Ogłoszenia – Lipiec 2016

Powrót do listy ogłoszeń

31 lipca – XVIII Niedziela zwykła

 1. Przeżywamy centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wraz z Ojcem św. Franciszkiem. Wczoraj o 10.30 w sanktuarium św. Jana Pawła II sprawowałem Eucharystię w intencji całej naszej parafii, a dziś o 10.00 na Campus Misericordiae polecam Jezusowi Miłosiernemu naszą młodzież, aby świadczyła o swojej wierze i chętnie pełniła dzieła miłosierdzia.

2. Jest grafik na sierpień dla służby liturgicznej, czytającej słowo Boże podczas Eucharystii. Proszę zgłosić się do zakrystii. Z racji uczestnictwa w duchowej Pielgrzymce od 4 do 13 sierpnia zapraszam na Mszę św. o 20.00, a po niej Różaniec w jedności z pielgrzymami zmierzającymi do tronu naszej Matki i Królowej i Apel Jasnogórski.

3. W środę około 16.00 przybywają do naszej parafii pielgrzymi z 30 Białostockiej Pieszej Pielgrzymki. Mamy dobrą okazję, aby okazać im miłość w czynach. Zróbmy jak dyktuje nam serce. Serdecznie proszę o zrobienie dla pielgrzymów pierogów z grzybami, z kapustą i mięsem, a we wtorek i środę można je przynosić na plebanię. Jak stało się już tradycją, chcemy ugościć w środę pielgrzymów kolacją i na śniadanie w czwartek o 7.00 rano. Proszę woluntariuszy do pomocy w posłudze pielgrzymom. Będzie też kiełbasa do grillowania. Może któryś z panów podejmie się tego zadania. W piątek około godz. 14.00 przyjadą do nas rowerowi pielgrzymi, aby odpocząć, posilić się i pomodlić się do Miłosierdzia Bożego.

4. W tym tygodniu Pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. o 18.00 i 20.00. Od godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec w duchowej jedności z pielgrzymami i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.

5. Pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata o 7.30 i 20.00. Od godz. 9.00 odwiedzam chorych, pragnących przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.

6. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Mszę św. o 9.00 i18.00.

7. W najbliższą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i zmianka tajemnic różańcowych. Także uroczystość odpustowa w Grębkowie.

8. Informuję, że 21 sierpnia na Mszy św. o 11.00 planujemy Dożynki Parafialne. Serdeczna prośba do parafian, aby każda miejscowość przygotowała wieniec dożynkowy. Niech będzie to znak naszej wdzięczności Panu Bogu za błogosławieństwo w pracy i tegoroczne zbiory.

9. Z serca dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Wiolettę i Adama Florkowskich, p. Mirosławę i Jerzego Jachimowicz oraz Mariolę i Tomasza Jachimowicz.

10. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy wiele ciekawych artykułów i relacji ze Światowych Dni Młodzieży.

24 lipca – XVII Niedziela zwykła

1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo samochodów i motocykli z racji św. Krzysztofa. Akcja „1 grosz za 1 km” i zbiórka ofiar na pojazdy na misjonarzy. Dziś także uroczystość odpustowa w Kopciach.

2. Trwają Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezji i jestem pełen entuzjazmu po spotkaniach z młodymi w Siedlcach i w Kodniu. Jest dużo radosnej młodzieży z wielu krajów, młodzieży, która pragnie lepiej poznać Jezusa i rozumiem sens słów Jana Pawła II, że to młodzi są nadzieją Kościoła.

W piątek o godz 4.10 z parkingu przy kościele wyjeżdżamy do Krakowa, aby tworzyć wspólnotę żywego Kościoła, napełniać się radością i bliskością Pana Boga.

3. W piątek i w sobotę Mszy św. w Wierzbnie nie będzie, a w niedzielę zastąpi mnie ks. Kanonik Stanisław Abramczuk. W sytuacjach nagłych proszę zwracać się do ks. dziekana w Grębkowie lub do ks. Mirosława w Czerwonce.

4. Dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza. Z serca „Bóg zapłać!”

5. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Jolantę i Sylwestra Durka, p. Elżbietę i Eugeniusza Kudelskiego oraz p. Elżbietę i Wincentego Chabiera z Wierzbna.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Łukasz Jan Chencel, kawaler zam. w Siedlcach, parafia pw. św. Józefa w Siedlcach i Marta Gadaj, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedź trzecia. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

7. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy relację z SDM i niezwykłe historie ukazujące na czym polega miłosierdzie. A także podpowiedź jak nie dać się naciągnąć oszustom na telemedycynę.

17 lipca – XVI Niedziela zwykła

 1. Biskup Kazimierz Gurda kieruje do diecezjan List Pasterski z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz 36 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Do Wierzbna 3 sierpnia przyjdą pielgrzymi z Białegostoku. Staropolskie powiedzenie przypomina, że: „Gość w dom, Bóg w dom”. Jak co roku zaprosimy ich na nocleg i ugościmy ich kolacją, aby mogli pokrzepić swoje siły i odpocząć przed dalszą drogą. Gorąco proszę o przygotowanie pierogów z mięsem, kapustą, grzybami (mogą być pieczarki). Jeśli sami nie możemy wybrać się na pielgrzymi szlak, to przez gościnne podjęcie utrudzonych pielgrzymów, mamy szansę poczuć ducha pielgrzymki.

Dziś odpust w Oleksinie, a o 15.00 mecz w piłkę nożną: ministranci kontra reszta świata. Wieczorem o 19.00 ważne spotkanie w Grębkowie dla młodzieży wyjeżdżającej do Krakowa na SDM.

2. W sobotę jedziemy do Kodnia na spotkanie w ramach Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Wyjazd o 13.30 z parkingu przy kościele a powrót wieczorem około 22.00. Serdecznie proszę, o zgłoszenie się do zakrystii po kartę uczestnika SDM.

3. W najbliższą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. błogosławieństwo samochodów i motocykli. Przy okazji akcja „1 gr za 1 km” i zbiórka na ofiar na pojazdy dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki Akcji św. Krzysztof misjonarze i misjonarki otrzymali 38 samochodów, 12 motocykli i 438 rowerów na katechistów misyjnych.

4. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i na sobotę zapraszam: p. Barbarę i Krzysztofa Chabiera, p. Teresę i Waldemara Jachimowicz oraz Magdę i Krzysztofa Chabiera z Wierzbna.

5. Wczoraj p. Krzysztof Kołak odremontował cokół ołtarza polowego i wyłożył kostką dojście do niego. Z serca dziękuję za tę pracę.

6. Jest konieczność zrobienia nowego krzyża, aby zamienić ten, który stoi na początku Wierzbna przy skrzyżowaniu na Janówek i Grębków. Będę się cieszył, gdy ktoś podaruje ładnego dąbka, aby nowy krzyż był znakiem naszej żywej wiary.

7. Dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza i blachę na jego pokrycie: p. Mieczysław Radzio – 100 zł, p. Jarosław Łabarzewski – 100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Łukasz Jan Chencel, kawaler zam. w Siedlcach, parafia pw. św. Józefa w Siedlcach i Marta Gadaj, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedź druga. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

9. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Przeczytamy o przygotowaniu naszego regionu do Światowych Dni Młodzieży, o odpoczynku i niedzielnej Mszy św., a także o niebezpiecznej roślinie, która nazywa się: barszcz Sosnowskiego.

10 lipca – XV Niedziela zwykła

1. Dziś przeżywamy 15 niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych dla wspólnoty rodziców modlących się za dzieci.

2. Jutro święto św. Benedykta opata, patrona Europy. Zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00.

3. W środę, rocznica kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszam na Mszę św. o 18.00 i nabożeństwo Fatimskie. Będziemy modlić się w intencji młodzieży i o owoce Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

4. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Msza św. o godz. 18.00.

