Ogłoszenia – Luty 2016

Powrót do listy ogłoszeń

28 luty – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Wielbimy Pana Boga za Rekolekcje Wielkopostne i z serca dziękujemy za piękną posługę ks. Prałata Mirosława Mikulskiego. Dziś Komunia św. generalna i możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Zachęcam do nabycia książki ks. Prałata po Mszy św., w której znajdziemy dużo świadectw i fotografii oraz rozmowy o wierze. Serdecznie dziękuję paniom, które przyniosły za pyszne ciasto i tym paniom, które posłużyły na plebanii dla kapłanów.

2. Jest nowy grafik  na marzec dla osób czytających Słowo Boże. Zapraszam zainteresowanych po „Oremus”.

3. W tym tygodniu w pierwszy czwartek od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

4. W piątek posługuję spowiedzią na rekolekcjach w Oleksinie, dlatego Msza św. tylko o 7.30 a nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16.00.

Od 8.00 odwiedzę chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć Chrystusa w Komunii św.

5. W sobotę, 5 marca, o godz. 17.00 skupienie dla narzeczonych w Grębkowie.

6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą marca. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam radnych na plebanię, a o 11.30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich żali. Po sumie zmianka tajemnic różańcowych.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i zapraszam na sobotę: p. Dorotę i Marcina Rogala, p. Jolantę i Kazimierza Kraśnych oraz p. Elżbietę i Mirosława Skarżyńskich z Sobonia.

8. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły: Jak czytać Pismo święte, jak zdiagnozować depresję u dzieci oraz przeczytamy o lekarzu z Siedlec, który znalazł się w Afryce.

21 luty – II Niedziela Wielkiego Postu

1. II Niedziela Wielkiego Postu, zwana „ad gentes” jest szczególnym Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przeżywamy ją w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Hasło tego dnia: „Miłosierni aż po krańce świata” zwraca uwagę, że misjonarze są apostołami miłosierdzia Bożego wobec tych, którzy jeszcze nie znają Chrystusa. Wesprzemy ich naszymi modlitwami i ofiarami do puszek. W piątek w Siedlcach spotkałem biskupa z Boliwii, gdzie posługuje ks. Jarosław Dziedzic. Gorąco pozdrawia.

2. W poniedziałek obchodzimy święto Katedry św. Piotra. Zapraszam na Eucharystię o 17.00 i 17.30.

3. W tym tygodniu od piątku do niedzieli czas Rekolekcji Wielkopostnych, którym przewodniczy ks. Prałat Mirosław Mikulski. W piątek i sobotę dni korzystania z Sakramentu Pokuty. Kapłani posługują w konfesjonałach od 10.00, 12.00 i 17.00. W piątek o 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W niedzielę Komunia św. generalna i możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Ofiarami na tacę chcemy wynagrodzić ks. Rekolekcjoniście za jego posługę.

4. Z serca dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni. Na sobotę od 8.00 (z racji rekolekcji) zapraszam: p. Danutę Hołubiec, p. Elżbietę i Kazimierza Zalewskich oraz Ewę i Andrzeja Siwiak z Sobonia.

5. Zachęcam do lektury nowy Nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły: Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia, Jak samorządy przygotowują się do realizacji programu 500 plus, oraz jak mądrze wychowywać.

6. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zdzisława Wąsowskiego. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 7 Mszy św. o jego zbawienie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

14 luty – I Niedziela Wielkiego Postu

1. W piątek wieczorem w Hawanie doszło do ważnego i historycznego spotkania Ojca świętego Franciszka i Patriarchy Moskiewskiego Cyryla, za co trzeba wielbić Pana Boga. Otaczajmy modlitwą  Papieża Franciszka, który kontynuuje pielgrzymkę do Meksyku.

2.  Dziś po Mszy św. o 9.00 zapraszam na zmiankę tajemnic różańcowych rodziców modlących się za dzieci oraz zespół synodalny, aby podyskutować nad katechezą synodalną o sakramencie pokuty i pojednania. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwie Gorzkich żali (w niedzielę o 11.30) i w Drodze Krzyżowej w piątki o 16.30. Dla dzieci jako zachęta będzie konkurs: „Droga uczynków do nieba”.

3. W środę o 15.00 Msza św. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworku. Zapraszam na Eucharystię także mieszkańców Jaworka.

4. W piątek kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. O 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez młodzież, potem Eucharystia i katecheza.

5. W przyszłą niedzielę pomagamy Kościołowi w świecie „Ad gentes” i zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

6. W dniach 26 – 28 lutego odbędą się Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie i poprowadzi je ks. Prałat Mirosław Mikulski z Józefowa. Tak zaplanujmy sobie czas, aby przez trzy dni uczestniczyć w naukach i dobrze przeżyć sakrament pokuty i pojednania.

7. Serdecznie dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Marcina Korczaka, p. Marzenę i Wojciecha Kazimierskich oraz p. Zofię Zaboklicką z Sobonia.

8. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe artykuły: Czas na zmianę życia!, czym nie jest miłość oraz o modlitwie i poście na rekolekcjach w Siedlanowie. Są także praktyczne porady medyczne.

Komentarze są wyłączone.