Ogłoszenia – Maj 2016

Powrót do listy ogłoszeń

29 maja – IX Niedziela zwykła

1. Przeżywamy czas oktawy Bożego Ciała. Dziś po Mszy św. o 12.00 procesja eucharystyczna wokół świątyni. Proszę mieszkańców Janówka i Wyględówka o wzięcie odpowiedzialności za organizację tej procesji. W poniedziałek 30 maja – Wólka i Swidno, we wtorek 31 maja – Soboń, w środę 1 czerwca – Wierzbno i w czwartek 2 czerwca, na zakończenie Oktawy, zapraszam całą wspólnotę parafialną. Na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcenie wianków z ziół. Dla dzieci za udział w procesji Eucharystycznej będą słodkie upominki.

Jest grafik dla czytających Słowo Boże w czerwcu. Dziś po Mszy św. o 18.00 kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych, planujących chrzest dziecka. Zachęcam parafian do wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym w Krypach. Jesteśmy gorąco zaproszeni.

2. We wtorek święto Nawiedzenia NMP i zapraszam na Mszę św. o 18.00. We wtorek i środę będę na wycieczce szkolnej i w parafii zastąpi mnie ks. kanonik Stanisław.

3. W środę rozpoczynamy czerwiec i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego uczestnictwa: w dni powszednie po Mszy św. o 18.00 i w niedzielę przed sumą.

4. W czwartek z racji pierwszego czwartku od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania kapłańskie i o 18.00 Msza św. za zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach.

5. W piątek – pierwszy piątek miesiąca i urocz. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. o 7.30 i 18.00. Rano od 9.00 odwiedzam chorych, pragnących przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.

6. W sobotę wsp. Niepokalanego Serca Maryi Panny. Msza św. o 7.30 i o 18.00.

7. Najbliższa niedziela to Dzień Dziękczynienia i zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. O 11.30 nabożeństwo czerwcowe i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Na Mszy św. o 12.00 nagrody dla dzieci za gorliwe uczestnictwo w nabożeństwach majowych.

8. W niedzielę 5 czerwca organizujemy III Festyn Rodzinny „Rodzina górą!” Zachęcam wszystkich parafian do wzięcia udziału, aby nasza społeczność mogła się integrować i tworzyć wielką przyjazną rodzinę. Serdecznie proszę, w miarę naszych możliwości, dostarczyć fanty na loterię, a także przygotować pierogi.

9. Z serca dziękuję mieszkańcom Helenowa za solidną pracę na cmentarzu przy segregacji śmieci i wywiezieniu gałęzi na kompostownik.

10. Serdecznie dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mężczyznom z Wierzbna za pracę przy remoncie parkanu cmentarza. Zostaje nam jeszcze pokrycie blachą i ufam, że z Bożą pomocą uda się to zrobić. Dziękuję za ofiary na prace remontowe. Serdeczne „Bóg zapać!”

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Agnieszkę i Mirosława Jaworowskich, p. Irenę i Wojciecha Popowskich oraz p. Henrykę Kołak z Wierzbna.

12. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy tam relację z I Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina oraz materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

13. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bieniek, kawaler z Lipnik parafii św. Wawrzyńca w Korytnicy i Żaneta Filipiak, panna z Janówka parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza. Otoczmy ich gorącą modlitwą.

22 maja – Urocz. Najświętszej Trójcy

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Najświętsza Trójca, Jedność Osób Bożych – Ojca, Syna i Ducha Świętego – jest i zawsze pozostanie tajemnicą. Wierzyć to znaczy otworzyć się na Prawdę i Miłość objawioną nam przez Jezusa Chrystusa. Podczas Mszy św. o 9.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I spowiedzi i Komunii św., odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i dziękowały Chrystusowi za otrzymane łaski. O 15.30 poświęcenie pól w Wierzbnie, które zakończy Msza św. o 18.00 w intencji mieszkańców Wierzbna, o dobry urodzaj i błogosławieństwo dla pracujących na roli.

2. We wtorek 24 maja, przypada druga rocznica Ingresu Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy do katedry. Na Mszy św. o 18.00 będziemy prosić o moc Ducha Świętego dla Ks. Biskupa.