5. Przez ponad 2 lata Diecezja Siedlecka przygotowywała się duchowo i organizacyjnie na SDM 2016. Już za kilka dni młodzież z 38 narodowości przyjedzie do Siedlec, aby przez 5 dni przeżywać Światowe Dni Młodzieży w naszej diecezji. W naszej diecezji zaplanowano 2 centralne uroczystości: Gala Otwarcia, we czwartek 21 lipca o godz. 18.00 w Siedlcach oraz Uroczystość ku czci Matki Bożej Jedności – Eucharystia w Kodniu w sobotę 23 lipca o godz. 18.00, sprawowana w międzynarodowej wspólnocie.

6. Zachęcam młodych do uczestnictwa w spotkaniu w Kodniu i trwają zapisy.

7. W środę będzie przywieziona blacha na pokrycie parkanu cmentarza. Jej koszt to 13 700 zł. Dziękuję za ofiary na remont parkanu: p. Dariusz Patoka – 100 zł.

8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam na sobotę: p. Barbarę Jachimowicz, Lidię i Adama Jachimowicz oraz p. Wincentego Lisieckiego z Wierzbna.

9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Łukasz Jan Chencel, kawaler zam. w Siedlcach, parafia pw. św. Józefa w Siedlcach i Marta Gadaj, panna zam. w Wierzbnie, zapowiedź pierwsza. Otoczmy narzeczonych modlitwą, aby z Bożą pomocą stworzyli piękną chrześcijańską rodzinę.

10. Informuję, że w dniach 1- 12 sierpnia gabinet lekarski w Wierzbnie będzie nieczynny z powodu urlopu. W nagłych zachorowaniach zastępstwo w Revita-Węgrów, ul Bohaterów Warszawy, tel. 25 792 20 12.

11. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy w nim obszerną relację z Diecezjalnego Dnia Chorych w Kodniu, o propozycji ograniczenia handlu w niedzielę oraz o wydarzeniach na Wołyniu w lipcu 1943 r. Zachęcam do lektury

3 lipca – XIV Niedziela zwykła

 1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarza ks. Jarosława Dziedzica i misje w Boliwii. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zmianka tajemnic różańcowych. Intencje Apostolstwa Modlitwy na ten miesiąc: Ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone; Ewangelizacyjna: Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w uroczyste świętowanie naszego parafialnego Odpustu św. Apostołów Piotra i Pawła. Dziś o 15.00 zapraszam na boisko na mecz ministranci kontra reszta świata.

3. Od poniedziałku do środy włącznie jestem poza parafią i nie będzie Mszy św. W sprawach nagłych proszę dzwonić do dziekana w Grębkowie lub do ks. Stanisława Abramczuka (tel. 518 308 099).

4. W czwartek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. O 18.00 w Eucharystii modlimy się o Boże Miłosierdzie dla zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmianka tajemnic różańcowych wspólnoty rodziców modlących się za dzieci. Zapraszam.

6. Z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem wybiera się 20 osób. W Kodniu 23 lipca jest organizowane diecezjalne spotkanie młodych wraz z młodzieżą z innych krajów. Planujemy wyjazd na to spotkanie i proszę się zapisywać. Koszt wyjazdu do Kodnia tylko 10 zł.

7. Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie kościoła p. Jachimowiczom i na sobotę zapraszam: p. Barbarę Krzyżanowską, p. Mariannę i Lecha Radzio oraz p. Mirosławę i Witolda Okrzeja.

8. Z serca dziękuję za ofiary na remont parkanu cmentarza: p. Teresa i Andrzej Chabiera – 200 zł, p. Tadeusz Jabłoński – 100 zł, p. Alina i Ireneusz Karaban – 200 zł oraz p. Renata i Mirosław Jachimowicz – 2000 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!”

9. Zachęcam do lektury nowy nr „Echa Katolickiego”. Znajdziemy ciekawe informacje o Światowych Dniach Młodzieży i pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest też świadectwo kobiety, która opuściła wspólnotę świadków Jehowy.

Możliwość komentowania została wyłączona.