnie z Lasu Jaworskiego. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Z serca dziękuję naszym aktorom i scholi za piękne jasełka w święto Objawienia Pańskiego. „Wielkie Bóg zapłać!” za wsparcie materialne dla Dominika Skarżyńskiego. Jest cała suma potrzebna na zakup przenośnego koncentratora tlenu i ten aparat już został zamówiony.

3. W tym tygodniu zakończenie wizyty duszpasterskiej. W poniedziałek od 9.00 odwiedzę rodziny w Swidnie i w środę w Helenowie. Przy okazji kolędy zostały złożone ofiary w wysokości 9000 zł na prace na cmentarzu przy remoncie parkanu. Serdeczne „Bóg zapłać!” Z Bożą pomocą chcemy na wiosnę wzmocnić pozostałą część parkanu i pokryć go blachą aluminiową.

4. W piątek o 17.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania na Eucharystię i kolejne spotkanie formacyjne.

5. W sobotę, 16 stycznia, wyjeżdżam na pielgrzymkę do Guadalupe i planowany powrót wieczorem 27 stycznia. W parafii i w szkole będzie mnie zastępował ks. Stanisław Abramczyk. U Matki Bożej w Meksyku obiecuję  modlitwę za naszą parafię.

6. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wólki za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Lidię Chabiera, p. Bernardę i Waleriana Kowalczyk oraz p. Mariannę i Alfreda Chabiera.

7. Zachęcam do lektury nowy 1 nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły o wychowaniu dzieci, o często zapomnianej działalności charytatywnej Kościoła, o konsekwencjach lekceważenia cukrzycy.

3 stycznia – 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na styczeń: Ogólna: Aby szczery dialog między ludźmi wyznającymi różne religie przyniósł owoce pokoju i sprawiedliwości. Ewangelizacyjna: Aby poprzez dialog i miłość braterską, dzięki łasce Ducha Świętego, zostały przezwyciężone podziały wśród chrześcijan.

2. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego, po Komunii św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. U nas porządek Mszy św. jak w niedzielę: o 9.00, 12.00 i 17.00. Szczególnie zapraszam na Eucharystię o 9.00, a potem na Jasełka i koncert kolęd. Ofiary zebrane podczas jasełek są przeznaczone na pomoc w zakupie koncentratora tlenu dla ucznia III klasy naszego Gimnazjum Dominika Skarżyńskiego. Gorąco proszę o hojne wsparcie ofiarą, a Pan Bóg z pewnością nam to wynagrodzi.

3. Serdecznie dziękuję za życzliwość podczas wizyt duszpasterskich. W intencji każdej miejscowości będę sprawował Eucharystię, aby wypraszać hojne łaski dla rodzin naszej parafii. W tym tygodniu planuję odwiedzić w poniedziałek od godz. 9.00 mieszkańców Wólki, w piątekJaworka i w sobotęWierzbna (cz.2).

4. Pierwszy czwartek miesiąca, od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, a potem Eucharystia.

5. 10 stycznia niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Mieszkańcy Jaworka na Eucharystii o 9.00 chcą podziękować za nawiedzenie rodzin przez Pana Jezusa w obrazie: „Jezu, ufam Tobie”. Następnie rozpocznie się nawiedzenie rodzin w Helenowie, a potem w Lesie Jaworskim. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

6. Pragnę podziękować za artykuły spożywcze na paczki dla rodzin trudnej sytuacji. Przed wigilią było rozwiezione 20 paczek. Dużą pomoc okazał także p. Tadeusz Kot. Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!”

7.  Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wólki i zapraszam na sobotę: p. Jarosława i Renatę Łabarzewskich, p. Edwarda Grabowskiego oraz p. Bożenę i Stefana Chabiera z Wólki.

8. Zachęcam do lektury nowy nr. „Echa Katolickiego”.

Możliwość komentowania została wyłączona.