Ogłoszenia – Marzec 2016

Powrót do listy ogłoszeń

27 marca  – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał!

Życzę całej naszej wspólnocie parafialnej pokoju i wielkiej ufności, ponieważ Miłosierny Jezus zwyciężył grzech i szatana, życzę mocnej wiary i wytrwałej miłości w czynach, życzę odwagi bycia na co dzień apostołem, by dzielić się radosnym faktem, że Chrystus Zmartwychwstał i czeka na nas w Eucharystii.

2. Jest grafik na kwiecień dla czytających Słowo Boże, zapraszam po odbiór do zakrystii. Dziś na Sumie nagrody dla dzieci obchodzących gorliwie drogi krzyżowe przez cały Wielki Post. Po sumie trzeci dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego i Koronka.

3. Cieszy mnie, że coraz więcej parafian angażuje się w życie naszej wspólnoty. Z całego serca dziękuję pani Anecie Miklaszewskiej, młodzieży i dorosłym za dekorację kościoła. Dziękuję p. Marii Komorowskiej za troskę o kwiaty i czyste obrusy na ołtarze; dziękuję druhom strażakom za wartę honorową przy grobie Pańskim i asystę podczas Rezurekcji, dziękuję służbie liturgicznej dorosłych za wspólne tworzenie liturgii, to piękny przykład dla ministrantów, dziękuję scholii z panią organistką za prowadzenie śpiewu, dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas na adorację i uczestniczyli w uroczystej Liturgii Triduum Paschalnego.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny; taca na KUL oraz szkoły katolickie w diecezji siedleckiej. Na Mszy św. o 9.00 mieszkańcy Wyględówka podziękują za łaski nawiedzenia rodzin przez Pana Jezusa w obrazie: „Jezu, ufam Tobie!” Teraz rozpocznie się nawiedzenie rodzin w Soboniu.

5. Dziękuję rodzinom kandydatów do Bierzmowania za sprzątnięcie kościoła, a młodzieży za porządki na skwerze i wokół świątyni. Mogłoby być więcej, ale dziękuję tym, którzy przyszli. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam: p. Reginę i Sławomira Tafil, p. Mieczysława i Tadeusza Dmowskich oraz p. Elżbietę i Sławomira Szczęsnych z Sobonia.

6. Cały ten tydzień jest Oktawą Wielkanocy i ma charakter liturgicznej uroczystości. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W pierwszy piątek Msza św. o 7.30 i 18.00, będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata.

7. Druga Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to także niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną.

8. Rodziców i chrzestnych, przygotowujących się do sakramentu chrztu dziecka, zapraszam na katechezę w najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00.

9. W sobotę zapraszam od 8.30 mieszkańców Janówka do wywiezienia naturalnych śmieci na kompostownik. Serdecznie wszystkich proszę, aby segregować śmieci; plastyki do żółtych worków, a szkło do białych, aby był porządek.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Damian Kwiatkowski, kawaler zam. w Świeszyno, parafii Narodzenia NMP i Katarzyna Cendrowska, panna zamieszkała w Wierzbnie, zapowiedź druga; Kamil Łabarzewski, kawaler zam. w Wólce, parafii tutejszej i Marlena Skup, panna zam. w Skupie, parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

11. Zachęcam do lektury nowy świąteczny nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy wiele ciekawych artykułów.

12. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Henryka Wacława Barcz. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 8 Mszy św. o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

20 marca – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

1. Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wielki Tydzień, łączy zapowiedź triumfu Chrystusa i orędzie Jego Męki. Przed sumą nabożeństwo Gorzkich żali i uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Dziś ofiarami na tacę wspieramy organizowanie Światowych Dni Młodzieży. Z serca dziękuję za ofiary.

2. W poniedziałek od 9.00 odwiedziny chorych, którzy pragną się wyspowiadać i przyjąć Chrystusa w Komunii św. Proszę zgłaszać chorych, abym mógł im posłużyć.

3. W środę zapraszam na 14.30 młodzież i dorosłych do dekoracji kościoła. Nad całą pracą przy dekoracji czuwa p. Aneta Miklaszewska.

4. Dziękuję za sprzątanie w sobotę kościoła rodzinom z Sobonia. Wyjątkowo przed świętami sprzątanie kościoła w czwartek od 8.30. Zapraszam rodziców i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Dobrze, gdy weźmiecie grabie i proszę o sprzątnięcie skweru przed kościołem i terenu wokół świątyni.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Przed nami najważniejsze dni w roku liturgicznym, tzw. Święte Triduum Paschalne. Gorąca prośba! Tak zaplanujmy przedświąteczne prace, aby mieć czas dla Chrystusa Pana w Eucharystii.

