Ogłoszenia – Kwiecień 2016

Powrót do listy ogłoszeń

24 kwietnia – 5 Niedziela Wielkanocy

1. Dziś 5 Niedziela Wielkanocna i my, odpowiadając na apel Ojca świętego Franciszka, modlimy się o pokój na wschodzie Ukrainy. Chcemy wesprzeć ofiarami do puszek ludzi na Ukrainie, którzy znaleźli się bez środków do życia. Ks. Biskup Kazimierz Gurda kieruje do nas w tej sprawie specjalny komunikat.

2. Na Mszy św. o 9.00 mieszkańcy Sobonia dziękują za łaski otrzymane od Pana Jezusa w czasie nawiedzenia, a obraz Jezusa Miłosiernego zapraszają teraz do siebie mieszkańcy Swidna.

3. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się maj, miesiąc szczególnie poświęcony Najśw. Maryi Pannie. Zgodnie z wielowiekową tradycją zatroszczymy się, aby w wioskach naszej parafii przy krzyżu lub kapliczce były nabożeństwa majowe. Zapraszam również na nabożeństwa majowe do kościoła: w dni powszednie po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę po sumie. Dla dzieci szkoły podstawowej będzie konkurs i nagrody za gorliwe uczestnictwo. Jest grafik na maj dla czytających słowo Boże na Eucharystii.

4. W niedzielę 1 maja o 9.00 zapraszam wszystkich druhów strażaków z OSP Wierzbno i OSP Jaworek na uroczystą Mszę św. z racji święta Patrona św. Floriana. Cieszę się, że mamy w parafii takich dzielnych ludzi, gotowych spieszyć z pomocą w każdej biedzie. Ze swej strony, jako parafia, chcemy wesprzeć naszych strażaków, składając bardziej hojne ofiary na tacę. Planujemy zakupić dla naszej jednostki sprzęt ratowniczy. Prezes Eko Team p. Artur Skrzypek obiecał dofinansować tę inwestycję.

5. Poświęcenie pól rozpoczniemy 1 maja – w Jaworku, 3 maja – w Janówku i Wyględówku, 7 maja – w Lesie Jaworskim i Hellenowie, a 8 maja – na Wólce i w Swidnie. Początek o godz. 15.00. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w pracy na roli i obfite zbiory, aby nikomu nie zabrakło chleba.

6. Serdecznie dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mężczyznom z Wyględówka, którzy w tym tygodniu pracowali przy remoncie parkanu cmentarza. Nie wszyscy wyznaczeni włączyli się do pracy przy parkanie. Zrobimy teraz przerwę, aby rolnicy mogli ukończyć wiosenne prace polowe. Od 6 maja zapraszam do pracy mężczyzn z Jaworka. Dziękuję za ofiary na prace remontowe: p. Irena Wróblewska – 100 zł, p. Witold Piórek – 200 zł i p. Witold Wielądek z Lasu Jaworskiego – 200 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Możemy być dumni, ze 17 maja Al. Piotr Wróblewski przyjmie w Poznaniu święcenia diakonatu. Gorąco proszę, byśmy otoczyli go codzienną modlitwą. Zachęcam do wyjazdu na tę uroczystość i można się już zapisywać. W drodze powrotnej zajedziemy do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

8. Proponuję także z racji Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski pielgrzymkę życia do Ziemi Świętej. Termin we wrześniu lub październiku. Krocząc po śladach ziemskich wędrówek Pana Jezusa umocnimy swoją wiarę i będziemy się nią dzielić z innymi. Zapraszam zainteresowanych do zgłaszania się.

9. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Elżbietę Zajkowską, p. Zdzisława Komnatko, p. Justynę i Przemysława Swiderskich oraz p. Wiesławę i Henryka Łukasiak.

10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Michał Wojciech Andrasik, kawaler zam. w Lubominie, par. św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie i Monika Jaworowska, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedź trzecia. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

11. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o tym, co Pan Jezus mówi nam przez cuda eucharystyczne, jakie atrakcje czekają na uczestników Diecezjalnego Dnia Rodzin w Parczewie, oraz ile razy trzeba się żegnać podczas Mszy św.

12. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza w dniu 27 kwietnia (środa) o 9.00 do Urzędu Gminy na szkolenie chemiczne. Ogłoszenie w gablocie.

13. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariana Adama Karaban z Nadziei. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowanych 3 Msze św., a jeszcze 2 Msze św. o jego zbawienie zostały zamówione przez Siostry Albertynki. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

17 kwietnia – 4 Niedziela Wielkanocy

1.Przeżywamy główne Uroczystości 1050-lecia Chrztu Polski. Wczoraj w Poznaniu sprawowałem uroczystą Eucharystię w intencji całej wspólnoty parafialnej w Wierzbnie, prosząc o moc wiary i odwagę do świadczenia o Chrystusie na co dzień.

2. Dziś, Niedziela Dobrego Pasterza i z radością gościmy alumna Michała. Dziękujemy za jego obecność i świadectwo. Wspieramy nasze Seminarium Duchowne modlitwą, ofiarami na tacę i ofiarą za książki, rozprowadzane przez alumna Michała. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

3.W sobotę uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

4.W środę o 15.00 Msza św. w remizie OSP w Jaworku. Zapraszam mieszkańców Jaworka i wychowanków MOWu.

5.W piątek Dominik Skarżyński, uczeń III kl. gimnazjum, udał się do Zabrza, gdzie prawdopodobnie w najbliższym czasie odbędzie się operacja przeszczepu płuc. Zapraszam młodzież w poniedziałek o 7.30 na Mszę św., aby się modlić o szczęśliwy przebieg tej operacji. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji Dominika. Wszystko w ręku Pana Boga.

6.Trwają pracę przy remoncie parkanu cmentarza. Zostały umocnione fundamenty parkanu od strony p. Lisieckiego. Z całego serca jestem wdzięczny p. Markowi Wielądkowi i mieszkańcom Janówka za solidną pracę. W tym tygodniu zapraszam do pracy na cmentarzu mieszkańców Wyględówka. Dziękuję za ofiary złożone na prace przy parkanie.

7.Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie kościoła i na sobotę zapraszam następujące rodziny z Wierzbna: p. Ewę i Adam Trzecińskich, p. Helenę Białousz oraz p. Jana Karaban i p. Małgorzatę Malinowską.

8.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Marcin Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku i Wioletta Osełka, panna zam. w Stare Piastowo, parafii św. Wita i Modesta w Sierpcu, zapowiedź trzecia; Michał Wojciech Andrasik, kawaler zam. w Lubominie, par. św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie i Monika Jaworowska, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedź druga. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

9.Informuję, że 5 czerwca planujemy wspólnie z Zespołem Szkół w Wierzbnie zorganizować III Festyn Rodzinny, na który już gorąco wszystkich zapraszamy.

10. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka o rodzinie, o Diecezjalnym Dniu Rodziny w Parczewie i jak zapobiegać cukrzycy

10 kwietnia – 3 Niedziela Wielkanocy

1.Pamiętamy 6 rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Prosimy Miłosiernego Boga o łaskę nieba dla tych, którzy zginęli. Dziś Niedziela Synodalna pod hasłem: „Miłość Chrystusa przynagla nas. Obowiązek pomocy ubogim”. W czwartek na Mszy św. o 18.00 będzie katecheza synodalna. Zapraszam zespół synodalny i wszystkich chętnych. Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie z rodzicami, aby omówić Rocznicę I Komunii św.  Trzecia Niedziela Wielkanocna rozpoczyna w Polsce Tydzień Biblijny. Główną myślą będą słowa z Dziejów Apostolskich: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”. Jest to nawiązanie do 1050 rocznicy Chrztu Polski.

2.We wtorek o 19.00 kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych. Zapraszam zainteresowanych na plebanię.

3.W piątek zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o 18.00 na Mszę św. i katechezę.

4.Od poniedziałku rozpoczynamy prace przy remoncie parkanu cmentarza. Do pomocy p. Markowi Wielądkowi zapraszam mieszkańców Janówka. Jest możliwość kupienia blachy aluminiowej (0,8 mm) na pokrycie parkanu w cenie 55 zł za m2. Dziękuję za ofiary na remont parkanu. Serdeczne „Bóg zapłać!”

