Ogłoszenia – Czerwiec 2016

Powrót do listy ogłoszeń

26 czerwca – XIII Niedziela zwykła

1. Po Mszy św. o 9.00 młodzi z Białej Podlaskiej przedstawią spektakl pt. „Historia pewnego powołania”. Z serca dziękuję za to, młodzież potrafi się zmobilizować i rozwijać swoje talenty. O godz. 15.00 zapraszam na boisko szkolne na mecz Ministranci kontra reszta świata.

2. W środę uroczystość Patronów Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 9.00, 12.00 i 18.00. Zapraszam szczególnie na uroczystą sumę o 12.00, której będzie przewodniczył duszpasterz sportowców ks. Prałat Mirosław Mikulski. Serdecznie zapraszam służbę liturgiczną, druhów strażaków do asysty w procesji i niech wszystkie chorągwie i feretrony dodadzą powagi procesji eucharystycznej na zakończenie Eucharystii. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby zyskać odpust, czyli darowanie kar jakie zaciągamy przez nasze grzechy.

3. Pierwszy piątek miesiąca, Msza św. o 7.30 i 18.00 z aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od 9.00 odwiedzę chorych, którzy pragną przyjąć Chrystusa Pana w Komunii św.

4. W sobotę diecezjalny dzień chorego w sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Ogłoszenie i zaproszenie w gablocie przed kościołem.

5. Najbliższa niedziela, to pierwsza niedziela lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Potem zmianka tajemnic różańcowych. Ofiarami do puszek będziemy mogli znów wesprzeć ks. Jarosława Dziedzica, misjonarza z Boliwii.

6. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Lasu Jaworskiego za segregację śmieci i wywóz liści i gałęzi na kompostownik. Gorąco proszę wszystkich o segregację śmieci: plastyk wkładamy do żółtych worków, a szkło do białych.

7. Dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza. Pod koniec lipca zaczniemy kryć blachą aluminiową parkan cmentarza.

8. Dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Annę i Cezarego Dudek, p. Dunię Pazdyka oraz p. Renatę i Mirosława Jachimowicz.

9. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe informacje: Jak odnaleźć sens choroby i cierpienia? Czym grozi nadmierne spożycie soli i w jakich produktach znajdziemy jej najwięcej? Jest także artykuł o spektaklu przygotowanym przez młodzież gimnazjalną: „Od chrztu Polski do chrztu Litwy”.

10. Wczoraj w naszej świątyni zawarli Sakrament Małżeństwa: Żaneta Filipiak i Marcin Bieniek. Życzymy nowożeńcom, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

19 czerwca – XII Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 spotkanie z Radą Parafialną. Serdecznie zapraszam także tych, którzy chcą włączyć się we wspólne działania parafii. Ofiarami do puszek wspieramy KUL. Wczoraj nasi ministranci odnieśli zwycięstwo nad drużyną ministrancką Wiśniewa.

2. Kontynuujemy w promowanie obywatelskiego projektu o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Trzeba zebrać minimum 100 tys. podpisów, aby projekt był rozpatrywany przez Sejm RP. Na stoliku za ławkami leżą formularze do składania podpisów. Należy podać dane osobowe wraz z Peselem.

3. W poniedziałek o 19.00 spotkanie dla tych, którzy pragną jechać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15 – 22 października.

4. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości możemy w tym dniu spożywać pokarmy mięsne. O godz. 8.00 Msza św. z racji zakończenia roku szkolnego, a wieczorem Eucharystia o 18.00 i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Zbliża się odpust parafialny św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystej sumę 29 czerwca o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Prałat Mirosław Mikulski. Mam serdeczną prośbę: aby w tym tygodniu zrobić porządki na grobach bliskich zmarłych, a także skosić trawę, która rośnie przy mogiłach. W sobotę 25 czerwca od 9.00 zapraszam mieszkańców Lasu Jaworskiego do segregacji śmieci oraz wywiezienia liści i trawy na kompostownik.

6. W niedzielę 26 czerwca młodzież z Białej Podlaskiej po Mszy św. o 9.00 wystawi sztukę, pt. „Historia jednego powołania”. O godz. 15.00 zapraszam na boisko przy szkole na mecz w piłkę nożną: ministranci kontra seniorzy.

7. Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeprowadza w czwartek 21 czerwca zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego, aby realizować projekty w krajach misyjnych: studnie, szkoły i szpitale. Zachęcam do włączenia się w tą akcję i proponuję, aby zużyty sprzęt złożyć na parkingu przy sklepie p. Gogłozy.

8. Z serca dziękuję za solidne posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy wokół świątyni. Zapraszam na sobotę: p. Henrykę i Andrzeja Miklaszewskich, p. Sylwestra Maliśkiewicza oraz Teodozję i Waldemara Witowskich

9. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim obszerną relację ze święceń kapłańskich. Przeczytamy o zbliżającej się beatyfikacji ks. Prymasa Tysiąclecia i o nadziejach na zmiany w polskiej oświacie.