Wielki Czwartek o 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, która przypomina ową Ostatnią Wieczerzę, kiedy Pan Jezus ofiarował się Bogu Ojcu pod postaciami chleba i wina, dał do spożycia apostołom swoje Ciało i Krew. Obrzęd obmycia nóg mężczyznom oznacza służbę i miłość Chrystusa.

7. Wielki Piątek Męki Pańskiej jest dniem pokuty, w którym obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości i ścisłego postu. Jest to szczególny dzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 15.00  i rozpoczęcie nowenny. O 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, podczas której adorujemy krzyż Chrystusa. Ofiary złożone w czasie adoracji krzyża są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Świątynia będzie otwarta dla prywatnej adoracji Chrystusa i modlitwy od godz. 7.00 do 22.00.

8. Zachęcam w Wielki Piątek do adoracji i modlitwy wg następującego porządku: 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VI, 14.00 – młodzież z Gimnazjum, 15.00Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa – wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Swidna, 19.00 – mieszkańcy Sobonia, 20.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do leśniczówki), 21.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 22.00 zakończenie adoracji.

9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych wg tradycyjnej trasy: od 8.30 Wierzbno, potem, Las Jaworski, Helenów, Jaworek, Janówek, Wyględówek, Swidno i Soboń. O godz. 15.00, po Koronce do Miłosierdzia Bożego, będzie jeszcze poświęcenie pokarmów w Wierzbnie.

10. Serdecznie zapraszam w Wielką Sobotę na 20.00, by uczestniczyć w Wigilii Paschalnej, jest to bardzo uroczyste świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie wg porządku jak w Wielki Piątek. Zapraszam od 7.00 – siostry z Kółka Różańcowego, 8.00 – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, 9.00 – mieszkańcy Helenowa, 10.00 – mieszkańcy Jaworka, 11.00 – mieszkańcy Wyględówka, 12.00 – mieszkańcy Janówka, 13.00 – dzieci ze Szkoły Podstawowej, kl. II-VI, 14.00 – młodzież z Gimnazjum, 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – ludzie chorzy i czciciele Miłosierdzia Bożego, 16.00 – mieszkańcy Wólki, 17.00 – mieszkańcy Swidna, 18.00 – mieszkańcy Sobonia, 19.00 – mieszkańcy Wierzbna (od p. Szymańskiej do leśniczówki), 22.00 – mieszkańcy Wierzbna II cz. i o 23.00 zakończenie adoracji.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania o 6.00 rano uroczysta Rezurekcja. Prośba by przygotować wcześniej wszystkie chorągwie, dzieci zapraszam do sypania kwiatków. Potem Msza św. o 10.00 i 12.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o 12.00 nagradzamy dzieci za konkurs Drogi uczynków do nieba. Proszę przynieść całą układankę. Od Wielkanocy Mszy św. wieczorowa w dni powszednie i niedziele będzie sprawowana o godz. 18.00.

12. Na stoliku nowy nr Echa Katolickiego. Możemy przeczytać o bogatej symbolice Obchodów Triduum Paschalnego, o duchowej adopcji dzieci nienarodzonych, oraz jak dobrze się przygotować do przezywania tajemnicy Wielkiej Nocy.

13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Damian Kwiatkowski, kawaler zam. w Świeszyno, parafii Narodzenia NMP i Katarzyna Cendrowska, panna zamieszkała w Wierzbnie, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

13 marca – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Już V Niedziela Wielkiego Postu i otaczamy szczególną modlitwą papieża Franciszka w trzecią rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Po Mszy św. o 9.00 zapraszam rodziców modlących się za dzieci na zmiankę tajemnic różańca. Przed sumą o 11.30 nabożeństwo Gorzkich żali.

2. Przeżywamy Rok Miłosierdzia. Dziś w naszej wspólnocie o 14.00 Droga Krzyżowa ulicami Wierzbna, jako droga pełnienia uczynków miłosierdzia. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, a druhom strażakom polecam pieczę nad bezpieczeństwem przemarszu i wartą honorową przy krzyżu. Gorąco proszę wszystkich o włączenie się w śpiew i wspólną modlitwę. Przejdziemy obok cmentarza drogą w kierunku Wólki, potem żwirówką do początku miejscowości a następnie drogą przez  Wierzbno wrócimy do kościoła. Dziękuję tym, którzy przywieźli brzózki, wykonali krzyże i oznaczyli nimi trasę przemarszu.

3. W piątek spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszam na Drogę Krzyżową o 16.30, a potem Msza św. z katechezą dla młodzieży. Na godz. 16. 00 zapraszam ministrantów, aby ustalić służbę w Wielkim Tygodniu.