3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszam na Eucharystię o 9.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Niech ona będzie dowodem naszej miłości do Chrystusa Pana w Eucharystii. Zachęcam, aby wszystkie chorągwie, feretrony i obrazy wcześniej przygotować. Zapraszam druhów strażaków do asysty w procesji i kierowania ruchem drogowym. Proszę, aby dziewczynki z klasy III i IV sypały kwiatki. Dla dzieci we wtorek po Mszy o 18.00 próba sypania kwiatów, a dla ministrantów próba asysty. Tradycyjnie pierwszy ołtarz będzie przy plebanii, drugi – przy organistówce, trzeci – naprzeciw p. Komorowskich i czwarty – obok Golgoty przy kościele. Serdecznie proszę o zaangażowanie w dekoracji ołtarzy mieszkańców Sobonia, Jaworka, a także Wierzbna.

4. Podczas oktawy Bożego Ciała serdecznie zapraszam na Eucharystię o 18.00 i organizowanie procesji wokół kościoła mieszkańców następujących miejscowości: w piątek 27 maja – Jaworek, w sobotę 28 maja – Helenów i Las Jaworski, w niedzielę 29 maja po Mszy o 12.00 – Janówek i Wyględówek, w poniedziałek 30 maja – Wólka i Swidno, we wtorek 31 maja – Soboń, w środę 1 czerwca – Wierzbno i w czwartek 2 czerwca, na zakończenie Oktawy, – cała wspólnota parafialna. Dla dzieci za udział w procesji Eucharystycznej będą słodkie upominki.

5. W piątek z rana od 9.00 zapraszam mieszkańców Helenowa do wywiezienia liści i gałęzi z cmentarza na kompostownik. Także w piątek podczas Mszy św. o 18.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. Z całego serca dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mężczyznom z Wierzbna za prace przy remoncie parkanu. Kończymy już zalewanie słupów oporowych i wieńca. Jeszcze zostanie pokrycie tynkiem i później daszek z blachy aluminiowej. Dziękuję za ofiary na prace remontowe. Serdeczne „Bóg zapłać!”

7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Marylę i Dariusza Walęckich, p. Barbarę i Witolda Piórek oraz p. Krystynę i Piotra Piórek.

8. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa Monika Jaworowska i Michał Andrasik. Życzymy nowożeńcom, aby stworzyli, z Bożą pomocą, szczęśliwą katolicką rodzinę i zapewniamy ich o naszej modlitwie.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Radzio kawaler z Lasu Jaworskiego i Ewa Paulina Roguska, panna z Zawad, parafii św. Leonarda w Liwie; zapowiedź trzecia. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

10. Informuję, że 5 czerwca organizujemy III Festyn Rodzinny „Rodzina górą!”. Na Mszy św. o 12.00 będziemy gościli orkiestrę dętą z Liwa, a po Eucharystii przejdziemy pod takt orkiestry na boisko przy szkole. Mile widziane fanty od parafian na loterię.

11. Zachęcam do lektury nowy numer „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim informację o św. Ricie, o wymowie zawołania Jana Pawła II „Totus Tuus” oraz o matkach kapłanów.

12. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Anielę Chabiera z Wierzbna. Zapraszam na Mszę św. w 7 dzień w środę 25 maja o 7.30. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie odprawione 8 Mszy św. o zbawienie śp. Anieli. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

15 maja – Urocz. Zesłania Ducha Świętego

1. Już za nami 50 dni Okresu Wielkanocy i dziś Niedziela Pięćdziesiątnicy. Wspominamy w nią zesłanie Ducha Świętego na apostołów, także początek Kościoła, posłanego do wszystkich ludów, narodów i języków. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Ofiary na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. O godz. 15.30 poświęcenie pól w Soboniu, które zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele.

2. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w najbliższą niedzielę będą uroczyście przeżywać rocznicę I Komunii św. Mieszkańcy Sobonia dziękują Panu Jezusowi za łaski nawiedzenia rodzin. Teraz Chrystusa zapraszają do siebie mieszkańcy Wólki. Miłosierny Jezus pragnie wnieść pokój i zgodę w nasze rodzinne wspólnoty. W liście na rozpoczęcie nawiedzenia (25 listopada 2015 r.) gorąco prosiłem, aby członkowie rodziny, zapraszający Jezusa, wcześniej skorzystali z sakramentu pokuty, a także pojednali się z tymi, z którymi brakuje jedności. Celem nawiedzenia nie jest zbiórka pieniędzy na remont parkanu, ale nasza duchowa przemiana. Proszę nie łączyć zbiórki z uroczystością nawiedzenia rodziny przez Pana Jezusa w obrazie: „Jezu, ufam Tobie!”

3. Jutro święto NMP, Matki Kościoła. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. To tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, ale można pracować.

4. We wtorek nie będzie Mszy św. w naszej świątyni, ponieważ jedziemy na święcenia diakonatu alumna Piotra Wróblewskiego. Zachęcam, byście o 18.00 zgromadzili się w świątyni na nabożeństwie majowym. O godz. 3.30 wyjeżdżamy do Poznania z parkingu przed kościołem. Proszę zabrać kanapki i wodę na drogę. Planowany powrót wieczorem około 22.00.

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Podczas uroczystej Eucharystii o godz. 9.00 Rocznica I Komunii św. dzieci, które obeszły dziewięć pierwszych piątków miesiąca. Nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o 9.00. Jesteśmy zaproszeni na odpust parafialny w Wiśniewie. Od 15.30 poświęcenie pól w Wierzbnie.

6. W sobotę 21 maja o 19.00 rozpoczynamy kolejną serię katechez dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest dziecka w miesiącach letnich.

7. Prace przy remoncie parkanu cmentarza przynoszą widoczne owoce. Z serca dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mężczyznom z Jaworka za trud dla wspólnego dobra. Od poniedziałku zapraszam do pracy panów z Wierzbna, codziennie po trzech mężczyzn. Serdecznie dziękuję za ofiary na remont parkanu: mieszkańcy Swidna – 1550 zł, p. Sabina Brzuszkiewicz – 100 zł, rodzina Troszkiewiczów z Jaworka – 100 zł, p. Helena Wielądek z Lasu Jaworskiego – 100 zł, Jerzy Jaworowski – 100 zł, KRK (zel. Krystyna Piórek) – 100 zł i bezimienna – 100 zł. „Bóg zapłać!”

8. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Mieczysława Walęckiego, Martę Gadaj, p. Mariannę i Henryka Szymańskich oraz Eugeniusza i Zbigniewa Lisieckich.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Radzio kawaler z Lasu Jaworskiego i Ewa Paulina Roguska, panna z Zawad, parafii św. Leonarda w Liwie; zapowiedź druga. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

10. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy odpowiedź na pytanie jak świętować urocz. Zesłania Ducha Świętego, relację z Diecezjalnego Dnia Rodziny i wiele innych informacji.

8 maja – Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Z racji uroczystości odpustowej św. Stanisława w Czerwonce, u nas suma wyjątkowo o 11.30. W Parczewie dziś Diecezjalny Dzień Rodziny.

2. Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszam na Mszę św. o 18.00 i nabożeństwo majowe.

3. W piątek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. wieczorowej Różaniec fatimski w intencji naszej Ojczyzny. Gorąco zapraszam do modlitwy.

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. o 9.00 spotkanie w kościele dla rodziców i dzieci, które 22 maja będą miały rocznicę Pierwszej Komunii św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Od godz. 15.30 poświęcenie pól w Soboniu.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie jakie okazaliśmy OSP Wierzbno. Wspólnie możemy dużo zrobić! Dziękuję druhom strażakom za oczyszczenie rynien na kościele i plebanii.

6. Trwają prace przy remoncie parkanu cmentarza. Z serca dziękuję p. Markowi Wielądkowi i mężczyznom z Jaworka za solidną pracę. W tym tygodniu zapraszam jeszcze panów z Jaworka. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary na remont parkanu.

7. Zachęcam do zapisywania na wyjazd do Poznania na święcenia diakonatu Al Piotra Wróblewskiego w dniu 17 maja. W drodze powrotnej zajedziemy do Matki Bożej w Licheniu. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd bezpłatny. Dla zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej mam już konkretny program i będzie to niezapomniane spotkanie z miejscami, które znamy z Pisma świętego.