12 czerwca – XI Niedziela zwykła

1. Dziś po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic Różańca dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wsparcie modlitwą i ofiarami misjonarza ks. Jarosława Dziedzica.

2. Pragniemy włączyć się w promowanie obywatelskiego projektu o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Trzeba zebrać minimum 100 tys. podpisów, aby projekt był rozpatrywany przez Sejm RP. Na stoliku za ławkami leżą formularze do składania podpisów. Należy podać dane osobowe wraz z Peselem.

3. Jutro po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału.

4. W środę o 15.00 Msza św. w remizie OSP w Jaworku. Zapraszam wychowanków MOWu i mieszkańców Jaworka.

5. W piątek spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Od 17.30 spowiedź dla młodzieży z racji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego, o 18.00 Msza św. z katechezą. Informuję, że osoby zapisane na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie do końca czerwca powinny wpłacić całą należność.

6. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 9.00 spotkanie z radą parafialną. Ofiarami do puszek wspieramy KUL.

7. W sobotę 18 czerwca organizujemy rajd rowerowy dla ministrantów do Wiśniewa. W programie jest zapoznanie z gronem ministranckim z Wiśniewa, mecz w piłkę nożną i kiełbasa z grilla.

8. We wtorek 14 czerwca w Ośrodku Zdrowia odbędzie się komputerowe badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Szczegóły w gablocie przy kościele.

9. Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeprowadza w czwartek 21 czerwca zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego, aby realizować projekty w krajach misyjnych: studnie, szkoły i szpitale. Zachęcam do włączenia się w tą akcję i proponuję, aby zużyty sprzęt złożyć na parkingu przy sklepie p. Gogłozy.

10. Z serca dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła. Na sobotę zapraszam: p. Agnieszkę i Witolda Kujawa, p. Krystynę i Romana Gogłoza, oraz p. Bogusława Tylusa.

11. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim relację z kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego, artykuł o ojcostwie a także o diecezjalnej Szkole Nowej Ewangelizacji.

12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bieniek, kawaler z Lipnik parafii św. Wawrzyńca w Korytnicy i Żaneta Filipiak, panna z Janówka parafii tutejszej, zapowiedź trzecia. Otoczmy ich gorącą modlitwą.

5 czerwca – X Niedziela zwykła

1. Już po raz IX obchodzimy Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za wolną Polskę. Myślą przewodnią tego dnia są słowa: „Chrzest darem miłosierdzia”, a szczególnym orędownikiem św. Maksymilian Maria Kolbe. Ofiary do puszek są przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Gościmy z radością misjonarza ks. Jarosława Dziedzica, posługującego w Boliwii,  przyjaciela naszej parafii. Dziękuję za jego świadectwo wiary i Wam, z serca dziękuję za ofiary na misje katolickie. Dzięki modlitwie i ofierze każdy z nas może być misjonarzem. Ks. Jarosław po Mszy św. będzie rozdawał widokówki ze swej parafii i można złożyć ofiarę, by dopomóc w zakupie monstrancji i ornatów. Obraz Pana Jezusa Miłosiernego rozpocznie nawiedzenie rodzin w Wierzbnie, niech umacnia pokój i jedność w naszych rodzinach.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec: Ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność; Ewangelizacyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.

3. Dziś w naszej społeczności III Festyn Rodzinny „Rodzina górą!”, aby promować rodzinę i budować przyjazne relacje z ludźmi. Rozpoczniemy modlitwą za rodziny na Mszy św. o 12.00, a potem wraz z Orkiestrą Dętą z Liwa przejdziemy na boisko szkolne. Zachęcam z całego serca do wzięcia udziału w Festynie. Atrakcji mnóstwo, występy dzieci i młodzieży, spektakl o Chrzcie Polski i bajka „Kopciuszek” w wykonaniu rodziców, pokazy strażackie i dyskoteka. Moi Drodzy! Nie może Was zabraknąć!

4. Od najbliższej niedzieli i przez całe lato suma będzie sprawowana o godz. 11.00. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy św. o 18.00 a w niedzielę przed sumą.

5. Serdecznie dziękuję rodzinom z Wierzbna za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę: p. Janinę i Waldemara Replin, p. Ewę i Mariusza Replin oraz p. Martę i Huberta Haładaj.

6. W sobotę 18 czerwca organizujemy rajd rowerowy dla ministrantów do Wiśniewa. Zapoznanie z gronem ministranckim z Wiśniewa, mecz w piłkę nożną i kiełbasa z grilla.

7. Dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza. Serdeczne „Bóg zapłać!”

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Bieniek, kawaler z Lipnik parafii św. Wawrzyńca w Korytnicy i Żaneta Filipiak, panna z Janówka parafii tutejszej, zapowiedź druga. Otoczmy ich gorącą modlitwą.

9. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o skutecznej szkole Bożej miłości, jak Bóg potrafi uczynić z ateisty charyzmatycznego księdza oraz jak łatwo można manipulować naszą świadomością.

10. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Jachimowicz. Z ofiar zebranych na pogrzebie będzie sprawowane 4 Msze św. o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Możliwość komentowania została wyłączona.