5.W niedzielę 17 kwietnia będziemy gościli alumna Seminarium Duchownego w Nowym Opolu. Alumn podobnie jak w latach ubiegłych zbierze ofiary na tacę i będzie rozprowadzał książki seminaryjne. W najbliższą sobotę i niedzielę ks. kanonik Stanisław Abramczuk zastąpi mnie w parafii, ponieważ będę uczestniczył w centralnych uroczystościach Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w Poznaniu.

6.Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątnięcie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Marię i Ryszarda Kujawa, p. Agnieszkę i Andrzeja Michalczyk oraz p. Urszulę i Szczepana Tomkiewicz z Wierzbna.

7.W nowym nr „Echa Katolickiego” przeczytamy poruszającą historię chrześcijanki skazanej na śmierć za obronę swojej wiary oraz o przygotowaniu do Swiatowych Dni Młodzieży w Krakowie.

8.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Kamil Łabarzewski, kawaler zam. w Wólce, parafii tutejszej i Marlena Skup, panna zam. w Skupie, parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach, zapowiedź trzecia; Marcin Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku i Wioletta Osełka, panna zam. w Stare Piastowo, parafii św. Wita i Modesta w Sierpcu, zapowiedź druga; Michał Wojciech Andrasik, kawaler zam. w Lubominie, par. św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie i Monika Jaworowska, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

3 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Już od kilku lat druga Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, którego mottem są słowa: „Miłosierni jak Ojciec” . Ofiary na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną. W naszej wspólnocie przezywamy wielką radość i wdzięczność Panu Bogu za dar powołania Al. Piotra Wróblewskiego, który dziś składa wieczyste śluby zakonne w Towarzystwie Chrystusowym.

2. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych, planujących w najbliższych miesiącach chrzest dziecka. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i zmianka tajemnic różańcowych.  Intencje Apostolstwa Modlitwy na kwiecień: Ogólna – Aby rolnicy indywidualni otrzymywali należyte wynagrodzenie za swoją cenną pracę; Ewangelizacyjna – Aby chrześcijanie w Afryce dawali świadectwo miłości i wiary w Jezusa Chrystusa pośród konfliktów polityczno-religijnych.

3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zapraszam na Mszę św. o 9.00 i 18.00. Podczas Eucharystii zachęcam do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. W środę o godz. 15.00 Msza św. w remizie w Jaworku. Zapraszam mieszkańców Jaworka i wychowanków MOWu. W czwartek o 7.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach, a od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe i święte powołania do służby Bożej.

5. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, jest kolejną Niedzielą Synodalną. Jej temat: – „Miłość Chrystusa przynagla nas. Obowiązek pomocy ubogim”.

6. Z całego serca dziękuję mieszkańcom Janówka za solidną pracę przy segregacji i wywiezieniu naturalnych śmieci na kompostownik. Serdecznie dziękuję rodzinom z Sobonia za sprzątanie kościoła i mężczyznom, którzy uprzątnęli ulicę od strony plebanii. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszam już mieszkańców Wierzbna,a konkretnie: p. Teresę i Andrzeja Szymańskich, p. Annę i Krzysztofa Jaworowskich oraz p. Katarzynę i Marcina Gryglas.

7. Przystępujemy do remontu pozostałej części parkanu cmentarza. Zaczniemy pracę od poniedziałku, 11 kwietnia. Cieszy mnie, że p. Marek Wielądek wyraził gotowość kontynuowania tego przedsięwzięcia. Zapraszam na początek do pomocy mężczyzn z Janówka.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Damian Kwiatkowski, kawaler zam. w Świeszyno, parafii Narodzenia NMP i Katarzyna Cendrowska, panna zamieszkała w Wierzbnie, zapowiedź trzecia; Kamil Łabarzewski, kawaler zam. w Wólce, parafii tutejszej i Marlena Skup, panna zam. w Skupie, parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach, zapowiedź druga; Marcin Komorowski, kawaler zam. w Wyględówku i Wioletta Osełka, panna zam. w Stare Piastowo, parafii św. Wita i Modesta w Sierpcu, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

9. Zachęcam do lektury nowy nr. „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o miłosierdziu, które naprawdę nie zna granic, prawdę o ludobójstwie na Wołyniu i o filmach, które mogą zmienić ludzkie życie.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.