8. Dziękuję p. Piotrowi Piórkowi za wykoszenie trawy na cmentarzu. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątnięcie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Alicję i Krzysztofa Twardowskiego, p. Magdę i Marcina Szmankowskich oraz p. Agnieszkę i Piotra Patrykus.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Radzio kawaler z Lasu Jaworskiego i Ewa Paulina Roguska, panna z Zawad, parafii św. Leonarda w Liwie; zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych naszymi modlitwami.

10. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy wywiad z szoferem św. Jana Pawła II, o zawierzeniu Polski i całego narodu Maryi, Królowej Polski oraz znajdziemy wskazówki: jak chronić się przed chorobami serca

1 maja – 6 Niedziela Wielkanocy

1. Rozpoczynamy maj, piękny miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie i zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele majówka po Mszy św. wieczorowej w dni powszednie i po sumie w niedziele. Prośmy wstawiennictwa Maryi, Królowej Polski, o zgodę i wzajemną życzliwość w naszej Ojczyźnie. Dla dzieci będzie układanka w postaci hymnu Światowych Dni Młodzieży.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu i zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj: Ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane ze czcią i szacunkiem oraz doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne; Ewangelizacyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania Różańca w intencji ewangelizacji i pokoju. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Serdecznie dziękuję za ofiary na tacę, które są dziś przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego dla druhów strażaków. Jak zapowiadałem p. Artur Skrzypek, prezes Eko Team,  jest gotów wesprzeć tę potrzebną inwestycję.

2. W poniedziałek wszyscy dekorujemy domy polską flagą w poczuciu jedności narodowej.

3. Poświęcenie pól dziś, 1 maja, – w Jaworku, zakończone Mszą św., 3 maja – w Janówku i Wyględówku, 7 maja – w Lesie Jaworskim i Helenowie, a 8 maja – na Wólce i w Swidnie. Początek o godz. 15.00, a na zakończenie Msza św. jak w latach ubiegłych. Będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w pracy na roli i obfite zbiory, aby nikomu nie zabrakło chleba.

4. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i zapraszam na Mszę św. o 9.00, 12.00 i 18.00. Po Komunii św. odnowimy akt oddania się Najświętszej Maryi Pannie.

5. Pierwszy czwartek miesiąca, rano o 7.30 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, a także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed I piątkiem.

6. Pierwszy piątek miesiąca Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00. Od godz. 9.00 odwiedzam chorych, pragnących przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.

7. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust parafialny w Czerwonce. Z racji odpustu św. Stanisława Biskupa u nas wyjątkowo o 11.30 suma. W Parczewie będzie uroczyście obchodzony Diecezjalny Dzień Rodziny. Zachęcam do udziału a program tej uroczystości znajdziemy w gablocie przy kościele. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

8. Serdecznie zachęcam do zapisywania się na wyjazd do Poznania na święcenia diakonatu Al. Piotra Wróblewskiego w dniu 17 maja. Informuję także, że Pielgrzymka do Ziemi Świętej będzie w dniach 15 – 22 października. Mamy już 4 osoby chętne do pielgrzymowania po śladach ziemskich wędrówek Pana Jezusa.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Wierzbna i na sobotę zapraszam: p. Danutę i Franciszka Kowalczyk, Annę i Kazimierza Grabowskich oraz p. Teresę i Andrzeja Chabiera.

10. Od piątku znów kontynuujemy pracę przy remoncie parkanu cmentarza. Do pomocy p. Markowi Wielądkowi zapraszam mężczyzn z Jaworka. Dziękuję za ofiary złożone na remont parkanu: mieszkańcy Sobonia – 630 zł, rodzina Replinów z Wierzbna – 200 zł, p. Urszula Wasilewska z Adamowa – 200 zł, p. Wanda Barcz – 100 zł i p. Grabowski z Wyględówka 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

11. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o druhach strażakach, którzy są nazywani „rycerzami św. Floriana”, o roli wspólnot katolickich w dzisiejszych czasach oraz jak postępować, gdy na ciele znajdziemy kleszcza.

Możliwość komentowania została wyłączona.