4. W sobotę uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. o 7.30 i 17. 00. Ja będę spowiadał na rekolekcjach w Kopciach.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Proszę przygotować palmy i Eucharystia zacznie się procesją z palmami.  Ofiary na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży.

6. Z serca dziękuję mieszkańcom Janówka za ofiarę (850 zł) z racji nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, przeznaczymy tę sumę na remont parkanu cmentarza. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Sobonia i na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Andrzeja Patoka, p. Justynę i Janusza Łukasiak oraz Tadeusza Gersza.

7. Na bocznym ołtarzu są jeszcze baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas po 5 zł.

8. Wicemarszałek Senatu Maria Koc zaprasza 18 marca o 17.00 na spotkanie z Jackiem Boguckim wiceministrem rolnictwa i Jerzym Chróścikowskim przewodniczącym senackiej Komisji Rolnictwa w Gminnym Ośrodku Kultury w Miedznie. Ogłoszenie w gablocie przy kościele.

9.  Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim rozważanie o krzyżu, który jest symbolem największej Miłości, o sile modlitwy różańcowej i o kłamstwie, na którym nie się niczego zbudować.

6 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkiego Postu nazywa się „Laetare” dopuszcza zdobienie ołtarzy kwiatami. Mieszkańcy Janówka dziękują Panu Jezusowi za łaski nawiedzenia, a teraz obraz Jezusa Miłosiernego przejmą rodziny w Wyględówku. Po Mszy św. o 9. 00 zapraszam radnych i chętnych do zaangażowania się w Drogę Krzyżową ulicami Wierzbna. O 11.30 nabożeństwo Gorzkich żali, a po sumie zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek po Mszy św. wspieramy ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec: Ogólna Aby rodziny przeżywające trudności otrzymały konieczne wsparcie, a dzieci mogły wzrastać w zdrowym i pogodnym środowisku; Ewangelizacyjna  Aby chrześcijanie dyskryminowani lub prześladowani z powodu swojej wiary byli wciąż silni i wierni Ewangelii dzięki nieustannej modlitwie całego Kościoła.

2. W środę o 15.00 Msza św. w MOW w Jaworku. Zapraszam wychowanków ośrodka i mieszkańców Jaworka.

3. Na ołtarzu bocznym możemy nabyć baranki wielkanocne po 5 zł. Jest to cegiełka pomocy dla Caritas.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16. 00, a potem Komunia św. W piątek służę na rekolekcjach w Czerwonce, a w sobotę w Wiśniewie.

5. W niedzielę 13 marca od godz. 14. 00 organizujemy ulicami Wierzbna Drogę Krzyżową, jako drogę uczynków miłosierdzia. Zapraszam wszystkich do licznego udziału wszystkich parafian, druhów strażaków do warty honorowej i kierowania ruchem drogowym. Zapraszam do niesienia krzyża następujące grupy ludzi: z kościoła do I stacji – druhowie strażacy, do II stacji – siostry kółek różańcowych z Wierzbna, do III stacji – ludzie chorzy i opiekujący się chorymi, do IV stacji – mamy z dziećmi, do V stacji – mieszkańcy Lasu Jaworskiego, do VI stacji – mieszkańcy Helenowa, do VII stacji – mieszkańcy Jaworka, do VIII stacji – mieszkańcy Cierpiąt,  do IX stacji – mieszkańcy Janówka, do X stacji – mieszkańcy Wyględówka, do XI stacji – mieszkańcy Wólki, do XII stacji – mieszkańcy Swidna, do XIII stacji – mieszkańcy Sobonia, do XIV stacji – mieszkańcy Wierzbna i do kościoła – młodzież i ministranci. Niech wspólna modlitwa i śpiew jednoczy nas w jedną duchową rodzinę.

6. W niedzielę o Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

7. Serdecznie dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Irenę i Jacka Kiesner, p. Teresę i Tadeusza Łukasiak i p. Władysławę Raubo.

7. Zachęcam do lektury nowy nr. „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim o sile modlitwy wstawienniczej i kulcie św. Józefa, comiesięczne materiały Ruchu Światło Zycie oraz różnych absurdalnych pomysłach feministek.

8. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do Urzędu Gminy Wierzbno 11 marca w piątek o 10. 00 na ważne szkolenie „Płatności bezpośrednie na 2016 r.” Zaproszenie w gablocie przy kościele.

9. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Kazimierza Wierzbickiego, długoletniego nauczyciela naszej szkoły i Stanisława Koszewskiego z Wyględówka. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 10 Mszy św. za zbawienie śp. Kazimierza i 9 Mszy św. za śp. Stanisława. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Komentarze są wyłączone.